Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
6
7
8
9
13
14
15
16
20
21
22
23
24
25
26
30
grudzień 2021
Najbliższe zawody
05.12.2021, godz. 07:30
Zhangjiakou/Pekin HS-140
CoC

Decyzja zapadła. Skocznia narciarska Skalite (K-85) w Szczyrku zostanie gruntownie zmodernizowana. Obok istniej±cego obiektu powstan± jeszcze dwie mniejsze skocznie: K-70 i K-40. Będziemy mieli zatem pierwszy tak duzy kompleks skoczni w Polsce.

W tym roku zagwarantowano 15 milionów złotych na ich budowę. W marcu odbędzie się przetarg, który wyłoni wykonawcę. Skocznia ma być gotowa przed Mistrzostwami ¦wiata juniorów, które odbęd± się w Szczyrku w 2008 roku.

Pierwsze zawody na skoczni Skalite rozegrano w 1937 roku. Na przełomie lat 40. i 50. XX wieku obiekt został zmodernizowany. Rekord skoczni od 1999 r. należy do Krystiana Długopolskiego. W 2005 roku identyczn± odległo¶ć uzyskał Adam Małysz.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2007 - wszystkie artykuły
Komentarze
Jan
bardzo dobrze ze ruszy budowa skoczni w szczyrku. W malince ten balagan powinni juz dawno zamkn±c a kase zainwestowac w szczyrk a nie pompować w t± studnie bez dna.
(09.05.2007, 19:41)
worekowsa
Pedro, skad masz te foty skoczni w Wi¶le?
(06.02.2007, 14:51)
marmi
Pedro: można, można skoro grozi katastrof± budowlan± :( Błędnie oceniono podłoże, trzeba nowe projekty zrobić i zatwierdzić, do tego prokuratura prowadzi podobno już ¶ledztwo ws przyczyn tego osunięcia...
(06.02.2007, 00:13)
izis
Z malinki podobno czę¶ć zeskoku się opsunęła prace to tam raczej stoj± a nie id± do pszodu jeszcze jak się wezm± za "przebudowe" skoczni w Szczyrku to zostanie do skakania tylko Zakopane
(05.02.2007, 22:52)
kl
hs 108
(05.02.2007, 22:51)
ibiza
niech powstaj± skocznie , na których można rozgrywać pucharu kontynentalne. M¦ juniorów , a najlepiej Puchary ¦wiata !! Zakopane, Wisła , Szczyrk, Karpacz - to by było co¶ , może dzięki temu wyłoni nam się jaki¶ drugi Ada¶ Małysz :-)
(05.02.2007, 22:49)
Usia
@Dżymek
Nie, nie licz± się/
(05.02.2007, 22:24)
Dżymek
Nie na temat. Czy M¦ licz± się do klasyfikacji generalnej.
(05.02.2007, 22:11)
Karolina^^
Fajnie:))
ja tam tylko skocznie jak narazie w Zakopanem widzialam :D
(05.02.2007, 21:47)
Pedro
Z t± Malink± wcale nie jest tak Ľle. Widziałem ostatnio zdjęcia Malinki z 22 stycznia 2007 roku i nie jest tragicznie. Brakuje tylko zeskoku. S± już nawet jupitery i wyci±g. A jak już jest tyle to budowy przecież zatrzymać nie można.
(05.02.2007, 21:39)
daga
@ narty
he he tez chcialabym byc nastepca Małysza :D, ale jestem juz na to za stara i w poblizu mojego domu nie ma zadnych skoczni ani klubu :/

no dobrze ze zaczeli w koncu cos robic, mam nadzieje ze w przypadku Szczyrku nie bedzie tak jak z Malinka...
(05.02.2007, 21:31)
mcmacix
Brawo PZN! W końcu polskie skocznie to nie tylko Wielka Krokiew! Rzeczywi¶cie skocznia K120 nie jest bardzo potrzebna je¶li będzie Malinka. Nie jestem zorientowany, ale chyba budowa stoi w martwym punkcie. Maj± ładny projekt i nic nie robi±. A tak fajnie by było gdyby w Polsce były P¦ w Zakopanym i Wi¶le...
(05.02.2007, 21:11)
AdiP
Za to wstrzymano budowe Malinki kolejny raz. Perturbacje z budow± tej skoczni wołaja o pomste do nieba!
(05.02.2007, 20:59)
AdiP
Za to wstrzymano budowe Malinki kolejny raz. Perturbacje z budow± tej skoczni wołaja o pomste do nieba!
(05.02.2007, 20:50)
Baz
NIech ktos wybuduje skocznie k150 !!
(05.02.2007, 19:52)
Baz
NIech ktos wybuduje skocznie k150 !!
(05.02.2007, 19:52)
Baz
NIech ktos wybuduje skocznie k150 !!
(05.02.2007, 19:51)
AdiP
Obecna K-85 będzie przebudowana na K-95, pozostałe to K-40 i K-70. Wszystkie maja mieć igelit. Budowa K-120 jest bez sensu, 20 km dalej jest taka w Malince.
(05.02.2007, 19:27)
jacol
zgadzam sie z pomyslem zrobienia k-120. Jesli bedzie taki obiekt to beda mogly byc trzy zawody p¶ w polsce. Zakopane, Wisła-Malinka i Szczyrk
(05.02.2007, 18:56)
narty
ja chciałbym być następc± małysza :)!
I BĘDĘ!
(05.02.2007, 17:49)
kuczu532
Fajnie że PZN my¶li o przyszło¶ci Polskich skoków wszyscy szukaja następcy Adama Małysza. Może znajd± ale za pare lat nie bedzie na czym skakac!!
(05.02.2007, 17:16)
Bzyczek
Bardzo Ciekawy pomysł , ale moim zdaniem moznaby było dobudowac jeszcze k-120 byłaby wtedy szansa powalczyć o mistrzostwa swiata seniorów. ale działanie jak najbardziej wła¶ciwe gdzie¶ ta młodzież musi trenowac ,gratulacje!!!
(05.02.2007, 17:15)
Usia
@Stawy
Hehehe, spiderman ma rację.
M¦J w Szczyrku odbęd± się w 2008 roku. Nawet na to nie zwróciłam uwagi, bo dla mnie to oczywiste. Chcemy przeciez tam wystawić drużyne skakajek :)
(05.02.2007, 16:20)
Usia
Miejmy nadzieję, że zd±ż±. Przecież M¦J już za rok!
To bedzie wspaniały kompleks.
Chyba pora pomysleć nad jakim¶ cyklem zawodów dla juniorów, jak±¶ nasz± słówiańsk± odmiana Alpen Cup!
W Polsce i krajach o¶ciennych jest kilka skoczni o takim wymiarze. W sam raz dla 15-22 latków!
(05.02.2007, 16:16)
nasedo
A jaka ta przebudowana skocznia ma być? Czy większa? Je¶li tak to może jakie K?
(05.02.2007, 16:14)
spiderman
Halo Halo! M¦ Juniorów w Szczyrku zaplanowano na rok 2008, nie 2009 ! A to jest duża różnica i trzeba się spieszyć z modernizacj±!
(05.02.2007, 16:14)
Karolina
Podoba mi się ten pomysł.Bravo dla PZN-u widać że cos chc± zdziałać.Powodzenia
(05.02.2007, 15:44)
Dariusz Urbański
Widać, że PZN nie traci czasu i buduje nam zaplecze skoków narciarskich. Bardzo dobrze.
(05.02.2007, 15:37)