Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
4
6
8
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
paĽdziernik 2021
Najbliższe zawody
13.11.2021, godz. 10:30
Falun HS-100
FIS Cup K

Trener niemieckiej drużyny ma ostatnimi czasy wiele problemów. Osłabiona kadra nie spełnia oczekiwań kibiców, mediów i sponsorów. Wydaje się, że je¶li Niemcy nie zdobęd± medalu w Sapporo, Rohwein może pożegnać się z funkcj±.

Do Japonii pojada Michael Uhrmann, Martin Schmitt, Joerg Ritzerfeld, Stephan Hocke, Kevin Horlacher i Tobias Bogner. W kadrze zabrakło miejsca dla Georga Spaetha, który ostatnio jest w bardzo słabej formie.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2007 - wszystkie artykuły
Komentarze
velikanka
Nie wydaje mi się, żeby Niemcy mieli zdobyć medal na tych mistrzostwach. Z tego co wiem, to Rohwein ma podpisany kontrakt z DSV do 2010r., więc niestety szansa, że wyleci, jest niewielka. =( smutno się zrobiło =(
(17.02.2007, 17:02)
asia
Nie wydaje mi się żeby Rohwein wszystko robił zle. Z tego co pamiętam to Uhrmann nigdy tak dobrze nie skakał, Schmitt wraca do formy, Hocke,Ritzerfeld i Ulmer trochę się podci±gn± i mamy swietn± drużynę! Jeszcze Spaeth musi wyj¶ć z dołka i wszystko powinno być dobrze. Mam nadzieję ,że Niemcy powróc± do dawnej formy i znów będ± wygrywać!
ps.swoj± drog± to przydal by im się ktos taki jak Schlierenzauer.
(14.02.2007, 16:31)
Labrador
Dobrze że bez Spaetha.
(13.02.2007, 18:49)
Kowal
Niemcy niech się ciesz±,że maj±¶ jednego rodzynka Uchrmanna,który moze powalczyć nawet o medal,ale zespołu nie maj± wogóle,szkoda mi Schmitta bo bardzo go lubie i wydaje sie on bardzo sympatyczny,a jak na Niemca tro już fantastycznie sympatyczny.Ale tak jak mówię,Niemcy nie maja druzyny i wbijać w nich ich problem.
(13.02.2007, 18:10)
Bartt
Ale ci Niemcy maj± pecha. Wydawało się że brak pokłóconego z trenerami Herra nie będzie aż takim osłabieniem, a tymczasem... Neumayer po pierwszym konkursie doznaje kontuzji i sezon ma z głowy, Mechler i Hocke z zawodników o których mówiło się, że mog± być następcami Schmitta i Hannawalda stali się skoczkami na poziomie Bachledy i Matei. Kiedy już wydawało się, że Martin Schmitt wraca do formy, przydarzył mu się upadek i nie wiadomo co z nim będzie. Dobrze spisuj±cy się na pocz±tku sezonu Ulmer i Ritzerfeld z każdym konkursem spisuj± się słabiej. A żeby tego było mało, nieoczekiwany kryzys dotkn±ł najbardziej solidnego, wydawałoby się, niemieckiego skoczka, Spaetha. Jest gorzej niż Ľle!
(12.02.2007, 22:22)
Polonus
Spaeth

Problem jest w tym, że Spaeth jest w formie, w której nawet będ±c kazachem nie załapal by się do reprezentacji na mistrzostwa. Dotknał go kryzys, o który akurat jego nigdy bym nie podejrzewał. To może byc nawet koniec jego kariery. Przynajmniej tej, o której warto pisac. i o której on chciałby, zeby pisano. Współczuję mu. Tak słaby nie był praktycznie od czasu, kiedy stał sie reprezentantem kraju.
(12.02.2007, 21:02)
Nika
A mi się wydawało że Martin i Hanni odnosili największe sukcesy za czasów Hessa, no chyba że Rohwein był jakim¶ 2 albo 3 trenerem, mogę nie pamiętać...
(12.02.2007, 19:25)
szwajcarka
biedny Speath! To jest bez sensu, jakby był np.: w reprezentacji Kazachstanu to pojechałby na M¦ bez problemu... To samo jest w Austrii i wielu innych drużynach! Nie dziwię się Melingerowi...
(12.02.2007, 17:48)
Lintunia
Jak tak, to Rohwein już może się żegnać z posad± ;)
(12.02.2007, 17:30)
stokrotka
Jeżeli zawodnicy nie pokazuj± dobrej (doskonałej) formy, to wszyscy czepiaj± się oczywi¶cie trenera. A to nie zawsze wszystko od niego zależy. Nie jestem jak±¶ wielbicielk± Rohweina, ale nie uważam, aby był on najgorszym trenerem. Za jego czasów największe sukcesy odnosili Schmitt, Hannawald. To, że teraz forma Schmitta jest gorsza, a nikt nie jest w stanie stać się kim¶ tak dobrym jak Sven, nie oznacza, że powinno się zrezygnować z trenera. Jestem przekonana, że Rohwein robi co w jego mocy, aby wywindować kogo¶ na szczyt. Uhrmann pokazuje przecież dobr± formę, jego skoki s± naprawdę poprawne. Zreszt± zmiana trenera w ci±gu roku, to bardzo zła decyzja. Powoduje więcej szkód niż dobrego. Popatrzmy na Czechów, gdyby nie kłócili się o pieni±dze, to nie wiadomo jaka byłaby dzisiaj forma Jakuba Jandy, póki co przy nowym trenerze pokazuje się fatalnie. Może powinni pomy¶leć o kim¶ specjalnym dla tego niew±tpliwie utalentowanego zawodnika. Powszechnie uważa się, że Kojonkoski i Pointner to dwaj najlepsi trenerzy, ale spójrzmy także na zawodników: maj± talent do skoków. Dużo zależy także od niego. Rohwein nie jest złym trenerem, może potrzebuje tylko ¶wieżo¶ci i innowacji w swojej pracy.
(12.02.2007, 16:59)
@g@
Uhri pokaże na co go stać i napeno będzie chciał powalczyć o medal. Trzymam za nie go kciuki.Ja my¶lę że Rohwein jeszcze z jeden sezon mógłby zostać.
(12.02.2007, 16:34)
wiatrołap
watpie ze zmiana trenera cos da, a przeciez Uhrmann za Rohweina rozskakał się znakomicie
(12.02.2007, 16:33)
Carla
Hmmm, zbyt dużego wyboru Rohwein nie miał. Brakuje im takiej gwiazdy formatu Hannawalda
(12.02.2007, 16:08)
finomanka
No chyba naprawdę Rohwein powinien by opu¶cic tę kadrę...bo Niemcy nie spisuj± się dobrze, chcoiarz jakby tak popatrzec na Michaela Uhrmana albo Schmitta (oprócz nieszczęsnego upadku) to oni prezentuj± całkiem dobr± formę i do tego nikt nie powinien się przyczepic. Ten temat podlega powaznej dyskusji i przeanalizowaniu za i przeciw.
(12.02.2007, 16:07)