Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
4
6
8
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
paĽdziernik 2021
Najbliższe zawody
13.11.2021, godz. 10:30
Falun HS-100
FIS Cup K

Po wczorajszych zawodach Pucharu ¦wiata w Klingenthal, Hannu Lepistoe i Łukasz Kruczek ogłosili kadrę, która reprezentować nas będzie na Mistrzostwach ¦wiata w Sapporo. Do Japonii polec± Adam Małysz, Kamil Stoch, Piotr Żyła, Robert Mateja i Stefan Hula.

Wybór wydaje się być oczywisty. Małysz i Stoch byli pewniakami już od dłuższego czasu. Piotr Żyła ostatnimi występami w Titisee-Neustadt i Klingenthalu udowodnił, że zasługuje na miejsce w kadrze. Problem był z Matej± i Hul±. Obaj nie prezentuj± wysokiej formy, jednak w tej chwili nie mamy lepszych zawodników.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2007 - wszystkie artykuły
Komentarze
Anka
Jacobsen jest najlepszy
poprostu zbyteczny.
Niech się nikt nie pyta
bo da mu z kopyta.
Wygra wszystkie zawody
ma do tego powody.
Głosujcie na niego
on powie dlaczego.
Małysz i tak jest lepszy
czemu? bo jest mniejszy.!!!


(09.02.2007, 14:09)
Anka
zyla stoch malysz -ok
natomiast mateja i hula to spadek niesamowity
naprawde nie mamy kogos lepszego???
(09.02.2007, 14:04)
Polonus
Skrzywdzony Skupień

PZN to jednak wygl±da na prywatne ranczo działaczy i trenerów. Nie będę już pisał o nepotyĽmie prezesa i kilku jego kolegów, bo temat był wielokrotnie dr±żony. Chodzi mi o niechęć pana Kruczka do Skupnia. Wojciech Skupień, co by o nim złego nie napisać (pewnie wiele by się znalazło) był miesi±c temu w dużej, jak na polskie warunki, formie. I co? I g...
Wygrał PK w Sapporo, gdzie odbęd± się, przypominam, M¦. Nie wygrał w Westby ani w Porażu, tylko w Sapporo! Wystarczyło dać mu się oskakać w P¦ i drużyna miałaby warto¶ciowe 4-te ogniwoo. To nie! Doprowadzono do tego, że jest w jeszcze gorszej formie, zdaje się, niż Hula z Matej±.
Nie może być tak, że pan Kruczek tylko dlatego, że Skupień go tępił w kadrze parę lat temu, odbija to sobie kosztem polskiej narciarskiej racji stanu.
Ja stanowczo protestuję.
Tego, panie trener, nie przykryj± nawet dwa złota Adama.
Ja mówię otwarcie. Dla mnie to bardzo nie fair!
(09.02.2007, 13:56)
A Klimek gdzie???
Jak nie mamy lepszych skoczków od Matei i Huli??Mamy: Klimek Murańka między innymi!!Czemmu Klimek nie jedzie?Lapeij wzi±Ľć marnych skoczków tj Zyła,Mateja i Hula anieżeli Klimka
(09.02.2007, 12:49)
fan skoków
Ja zrobiłem tak± swoj± statystykę, a mianowicie podliczyłem ¶rednie z konkursów które się odbyły w tym sezonie najprawdopodobniejszej 4 Polaków, Czechów, Rosjan i Szwajcarów, którzy będ± startować w drużynówce i wyszło mi:
Polska 862,3 pkt
Małysz 261,3
Stoch 204,1
Żyła 199,1
Mateja 197,8
Czechy 843,9 pkt
Janda 224,8
Koudelka 216,9
Hajek 206,2
Matura 196
Rosja: 890,5 pkt
Vassiliev 238,1
Ipatov 225,9
Kornilov 225
Rosliakov 201,5
Szwajcaria: 873 pkt
Ammann 252,6
Kuettel 241,2
Moellinger 200,1
Landert 179,1
Wliczyłem w to LGP, które raczej pod tym względem lepiej wyszło Czechom. Nie liczyłem DSQ Stocha i którego¶ z Rosjan w jednym z konkursów LGP.
Nie twierdzę, że to nie jest kontrowersyjna statystyka, ale zawsze co¶ ona pokazuje.
Można by było tak wła¶ciwie też podliczyć: Niemców, Słoweńców i Japończyków. Ale na dzień dzisiejszy można tylko ciężko powiedzieć kto wystartuje.
A więc jak widać Szwajcarów nie należy jeszcze przekre¶lać, bo Kuettel i Ammann mog± nadrobić trochę punktów. I to Szwajcarów powinni¶my się bardziej obawiać niż Czechów. Wychodz±c z założenia że: Austriacy, Norwegowie i Finowie s± poza naszym zasięgiem, a Słoweńcy i Japończycy nic nie pokazali do tej pory poza zwycięstwem Urbanca i 3. miejsca Kasaiego w loteryjnych konkursach, to wg takich statystyk mamy szansę na 7. miejsce za Rosjanami i Szwajcarami, a przed Czechami. Ale takie wstępne oceny da konkurs na K120 indywidualny i wtedy będzie można co¶ więcej powiedzieć, jak na razie zajmujemy 5. miejsce w Pucharze Narodów, które zapewne stracimy po drużynówce w Willingen, ale potem może jeszcze odrobić, a 5. miejsce by było niezłe, nigdy tak wysoko nie byli¶my, w sezonie 2001/2002 rzutem na ta¶mę wyprzedzili nas Słoweńcy, po tragicznym dla nas konkursie w drużynowym w Planicy.
(09.02.2007, 00:12)
fanka Stocha i Stefanka
Dobrze że wzięli Hulę do składu na Sapporo.
(08.02.2007, 22:58)
Fin
Hula do domu.nawet niech trenezy go nie bior±
(08.02.2007, 22:32)
Usia
MP s± podobno 14 i 15 lutego
(08.02.2007, 20:08)
Mika
Wasze spekulacje sä nadaremne - i tak pojadä najlepsi.
(08.02.2007, 19:47)
popex
Zgadzam sie ze powinni wziac Wojtka na M¦. Przynajmniej na srednia skocznie przeciez on tam wygral CoC 3 tyg temu. CoC to co innego jak P¦ czy M¦ ale to jest zawsze szansa na 30. Natomiast Hula?? No coz....... Chyba nalezy tylko slepo wierzyc ze solidny trening na krokwi da taki efekt (no chociaz troche taki) jak w przypadku Adasia. A Mateja?? Ja go zawsze lubilem, w Sapporo skakał zawsze dobrze(no chcociaz przypomnijmy 1. sezon Małysza, on tam był wtedy 2 razy 6.!!!), no a w druzynowce to nigdy (poza M¦ w lotach w Kulm) nie zawalil. No a pozostalej trojki to chyba nie trzeba komentowac-po prostu zasluzyli na to. Chociaz jeszcze zobaczycie ze Wojtek dobrze wypadnie w Willingen i sie beda zastanawiac czy Huli nie wywalic. Chociaz Kruczek pewnie i tak Stefanka przeforsuje:/ A i kiedy wogole sa MP???
(08.02.2007, 19:16)
:P
@radzio
A kto według Ciebie będzie ostatnie szlify kadrze robił? Kruczek jedzie do Wilingen, Lepiestoe na pewno juz jest w Finlandii. No chyba znów Klimowski cał± robotę za wszystkich odwali :P
(08.02.2007, 18:02)
radzio95
Taaaaa... Mamy jeszcze parę dni (dokładnie nie wiem kiedy s± M¦) na wytrenowanie kadry. Oczywi¶cie ja bym osobi¶cie odradzał trenerom wysyłania kadry do Wilingen, ponieważ mogli by po¶więcić to na treningi, doskonalenie techniki lotu itp. Co prawda Małysz ma szansę wskoczyć w weekend na pierwsze lub drugie miejsce w P¦. No ale kryształowa kula nie ma porównania do medalu (a już tym bardziej do złotego) M¦. No ale oficjalna decyzja należy do trenerów.To jest ich prywatna sprawa.
(08.02.2007, 17:57)
Wehrmacht
@Zula
Nie zlosc sie, bo zlosc pieknosci szkodzi ;)
Kazdy tam jednych skoczkow lubi a innych nie i tyle. Ty moze wspierasz Stefana, ale nie wszyscy sa jak Ty. Mnie juz osobiscie Stefek i jego wystepy denerwuja...
(08.02.2007, 17:35)
mk
Dla Skupnia pozostaje COC,tam bywa bezkonkurencyjny czasami.......:)(wygrał w 2004r?)
(08.02.2007, 16:58)
Usia
@mk
Grzesiu ¦liwka jest trenerem w Wi¶le Ustroniance.
(08.02.2007, 16:56)
mk
a co z Grzesiem ¦liwk±,kuzynem naszego Mistrza?:D
(08.02.2007, 16:46)
Labrador
Beznadziejny skład!!! Po co Mateja i Hula. Oni s± słabi. Zwłaszcza Mateja. Dlaczego nie ma Skupnia. Nawet nie dali mu szansy( oprócz Zakopanego ).
(08.02.2007, 16:20)
jakarolina
zdaje mi sie za na tych konkursach hula sobie za duzo nie pohula w powietrzu!!
(08.02.2007, 14:54)
drag
Mateja to czasem potrafi poleciec b.daleko (Tak bylo kiedys w zakopcu, i niedawno w Vikersund na treningu.). Hula nawet przy wielkim szczesciu i fantastycznym wietrze nie przeskoczy buli :)
(08.02.2007, 14:27)
Zula
A co się znowu w Matei nie podoba?
:)
(08.02.2007, 13:56)
Mysiunia
ludzie ale Mateja??!!! :/
(08.02.2007, 13:55)
myszka55.sabcia
jak w sapporo beda takie wietrzne warunki jak co roku to kazdy z czolowej 15 moze wygrac:PP
(08.02.2007, 13:03)
Zula
@adamo
Poczucie humoru mam- tak dla twojej informacji. Ale to wasze poczucie humoru sie już przejadło jaki¶ czas temu. Wasze uwagi s± zwyczajnie nie na miejsu i bardzo "niesmaczne".
N arzekam? Sorry, to wy tutaj cały czas narzekacie na każdego zawodnika, który nie jest Adamaem Małyszem (choć i jemu czasem się dostanie).
(08.02.2007, 12:53)
adamo
No tak, Muranka :) to bylby sklad.A nasza druzyna na medal w druzynie powinna wygladac tak:
Stefan Hula,Tomasz Pochwala,Wojciech Tajner,Grzesiek Sobczyk a rezerwowi: Klemens Muranka i Tomislaw Tajner.Taki sklad wymiata.A Zula jakby miala choc troche poczucia humoru to by wiedziala ze to co mowimy to sa zarty :) Ale jak widac woli narzekac.
(08.02.2007, 12:45)
mk
To¶cie mnie zaskoczyli tymi nominacjami na M¦:)Byłam pewna,że poleci Murańka:)
(08.02.2007, 12:40)
Zula
Boże, nie będę się denerwować. Szkoda nerwów i słów.
Co ja sama biedna mogę tu zdziałać. Nic.

Pozdrowienia dla wszystki PRAWDZIWYCH fanów skoków, którzy wspieraj± zawodników i trenerów dobrym słowem:)
(08.02.2007, 12:32)
adamo
Tak na Stefana zawsze mozna liczyc :) Jego wspaniale ogroomne odbicie i wspanialy lot powinien nam zagwarantowac medal w druzynowce :) Podobnie bedzie indywidualnie, Stefan wszystkich tam pokona, bedzie zlotym Stefanem po powrocie z Japonii.W koncu ostatnie jego wystepy robia wrazenie :)
(08.02.2007, 12:22)
tomasz
wczoraj zarobiłem teraz zaryzykuje i troche postawie kasy na Vassilieva jest coraz leprzy.
(08.02.2007, 12:10)
malin
Wybór wydawał się oczywisty, bo tak naprawde nie było kogo innego wystawic, nikt chyba nie prezentuje obecnie wyzszej formy... Wydaje mi sie ze drużynowo jednak powinien startowac Mateja a nie Hula. no chyba ze cos sie z formie Huli zmieni