Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
6
7
8
9
13
14
15
16
20
21
22
23
24
25
26
30
grudzień 2021
Najbliższe zawody
05.12.2021, godz. 07:30
Zhangjiakou/Pekin HS-140
CoC

Dzisiejszy konkurs w Titisee-Neustadt byłby dla Norwegów bardzo udany. Do zawodów awansowało sze¶ciu zawodników z ósemki, któr± Geir Ole Berdahl przywiózł ze sob± do Niemiec. Norwegowie w komplecie dostali się do drugiej serii konkursu, w pierwszej piętnastce maj±c czterech reprezentantów.

Trójka z nich została jednak zdyskwalifikowana z powodu manipulacji kombinezonami - a konkretnie numerami startowymi. Roar Ljoekelsoey (czwarty), Tom Hilde (ósmy) oraz Anders Bardal (piętnasty) usunęli z numerów startowych dolne gumki. W przypadku takim kombinezon lepiej wypełnia się podczas lotu, co zwiększa wła¶ciwo¶ci lotnicze zawodnika.

To nie pierwszy raz, kiedy podopieczni Miki Kojonkoskiego usiłuj± bawić się z kombinezonami i tym samym dopomóc sobie w skakaniu. Podobne zdarzenie miało miejsce dwa lata temu, kiedy norwescy zawodnicy zamierzali oddawać skoki w kapturach. Co ciekawe, to wła¶nie szkoleniowiec Norwegów najgło¶niej zwracał uwagę na "kombinezonowe przekręty", do jakich dochodziło w innych ekipach...
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2007 - wszystkie artykuły
Komentarze
Ziomu¶
szczerze nie lubie norwego!!! no moze jednak troche lubie hilde i romorena reszta to oszusci ,nie nawidze jacobsena!!!<<<<&l t;<<
(06.02.2007, 15:09)
Vinc
Lola - bo mu kaptur na oczy zachodził, i nie trafił do wyj¶cia :D
(04.02.2007, 12:47)
lola
eee... to nieĽle narozrabiali... heh!!! A wie kto¶ może co z Bjoernem Einarem Romoerenem?? Czemu nie skakał wczoraj??
(04.02.2007, 12:28)
simi
eech...
przez to malysz ma mniejsze sznase by dzis przegonic schiliego w klasyfikacji generalnej
(04.02.2007, 12:19)
agnes_morgen
Nie no ja kocham tych Norwegów! oni to się umiej± bawić i gdzie¶ maj±, że nie można zdejmować gumek ;). Wiecie z czym mi się to kojarzy nie :P...
(04.02.2007, 11:29)
Wiola
Haha a jak tak długo się zastanawiałam, co z Ljokelsejem, bo miał tam skakać blisko Adasia a tu nic....:D
Jak manipuluj± przy kombinezonach, to niech nie licz± na dobre pozycje :P bardzo dobrze, ze zostali zdyskwalifikowani
(04.02.2007, 11:24)
Vidkun
Bardzo dobrze, Hilde jak blazen sie zachowywal po swoim skoku, co za wyrachowanie!
(04.02.2007, 11:06)
lilcia
głupio - takie motywy wszystko psuj± =(
(04.02.2007, 10:52)
smutno
mk
redakcja nie pomylkiła się bo Stoch i Gregor zajęli 20 i 10 miejsce ale poĽniej jak dyskwalifikowali 3 skoczków którzy byli przed Kamilem a 2 przed Gregorem to chyba logiczne że tamci awansowali analogicznie jeden o 2 miejsc - z 10 na 8 - a drugi o 3 miejsca - z 20 na 17
(04.02.2007, 10:41)
arturo04
ale idioci
(04.02.2007, 10:05)
stokrotka
To już przekracza ludzkie pojęcie. A my¶lałam, że Mika i jego podopieczni s± tacy "¶więci" :)
(04.02.2007, 09:17)
hehe
heh, kojonkoski krętacz, nigdy go nie lubiłam, dobrze im tak!!!
(04.02.2007, 00:59)
mk
Dobrze,że Jacobsik w tym nie brał udziału,bo by mu IIII miejsce i 60pkt.przepadło,a tak to sobie przynajmniej ciula punkciki chłopaczyna.Ale tez mnie zdziwiło 8 miejsce Gregora i 17 Stocha,jak pamietam,że zajmowali 10 i 20 pozycję i zastanawiałam się czy upomnieć redakcję czy też mnie juz pamięć zawodzi:)A swoj± drog± to faktycznie Kojonkoski najwięcej zabierał głosu w sprawie manipulowania a sam nie nauczył uczciwo¶ci swoich zawodników:)Jeszcze mysleli,że im się uda......kłamstwo ma krótkie nóżki:)
(04.02.2007, 00:44)
K.
"Do zawodów awansowała cała szóstka, któr± Geir Ole Berdahl przywiózł ze sob± do Niemiec."
mały bład, do zawodów awansowało 8 Norwegow, z czego 6 było w 2 serii ::)
(04.02.2007, 00:37)
marta---buk
ZA BARDZO SIE CHCIALO CHLOPAKI..........OJ, OJ >>CO ZA WPADKA!!!>>>DOBRZE ZE NIE SKAKALI W KOMBINEZONACH Z OPUSZCZONYM KROKIEM JAK SWEGO CZASU LIEGL!!!
(04.02.2007, 00:06)
Karolina^^
uu.. nawet nieiwedzialam ze ich zdyskwalifikowali..
(04.02.2007, 00:02)
smutno
Z tego co mi się widzi to Romorena w ogóle nie było w konkursie
(03.02.2007, 23:55)
Fin
A co z Romorenem bo jego bardzo cenie i chcialbym zeby pojawil sie na mistrzostwach w saporro
(03.02.2007, 23:46)
Fin
BRAWO BARZDZO DOBRZE .POWINNI ICH ZDYSKWALIFIKOWAC DO KONCA SEZONU!!!TYLKO JACKOBSENOWI SIE UPIEKLO.troche to dziwne bo mówiono ze juz slabiej skacze w koncu ma za soba męczacy kawal sezonu a on sobie na podium l±duje.mojim zdaniem tez cos kombinowal
(03.02.2007, 23:45)
smutno
Widocznie zazdro¶cili kombinatorom norweskim którzy dzi¶ walczyli między innymi na Wielkiej Krokwi w Zakopanem i urz±dzili sobie kombinacje i¶cie norwesk±! A z drugiej strony czyż sama nazwa kombinezon nie sugeruje, że można sobie przy tej czę¶ci garderoby kombinować? ;-)
(03.02.2007, 23:32)
Canton
No nieĽle chcieli wycackać wszystkich .
(03.02.2007, 23:20)
niezorientowany
Ale wła¶ciwie to kiedy o tym było wiadomo? W trakcie pierwszej serii, po zakończeniu pierwszej, po drugiej czy dopiero teraz?
(03.02.2007, 23:02)
smutno
Ale wła¶ciwie powinni¶my im podziękować bo Kamil zdobył więcej punktów zajmuj±c 17 a nie 20 miejsce. haha
(03.02.2007, 22:56)
Magda
Widać, Mika musi ich zawsze pilnować. Koja nie ma, od razu sa przekręty. Ech, tylko czego oni sie spodziewali? Że nie wykryj±? Mieli ¶wietne pozycje po I serii, więc po co manipulowali...
Szkoda, bo s± ¶wietnym teamem. Momo wszystko ich lubię. Mam nadzieję, że to się więcej nie powtórzy.
(03.02.2007, 22:50)
ripsa
buhahaha i tyle wam powiem. no niezle faktXD
(03.02.2007, 22:49)
Heinz
Anders Jacobsen widać już dojrzał. A to niedobrze bo straciłby 60 pkt. na rzecz Adasia, ale 4 zawodnik czyli Roar go home.
(03.02.2007, 22:46)
smutno
Noooooooo nieładnie chłopczyki!!! A gdzie tu fair play?
(03.02.2007, 22:46)