Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
15
16
17
18
19
22
23
24
25
29
30
listopad 2021
Najbliższe zawody
28.11.2021, godz. 16:15
Ruka HS-142

Po dwukrotnym przekładaniu godziny rozpoczęcia treningu (najpierw z 5:00 na 5:30, a następnie na 6:00 obowi±zuj±cego w Polsce czasu CET) rozpocz±ł się drugi trening na skoczni Okurayama w Sapporo. Niestety, w zwi±zku z niekorzystn± pogod± trening był często przerywany. Po kilkukrotnych zmianach belki startowej (na pocz±tek 16, od 15 zawodnika 18, od 28 zawodnika ponownie 16, od 31 zawodnika do końca 14) odbyło się spotkanie jury zawodów, które zdecydowało o anulowaniu treningu.

O 11.00, a nie jak pierwotnie planowano o 10.00 rozpoczn± się pi±tkowe kwalifikacje do sobotniego konkursu skoków na dużej skoczni w Sapporo, poinformowali organizatorzy narciarskich mistrzostw ¶wiata. Zmiany w programie s± efektem przełożenia z czwartku na pi±tek treningów (zbyt silny wiatr). Dwie serie próbne maj± zostać przeprowadzone między 9.00, a 10.30.

Poniżej prezentujemy wyniki 36 zawodników, którzy zdołali oddać swoje skoki.

Wyniki treningu

zawodnik

odl.
1

Takanobu Okabe (Japonia)

127.5
2

Yong Jik Choi (Korea Pd.)

121.0
3

Tami Kiuru (Finlandia)

120.0
4

David Lazzaroni (Francja)

119.0

Fumihisa Yumoto (Japonia)

119.0
6

Peter Zonta (Słowenia)

115.5
7

Kenshiro Ito (Japonia)

111.0
8

Piotr Żyła (Polska)

110.0
9

Robert Mateja (Polska)

105.0
10

Stefan Read (Kanada)

104.5
11

Shohei Tochimoto (Japonia)

103.5
12

Nikolay Karpenko (Kazachstan)

100.5
13

Clint Jones (USA)

100.0

Petr Chaadaev (Białoru¶)

100.0
15

Stephan Hocke (Niemcy)

98.5
16

Kevin Horlacher (Niemcy)

97.5
17

Alexey Korolev (Kazachstan)

94.5
18

Ivan Karaulov (Kazachstan)

93.5
19

Gregory Baxter (Kanada)

93.0
20

Alan Alborn (USA)

92.5
21

Rok Benkovic (Słowenia)

90.5
22

Asan Tahtahunov (Kazachstan)

90.0
23

Jens Salumäe (Estonia)

88.0
24

Aleksander Lasarovich (Ukraina)

87.5
25

Radik Zhaparov (Kazachstan)

86.5
26

Vitaliy Shumbarets (Ukraina)

86.0

Ildar Fatchullin (Rosja)

86.0

Ondrej Vaculik (Czechy)

86.0
29

Trevor Morrice (Kanada)

85.5
30

Maksim Anisimov (Białoru¶)

84.0
31

Volodymyr Boschuk (Ukraina)

83.0
32

Graeme Gorham (Kanada)

80.0
33

Martin Mesik (Słowacja)

78.0
34

Mihai Damian (Rumunia)

76.5
35

Heung Chul Choi (Korea Pd.)

76.0
36

Tobias Bogner (Niemcy)

67.0
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2007 - wszystkie artykuły
Komentarze
Damian
a na necie nigdzie nie transmituj± ???
(22.02.2007, 23:03)
myszka55.sabcia
@ Damian
treningi i kwalifikacje maja pokazac w tej slynnej TVP Sport:P...o ktorej wielu slyszalo. a prawie nikt nie ma:PP
no i pewnie jak zwykle w eurosporcie..
(22.02.2007, 22:49)
Izunia
Wiem ze to moze troszke nie na temat ale kiedy bedzie i czy wogole bedzie ten chat z Simim?? Bardzo uprzejmie prosze o odpowiedz :)
(22.02.2007, 21:16)
Damian
Wiecie może czy kwalifikacje do konkursu w Sapporo będ± gdzie¶ transmitowane ???
(22.02.2007, 21:16)
Walker
no to miran tepesz będzie miał pole do popisu, pewnie znów załatwi swoim medal. swoj± drog± w Japonii od kilku sezonów regularnie s± problemy z pogoda!
czy w tym fisie jest jaka¶ trzeĽwo my¶l±ca osoba, wydaje mi sie że nie!!!
(22.02.2007, 19:20)
Usia
Ta redakcja co¶ milczy na temat naszych juniorów i OOMł. Ciekawe czemu?
(22.02.2007, 17:43)
Harrachov 185
W Sapporo bed± napewno trudne warunki atmosferyczne ale s±dze że wszystkie konkursy 24,25 i 3 będ± rozegrane.Lubię skocznie japońskie a najbardziej Miyanomori.
(22.02.2007, 17:24)
Martyna
A tymczasem w najbliższy weekend odbędzie się PK w Oberhofie. Znowu jedzie kadra T, a juniorzy będ± się kisić na OOM
(22.02.2007, 14:18)
Wehrmacht
@Elite27.12.
Jesli jednak chodzi o Sapporo, to to nie jest pierwszy raz!!!
(22.02.2007, 11:34)
Elite27.12.
Dlaczego wszyscy krytykuj± Sapporo? Chyba nie potraficie docenić zalet tego pięknego i orientalnego miejsca. Nie zapominajcie o tym, że cały sezon jest beznadziejny, je¶ji chodzi o pogogę. Ja uważam, że zorganizowanie M. ¦. w Sapporo było bardzo dobrym pomysłem.
(22.02.2007, 11:01)
Fin
ponadto przez wiatr nawet jezeli konkurs przeprowadz± to niedosc ze wiatr wypaczy wyniki to ponadto kazdy telewidz będzie przezywal cierpienie bo co chwile będzie przerwa z powodu wiatru,będ± przesunięcia rozpoczęcia seri zawodów i wiele innych niedogodnosci
(22.02.2007, 11:01)
Luk
Onet.pl:

Co Małysz s±dzi o swoich skokach.

- Jak oceniam swoje skoki treningowe w Sapporo? Pierwszy był fatalny. Odbiłem się przynajmniej o metr za wcze¶nie, mało na głowę nie poleciałem. To efekt skakania w Szczyrku na mistrzostwach Polski – powiedział „Gazecie Wyborczej” Adam Małysz.
- Tam próg jest bardzo krótki. Drugi skok był niezły, trzeci - ¶redni. Uciskał mnie kombinezon, nie wiem, czy nie jest za ciasny. Ale mimo ¶rednich skoków byłem w czołówce. Bo, prawd± mówi±c, to były moje warunki. Czyli lekko wiało z tyłu. Jak tak będzie podczas konkursu, to rewelacja.
(22.02.2007, 10:28)
malin
uskotko - okej, w Europie też wiało, tez były wypaczane wyniki w niektórych konkursach, ale w Saporro zawsze sa jakies numery, większe prawdopodobieństwo rozegrania uczciwych zawodów byłoby w Europie. Oczywiscie mowie tu tylko w kontek¶cie skoków, bo w innych dyscyplinach zimowych wiatr nie ma az tak wielkiego znaczenia.. ps. Mistrzostwo ¶wiata zdobędzie Jernej Damjan (zgadnijcie czemu?)
(22.02.2007, 10:26)
Wehrmacht
I dojdzie do tego ze same Mistrzostwa beda rozgrywane przy zlej pogodzie i znowu komu sie poszczesci ten wygra...
(22.02.2007, 10:26)
Arek
ja tego kompletnie nieczaje. Zawse w Sapporo sa klopoty i do tego robia tam M¦, a przeciez kibiców tam tez wielu niema!!
BEZ SENSU!!
(22.02.2007, 10:18)
mcmacix
W sobote konkurs, a wiatr może wiać z sił± nawet ponad 8m/s. Przechlapane!
(22.02.2007, 10:15)
Polonus
Odrobinę przyzwoito¶ci racz tepferowi dać, Panie

Mam nadzieję, że przynajmniej na M¦ tepfer zachowa jakies pozory standardów obiektywno¶ci i nie zrobi takich numerów jak w Willingen, Kuusamo czy Zakopanem. Tym bardziej, że tu nie ma konieczno¶ci rozegrania zawodów akurat w danym dniu. Mistrzostwa trwaj± dwa tygodnie i nic się nie stanie, jak konkurs odbędzie się w niedzielę zamiast soboty (na przykład), a drużynówka w tygodniu. Tak było w Lahti (konkurs na dużej przeniesiono nie na niedzielę, a na zwykły dzień tygodnia), tak może być i teraz. Chyba, że chodzi o to, aby był ruch w interesie i żeby np. wygrywali koniecznie Japończycy,Słoweńcy b±dĽ Norwegowie. Albo, nie owijaj±c w bawełnę: żeby nie wygrał Małysz. Wtedy nic się nie zrobi. tepfer jest tak mocno umocowany w tym wszystkim, że nawet nasz Listkiewicz (w innej co prawda dyscyplinie) przy nim wysiada. Nic i nikt tego nie ruszy. Rok temu napisałem, że tylko naturalna ¶mierć tepfera może doprowadzić do zmiany sterów w tym cyrku. Teraz dodam: przy¶pieszyć (tę zmianę) mógłby ewentualnie tylko wypadek. Dlatego postuluję, żeby jako przedskoczkowie w Sapporo skakali obydwaj narciarscy gonzowie. O ile tepes może wyj¶ć bez szwanku, to w przypadku hofera byłbym znacznie większym optymist±. A jak jego nie będzie, to zawsze będzie łatwiej Jugola wyrzucić z tej wieży. Najlepiej, jak już kiedy¶ napisałem na innym portalu, prosto w dół i bez spadochronu.
(22.02.2007, 10:10)
lilcia
no /.... i moze byc nieciekawie - bo tak jakas wichurę zapowiadaj± :/ .... lipa straszna =( .. i zgadzam się - kto¶ ze sie tak wyraze "przypadkowy" wygra na tych M¦ , a skoczkowie sie tyle przygotowywali... =/
(22.02.2007, 10:03)
kasiunia
macie racje...ale niky czegos takiego nie chce...szkoda...mam jednak nadzieje ze uda sie sprawiedliwie i w dosc rownych waronkach rozegrac te mistrzostwa...przedewszystkim wieze w Małysza...hehe...powodzenia i pozdrawiam...... :)
(22.02.2007, 09:58)
Dorota
Mnie też się tak wydaje Fin chyba że warunki się zmieni±
(22.02.2007, 09:58)
Fin
cos mi sie wydaje ze na 100 procent mistrzem zostanie ktos zupelnie niefaworyzowany.....i to wygra byc moze w jednoseryjnym konkursie
(22.02.2007, 09:49)
uskotko
o ile sobie dobrze przypominam, tegoroczne zawody PS w EUROPIE jakos tez w idealnych warunkach sie nie odbywaly - latwo jak papuga powtarzac za innymi "Beznadziejne Sapporo, tam zawsze wieje", prawda?
(22.02.2007, 08:53)
Labrador
Niestety. Wła¶nie tak wygl±daj± zawody w Japonii :-(