Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
15
16
17
18
19
22
23
24
25
29
30
listopad 2021
Najbliższe zawody
27.11.2021, godz. 12:00
Niżny Tagił HS-97
P¦ K

Już dzisiaj i jutro w Klingenthal odbęd± się dodatkowe zawody Pucharu ¦wiata w skokach narciarskich, tymczasem Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) ogłosiła, że w bież±cym sezonie będzie miał miejsce jeszcze jeden, wcze¶niej nie planowany, konkurs lotów narciarskich.

Zawody te odbęd± się w pi±tek 23 marca w Planicy, co tym samym wydłuży ostatni weekend tegorocznego P¦. Formalnie zast±pi± one konkurs lotów w Vikersund, który 14 stycznia został odwołany z powodu zbyt silnego wiatru. Program dodatkowych zawodów przedstawili¶my poniżej.

Przypomnijmy, że już wcze¶niej (do 2003 roku) podczas weekendów skoków w Planicy odbywały się trzy konkursy, tylko wtedy w pi±tek miała miejsce rywalizacja drużynowa. Może warto by było, żeby organizatorzy wrócili do tej idei? Trzy indywidualne konkursy na tej samej skoczni w ci±gu trzech dni to chyba trochę za dużo...

¦roda, 21 marca 2007
20:00 - odprawa techniczna

Czwartek, 22 marca 2007)
09:00 - oficjalny trening (I seria)
10:00 - oficjalny trening (II seria)
11:00 - kwalifikacje

Pi±tek, 23 marca 2007
14:15 - seria próbna
15:10 - oficjalne otwarcie zawodów
15:30 - pierwsza seria konkursowa
16:40 - druga seria konkursowa
17:20 - dekoracja zwycięzców

Sobota, 24 marca 2007
09:00 - seria próbna
09:45 - oficjalne otwarcie zawodów
10:15 - pierwsza seria konkursowa
11:15 - druga seria konkursowa
11:55 - dekoracja zwycięzców

Niedziela, 25 marca 2007
10:00 - seria próbna
11:15 - pierwsza seria konkursowa
12:15 - druga seria konkursowa
12:55 - dekoracja zwycięzców (w tym zwycięzców P¦)
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2007 - wszystkie artykuły
Komentarze
fan skoków
@Lipa
Nie ogl±dałem tego konkursu, bo ogl±dałem wtedy tylko to co puszczali na TVP, ale mocno ¶ciskałem kciuki, żeby Schmitt zd±żył wyprzedzić Ahonena. Swoj± drog± nie wiedziałem że: Schmitt i Ingebrigtsen byli rekordzistami ¶wiata.
(07.02.2007, 09:36)
shaft
fajnie fajnie.... ale od lat wiadomo ze w PLanicy mozna skakac tylko rano... popoludniu robia sie zawirowania powietrza, wiec marnie widze mozliwosci rozgrywania zawodów w pi±tek popoludniu :( ( obym sie mylil)
(07.02.2007, 08:31)
Lipa
Ha, w 1999 r. też zrobili dodatkowy konkurs w Planicy, dokładnie tak samo jak w tym sezonie. I to był niesamowity weekend... Pamiętam do dzi¶: rekord ¶wiata Schmitta 214,5m, dzień póĽniej Ingebrigtsen 219m, i do końca zacięta walka w P¦, bo przecież przed konkursami w Słowenii Schmitt był za Ahonenem, a Kasai za Funakim... Oby i tym razem nie zabrakło emocji. No i oby nie przeszkodził wiatr.
(06.02.2007, 22:22)
Polonus
@Uskotko
Nie wiem w co celuj± Małyszomani. Natomiast na pewno paranoicy celuj± w Małysza. Z tak± charakterystyczn± i bezinteresown± zawisci±.
@kto¶
Nazywanie teori± spiskow± czego¶ co jest widoczne od kilku lat gołym okiem może sugerowac, że nie rozumiesz znaczenia słów, których uzywasz.
Tuszę, ze tylko w tym wypadku.
(06.02.2007, 22:05)
radzio95
Pytanie: poco te konkursy w Klingenthal?
(06.02.2007, 18:03)
fan skoków
A mogliby zrobić tak jak w 2003 roku konkurs drużynowy, tak mało ich jest:(
(06.02.2007, 17:41)
lilcia
cudownie =)
[byle tylko transmitowali to w tv =)]
(06.02.2007, 17:14)
agnes_morgen
to fajnie,ze dodali jeden konkurs, bedzie na co popatrzec, lubie loty w planicy, bardzo widowiskowe...
(06.02.2007, 17:07)
uskotko
zgadzam się z koleg± poniżej. Małyszomani celuj± w paranoi.
A je¶li chodzi o sam konkurs mmm... Fajnie maj± ci, co do Planicy pojad±, ech...
(06.02.2007, 17:03)
kto¶
@Polonus
teorie spiskowe s± fajne, prawda? szczególnie jak się je wymy¶la na siłę...

@Małysz-ana liz
a moim skromnym zdaniem na tytuł Sportowca Roku zasłużył Tomek Sikora, w końcu srebrny medal olimpijski i równa forma przez cały sezon co¶ znacz±... Ale niestety, to konkurs na najpopularniejszego sportowca, a nie najlepszego... :(
(06.02.2007, 16:48)
Małysz-analiz
Adam wygrał już trzy konkursy. No ale szło mu nieĽle już podczas Pucharu ¦wiata w Zakopanem. Był pi±ty po
I serii, lecz miał ogromne szanse na zwycięstwo. Przeskodził ... wiatr. Obersdorf- w sobotę "nie spodziewane" zwycięstwo. W niedzielę Adamowi nie do końca wyszedł drugi skok i... był tuż za podium(czwarty).Neudast- dwie ZDECYDOWANE wygrane. I w Klingental Adam ma ogromne szanse. Pięć minut przed tym jak zacz±łem pisać zakończyła się pierwsza seria treningowa, któr± Małysz ZDECYDOWANIE wygrał. W Wiligen też s± szanse na triumf polskiego skoczka. A więc: Do boju Małysz, nie zginiesz nigdy!
PS Szkoda, że sportowcem roku znowu została Otylia. Uzasadnienie- lepszy był choci±żby Adam Małysz(zwycięstwo w Oslo, letniej GP)
(06.02.2007, 16:45)
Polonus
Łabedzi ¶piew hofera

hofer chwyta sie wszystkiego widz±c, ze Małysz może zdobyc kryształowa kulę. Liczy na to, ze Adam, który w Planicy nigdy nie wygrał i nawet w latach 2001-2003 głównych ról tam nie odgrywał, straci tych punktów w Słowenii na tyle dużo, że nie uda mu się kuli zagarn±ć.
Tym razem jednak pan hofer strzelił kul±, tyle że nie kryształow±, w płot. Niechc±cy zwiekszy tylko szanse Małysza na pobicie rekordu Nykaenena.
Danke schoen, herr oberfeldwebel!
(06.02.2007, 16:43)
popex
Sztuczne o¶wietlenie w Planicy???!!! To extra tylko nie wiem po co to wszystko bo tam przeciez po poludniu sie nie da skakac, a przynajmniej od lat tak było i dlatego konkursy byly juz o 10. Zwroccie uwage ze tylko ten piatkowy konkurs ma byc wieczorny czyli organizatorzy spisali go juz wlasciwie na straty ludzac sie ze moze akurat nie bedzie po poludniu wialo. A co do tego powrotu do druzynowki to dla mnie to bzdura. Te konkursy sa nudne. Faworyci sa z gory ustawieni. Jak dla mnie to druzynowki powinny byc tylko na M¦ i IO. Indywidualne sa bardziej widowiskowe!!!
(06.02.2007, 16:31)
Jaro
rosn± szanse Małysza na Puchar
(06.02.2007, 16:31)
AguS
Adam Małysz wygrał w tym sezonie juz 3 konkurscy !!!
(06.02.2007, 16:28)
temat:sonda
to tylko 2 wygrane konkursy a wszyscy juz mysla ze malysz powrocil!!!poczekajmy zobaczymy!!!pozrro:roland