kwiecień 2024
Najbliższe zawody
kalendarz na przyszły sezon
nie został jeszcze zatwierdzony

Maciej Kot zwyciężył w pierwszym z rozgrywanych w Zakopanem konkursów FIS Cup w skokach narciarskich. Młody Polak, dotychczas bez punktów w klasyfikacji generalnej cyklu, wyprzedził 17. w generalce Geralda Wambachera i trzeciego Nikolasa Fettnera (obaj Austria).

W pierwszej serii Kot uzyskał 85 metrów, dzięki czemu uplasował się za Wambacherem. Jednak w drugiej serii Polak oddał najdłuższy skok zawodów (86,5 m) i odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w FIS Cup.

Wysoko uplasował się także inny z naszych reprezentantów - Kamil Kowal zajął piąte miejsce, ex aequo z  Davidem Fallmannem z Austrii. W czołowej dziesiątce znalazło się jeszcze dwóch naszych reprezentantów - Wojciech Gąsiennica-Kotelnicki (8 miejsce) i Krzysztof Miętus (10 lokata).

O wielkim pechu mogą mówić Klimek Murańka i Mateusz Cieślar. Obaj skoczyli w pierwszej serii po 76 metrów, a do awansu zabrakło im... 0,5 punktu.

Usia
Maciek KOT juz dawno był przed tą liczna grupa juniorów, tylko nie miał tylu reklamujacych go klakierów co inni!
Jedynym jego mankamentem były ciągłe kontuzje, które wykluczały go z walki o podium na wielu zawodach (a właściwie z samych startów w zawodach).
To on 2 lata temu pokonał prawie cała czeską elitę i to on zapewnił dryżynie naszych juniorów złoto na zawodach w Ga-Pa latem ubiegłego roku.
Przed Maćkiem jeszcze wiele sukcesów a po tym byc może i trenerzy nie będą juz mogli udawać, że Maciek nie istnieje w czasie gdy będa powoływać zawodników na zawody PK a w przyszłości PŚ.
(17.02.2007, 21:56)
Canton
No dziś można było zobaczyć kto jest najlepszym z tych młodych zawodników . Najwięcej w ostatnich latach mówiono o Słowioku i Murańce . Dziś zajęli miejsca 15 oraz 31 . Wygrał Maciej Kot i to widać , że to on jest tym najlepszym młodym zawodnikiem . Syn fizykoterapeuty naszej kadry .
13 miejsce zajął Bułgar Fartunow , który w ubiegłym roku startował w turnieju czterech skoczni . Dziś wyprzedziło go 6 polaków . 47 miejsce zajął jeden z najstarszych zawodników tego konkursu Rosko ze Słowacji . Pamiętam , że skakał on na mistrzostwach polski w 2001 roku . Wówczas był pod koniec trzydziestki.
Maciej Kot więc pokazał , że mamy już ciekawego młodego skoczka , którego można włączyć do wyższych szczebli . Do tej pory był w tej dużej grupie zawodników - następców mistrza . Dziś wyszedł z tej grupy , a właściwie stoi na jej czele.
Jego parterzy z podium Nicolas Fettner i Gerald Wambacher są z roczników 86 oraz 87.
(17.02.2007, 21:29)
Elek
czemu murańka tak słabo myślalem , że on jest stały w swoich skokach?
(17.02.2007, 20:12)
Usia
@AntyUś
To juz sie wielbiciela dorobiłam ;)
Tak się składa, że akurat w Maćka uwierzyłam juz 2 lata temu ;) , hehe nawet on o tym wie, bo kilka razy z nim na czacie gadałam ;)
@uskotko
Finowie w tym sezonie wyraźnie "olewają" wszelkie międzynarodowe zawody. Policzyłem sobie ostatnio wszystkich skoczków startujących w tym sezonie w trzech najwazniejszych cyklach - Pucharze Świata, Pucharze Kontynentalnym i FIS Cup i wyszło na to, że Finów startowało tylko dwudziestu paru (24 o ile dobrze pamiętam), to zdecydowanie mniej niż Austriaków (ponad 50), Niemców, Słoweńców, Polaków, Norwegów, Czechów, Szwajcarów a nawet Francuzów... Nie wiem, czy w Finlandii nie ma młodych, utalentowanych zawodników, czy nie chce im się nie jeździć na zawody?...
radzio95
Eeeeeee... W artykule jest napisane że Kowal zajął 5 miejsce ex-exuo z ruskiem, a w tej tabeli miejsc rusek jest czwarty, a Kowal piąty z jakimś austryiakiem. Coś tu chyba jest nietak?
(17.02.2007, 15:09)