TOTALbet - legalny polski bukmacher
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
2
3
5
7
8
9
10
11
14
15
16
17
21
22
23
25
28
29
styczeń 2019
Najbliższe zawody
24.01.2019, godz. 14:00
Lahti HS-100
M¦J K ind.

Martin Koch po raz kolejny oddał najdłuższy skok na Letalnicy. Tym razem uzyskał równe 220 metrów. Tuż za nim znalazł się Janne Ahonen (213,5 metra). Dobrze skakali również Simon Ammann, Tom Hilde i Robert Kranjec (wszyscy 212,5 m) oraz Sigurd Pettersen (211,5 m).

TOTALbet - legalny polski bukmacher
Po raz kolejny znakomicie zaprezentowali się Polacy. Robert Mateja i Piotr Żyła poprawili swoje zyciowe rekordy. Robert l±dował z 10 belki na 205,5 metra i pobił swój życiowy rekord o 3 metry! Żyła doleciał do 202,5 metra i jest pi±tym Polakiem, który przekroczył magiczn± barierę 200 metrów. Kamil Stoch uzyskał 199 metrów i zaj±ł 24 miejsce.

Isak Grimholm uzyskał 207,5 metra i ustanowił nowy rekord Szwecji.

Trzeci trening został odwołany. Jutro od 11 kolejne skoki w Planicy.

Program zawodów:

pi±tek, 23.03.2007
11:00 - kwalifikacje
14:15 - seria próbna
15:30 - konkurs (zast±pione Vikersund)

sobota, 24.03.2007
09:00 - seria próbna
10:15 - konkurs

niedziela, 25.03.2007
10:00 - seria próbna
11:15 - konkurs finałowy

Wyniki treningu

zawodnik

odl.
1

Martin Koch (Austria)

220.0
2

Janne Ahonen (Finlandia)

213.5
3

Simon Ammann (Szwajcaria)

212.5

Tom Hilde (Norwegia)

212.5

Robert Kranjec (Słowenia)

212.5
6

Sigurd Pettersen (Norwegia)

211.5
7

Andreas Kofler (Austria)

207.5

Isak Grimholm (Szwecja)

207.5
9

Andrea Morassi (Włochy)

206.0
10

Björn Einar Romören (Norwegia)

205.5

Robert Mateja (Polska)

205.5
12

Matti Hautamäki (Finlandia)

205.0
13

Anders Bardal (Norwegia)

204.5

Tami Kiuru (Finlandia)

204.5
15

Thomas Morgenstern (Austria)

203.5
16

Primoz Pikl (Słowenia)

202.5

Piotr Żyła (Polska)

202.5
18

Harri Olli (Finlandia)

201.5

Balthasar Schneider (Austria)

201.5
20

Andreas Widhölzl (Austria)

201.0

Johan Erikson (Szwecja)

201.0
22

David Lazzaroni (Francja)

200.5
23

Martin Schmitt (Niemcy)

199.5
24

Kamil Stoch (Polska)

199.0

Clint Jones (USA)

199.0
26

Alan Alborn (USA)

198.5
27

Arthur Pauli (Austria)

198.0

Primoz Peterka (Słowenia)

198.0
29

Jurij Tepes (Słowenia)

197.5
30

Radik Zhaparov (Kazachstan)

196.5
31

Roar Ljoekelsoey (Norwegia)

194.0

Jan Matura (Czechy)

194.0
33

Wolfgang Loitzl (Austria)

193.5

Antonin Hajek (Czechy)

193.5
35

Veli-Matti Lindström (Finlandia)

193.0
36

Anders Jacobsen (Norwegia)

191.5

Arttu Lappi (Finlandia)

191.5
38

Sebastian Colloredo (Włochy)

190.5

Taku Takeuchi (Japonia)

190.5
40

Stefan Read (Kanada)

190.0
41

Roland Mueller (Austria)

189.5

Robert Hrgota (Słowenia)

189.5
43

Lukas Hlava (Czechy)

189.0
44

Jörg Ritzerfeld (Niemcy)

188.0
45

Jernej Damjan (Słowenia)

187.5
46

Martin Mesik (Słowacja)

186.5
47

Jure Sinkovec (Słowenia)

185.5
48

Rok Urbanc (Słowenia)

182.0

Vincent Descombes Sevoie (Francja)

182.0
50

Christian Ulmer (Niemcy)

180.0
51

Jakub Janda (Czechy)

178.0
52

Mitja Meznar (Słowenia)

176.5
53

Johan Remen Evensen (Norwegia)

166.0
54

Anze Damjan (Słowenia)

161.5
55

Erik Simon (Niemcy)

105.0
56

Adam Małysz (Polska)

DNS

Andreas Küttel (Szwajcaria)

DNS

Dimitry Vassiliev (Rosja)

DNS

Dimitry Ipatov (Rosja)

DNS

Denis Kornilov (Rosja)

DNS

Noriaki Kasai (Japonia)

DNS

Ilja Rosliakov (Rosja)

DNS

Heung Chul Choi (Korea Pd.)

DNS

Emmanuel Chedal (Francja)

DNS

Primoz Roglic (Słowenia)

DNS
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« marzec 2007 - wszystkie artykuły
Komentarze
szwajcarka
Ja bym się o Stocha martwiła. NIe błyszczy na mamutach!
(23.03.2007, 07:12)
obserwator
Roar na treningach i w konkursie to zupelnie inny skoczek.Nie przywiazywalbym uwagi do skokow treningowcyh takich asow jak Roar czy Hautamaeki.Mysle ze obaj panowie beda jutro w czolowce.Takze o Stocha bym sie nie martwil.Ostatnio na treningach nie blyszczal a gdy przychodzil konkurs mobilizowal sie.
(22.03.2007, 22:28)
Usia
@daf
No wła¶nie! Nikt im nie odbierze.
Żyła i tak robi kolosalne postepy z każdym skokiem.
2006: 133m; 170,5 m; 175 m; 178,5 m
2007(dzi¶): 194 m; 202,5 m
Czyli z każdym skokiem dalej!!!
(22.03.2007, 22:04)
Gonia
@fan skoków
Mnie się podoba! Bardzo.
Zwłaszcza że szwajcarka ma rację.
(22.03.2007, 22:02)
szwajcarka
Za Małysza nie trzeba trzymać kciuków, bo i tak sobie poradzi, a Robert potrzebuje wsparcia!
(22.03.2007, 21:22)
daf
@Usia
Dzięki za zestawienie, daj± obiektywny obraz warto¶ci wyników.
I niech sobie @ciekawy pisze co chce, dla mnie bardziej warto¶ciowa jest "życiówka" Mateji i Żyły niż momo wszystko przykrótkie skoki Stocha.
Prawdopodobnie w kwalifikacjach i póĽnijeszym konkursie role się odwróc±, ale tych wyników już im nikt nie odbierze.
(22.03.2007, 20:23)
fan skoków
@Gonia
Popieram, Mateja jest mistrzem treningów, ale tym bardziej powinni¶my za niego kciuki, a nawet jeszcze mocniej niż za Małysza (wiem że prawie wszystkim się to niespodoba, ale to już nie moja sprawa).
(22.03.2007, 20:20)
Gonia
Mmmmm, Mateja Mistrz Treningów i Kwalifikacji... Ale trzymam za niego kciuki bardzo mocno! Tylko co mi tu Roar wyprawia?! 31 miejsce?!!
(22.03.2007, 20:15)
Krzy¶
Hej Mateja (2 post) mówiłem ze takie skoki musz± być takie same jak na trening! A na Polaków Brawo!
(22.03.2007, 19:14)
szwajcarka
Hautamaki pokaze, na co go stać, nie martwcie się! on tak specjalnie w treningach słabo, żeby potem było zaskoczenie...
(22.03.2007, 19:02)
Fin
Hautamaeki czemu tak slabo
(22.03.2007, 18:42)
Usia
PRĘDKO¦CI:
Mateja; 103,3 km/h- 194 m
102,9 km/h- 205,5 m
Żyła; 104,1 km/h- 194 m
103,0 km/h- 202,5 m
Stoch; 103,9km/h - 193 m
103,1 km/h- 199 m
Jak widać mimo nizszych belek Stoch miał te same prędko¶ci, więc warunki sie polepszyły i dlatego obnizono belke a nie dlatego, ze czołowka skakała.
(22.03.2007, 15:28)
szwajcarka
ładnie się Polacy zaprezentowali... Bravo!
(22.03.2007, 15:22)
Usia
Brawo PIOTREK!!!
Witamy w klubie 200- metrowców :)
A jutro dorzuc następne metrzyki ;)
(22.03.2007, 15:13)
ghhh
dobry dobry
(22.03.2007, 15:03)
daf
@ciekawy
A z jak± prędko¶ci± najeżdżał na próg Stoch, Mateja i Żyła? Tylko to może obrazować tzw. "handycap" z tytułu dłuższego rozbiegu. Różnica jednej belki jest moim zdaniem (przy tak długim najeĽdzie) symboliczna i łatwo j± zniwelować błędami w sylwetce dojazdowej, smarem lub tarciem bokami nart o tory.
Reasumuj±c więc - nie długo¶ć rozbiegu a prędko¶ć na progu może generować różnice w długo¶ci skoku. Dlatego daleki jestem od rozs±dzania, kto uzyskał bardziej warto¶ciowy wynik, Stoch, Żyła czy Mateja. Tym bardziej, że to Mateja i Żyła poprawili "zyciówki", a więc skoczyli dalej niż kiedykolwiek dot±d. O ile u Zyły to nie dziwi, bo niewiele poskakał dotychczas na maamucie, o tyle Mateja dokonał tego praktycznie u schyłku kariery.Nie zmienia to faktu, że Mateja, mistrz treningu, będzie miał duże trudno¶ci, aby się zakwalifikować do konkursu.
(22.03.2007, 14:57)
irlandczyk
to co dobre to mimo tak niebezpicecznej ewolucji jaka adam nam pokazal(szkoda ze salta niezrobil) nasz wielki miszt nieskaczyl zawodow na ostatnim miejscu to dopiero jest rewelacja.Tak jak inni uwazam ze 90prc innych skoczkow niewyladowalo by na nogo tylko zaliczylo by spotkanie buli z glówka.pozdro dla adama.Dasz rade juz niebawem 4kryształowa kula no i co i brniemy na latalnice zeby nasi kibice dominowali oraz zeby wrescie pojawil sie jakis transparent .Malysz zostan ojcem moich dzieci hee.
(22.03.2007, 13:58)
obserwator
Zwracam uwage na dobre skoki debiutujacego na skoczni mamuciej Andrea Morassiego.Przewidywalem ze w przyszlosci moze byc z niego dobry lotnik.To 2 jego 1-sze w zyciu skoki na mamucie i do razu ponad 200m.Juz wczesniej jego styl lotu przewidywal ze bedzie na mamucie dobry.Co do Kranjca sie nie dziwie i co do Romorena tez.Kranjec nawet jak jest w katastrofalnej formie skacze na mamucie dobrze, podobnie jak Romoren.Nie miescil sie do 30-stek w PK nie tak dawno a juz skacze rowno ponad 200 m.Co do Polakow Stoch jakby skakal asekuracyjnie, jestem dziwnie spokojny o jego jutrzejszy udzial w konkursie.O Zyle tez jestem spokojny.O Mateje mniej.Kandydaci na podium jutro Malysz,Koch,Amman,Ahonen moze Wasiljew Lyokelsoey Hautamaeki i mimo wszystko Jacobsen.
(22.03.2007, 13:36)
Polonus
@ciekawy

Strasznie¶ acan nerwowy. Niepotrzebnie.
(22.03.2007, 13:31)
uskotko
brawo, Janne! Oby tak dalej!
Szkoda ze trzeciego treningu nie bylo... :(
(22.03.2007, 13:28)
ciekawy
Mateja i Żyła z belki nr 10!
(22.03.2007, 13:21)
ciekawy
@ daf
czepiam się, bo dla mnie skok Kamila Stocha na 199m z bęlko nr 9 to skok duzo lepszy niż skoki Mateji na 205,5mi i Żyły na 202,5m - poniał?
(22.03.2007, 13:19)
hudy
i tak tylko w konkursie malysz przekroczy w konkursie 200 metrow moze jeszcze kamil ale mateja 98 metrow gora
(22.03.2007, 13:09)
daf
@ciekawy
skoro widziałe¶ wyniki na stronie FIS, to masz co porównywać, po kiego grzyba się czepiasz.
A prawda jest taka, że do treningów nie wszyscy się jednakowo przykładaj±, więc same belki też jeszcze nie przes±dzaj± kto w jakiej jest formie.
(22.03.2007, 13:05)
Polonus
ale wygłup!

Jednak za pierwszym razem adresowałem dobrze
(22.03.2007, 13:00)
Polonus
Sorry

Ten mój post miał być oczywi¶cie do @mcmacixa, a nie do @ciekawego
(22.03.2007, 12:59)
Polonus
@ciekawy
Nie wiem, z której belki skakał Mateja. Zyła skakał z belki nr 10. skoczył o 11 m więcej niz Jacobsen z belki nr 9. To chyba można porównać? Czy nie?
Stoch skakał z belki nr 9 i skoczył o 7,5 m dalej od Norwega. My¶lisz, że tego też nie można porównać?
(22.03.2007, 12:58)
mcmacix
@ ciekawy, Stawy

Można by było zrobić w tabeli z wynikami jeszcze jedn± rubrykę, w której pisało by kto z której belki.
(22.03.2007, 12:55)
ciekawy
@ Stawy
Jaki sens maj± te wyniki - różne belki z miejscami?
Kraniec,Mateja ,Żyła skacz± z 12- belki a Jacobsen z belki 8- mej, czy to wogóle da się porównywać?
Na Fisie podaj± w sposób prawidłowy
Dla każdej belki jest osobna tabela np Jacobsen był dzi¶ na miejscu 9-tym i 21-ym a nie jak na tejdurnej zbiorówce 36-ty???
(22.03.2007, 12:42)
red
no Żyła poprawił się dzi¶ aż o 23,5 metra, Mateja o 3 metry ! Brawo! Mamy już 5 w klubie 200-metrowców. Małysza, Mateję, Rutkowskiego, Stocha i Żyłę.
(22.03.2007, 12:05)