Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
4
6
8
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
paĽdziernik 2021
Najbliższe zawody
13.11.2021, godz. 10:30
Falun HS-100
FIS Cup K

"To dla mnie specjalny medal, bo teraz mam więcej złotych kr±żków niż zwycięstw w Pucharze ¦wiata". Tak skwitował swoje zwycięstwo w konkursie M¦ Simon Ammann, dwukrotny złoty medalista z igrzysk olimpijskich w Salt Lake City. Wci±ż mu jednak mało: "Chcę wygrać drugi konkurs" - zapowiada. "Stawiam sobie taki sam cel. Chcę zdobyć złoty medal. Będzie to jednak bardzo trudne, ponieważ nikt, z wyj±tkiem Japończyków, nie zna tego obiektu" - ocenił skoczek.

Szwajcar udowodnił, że na wielkich imprezach czuje się jak ryba w wodzie. Choć ostatnio miał kilka słabszych sezonów, to złoto wywalczył w wielkim stylu. Tak jak na igrzyskach w USA. Aż trudno w to uwierzyć, ale tylko dwa razy wygrał w P¦, a ma już trzy złote kr±żki z elitarnych zawodów.

Ammann zdradził, że po wyl±dowaniu był przekonany o swoim sukcesie. "Przewaga nad Harrim Ollim była minimalna, ale po drugim skoku byłem pewny swego" - przyznał. "Może nie był on perfekcyjny, ale l±dowałem z telemarkiem, co nie zawsze mi się udaje" - dodał.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2007 - wszystkie artykuły
Komentarze
fankaSimiego
co prawda, to pradwa!!! telemark byl troszeczke markowanyi pewny tez za bardzo byc nie mogl..........ale.........nikt nie skacze w 100% idealnie i sędziowie tez nigdy nie oceniaj± w 100% sprawiedliwie!!!ile razy skarżymy sie,ze ktorys z nich za nisko ocenil Malysza, no sami pomyslcie ile???pamietajmy,ze sedziuj± ludzie, a nie Bog! i skacze rowniez czlowiek, a nie Bog!!! zreszta komu jak komu, ale Simiemu zwyciestwo sie nalezało! gratuluje mu serdecznie, a Harri Oli napewno cieszy sie z 2 miejsca rownie jak Simi z 1, bo przeciez to skoczek, ktory dot±d nie wyroznial sie z tlumu, moze gdyby wygral woda sodowa udezyla by mu do glowy, takie nagle zwyciestwo to nic dobreg, czego najlepszym dowodem byl wlasnie sam Simi!!! po niespodziewanym sukcesie na Olimpiadzie nie potrafil odnalezc sie w swiecie powaznych skokow, zamiast skakac wedrowal po bankietach i tewlewizji...mlody, szalony, to wszystko zbyt szybko sie potoczylo i dlatego tez potem skakal tragicznie!!! moze lepiej dla mlodego fina, ze nie wygral, moze to lepiej dla jego przyszlosci, on ma jeszcze duuuuzo czasu i rowniez zycze mu powodzenia w przyszlosci!!!
(24.03.2007, 23:22)
Fanka
@ hahaha
On się koksuje?! Chyba czekolad± Milka!
(26.02.2007, 22:20)
szwajcarka
Tak, ja też jestm pewna, że Simi wygra drugi konkres, chociaż jak już słusznie stwierdził, skocznię tę znaj± tylko Japończycy, ale w±tpię, by wygrał Tochimoto albo Kasai:P
(26.02.2007, 17:59)
maetg
Olli powinien wygrac bo wiecej skoczyl o metr.Sędziowie go skrzywdzili.
(26.02.2007, 16:02)
Mika
Sedziowie rozstrzygneli M.S. na niekorzysc Harry Oliego bo on wygral a nie Amman - taka jest prawda i sprawiedliwosc.
(26.02.2007, 05:31)
Kasiunia
Oj ma szanse i mam nadzieje, ze dopnie swego :)
(25.02.2007, 21:42)
lilcia
Ma duże szanse w drugim konkursie =)
Jego to serio no...nie da się nie lubic! Taki otwarty i przyjazny - super go¶ciu jest! :)
(25.02.2007, 14:45)
Jane Morgensztern
i jeszcze wygra w drugim konkursie :p
(25.02.2007, 12:23)
dorota
@Villemo09. Czat z Simonem będzie. W rozmowie (dzis o 1 w nocy naszego czasu) potwierdził chęć przeprowadzenia czatu. Orientacyjnie podaje termin 6-7 marca, ale to wszystko jest zalezne od tego co go czeka po powrocie do Szwajcarii... B±dżmy cierpliwi. Obiecuję,ze czat przeprowadzimy. Pozdrawiam wszystkich czytelników naszej strony i sympatyków Simona!
(25.02.2007, 10:00)
ANIA
Lubie Ammanna, to bardzo wesoły i jak widać bo tych złotych medalach bardzo utalentowany. Zasłużone zwycięstwo, a jego rado¶ć, miło było patrzeć!
(25.02.2007, 09:10)
hahaha
przecież on koksuje sie dlatego daleko skacze!!!
(25.02.2007, 08:57)
Ja
no wła¶nie,i nie ma chatu... :/
(25.02.2007, 07:50)
villemo09
a tak poza tym to kedy będzie ten chat z Simonem bo miał być już dawno, ale został przełożony to kiedy będzie ??
(24.02.2007, 23:37)
villemo09
wła¶nie odczepcie sie od niego wygral zasluzenie i tyle jak wygrywali inni dzieki pomocy Tepesa to bylo dobrze żal wam dupe ¶ciska to sie zatkajcie Simi you;re the best buziaki :*:*:*
(24.02.2007, 23:32)
indor
@m
To rzeczywi¶ci powód do dumy jest. Ale mógłby mieć trochę honoru i bzdur nie gadać.
(24.02.2007, 23:05)
SylwestereK
Pragnę zauważyć pewn± ważn± rzecz. Gdyby nie liczne błędy sędziowskie Amman nie otrzymałby złotego medalu M¦. W pierwszym, najdalszym skoku, jego noty były bardzo dobre i zasłużyłby sobie na nie, gdyby nie to że gdy wyl±dował parę metrów dalej, przy linii do której zawodnik musi utrzymać postawę przynajmniej stoj±c± Amman tam o mało sie nie wywrócił, a zatem oceny powinny być mniejsze. Na to zwrócili także uwagę Polo Tajner i Szaranowicz. W drugim za¶ skoku Amman wyraĽnie przegrał odległo¶ci± z Ollim, jednak sędziowie nisko oceniaj±cy skok Olliego i zarazem przyznaj±cy Szwajcarowi wysokie noty poprowadzili go do zwycięstwa. Nie chce widzieć w tym przekrętu, bo my¶le że wszystko było a atmosferze fair-play, jednak gdyby obyło sie bez pomyłek sędziowskich mistrzem zostałby na pewno Olli.
(24.02.2007, 22:59)
obserwator
Dla mnie zwyciezca tego konkursu jest Harri Olli.Ale sedziowie musieli oczywiscie wydrukowac 1-sze miejsce dla skoczka z nazwiskiem.Co by bylo gdyby Amman z Ollim zamienili sie miejscami albo zamiast Fina skakal Lyokelsoey.Wiadomo ze wygralby Norweg.Nigdy nie bylem zwolennikiem dawania not za nazwisko ale czasami sedziowie przeginaja.Lubie Ammana ale dzis na zwyciestwo bardziej zasluzyl Olli.Sedziowie i brak nazwiska zepchnely go na 2-gie miejsce.
(24.02.2007, 22:35)
m.
@j
sam\a jeste¶ *****!!! przynajmniej potrafi udawać l±dowanie z telemarkiem
(24.02.2007, 22:34)
j
L±dował z telemarkiem?
***** nie potrafi się nawet przyznać że l±dował na dwie nogi. Ale wszyscy widzieli jak było...
(24.02.2007, 21:59)
jemand
Ich freue mich, dass Simmi heute gewonnen hat. Ei ist schade, dass unser Adas den ersten Platz nicht belegt. Ich werde die Daumen ganz fest drücken!
(24.02.2007, 21:51)
Simi93
natym zdjęciu chyba jest Molli :D a wiec najprawdopodobniej beda skakac ;D http://www.skispringen.ch/pic. php?mode=new&news_id=406&a mp;pic=S%20Ausland-CH.JPG
(24.02.2007, 21:43)
Pire
Co z Moellim czy nie beda szwajcarzy jutro w druzynówce startowac ???
(24.02.2007, 21:27)
juzer
zawody mistrzostw ¶wiata nie zaliczaja sie do pucharu swiata Y
(24.02.2007, 21:17)
haliee
własnie... kontrowersyjna trochę ta wygrana, z całym szacunkiem dla Simona :]
(24.02.2007, 21:08)
indor
jaasne - telemark - tyle, ze markowany. I wcale nie byłe¶ pewien - skoczyłe¶ 2 metry krócej, więc nie sciemniaj, tylko podziękuj sędziom.
(24.02.2007, 21:07)
Y
mam pytanie;
Czemu nie ma punktów z sapporo dodanych do pucharu ¶wiata???
(24.02.2007, 21:04)
lola
Gratulacje Simmi... !! Ciesze się że wygrałe¶ i życzę dalszych sukcesów!! =*
(24.02.2007, 20:47)