TOTALbet - legalny polski bukmacher
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
2
3
5
7
8
9
10
11
14
15
16
17
21
22
23
25
28
29
styczeń 2019
Najbliższe zawody
24.01.2019, godz. 14:00
Lahti HS-100
M¦J K ind.

Dzi¶ odbyły się trzy treningi na skoczni Okurayama K-120 w Sapporo. W drugim byli¶my ¶wiadkami nieszczę¶liwego upadku Michaela Uhrmanna, który uzyskał 131 metrów, co było drug± odległo¶ci± serii. Niemiec doznał urazu stopy i został przewieziony do szpitala. Tam został poddany badaniom m.in. roentgenem, by wykluczyć złamanie. Badanie jednak potwierdziło, że z nog± jest bardzo Ľle. Lekarze stwierdzili u Niemca złamanie ko¶ci ¶ródstopia w prawej nodze i od razu założyli opatrunek gipsowy. Tym samym start Uhrmanna na Mistrzostwach jest wykluczony.

TOTALbet - legalny polski bukmacher
Pech prze¶laduje Niemców. Kontuzja wyeliminowała Neumayera, groĽny upadek miał w Titisee-Neustadt Martin Schmitt, który dopiero teraz wrócił na skocznię. Peter Rohwein ma niezły ból głowy kogo wystawić do konkursów. Jego kolejny faworyt nie jest w stanie skakać w konkursach Mistrzostw ¦wiata...
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2007 - wszystkie artykuły
Komentarze
Wehrmacht
@Polonus
Eh, czepiasz sie...Nie masz powazniejszych problemow na glowie niz filozoficzne myslenie ???
(23.02.2007, 11:01)
fordern
ale jaja! Rosjanie moga miec podium!
(23.02.2007, 10:09)
Backstreet Girl
To by było na tyle, je¶li chodzi o udział Niemców na Mistrzostwach... bo raczej już nikomu nie zaroż±... chyba ze tym na ostatnich lokatach...
(23.02.2007, 09:38)
antyfanka
ja tez typuje:K120:Jacobsen, Schlierenzauer, Kuettel
K90:Jacobsen, Schlierenzauer, Malysz
(22.02.2007, 17:59)
schlierifanka
szkoda michaela. wprawdzie teraz jest mniejsza konkurencja, ale nikomu nie zycze upadku. szybko wracaj do zdrowia!!!
(22.02.2007, 17:54)
Fanka
@ Polonus
Masz całkowit± rację. To s± dwie zupełnie różne rzeczy - nielubienie zawodnika (proszę bardzo, każdy ma prawo do posiadania swoich ulubieńców i antypatii), a rado¶ć z jego kontuzji, bólu i (niestety) czekaj±cej go jutro operacji :-(.
(22.02.2007, 12:03)
Polonus
Po tej fali zachwytów, która przeszła tutaj po tym co się stało wczoraj w Sapporo (jeszcze przed i już po moim pierwszym wpisie), trzeba jednak co¶ dodać. Taka jaka¶ wewnętrzna siła mi to każe zrobić.
Ja nie lubię Niemców. Naprawdę. W sporcie nigdy im nie kibicowałem i pewnie nie będę. Nie tylko dlatego, że należeli, należ± i będ± należeć do awangardy krajów odnosz±cych w sporcie sukcesy głównie metod± "medycyny sportoowej". W sportach drużynowych raz w życiu tylko szedłem za Niemcami. Na zeszłorocznym mundialu w meczu ze Szwecj±. Zupełnie irracjonalnie, bo Szwedom, na przykład, bardzo często kibicuję w hokeja. Chyba było to z powodu Podolskiego. Nie pamiętam.
Oprócz "koksu" Niemcy zawdzięczaj± sukcesy (w masie oczywi¶cie, bo s± zapewne wyj±tki) bardziej pracy niż talentowi. A mnie w sporcie imponuj± przede wszystkim talenty.
To jednak, co tu wypisujecie, przekracza granice dobrego smaku. Napisałem wcze¶niej, że wolno każdemu pisać to, co uważa za stosowne. I dalej tak twierdzę, i nie o tym teraz powiem. Nie chcę bowiem nikomu zabraniać pisać co uważa za stosowne (specjali¶ci od tego s± na konkurencji) tylko chcę się zdecydowanie nie zgodzić z takim stanowiskiem, jakie prezentuj± Ci z Was, którzy pisz± "dobrze mu tak" albo "jednego konkurenta do medalu mniej ".
Wydaje mi się, że trzeba rozdzielać rzeczy. Co innego nie kibicować Uhrmannowi, a co innego cieszyć się z tego, że złamał nogę. Kto tej różnicy nie widzi nie powinien być może zostać poddany resocjalizacji, ale jakie¶ profilaktyczne leczenie bym doradzał. I nie przekonuje mnie to, ze inne nacje w sposób znacznie bardziej dosadny artykułuj± sw± niechęc do Polaków. Trener piłkarzy ręcznych Wenta pokazał jak można stawiać czoło nacjonalistom. Nacjonalistom w złym tego słowa znaczeniu, oczywi¶cie (słowo to w znaczeniu pozytywnym w naszych, poprawnych politycznie, mediach praktycznie w ogóle nie funkcjonuje).
A Wy się cieszycie, że Uhrmann nogę złamał. To może lepiej, żeby wpadł pod poci±g? Byłby z nim spokój na zawsze, a nie tylko do końca sezonu.
Nie lepiej by było jakby Uhrmann startował i Adam by z nim wygrał? Lepiej, tym bardziej, że tak by się pewnie stało. A jakby się nie stało, to tylko szacunek dla Niemca, bo to by znaczyło, że jest fantastyczny, skoro z Adamem potrafi wygrać. Klasę trzeba umieć docenić.
Ja rozumiem, że w różnych dziedzinach sportu coraz mniej zależy od poziomu zawodnika czy zawodników, a coraz więcej od układu i konfiguracji w jakiej się znalazł czy znaleĽli. Skoki, oprócz piłki ręcznej, s± tego ostatnio częstym przykładem. I jest faktem, ze nas akurat wyj±tkowo na tym ¶wiecie nie lubi± (co mnie niespecjalnie martwi) i nam brużdż± (to martwi mnie zdecydowanie bardziej), a przed Niemcami się płaszcz± i Niemcom sprzyjaj±. Ale dlaczego z tego powodu ma łamać nogi Uhrmann, Schmitt czy inny Ballack albo Klose i ma to doprowadzać polskich kibiców do ekstazy?
Zupełnie nie rozumiem. To nie ma nic wspólnego z elementarnym człowieczeństwem. Którego to każdemu, choć trochę, życzę.
(22.02.2007, 11:12)
kasiunia
oj...biedak...nie przepadam za niemcami ale jednak mi go szkoda...pozdrawiam...
(22.02.2007, 10:01)
Monika007
To fakt,ze nielubie niemców,ale na jedno szkoda mi Michaela Uhrmana,ale na jedno Adam Małysz bedzie miał jednego rywala mniej.Jako¶ niemcy w tym sezonie maja pecha
(22.02.2007, 08:31)
abbin
zal poprostu, bo chodz jstem polakiem, to niemcom kibicuje od zawsze i prawie we wszystkich konkutencjach, i juz mi sie nie chce ogladac ty M¦, zycze adasiowi zeby wygrał, ale ten sezon mnie juz zlewa, moize chodz schmitt sprawi niespodzianke, chciałbym...
(22.02.2007, 00:41)
Fin
@szołtys.wasiliew podczas takich imprez typu olimpiady i mistrzostwa jest mocny tylko na k- 90 a w chwili obecnej jest juz bez formy i w pierwszej 6 go niebędzie
(21.02.2007, 23:13)
Nikt
LudzieJakMozeciePisacZeSieMich iemuNalezalo?!coOnWamZrobil?to JestNaprawdeSympatycznxCzlowie kIszanujeLudzi..ktoGoSpotkalWi eOczymMowie..aReszteProszeNieS zuflatkujcieLudziNaPodstawieNa rodowosci..toSieWhistoriZleKon czylo..mamNadziejeZeJuzNikomuS ieNicNieStanie..sapporoZawszeJ estDziwne..wiatr..aTenSezonJuz MaSwojeOfiary..niemcomZyczeZeb yWszystkichZaskoczyliPozytywni e..aMartinSchmittZaslugujeNaMe dalJakNikt..zaWalkeIwiareWsieb ie..toMusiBycTrudnePoTyluSlaby chSezonach.AdamTezNiechWygraMe dal..noImoze..jakisJaponczyk.. dlaNichToTezWazne..
(21.02.2007, 22:51)
Usia
@Wehrmacht
To czemu masz taki nick:P
Wiesz ja jestem zupełnym analfabet± niemickim, więc zdradĽ tajemnicę :P
(21.02.2007, 21:57)
Szołtys
widzę, że niektórzy typuj±, więc ja też to zrobię:
K120: Vassiliev, Małysz, Schlierenzauer
K90: Małysz, Schlierenzauer, Jacobsen
(21.02.2007, 21:48)
Kornel
zalosni niektozy z was sa
w prawdze nie przepadam za niemcami ale nikomu nirycze takiego pecha jaki spotkal uhrmanna i poprostu zal mi was ze tak uwazacie :/
Moje typy na skoczni K 120
Adam / Ahonnen / Ammann
na skoczni k 90
Adam / MArtin Schmitt GER / rok Urbanc (no wiecie Tepes mu pomoze) ;*
(21.02.2007, 21:25)
mort
życie...
(21.02.2007, 21:01)
Wehrmacht
Zaraz sie zacznie: Wehrmacht, to czemu masz taki nick? ;)
(21.02.2007, 20:48)
Wehrmacht
@Jogurt
Mysle dokladnie tak samo! Nie bedziemy sie przeciez litowac nad Niemcami...
(21.02.2007, 20:47)
Jogurt
I dobrze! Jednego rywala mniej, to lepiej dla naszych, a raczej dla Adama. Szwabow nie ma co zalowac! Za 39'
(21.02.2007, 20:44)
Nattia
Wiecie co jak można pisać co¶ w stylu "dobrze mu tak"??? Co on wam zrobił?? to ze jest Niemcem to nie znaczy ze będzie taki jak Hitler, który było nie było, był Austriakiem!!! a poza tym nie można traktować kogo¶ Ľle i tak samo o nim mówić tylko dlatego ze ma takie a nie inne obywatelstwo!!!WstydĽcie się!!! Ja mu współczuję wiem co to za ból i życzę szybkiego powrotu do zdrowia;)!!!
(21.02.2007, 20:17)
adagio28
Powiem tylko tyle: cały ten sezon jest LIPNY!!! =|
(21.02.2007, 20:08)
myszka55.sabcia
@voxov
lol...i nic wiecej..
(21.02.2007, 20:05)
voxov
Dobrze mu tak! Ciesze się tylko dlatego, że to Niemiec i mówię to otwarcie. Nie nawidzę Niemców a jeszcze teraz ubyl tam jeden rywal w drużynówce, powinni¶my ich wyprzedzić no i Hula ma teraz spore szanse na podium..

HURRRA SZCZESCIE ZE TO NIE POLAK! Nie ukrywam ze sie z tego ciesze, nie udaje milosiernego ;)
(21.02.2007, 19:51)
Ewa
Ludzie czy wy wiecie co piszecie ze cieszycie sie z pecha Niemcow.Gdyby sie to Polakom przytafilo na przykl;ad Małyszwi czy w jakims innej dyscyplinie to nie bylo by nam napewno wesolo jestem tego pewna.Jak sie Mazoch przewrocil to wszyscy sie nim interesowali a jak by to byl jakis Niemiec to co byscie sie na niego wystawili. A jesli to Czech to sie interesowaliscie.Nie jest fajnie miec kontuzje i nie moc skakac.A powracajac do Niemcow to napewno nie jest milo Urmanowi ze ma kontuzje przed Mistrzostwami i jest z nich wykluczony CALKOWICE.Nam Polakom by nie bylo milo jak by Niemcy czy jakis inny narod pisal na stronach internetowych ze fajnie tak Adamowi czy np. polskim florecistom czy plywakom.
(21.02.2007, 19:39)
E_velcia
Niemcy maj± pecha.Stracić tak warto¶ciowego zawodnika to koszmar.Miejmy nadzieję,że chociaż Schmitt będzie oddawał dobre skoki.
(21.02.2007, 19:38)
Polonus
Na zimno

Nie ma się co denerwowac wypowiedziami typu "dobrze mu tak". Żyjemy w wolnym kraju. Kazdemu wolno paplac, co mu sie podoba. byle nikogo nie obrażał. To akurat miesci sie w obszarze zachowań dozwolonych. Co nie znaczy, ze to popieram. Moim zdaniem jest to żałosne, ale nikt nie ma prawa zabraniac innym takiej wypowiedzi. a wypowiedx zawsze swiadczy o autorze.
A teraz Uhrmann i Niemcy. ja bym tego pechem nie nazywał. Oni s± po prostu słabi. Żeby byc wsród najlepszych Uhrmann kazdorazowo skakał na granicy mozliwo¶ci i bezpieczeństwa. Schmitt robi to samo, zeby załapac sie do 15-tki. Reszta nawet jak sie zabije to nie wejdzie do 20-tki. tak przygotował ich do sezonu Rohwein. Brak umiejetno¶ci na miare ambicji liderzy niemieckich skoczków próbowali ostatnio rekompensowac nieprawdopodobn± ambicj± oraz szczę¶ciem. Uhrmannowi się parę razy udało, Schmittowi nie bardzo. Po razie się przejechali. Teraz Uhrmann przecholował. Za bardzo uwierzył w swojego farta chyba. Chciał sprostac wielkiej presji, wyj¶ć jej naprzeciw. Skakał dalej, niz umiał. Przesadził. Tyle.
(21.02.2007, 19:32)
Kowal
Szkoda Uchrmanna.Niemców prze¶laduje pech i wiem,że to zabrzmi głupio i nieludzko,ale w końcu maj± pecha(nie zmienia to tego,że szkoda Uchrmanna),bo zawsze maj± w sporcie szczę¶cie i na tym bazuj±,pomagaj± im ¶ciany sędziowie i wszystko dookoła,teraz w końcu dopadł ich pech,czekałem na pecha Niemców w sporcie jakimkolwiek,oczywi¶cie nie kosztem kontuzji Michaela Uchrmanna,akurat z tego pecha Niemców się nie ciesze,ale mam nadzieję,że kiedy¶ bed± mieli w jakim¶ sporcie takiego pecha,że będe mógł się z tego cieszyć...
(21.02.2007, 18:47)
zx
mateja na podium
(21.02.2007, 18:36)
Adlerka
Michi-wielkiCzlowiekIwielkiSpo rtowiec bardzoMiPrzykro..ludzieNiePisz cieZeSieCieszycie..AdamowiTezN aPewnoJestPrzykro..wyTezSzanuj cieInnychSkoczkow..nieWiemJakS obieNiemcyPoradzaNieWiemCzyUda ImSiePodniescPoTym..dlaMnieUhr iWygralZlotoBoJestWielkimCzlow iekiem.wierzeWniemcow!deutschl andRegiert!
(21.02.2007, 18:30)
uskotko
skończone bydło. Jak można pisać w ogóle co¶ takiego: "Dobrzemu tak." - ??? Nie wstyd wam??? Naprawdę wam nie wstyd??? Koło ludzi to wy chyba nawet nie siedzieli¶cie...
(21.02.2007, 18:18)
Fanka
Tym wszystkim, którzy pisz± teksty w rodzaju: "dobrze mu tak", czy "o jednego konkurenta do medalu mniej" chciałabym przypomnieć tegoroczny konkurs w Bischofshofen i parę: Adam - Andreas Kuettel. Niektórzy mówili, że Kuettel jest kontuzjowany po upadku, osłabiony, czym ułatwił zadanie Adamowi, a tymczasem to Ada¶ musiał awansować do finału jako lucky looser.
Nie można cieszyć się z kontuzji zawodnika, bo niestety nie oznacza ona, iż to nasz faworyt / ulubieniec zajmie lepsze miejsce w konkursie...
(21.02.2007, 18:03)
haliee
hm... cóż za empatyczny naród ;P Lenka... a wyobraĽ sobie, że co¶ takiego przytrafia się Małyszowi. I jak się z tym czujesz? ;/
(21.02.2007, 17:49)
Super Fanka
Pecha maja
(21.02.2007, 17:45)
lilcia
ojjj.... jakby to była ręka... ale noga- przykre-tyle roboty i przygotowań i nici ze startu =( ... szkoda mi go
(21.02.2007, 17:44)
Labrador
Niemcy musz± skakać w składzie:Smith, Ritzerfeld, Hocke, Bogner.Szkoda Urhmanna...
(21.02.2007, 17:27)
muffi-Magdu¶
szkoda go :( jakos zawodnicy niemieccy nie maja szczescia... no coz, trudno sie mowi :/
(21.02.2007, 17:19)
Fanka
@ Lenka
Że niby który z Niemców przetrzymywał Adama na belce? Pan Tepes zmienił obywatelstwo, czy co? A p. Hofer poszedł w jego ¶lady?
(21.02.2007, 17:14)
Lenka;-)
:d:d:d:d dobrze tak niemcom wcale ich nie żaluje teraz Małysz sie oddzięczy za to ze go na belce przedtrzymali-rachunki wyrównane Urmann nie skacze wow:d:d:d
(21.02.2007, 17:11)
marzenula:D
Totalna porazka. Wspolczuje Niemcom bo ich jedyny dobrze spisujacy sie zawodnik ma zlamana noge;/ Ale Uhrmann juz nie pierwszy taz sie wywraca w tym sezonie miejmy nadzieje z Vasilliev nie pojdzie w jego slady bo on tez ma tendencje do nieustawania skokow!! Przekichane...;/
(21.02.2007, 17:09)
haliee
nieciekawie :/ Uhrmann mógł dostarczyć niezłego widowiska. Szkoda, wielka szkoda...
(21.02.2007, 17:02)
korki
przykro mi ,niektorzy maj± pech i ty go wła¶nie miałe¶,przykro mi michael:(
(21.02.2007, 16:58)
uskotko
biedny Michi :(((
Rohwein chyba jest załamany :(((
Ech...
Fatalny dzień (poza skokami Janne)...
(21.02.2007, 16:55)
Fin
Lepper by powiedzial:,,plakal ,placze i będzie plakal''bo wie ze to byla jego najwieksza szansa dotychczas zeby zdobyc a kto wie czy nawet nie zloty medal tych mistrzostw.BO w predazzo w 2003 nie byl w formie jakiejs zachwycaj±cej.nieporadzil sobie w obersdorfie no a teraz zyciowa forma i tak niestety to sie konczy na treningu
(21.02.2007, 16:54)
Fin
@y.zgadzam sie z nim z tej strony ze niemcy mog± nawet z nami przegrac w drózynówce a i malysz ma o jednego groznego rywala mniej ,no a z drugiej to szkoda Urmahna-ewidentny,równy i bezapelacyjny kandydat do medalu
(21.02.2007, 16:51)
Y
dobrze ze nie ma uhrmana w druzynowce mamy szanse powalczyc o lepsze miejsca, a malysz jest blizej podium.
(21.02.2007, 16:10)
volkania
biedny Michael ,zal mi go ;;(
(21.02.2007, 15:55)
szwajcarka
Ale pech, biedny Uhrmann... Fakt, że on się stosunkowo często przewraca (nie tak często jak Vassiliev :P), no ale mieć takiego pecha to już naprawdę... żeby to jeszcze kto¶ drugorzędny, np.: jaki¶ Innauer albo kto¶ taki, ale on był ewidentnym faworytem, ja nawet stawiałam na niego, a tu co?? nie no ci Niemcy to rzeczywi¶cie jakiego¶ koszmarnego pecha maj± w tym roku...
(21.02.2007, 15:52)
asia o
No jak pech to pech....Teraz to już wszystko przegrane. Schmitt najwyżej będzie w 10. Ritzerfeld w 20 , a hocke w 3o. Oj kiesko , kiepsko...
(21.02.2007, 15:41)
mk
BĘDZIE JEDNEGO MNIEJ DO MEDALU
(21.02.2007, 15:35)
Fanka
@ Dona
Oby NIKOMU nic się nie stało.
(21.02.2007, 15:29)
Fin
NIEMCY rzeczywiscie maj± pecha.potwierdzam slowa ZULI.na pocz±tku mówilem ze to będzie najslabszy sezon od lat...poza tym zwyciestwem urmahna i pare razy na podjum,,nic juz nie zdobęd±.SZkoda
(21.02.2007, 15:07)
Dona
pisza ze nie wystapi no szkoda oby Mattiemu I Moelliemu sie nic nie stało:-(
(21.02.2007, 15:01)
@@@dddiii
to nie pierwszy jego upadek ma słabe nogi i nie powinien skakać
(21.02.2007, 13:47)
Zula
Czarno to widzę. W końcu staw skokowy to najważniejsza broń skoczka, jako¶ w końcu musi się odbić i wyl±dować. A jak to robić z bólem? Oj, szkoda mi Michaela. Forma jest, a tu taki pech.
Niemcy to maj± pecha w tym sezonie. Kontuzja goni kontuzję.
(21.02.2007, 13:28)
simi
jak uhrmann se nie poskacze to szkoda....
zawsze jak skoczy bedzie o jednego mocnego zawodnika wiecej