Drzwi wewnętrzne i zewnętrzne Hörmann - ciepło i bezpieczeństwo w Twoim domu
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
3
4
5
6
7
10
11
12
13
14
17
18
19
20
24
25
26
27
luty 2020
Najbliższe zawody
28.02.2020, godz. 17:30
Lahti HS-130

Nie mieli szczę¶cia norwescy skoczkowie w dniu dzisiejszym. Seniorskie zawody o tytuł Mistrza Norwegii zostały odwołane z powodu zbyt silnego sztormowego wiatru oraz generalnie złych warunków atmosferycznych.

Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher
Konsekwencje kapry¶nej pogody okazały się fatalne dla Larsa Bystoela oraz Bjoerna Einara Romoerena, którzy to mieli stan±ć do walki o szóste miejsce w drużynie na Sapporo. Z powodu odwołania konkursu, podjęto decyzję, iż żaden z wymienionych wyżej skoczków nie znajdzie się w składzie norweskim na mistrzostwa ¶wiata.

Jak stwierdził w oficjalnym o¶wiadczeniu Clas Brede Brathen, ani Romoeren, ani Bystoel nie zasłużyli na to, by znaleĽć się w reprezentacji. Ich forma jest daleka od dobrej, co potwierdziły skoki obu zawodników w seriach treningowych. Ostatecznie więc do Sapporo pojedzie tylko pięciu Norwegów: Anders Jacobsen, Sigurd Pettersen, Roar Ljoekelsoey, Anders Bardal i Tom Hilde.

Bjoern Einar Romoeren jest rozgoryczony cał± sytuacj±, ale akceptuje podjęt± przez grono trenerskie decyzję: 'Liczyłem w głębi serca, że uda mi się przekonać trenerów do zabrania mnie na mistrzostwa. Jest to najważniejsza w tym roku impreza, więc oczywi¶cie żałuję, że nie będzie mnie na niej. Muszę się teraz skupić na treningach, by dobrze wypa¶ć w Turnieju Nordyckim oraz na lotach w Planicy. Jestem rekordzist± i nie mam zamiaru mojego rekordu oddać.' - skomentował sytuację Romoeren.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2007 - wszystkie artykuły
Komentarze
kasia
Uuuu jaka szkoda. Teraz jak nie będzie Bjoerna to nie bedzie na kogo popatrzec... faktem jednak jest, że słabo skakał w tym sezonie :-( Moze w nastepnych konkursach pokaże na co go stać.
(21.02.2007, 16:36)
szwajcarka
Juz on im w Planicy pokaże, a niech se nie my¶l±, i głupio im będzie, że zaprzepa¶cili szansę na medal, bo niech nie my¶l±, że Jacobsen co¶ osi±gnie...
(21.02.2007, 16:08)
fanbernara
co za ***** z kojonkowskiego : nie wziac Romoerena to szczyt głupoty , on chyba jedyny podtrzymuje atmosfere jaka panuje w druzynie:| BJOERN POKAZ IM W PLANICY KTO RZˇDZI !!!
(20.02.2007, 11:43)
Fin
Romorena nie będzie-szkoda bo lubie go i jest ciekawa postacia przyciagajaca do skoków.A Lars bystoel-to PALA i dobrze ze niejedzie,,,wielki mi mistrz olimpijski który wygral fartem i dzięki notom
(19.02.2007, 15:51)
Fanka
@ Polonus
Duże podziękowania ode mnie za Twoj± opinię o Henningu!!!
(19.02.2007, 09:55)
heia_Norge
Lola - Lars nie miał tylu okazji, żeby startować. Bjoern za to miał ich mnóstwo i zwyczajnie sobie te trochę punkcików "uciułał" (jak to mówi Szary :D). Cóż, szkoda... Miałam nadzieję, że zabior± Bjoerna, chociaż jako maskotkę, rozweselacza drużyny :P Akurat wydaje mi się, że jest nieodzownym ogniwem w teamie... Ale trudno, żeby brać kogokolwiek za darmo na mistrzostwa, żeby się po¶miał, a potem dostał za to, przyjmijmy, srebrny medal ;)
(18.02.2007, 18:09)
marzenula:D
Buuu...szkoda ze Romoeren nie pojedzie ale fakt jest faktem ze Bjoern jest w beznadziejnej formie!! :(
(18.02.2007, 15:00)
lola
To niezbyt sprawiedliwe ponieważ Bjoern jest w ogólnej klasyfikacji znacznie wyżej od Larsa, więc to chyba samo za siebie mówi który z nich lepiej skacze nie??? Więc skoro nie było tego konkursu na którym wszystko się miało okazać to powinien jechać Romoeren (porównuj±c ich wyniki w tym sezonie), no ale cóż to tylko moje skromne zdanie... =P
(18.02.2007, 14:28)
Canton
Chyba nawet sam Kojonkowski nie spodziewał się tak katastrofalnej w tym roku w porównaniu do ostatnich lat formy człowieka , który na nartach przeleciał tyle ile nikt inny oraz miostrz olimpijskiego ze ¶redniego obiektu .
Oni sami zapewne my¶leli , że znajd± się w kadrze jak co¶ będ± prezentować . Okazało się jednak , że forma nie jest odziwo dobra i wymy¶lono opcję , że Bystoel i Romoeren będ± w kadrze i będ± mieli szansę wystartować na K90 w Sapporo .
Wreszcie szansę dostanie Bardal .
My¶lę , że trochę na kredyt dostał nominację też Pettersen .
(18.02.2007, 14:14)
mk
niech Atle Roensen za niego pojedzie.....słoneczko moje kochane...:)
(18.02.2007, 12:04)
Rob
Romoeren nie jest w najlepszej formie ale i tak skacze o wiele lepiej od Bystoela wiec powinien jechac.
(18.02.2007, 11:56)
szwajcarka
Ej no ja ich nie obczajam, toć maj± sze¶ć miejsc to czemu jad± w pięciu?? Mika Kojonkowski jest głupi!!! Nie wizi±ć Romoerena, no nie no, szczyt głupoty!!! Niech on im wszystkim pokaże w Planicy, że s± głupi!!!
(18.02.2007, 10:56)
Jane Morgensztern
szkoda, że Lars nie jedzie :(, ale rzeczywi¶cie by się nie popisał
(18.02.2007, 10:29)
j
Bez sensu - powinni wzi±ć
Stensruda...
(18.02.2007, 10:20)
Jasiek
Romoren powinien jechać, on zabawia i rozkręca drużynę.
(18.02.2007, 10:19)
paweło
Jakby Romoren jechał to by pojechał za nazwisko.Lepsi od niego Stensrut i Aars zostaliby w domu on tam pojechałby za anziwsko, bo Kojonkowski nie lubi wywoływać wilka z lasu i fotomontasz i pojechałby tam za naziwsko??
(18.02.2007, 08:24)
Polonus
konserwatysta?

Ci, którzy uważaja, ze Kojo niczego nie zmienia zwracam uwagę, ze na mistrzostwa jedzie 3 zawodników, którym rok temu sie o tym nie sniło. Jacobsen, Hilde i Bardal, który w zeszłym sezonie pełnił praktycznie rolę "ViceStensruda". Brak w kadrze mistrza olimpijskiego, a jeszcze bardziej najwiekszego, po Pettersenie, ulubieńca Kojo - Romoerena też nie potwierdza tezy o jakoby konserwatywnym Mice K. Nasz były trener, Apoloniusz T., był i jest w swoich decyzjach znacznie bardziej "stabilny". a jego pupile s± (co by nie powiedzieć i jakby sprawy nie oceniać) w nieco słabszej formie niz Sigurd Chudy Pettersen.
W jednym Kojo rzeczywi¶cie nie zmienił zdania. Jest konsekwentny we flekowaniu Stensruda.
Mam nadzieję, że kiedy Fin rozpocznie pracę z nasz± kadr± (liczę na sezon 2008/2009) to nikt nie pozwoli mu na takie zachowanie wobec zadnego z zawodników. Choc nie do konca jestem przekonany. Mozna urabiać Lepistoe, to pewnie mozna i Kojo.
(18.02.2007, 07:41)
gadzet
Bez Romoerena tak jako¶ dziwnie będzie w tym "Norweskim Gangu", ale cóż wszyscy wiedz±, ze Bjoern tak jak i Lars nie powinni znaleĽćsięw kadrze - bo to by było baaaaaaardzo nie fair... fakt że Bjoern to "osobowo¶ć" Norwegów, ale przecież On sam na pewno nie chciałby być jak "pi±te (może nawet szóste) koło u wozu (w drużynie)". Rzeczywi¶ci niech sobie spokojnie potrenuje, pokibicuje kolegom ... i wypali w ostatniej fazie Pucharowych konkursów:D
Powodzenia... :D