Drzwi wewnętrzne i zewnętrzne Hörmann - ciepło i bezpieczeństwo w Twoim domu
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
3
4
5
6
7
10
11
12
13
14
17
18
19
20
24
25
26
27
luty 2020
Najbliższe zawody
28.02.2020, godz. 17:30
Lahti HS-130

Anders Jacobsen mimo słabych wyników na treningach sprężył się w kwalifikacjach i zaj±ł w nich pierwsze miejsce. Nie oddał jednak najdłuższego skoku. Tym pochwalić się może Dmitry Ipatov (144 m), który zaj±ł 2 lokatę. Trzeci był Roar Ljoekelsoey, czwarty Simon Ammann, a pi±ty Michael Uhrmann. W czołówce wyl±dowali też Okabe, Hajek, Jussi Hautamaeki, Ito i Loitzl.

Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher
O wielkim pechu może mówić Mario Innauer. Po wygranym pierwszy, treningu, kompletnie zawalił skok w kwalifikacjach i nie wszedł do konkursu.

Nie startowali Schlierenzauer, Małysz i Vassiliev. Mieli jednak zapewniony udział w zawodach o punkty.

Do konkursu, oprócz Małysza, awansował także Wojciech Skupień, który ze skokiem 116 metrowym i not± 85,3 zaj±ł 43 miejsce. Ta sztuka nie udała się Tomisławowi Tajnerowi. Wszyscy skakali z 12 rozbiegu.

Wyniki kwalifikacji

zawodnik

odl.pkt
1

Anders Jacobsen (Norwegia)

141.5
136.2
2

Dimitry Ipatov (Rosja)

144.0
134.7
3

Roar Ljoekelsoey (Norwegia)

139.5
133.6
4

Simon Ammann (Szwajcaria)

138.5
131.8
5

Michael Uhrmann (Niemcy)

139.0
131.7
6

Takanobu Okabe (Japonia)

137.0
128.1
7

Antonin Hajek (Czechy)

136.0
125.8
8

Jussi Hautamäki (Finlandia)

136.0
124.8
9

Daiki Ito (Japonia)

135.5
124.4
10

Wolfgang Loitzl (Austria)

134.5
123.6
11

Andreas Küttel (Szwajcaria)

133.5
121.8
12

Anders Bardal (Norwegia)

134.0
121.7
13

Martin Höllwarth (Austria)

132.5
119.5
14

Arthur Pauli (Austria)

132.5
118.5
15

Björn Einar Romören (Norwegia)

130.5
114.4
16

Denis Kornilov (Rosja)

129.5
114.1
17

Ilja Rosliakov (Rosja)

130.5
113.4
18

Noriaki Kasai (Japonia)

129.0
112.7
19

Jakub Janda (Czechy)

128.5
111.3
20

Lars Bystoel (Norwegia)

128.5
110.3
21

Jernej Damjan (Słowenia)

128.5
109.8
22

Kalle Keituri (Finlandia)

127.5
108.5
23

Georg Späth (Niemcy)

126.5
107.2
24

Lauri Hakola (Finlandia)

126.5
106.2
25

Nikolay Karpenko (Kazachstan)

126.0
105.8
26

Andreas Widhölzl (Austria)

125.5
105.4
27

Sigurd Pettersen (Norwegia)

126.5
104.7
28

Tom Hilde (Norwegia)

125.0
103.5

Michael Möllinger (Szwajcaria)

125.0
103.5
30

Stephan Hocke (Niemcy)

125.0
102.0
31

Primoz Pikl (Słowenia)

124.5
101.6
32

Roman Koudelka (Czechy)

124.0
100.7
33

Jörg Ritzerfeld (Niemcy)

123.0
98.9
34

Jan Matura (Czechy)

121.5
96.7

Radik Zhaparov (Kazachstan)

121.5
96.7
36

Juha-Matti Ruuskanen (Finlandia)

120.5
94.4
37

Henning Stensrud (Norwegia)

119.5
92.1
38

Heung Chul Choi (Korea Pd.)

118.0
90.4
39

Kimmo Yliriesto (Finlandia)

118.0
89.9
40

Risto Jussilainen (Finlandia)

119.0
89.7
41

Guido Landert (Szwajcaria)

118.0
89.4
42

Bastian Kaltenböck (Austria)

118.0
88.9
43

Wojciech Skupień (Polska)

116.0
85.3
44

Asan Tahtahunov (Kazachstan)

116.0
84.3
45

Christian Ulmer (Niemcy)

115.0
84.0
46

Maksim Anisimov (Białoru¶)

109.5
72.1
       
47

Tomisław Tajner (Polska)

109.5
70.6
48

Petr Chaadaev (Białoru¶)

107.0
66.6
49

Jens Salumäe (Estonia)

106.0
66.3
50

Ivan Karaulov (Kazachstan)

106.0
65.8
51

Martin Mesik (Słowacja)

102.0
58.1
52

Illimar Parn (Estonia)

99.0
52.2
53

Tobias Bogner (Niemcy)

98.0
50.4
54

Mario Innauer (Austria)

91.5
33.7
55

Gregor Schlierenzauer (Austria)

DNS
DNS

Adam Małysz (Polska)

DNS
DNS

Dimitry Vassiliev (Rosja)

DNS
DNS

Yong Jik Choi (Korea Pd.)

DNS
DNS
59

Andreas Kofler (Austria)

124.0
DSQ
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2007 - wszystkie artykuły
Komentarze
najm±drzejszy
A Tonia to skrzywdził Tepes i sędziowie za styl , według jego taty , jest on moralnym zwycięzc± kwalifikacji.
(12.02.2007, 08:06)
Pawel z JG
Druzynówka:
1.Austria
2.Norwegia
3.Czechy
4.Rosja
5.Finlandia
6.Szwajcaria
7.Niemcy8.Kazachstan
(10.02.2007, 16:01)
matiks
Moje typy na drużynówkę:
1. Austria
2. Norwegia
3. Rosja
4. Szwajcaria
5. Finlandia
6. Czechy
7. Kazachstan
(10.02.2007, 15:27)
mk
kibic,zapomniales uwzglednic Niemców w konkursir drużynowym,chyba,że ich widzisz poza 8 miejscem,ale tak żli to chyba nie s±,przynajmniej lepsi od Kazachstanu:)A Wojtek Skupień niby wszedł do konkursu,ale co¶ narzekał,że niezmotywowany,bo nie dostał nominacji na M¦,więc nie wiem czy mu będzie zalezało dzisiaj na dalekich skokach.Szkoda Mario Innuera.....
(10.02.2007, 14:22)
Luk
Prognoza na dzisiaj dla okolic Willingen:

¦nieg z deszczem, +3 stopnie, wiatr 5 m/s

Na jutro:

Ulewy, +5 stopni, wiatr 8m/2
(10.02.2007, 13:20)
tommm
Nie rozumiem Tonia Tajnera. Nie mógł starać się jako¶ dobrze wyl±dować? Przegrał awans do konkursu notami za styl z Anisimovem, który regularnie dostaje dosyć niskie noty, więc prawdopodobnie Tonio l±dował sobie bez telemarku... Zawodnik, który wraca do P¦ po paroletniej przerwie, powinien się starać na 100%. To było bardzo nieprofesjonalne podej¶cie młodego Tajnera...
(10.02.2007, 11:56)
Fin
@Fanka.dla mnie emocjonuj±ce s± zawody w których bior± udzial moji faworyci czyli Matti Hautamaeki i Jane Ahonen ,,,szkoda ze ich niema ale emocje będ± mniejsze czy większe.pozdro dla fanki
(10.02.2007, 11:40)
Luk
@Janne Ahonen
No, on także podaje składy... jak już przestać to wszystkim.
(10.02.2007, 11:25)
Wehrmacht
@zdziwiony
Mi sie jakos dobrze czyta...Moze cos nie tak jest z Toba???
(10.02.2007, 11:25)
Janne Ahonen
moje zdanie o składach:
Polska:Małysz,S toch,Zyła,Bachleda,Mateja
Finlandia:Ahonen,M.Hautamaeki ,Lappi,Olli,Haponen,Lindstroem
Norwegia:Jacobsen,Ljokel soey,Bardal,Petersen,Hilde,Rom orean
Czechy:Janda,Hajek, Koudelka,Matura
Niemcy:Ur hman,Schmith.Rizetfeld,Hocke,U lmer,Speth
Japonia,Ito,Ok abe,Kasai,K.ito
Słowenia: Damijan,Kraniec,Pikl.Benkovic, Urbanc
(10.02.2007, 11:20)
Luk
@zdziwiony
Może się najpierw zarejestreuj by krytykować portal...
a spam jest wtedy, gdy s± pisane krótkie, bezsensowne posty.
(10.02.2007, 11:17)
zdziwiony
Po co Wy te składy wpisujecie? Pzrecież i tak nikt sie tego trzymał nie bedzie, to nie sa polscy zawodnicy.
A na portalu robicie niepotrzebny spam.
I wydłuzacie komentarze tak, że się czytać odnichciewa.
@REDAKCJA
Zreszt± redakcja [powinna co¶ zrobić z tym portalem, bo się strasznie Ľle czyta. Portal jest bardszo w±ski i długi jak tasiemiec!
Czasami aż odniechciewa się tu wchodzić.
Artykuły wogóle pomijam chhoć może s± dobre. W takim zapisie s± " nie do czytania" !
(10.02.2007, 11:09)
Luk
Moje propozycje składów na M¦:

Austria : Schlierenzauer, Kofler, Hoellwarth, Morgenstern, Pauli jako rezerwowy
Norwegia : Jacobsen, Ljoekelsoey, Pettersen, Romoeren, Hilde jako rezerwowy
Finlandia : Ahonen, M. Hautamaeki, Happonen, Lappi, Lindstroem jako rezerwowy
Rosja : Vassiliev, Ipatov, Kornilov, Rosliakov
Niemcy : Uhrmann, Schmitt, Ritzerfeld, Spaeth, Ulmer jako rezerwowy
Słowenia : Pikl, Damjan, Urbanc, Zonta, Kranjec jako rezerwowy
Polska : Małysz, Stoch, Żyła, Mateja, Hula jako rezerwowy
Japonia: Ito, Okabe, Kasai, K. Ito, Higashi jako rezerwowy
Włochy: Colloredo, Morrasi, Chiapolino, Biolognani, Beltrame jako rezerwowy
Czechy : Janda, Koudelka, Hajek, Matura, Vaculik jako rezerwowy
Szwajcaria: Ammann, Kuettel, Moellinger, Landert
(10.02.2007, 10:58)
Skoczek
To moim zdaniem (składy podane na M¦)
(10.02.2007, 10:33)
Skoczek
Wtaj chwili dużo drużyn jest mocnych. Polacy nie startuj± ale na mistrzostwa ¶wiata maj± dobry skład: Małysz,Stoch,Żyła noi Mateja ktury nie prezentuje tak dobrej formy jak przed dwoma laty trzeba przypomnieć że miał 87pkt.
Finowie nie maj± czwartego dobrego może Happonen
Austryjacy s± nie do pobicia Morgi,Szliri,Kofi,Loitz
N orwedzy maj± miedzy kim wybrać: Jacopsen,Ljoekelsoey,Hilde,Bar dal,Stensrud,Petersen, Romoren i może do formy wruci Bystoel
Czesi maj± w tej chwili: Janda,Matura,Hajek,Koudelka S± mocniejsi od nas
Ruskim brakuje czwartego do Vassiliev,Kornilov,Ipatov
Szwajcarzy na pewno będo mieć w składzie Ammann Kuattel Moelinger Landert
Niemcy Schmitt Urhmann Ritzerfeld i nie wiadomo kto
Japończycy: Kasai, Ito, Okabe, K.Ito
(10.02.2007, 10:31)
kibic
Muj typ na konkurs indywidualny i drużynowy
1.Małysz
2 .Schlierenzauer
3.Jacopse n
4.Urhmann
5.Ammann
6.Vassiliev
Drużyno wo:
1.Austria
2.Norw egia
3.Rosja
4.Czech y
5.Finlandia
6.Szwa jcaria
7.Kazachstam
(10.02.2007, 10:18)
Fanka
@ Damian 7774
Popieram, ze wskazaniem na trzecim miejscu ¶rodkowego zawodnika.
(10.02.2007, 09:48)
Fanka
@ Fin
Dzięki za odpowiedĽ, ale chciałabym zauważyć, że na stronach internetowych kilku gazet norweskich, tudzież innych stronach skokowych była cały czas podawana informacja, że on i Roar opuszczaj± zawody w Klingenthal, a wracaj± na weekend w Willingen. Pozdrawiam i życzę emocjonujacego skokowego weekendu.
(10.02.2007, 09:46)
Damian7774
1.Małysz
2.Lyokelsoy
3.Ipatov/Jacobsen/Vasiliev
(10.02.2007, 09:41)
Fin
typuje
1.wasiliew
2s zliri
3.liokelsoy albo malysz
(10.02.2007, 09:31)
Fin
@fanka.juz wyjasniam ci moja droga.jacobsen jest dlatego w tym momencie poniewaz mial odpuscic sobie klingenthal i wilingen ale kiedy spostrzegl ze szliri wygral i w wilingen moze mu juz odebrac trykot to nagle zmienil plany i jest w sapporo.mam nadzieje ze zajmie dalekie miejsce a konkurs wygra albo szliri albo malysz.
(10.02.2007, 09:30)
fan skoków
Pomyliłem się, Tonio był 47. ale i tak, tak jak by był 51.
(09.02.2007, 22:37)
fan skoków
Rosjanie na tę chwilę rzeczywi¶cie mog± zaj±ć 4. miejsce w drużynówce. Ale Czesi nie skacz± rewelacyjnie, co te kwalifikacje to pokazały. Zdarzaj± się im wprawdzie przebłyski, jak ostatnio Koudelka, ale raczej niewielkie daje im szansę na wygranie z nami, oczywi¶cie to jest tylko sport i wszystko jest możliwe. Ale jedynie wynik Hajka jest godny uwagi, bo nie zapominajmy że ten konkurs nie jest zbyt mocno obstawiony, s± one trochę lepiej obstawiane niż ostatnie konkursy w Japonii, o czym najlepiej ¶wiadczy 51. miejsce Tajnera, bo gdyby osi±gn±ł taki wynik np. w którym¶ z konkursów TCS to jak na jego formę z ostatnich lat uznałbym za sukces. Skupnia jeszcze bym nie przekre¶lał, przypomnę że ostatnie punkty P¦ (indywidualne i z drużyn±) zdobył w Willingen, gdzie też ledwo awansował do konkursu. My¶lę że Nikkunen powinien poważnie pomy¶leć o J.Hautamaekim w perspektywie Sapporo, bo on ostatnio naprawdę dobrze skacze. Brawa dla Japończyków, mam nadzieję że to pojedynczy przypadek te kwalifikacje, ale jak na razie nie maj± 4, bo przecież nikt nie przyjechał, no raczej nie bez powodu, no przynajmniej nie takiego że jest zmęczony sezonem.
(09.02.2007, 22:26)
Galik
Uuuu.... Rosjanie mocni.... bede sie liczyc w druzynowce
(09.02.2007, 21:56)
pss
błehehe i po co tonio (smiech) tajner pojechał tam? wiedzialem ze tak bedzie. Strzelam ze skupien bedzie 50 w zawodach ;)
(09.02.2007, 21:37)
lilcia
Hehehe ... wiadomo- bez Małysza i Schlierenzauera to sobie może =P
(09.02.2007, 21:00)
Jasiek
Moje typy:
1. Austria
2. Norwegia
3. Szwajcaria
4. Finlandia
5.Rosja
6. Czechy
7. Kazachstan
(09.02.2007, 20:54)
Ewela:)
Tak jak wspomniala Backstreet Girl zapowiada sie ciekawy konkurs.Bedzie trzymał w napieciu.Miejmy nadzieje ze Adam wygra i zrowna sie z iloscia zwycieztw z Waisslogiem.Buzka dla fanow
(09.02.2007, 20:34)
Bartt
@CECON
Naprawdę uważasz, że Finowie w składzie Hakola - J.Hautamaeki - Keituri - Ruuskanen pokonaj± Czechów (Janda - Koudelka - Hajek - Matura), a Kazachstan wyprzedzi Niemców? Jak dla mnie to kolejno¶ć będzie następuj±ca:
1. Austria
2. Norwegia
3. Rosja
4. Szwajcaria/Czechy/Niemcy
5. j.w.
6. j.w.
7. Finlandia
8. Kazachstan
(09.02.2007, 20:12)
zabawny waldi
Jacobsen porusza sie według własnej osi, orbita, a jutro będzie grał w druzynie czerwonych diabłow z fc bajern munsien i dlatego tak słabo dzi¶ skoczył i dlatego należy mu sie pochwała? A gdzie karabin maszynowy??
(09.02.2007, 20:06)
Fanka
@ Fin
Jacobsen - tak nazywa się ten zawodnik. Dlaczego uważasz, że pazerniak? Konkursy się odbywaj± i każdy zawodnik może w nich startować. A ja się cieszę, że go jutro zobaczę. I wcale nie jest powiedziane, czy Ada¶ nie będzie od niego lepszy. Przecież w TCS Anders wygrywał kwalifikacje do: Oberstdorfu, Ga-Pa i Bischofshofen, więc w konkursie zwyciężył... w Innsbrucku :-). Ja cieszę się na (mam nadzieję) piękne zawody, bez upadków i kontuzji. A wygra ten, kto będzie po prostu lepszy.
(09.02.2007, 19:46)
szwajcarka
Biedny Mario... musiał mieć ogromniastego pecha!!! Tak ladnie skacze, a nagle nie wyszlo... Mam tylko nikł± nadzieję, że się nie zalamie i dalej będzie skakał dobrze!
Simi gór±, ten to zawsze umie dobrze skoczyć! Mam nadzieję, że wyprzedzi Schlierenzauera i jacobsena i wygra P¦ :P Raz mu się należy...
(09.02.2007, 19:41)
Fin
o i calkiem niezle japonczycy,,,kto wie moze będ± calkowitym zaskoczeniem na w sapporo bo caly sezon ewidentnie do bani!!!
(09.02.2007, 19:40)
Fin
Rosja i czechy naprawde to s± rosn±cy nam faworyci do druzynówki.sztajert to drugi cudotwórca po kojonkoskim.lepisto jest dobry ale on ma malysza i trochje tylko stocha podci±gn± a reszta........................ .............................. .................dlugo niccc
(09.02.2007, 19:38)
Fin
ciekaw jestem formy Ahonena i Hautamekiego
(09.02.2007, 19:35)
Fin
Jackobsen-a to pazerniak.wie ze w saporro nie ma szans na mdal i walczy o puchar swiata.zeby go nie wygral.niech malysz ,amman i szliri go wyprzedz±........szkoda inauera-niefart
(09.02.2007, 19:34)
Fin
brawa dla finów ze sie wzieli w lupe i niezle miejsca zajeli w kwalifikacjach..a jussi hautameki chyba wyczól szanse ze dostanie moze bilet na sapporo i naprawde skacze wysmienicie
(09.02.2007, 19:32)
madzia
widział ktos skok Mario? co sie stało? miał upadek? :?
(09.02.2007, 19:05)
Iskald
japonczycy maj± zwyciężyć drużynówke. Licze na was!!!
(09.02.2007, 19:04)
Fanka
@ Backstreet Girl
Treningi wygrali Austriacy, kwalifikacje Norweg, a więc czas na rado¶ć ... Polaków, prawda?
(09.02.2007, 18:41)
popex
Nie macie co robic tylko sie cieszyc ze Jacobsen dobrze skacze?? Przeciez to jest zla wiadomosc dla Adasia. No chyba ze macie norweskie korzenie
(09.02.2007, 18:40)
kibic Tonia
Brawo Tonio.
Jak bedziesz tak sumiennie trenował jak teraz, to za kilka lat wejddziesz do 50 P¦.
(09.02.2007, 18:39)
volkania
tak ,wszystko dobrze tylko ciagle nie ma Janne A.!!
(09.02.2007, 18:23)
Backstreet Girl
heh:D czyżby powrót Jedi?:D Dobrze, ze wrócił do Willingen, bo normalnieSchlieri sobie nieco odrobił... Treningi wygrali Innauer i Loitzl, kwalifiikacje wygrał Jacobsen... zapowiada się ciekawy konkurs:D:D
(09.02.2007, 18:19)
cool_kid
brawa dla Andersa;))
oby jutro powtorzyl ten wynik!!
(09.02.2007, 18:13)
yeti65
Nie brawo Tonio, tylko brawo Mario.
(09.02.2007, 17:57)
Fanka
Grzeczny Andersik - prosiłam go, że w razie, jak nie Ada¶, to żeby on i widzicie, jak ładnie się postarał? Gratulacje.
Czy Ipatow miał jakie¶ problemy ze skokiem, że dostał tak nisk± notę?
(09.02.2007, 17:56)
uskotko
no, Andersik. Nie jest zle...
(09.02.2007, 17:56)
Wilku
Brawo Tonio
(09.02.2007, 17:53)
marmi
Hmm, odwrotnie niż w treningach Skupień lepszy od Tajnera, obaj jednak słabiutko. Generalnie wyniki w poszczególnych skokach do¶ć znacznie się różni±, więc chyba wiaterek dzi¶ kręci w Willingen... Gdyby jeszcze jeden zepsuł tak skok jak Innauer (a może to jaki¶ podmuch wiatru?) to fuksem wszedłby Tonio, a tak to fuksa miał tylko Anisimow...
(09.02.2007, 17:51)
Roberto CECON
Moje typy na drużynówkę:
1. Austria
2. Norwegia
3. Rosja
4. Szwajcaria
5. Finlandia
6. Czechy
7. Kazachstan
(09.02.2007, 17:45)
radzio95
A czemu zdyskwalifikowali Koflera?
(09.02.2007, 17:41)