Drzwi wewnętrzne i zewnętrzne Hörmann - ciepło i bezpieczeństwo w Twoim domu
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
3
4
5
6
7
10
11
12
13
14
17
18
19
20
24
25
26
27
luty 2020
Najbliższe zawody
28.02.2020, godz. 17:30
Lahti HS-130

Martin Schmitt nie weĽmie udziału w koljenych konkursach Pucharu ¦wiata, które w najbliższy weekend odbęd± się w Willingen. Nie zobaczymy go ani w konkursie indywidualnym, ani drużynowym. Skoczek wci±ż odczuwa skutki upadku w Titisee-Neustadt. Mimo tej kontuzji trener Peter Rohwein nie skre¶la go ze startu w Mistrzostwach ¦wiata. Według szkoleniowca Martin Schmitt ma szanse być znowu w szczycie formy własnie w Sapporo.

Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher
Ostatni± szansę na zdobycie 'biletu' na Mistrzostwa ¦wiata dostanie inny niemiecki zawodnik - Georg Spaeth. W tym przypadku wszystko zależy od jego występów w Willingen.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2007 - wszystkie artykuły
Komentarze
Karen
Spaeth viele gross.
(08.02.2007, 20:56)
georgifanka
biedny Martin... mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze... my¶lę, że po takim odpoczynku moze mu dobrze pój¶c na mistrzostwach, tak jak kiedy¶ Ammannowi, ale i tak uważam, że Morgenstern ma największe szanse
(08.02.2007, 20:56)
Nattia
No może w końcu mu wyjdzie... Wierze w niego nadal, choć szczególnie forma to on raczej nie zachwycał...ale w drużynówkach ZAWSZE był ¶wietny, hmmmm patriota hihi;) Ja tam trzymam kciuki żeby powrócił z SUPER form± i życze mu powodzenia!!!
(08.02.2007, 14:03)
Labrador
Spaeth nie da rady, a do Sapporo pojad±:Uhrmann, Shmitt, Ritzerfeld i Hocke.
(08.02.2007, 10:45)
lilcia
szkoda....a miał całkiem niezł± formę... ale bedzie dobrze! =)
(08.02.2007, 08:52)
Fin
a co do niemcow to juz pisalem na pocz±tku przed konkursem w cussamo ze to będzie ich najgorszy sezon od lat.troche tylko zaskoczyla mnie bardzo dobra postawa smitha i urmahna.ale nawet oni nie s± we dwoch w stanie zdobyc chodzby br±zu.rizelfeld skacze przciętnie a speth bez formy.mlodzi którzy sie pokazuj± od oberzdorfu s± zupelnie bez doswiadczenia
(07.02.2007, 22:30)
krecik
@ja
Bez przesady, akurat w niemieckiej prasie (nawet w szmatławcach!) wyrażaj± si± pochlebnie o Małyszu. Przykład z internetu (www.skispringen.com): "Dziwne byłoby gdyby Małysz nie wyrównał rekordu Weissflloga". A niemieccy komentatorzy jak mówi± "Adam Malysz" to aż skacz± z radosci ;)
(07.02.2007, 21:47)
Wehrmacht
@Fanka(prawdziwa)
To najlepiej sie zaloguj i nikt sie pod Ciebie nie bedzie podszywal!
(07.02.2007, 20:51)
Fanka (prawdziwa)
Nic o Georgu nie pisałam, chociaż nie miałabym nic przeciwko temu, żeby wyst±pił w konkursie i jeszcze do tego dobrze się tam zaprezentował.
(07.02.2007, 20:39)
Wehrmacht
@ja
ale ci sie chcialo pisac...pewnie wygrasz konkurs na najlepszy komentarz, bo redakcja doceni Twoj trud wlozony w pisanie tak dlugiego komentarza ;)
(07.02.2007, 20:25)
Fanka
Super że Georga zobaczymy w konkursie:)
(07.02.2007, 20:21)
ja
Dzi¶ moje odczucia s± ambiwalntne.
Z jednej strony bardzo się cieszę, ze Ada¶ stan±ł na podium, które jeszcze - bez względu na miejsce - ze 2 tygodnie temu byłoby dla nas szczytem marzen, z drugiej strony jestem zła, że ci przeróżni ... (nie nazwę ich, bo byłoby czerwono od cięć Moderatora) maj± teraz powód do jakiej¶ chorej satysfakcji.
Satysfakcji z czego?! Że najlepszy zawodnik ¶wiata nie stan±ł dzi¶ na najwyższym stopniu podium, choć JEMU się on należał, co udowadniał wczoraj cały dzień. Nie stan±ł, gdyż może dzi¶ był w gorszej ciut dyspozycji, np bolała Go trochę głowa (jak mnie dzi¶ cały dzień), albo gorzej spał, albo faktycznie miał ciut gorsze warunki, albo za bardzo chciał, albo... albo... albo....
Czy to robot, czy człowiek? Zawsze może byc jakie¶ "albo". Na M¦ też. I na IO. Przykład Lake Placid. Bo to przecież sport, a nie matematyka, gdzie 2 wygrane treningi + wygrane kwalifikacje = I miejsce w konkursie. Gdybyż to było takie proste... Inni też chc± wygrywać i pewnie po prostu los im dzi¶ bardziej sprzyjał.
Ale co mnie wkurza niepomiernie, to to, że pewnie ci, którzy ostatnio w Bildzie czy innym niemieckim szmatławcu obrażali naszych szczypiornistów, teraz pewnie bed± naigrawać się z naszych rozbudzonych nadziei, choć sami je podsycali, prezentuj±c owe sondaże, okrzykuj±c Adama Dominatorem itd. I to jest ta ciemna strona medalu, choć po prawdzie całkowicie nieistotna, racjonalnie rzecz bior±c.
Ale że podobnie jak Adam, ja też jestem (pochlebiam sobie) tylko człowiekiem, to daję sobie to prawo do zło¶ci, do w¶ciekania się na tych, co się nie ciesz± z podium jako takiego i z kolejnej, sporej dawki punktów, z tego, że Go w ogóle mamy, że siedzimy jak szaleńcy przed TV i przy klawiaturze, daj±c upust emocjom, także i złym, jak te moje wyżej. Byle te złe emocje nie w Niego były skierowane, bo On skacze dla siebie, pewnie że tak, bo to kocha, ale takze i dla nas, zeby nas, podłych, niewiernych, wiecznie niezadowolonych, wiecznie rozczarowanych rozdętymi wcze¶niej oczekiwaniami, uradować.
Do pioruna, czy każdy z nas miał zawsze same pi±tki w szkole?! (za moich czasów nie było jeszcze szóstek). Nawet, je¶li w sumie był prymusem?
Bishopshofen (chyba Ľle to napisałam! I chyba to było tam?), gdzie po kwalifikacjach nasze emocje sięgneły zenitu, a potem miejsce Kamila Stocha zaraz za Adamem spowodowało okrzyknięcie Kamila nowym Małyszem i powszechne skre¶lanie Adama.
Więc jak teraz czytam, że "kontrakt Adama na topformę skończył sie 6.02.2007", to mam ochotę gryĽć i drapać.

Dlaczego zawsze musimy koniecznie popsuć sobie rado¶ć?
Rado¶ć z 68 podium, z III miejsca, z fenomenalnych skoków wczoraj, które nie były dziełem przypadku, tylko ¶wiadectwem UTRZYMUJˇCEJ SIĘ znakomitej formy Adama.
Aaa, wiem, bo dzi¶ Adam nie dogonił Weissfloga. Czyli nie wykonał naszego (i medialnego), skrupulatnie opracowanego Mu planu. Więc jest "be".

A dla mnie jest "a", "b", "c" - i wszystkie inne litery alfabetu, a przede wszystkim:
"W" "I" "E" "L" "K" "I"

Gratu luję Ci więc, Adasiu, swietnego miejsca, a sobie gratuluję, że miałam przyjemno¶c ogl±dać Twoje piękne skoki.
(07.02.2007, 20:21)
Wehrmacht
@Kornik
A wolalbys zeby Snopek komentowal?
(07.02.2007, 20:20)
Kornik
Skoki to fantastyczna dyscyplina,ale komentarza Wł. Szaranowicza niestety nie da sie słuchac,zawsze przelaczam na eurosport.Wyslijćie Go na urlop--długi
(07.02.2007, 19:54)
Luna Riddle
Biedny Martin, musiał się nieĽle poobijać :(
A co do Georga, to nie wiem. Wydaje mi się bardzo dziwn± spraw±, aby zawodnik, który był jednym z lepszych i było go stać nawet na zwycięstwa mógł tak szybko stracić formę! Ciekawe, czym to jest spowodowane...
(07.02.2007, 19:47)
knefel
Mysle ze Martinowi nalezy sie te kilka dni wolnego by pozniej juz przed samymi M¦ wziac sie ostro do szlifowania formy.
Chcialbym jeszcze wspomniec sytuacje simona amanna ktory najpierw tez mial powazny upadek potem dluzsza przerwa i bahhh...medale olimpijsjie w Salt lake city ,wiec moze i martin tez zawojuje w saporro.

Trzymam za niego kciuki
(07.02.2007, 19:47)
Obserwator
Spaeth?? Dajcie spokój! Przecież on jest kompletnie bez formy! Już widzieli¶my jego "popisy" we wcze¶niejszych konkursach. Życzę Schmittowi szybkiego powrotu do dobrej kondycji psychofizycznej.
(07.02.2007, 19:31)
Wehrmacht
Jakos nie wierze w Georga...Juz Schmitt bardziej.
(07.02.2007, 19:26)