Drzwi wewnętrzne i zewnętrzne Hörmann - ciepło i bezpieczeństwo w Twoim domu
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
3
4
5
6
7
10
11
12
13
14
17
18
19
20
24
25
26
27
luty 2020
Najbliższe zawody
21.02.2020, godz. 14:00
Rasnov HS-97

Adam Małysz zdeklasował rywali w kwalifikacjach do pierwszego konkursu P¦ w Titisee-Neustadt. Polak wyl±dował na 141 metrze pokonuj±c Michaela Uhrmanna (137 m) o 9,2 punktu. Trzeci był Raor Ljoekelsoey z wynikiem 134 metry. NieĽle skakali także Loitzl (134,5 m), Happonen (133,5 m), Janda (132,5 m), Pettersen (132,5 m) i Mario Innauer (133 m). Powyżej 130 metrów l±dowali również Bardal, Kofler, Lappi i Hoellwarth. Wysok±, 18-lokatę zaj±ł Piotr Żyła ze skokiem na 129 metrów. Kamil Stoch był 21-szy (127,5 m). Stefan Hula także awansował do konkursu, ale znalazł się na ostatnim miejscu, które premiowało do konkursu.

Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher
Po raz kolejny na rozbiegu nie pojawili się Ammann, Kuettel, Morgenstern, Koch i Jacobsen.

Jutro zawody o 16:30. Wcze¶niej seria próbna. Miejmy nadzieję, że Małysz wygra kolejny konkurs.

Wyniki kwalifikacji

zawodnik

odl.pkt
1

Adam Małysz (Polska)

141.0
145.3
2

Michael Uhrmann (Niemcy)

137.0
136.1
3

Roar Ljoekelsoey (Norwegia)

134.0
132.2
4

Wolfgang Loitzl (Austria)

134.5
131.1
5

Janne Happonen (Finlandia)

133.5
129.8
6

Jakub Janda (Czechy)

132.5
129.5
7

Sigurd Pettersen (Norwegia)

132.5
128.0
8

Mario Innauer (Austria)

133.0
127.4
9

Anders Bardal (Norwegia)

132.0
127.1
10

Andreas Kofler (Austria)

131.0
126.8
11

Arttu Lappi (Finlandia)

133.0
125.4
12

Martin Höllwarth (Austria)

133.0
124.9
13

Tom Hilde (Norwegia)

130.0
123.5
14

Arthur Pauli (Austria)

130.0
123.0
15

Gregor Schlierenzauer (Austria)

130.0
122.5
16

Dimitry Ipatov (Rosja)

129.5
122.1
17

Roman Koudelka (Czechy)

129.0
120.7
18

Piotr Żyła (Polska)

129.0
120.2
19

Jörg Ritzerfeld (Niemcy)

128.0
119.4
20

Heung Chul Choi (Korea Pd.)

128.5
118.8
21

Dimitry Vassiliev (Rosja)

130.0
118.5

Kamil Stoch (Polska)

127.5
118.5
23

Harri Olli (Finlandia)

128.0
118.4
24

Noriaki Kasai (Japonia)

127.0
118.1
25

Jussi Hautamäki (Finlandia)

127.5
117.0
26

Daiki Ito (Japonia)

126.5
116.2
27

Martin Schmitt (Niemcy)

127.0
116.1

Denis Kornilov (Rosja)

127.0
116.1

Peter Zonta (Słowenia)

127.0
116.1
30

Yong Jik Choi (Korea Pd.)

126.0
115.3
31

Ilja Rosliakov (Rosja)

125.0
112.5
32

Henning Stensrud (Norwegia)

125.0
112.0
33

Morten Solem (Norwegia)

124.0
110.7
34

Petr Chaadaev (Białoru¶)

124.0
109.7
35

Tami Kiuru (Finlandia)

123.0
108.4
36

Veli-Matti Lindström (Finlandia)

123.0
107.9
37

Stefan Read (Kanada)

122.5
107.5
38

Antonin Hajek (Czechy)

122.0
106.6
39

Takanobu Okabe (Japonia)

121.5
105.2
40

Michael Möllinger (Szwajcaria)

120.0
103.0
41

Jure Sinkovec (Słowenia)

120.0
102.5
42

Pascal Bodmer (Niemcy)

119.5
101.1
43

Clint Jones (USA)

120.0
101.0
44

Martin Mesik (Słowacja)

119.0
98.2
45

Stefan Hula (Polska)

117.5
97.0

Jon Aaraas (Norwegia)

117.5
97.0
       
47

Nikolay Karpenko (Kazachstan)

117.0
95.6
48

Christian Ulmer (Niemcy)

116.5
95.2
49

Alan Alborn (USA)

116.5
92.7
50

Volodymyr Boschuk (Ukraina)

115.5
92.4
51

Ivan Karaulov (Kazachstan)

114.0
89.7
52

Jan Matura (Czechy)

111.5
86.2
53

Gregory Baxter (Kanada)

111.0
85.3
54

Maksim Anisimov (Białoru¶)

111.5
84.2
55

Stephan Hocke (Niemcy)

106.5
75.7
56

Aleksander Lasarovich (Ukraina)

105.0
72.0
57

Anders Jacobsen (Norwegia)

DNS
DNS

Simon Ammann (Szwajcaria)

DNS
DNS

Thomas Morgenstern (Austria)

DNS
DNS

Andreas Küttel (Szwajcaria)

DNS
DNS

Martin Koch (Austria)

DNS
DNS
62

Robert Hrgota (Słowenia)

117.5
DSQ
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2007 - wszystkie artykuły
Komentarze
mk
Polonus,nic dodac nic uj±ć,przecież nawet z ekranu było widać,ze maja krok w kolanach jak hiphopowcy i nic im nie mozna było zrobic......znalazł się jeden odważny Mika Kojonkoski,respect dla niego,przywrócił ład i porz±dek w skoczkowym swiecie...
(04.02.2007, 22:07)
mk
Polonus,nic dodac nic uj±ć,przecież nawet z ekranu było widać,ze maja krok w kolanach jak hiphopowcy i nic im nie mozna było zrobic......znalazł się jeden odważny Mika Kojonkoski,respect dla niego,przywrócił ład i porz±dek w skoczkowym swiecie...
(04.02.2007, 22:06)
mk
Lunatique,naprawde nie szkodzi,twój komentarz był tak głupi,ze i tak nie warto go czytać.
(04.02.2007, 22:02)
Lunatique
Sorry za literówki!Jacobsen*wszystkim*
(03.02.2007, 14:04)
Lunatique
Nie mam szklanej kuli-niestety..w przeciwnym razie bylabym juz bogata.Od poczatku stawialam na Jocobsena i mam nadzieje,ze dzis wygra.Chyba nie jestem patriotka, nie za bardzo mnie interesuje, ktory bedzie Malysz..obstawiam jednak,ze bedzie 3-eci.Coz, ile ludzi, tyle opinii i upodobań.To nie podlega dyskusji.Zycze wszsytkim niezapomnianych wrazeń podczas konkursu.Pozdrawiam:))
(03.02.2007, 13:58)
chanel
@ Polonus
To co piszesz jest prawdopodobne, nawet bardzo, oni lubuj± sie w przekrętach, co też odkrył kojonkoski z 2 sezony temu (chodzło chyba o naci±ganie nogawek kombinezonu i zahaczanie ich o buty??)
No wiec jak mówiłam, ta teoria jest bardzo prawdopodobna, tylko ma jeden feler....brak dowodów.
Przeciez nie można każdego zwycięstwa i każdej choroby tłumaczyc stosowaniem dopingu. Je¶li chodzi o lobbing to tez powazny zarzut, więc moze zgłosisz to do FISu? albo co tam FIS, od razu prokuratura......

(03.02.2007, 13:13)
magdalenka
Adam skoczył fenomenalnie!!!Mam nadzieję,że powtórzy sukces z Obersdorfu.Widać,że jest w formie.tylk co zreszt±???
(03.02.2007, 12:19)
marta----buk
Założe się że Ada¶ jest w tak dobrej fornie, że pewnie rozwaza czy na M¦ w Sapporo lecieć samolotem czy na nartach>>>:))hehehe ADA¶ LEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEć!!!
(03.02.2007, 12:16)
Schlierimaniak
Moje typy
1.Schlierenzauer skoki:138 i 143
2.Małysz skoki:140 i 139
3.Uhrmann skoki:2 skoki po 138
(03.02.2007, 10:20)
Jasiek
Będzie tak:
1. Małysz
2.Morgenstern
3. Uhrmann
4.Jacobses
5 .Schlierenzauer
6.Vassili ev
7.Koch
8.Ljokelso yej
9.Happonen
10.Lo izl
...
33.Stoch
42.Hula
50.Żyła
(03.02.2007, 10:19)
Ziomu¶
Ja Bardzo Bym Chcial Zeby Małysz Wygral W Neustad 2Razy i shliri slabo skakal i malysz awansowal na 2 miejsce w pucharz swiata!!
(03.02.2007, 10:02)
popex
No, no Polonus! naprawde jestem pod wrazeniem!!! Swietny tekst! Jetstes dziennikarzem czy co?? Ale chcialem jeszcze cos napisac o tym odpuszczaniu P¦ w Willingen. To głupota!! Pieprzyć(przepraszam za slownictwo) te przygotowania do M¦, w Willingen jest znakomita szansa zeby odrobic jeszcze punkty do jacobsena i wygrac po raz 4. P¦. To by było co¶. A jak jest mistrzowska forma to nawet jak Adam poleci na dzien przed konkursem do Japonii to tez wygra!!! Przeciez w jego pierwszym sezonie polecial tam z buta w srodku tygodnia i zlał ich wszystkich jak chcial. A jednak za kilka lat fajniej by sie chyba mowilo: "Adam Małysz- 4-krotny zdobywca P¦", no nie???
(03.02.2007, 09:44)
Monika
Super by było gdyby Małysz i Schlierenzauer znalezli sie na podium a inni polacy by byli w 30
(03.02.2007, 09:25)
Fin
@polonus.zaimponiles mi tym komentarzem.mysle ze wiele w tym prawdy jest.pozddr
(03.02.2007, 09:17)
Polonus
PS do poprzedniego

papier kiem lakmusowym sytuacji w austriackich skokach jest obywatel Liegl florian. Przeciętniak, może trochę lepszy od Tonia Tajnera. jednakże zawsze gotów występowac w roli testera.
Pięć lat temu na nim wypróbowywano gacie. Jak wykryto aferę gaciowa "fliegel" zakonczył szybko karierę. Rok temu, jak się zwiedział, że "chłopacy" znów cos wymyslili, ochoczo wrócił do skoków i znów testuje. Efekty s±. Wczoraj na przykład był najlepszy na treningach w PK.
Mam nadzieję, ze na skutek energicznych działań ludzi skoków, którym lezy na sercu prawdziwe dobro tego sportu, Austriacy zostana zmuszeni do zaprzestania swych niecnych praktyk (na dyskwalifikację, przy tak silnym lobbu, tobym jednak nie liczył) a Forian Liegl drugi raz wybierze się na narciarska emeryturę.
(03.02.2007, 08:48)
Polonus
Austriackich szwindli ci±g dalszy?

Pięć lat temu Austriacy w "cudowny" sposób zaczęli, ni st±d i zow±d, osi±gac niespotykane od dawna sukcesy w zawodach P¦. Okrzyknięto ich, z racji prezentowanej klasy i młodego wieku, młodymi wilczkami. Wilczki, do których doszlusowali Widelec z Nosalem,grasowały na skoczniach przez pół roku. Do czasu, aż sie nie okazało, że skacz± na nieprzepisowych nartach i w nieprzepisowych gaciach. O niektórych z nich (vide Nagiller) juz nikt nie pamieta.
Rok temu Austriacy znów stali sie najlepsi na swiecie. Udoskonalili na pewno metody treningowe. Do tego stopnia, że mistrz i wicemistrz z Turynu oraz mistrzowie drużynowi to własnie oni, a obecnie połowa pierwszej trzydziestki w poszczególnych konkursach potrafi byc z Austrii.
Pełen podziwu dla klasy Tyrolczyków mam tylko dwie, nie udokumentowane niczym, w±tpliwo¶ci.
Tak się składa, że w stolicy piemontu cała ekipa austriackiego narciarstwa klasycznego musiała sie ewakuowac uciekaj±c z wioski olimpijskiej przed kontrol± antydopingow±. Cała, za wyj±tkiem skoczków, którzy, dzieki hoferowi, mieli pewno¶c, że ich kontrola nie obejmie. I się chłopcy nie mylili.
Teraz dowiadujemy się, że Morgenstern zmaga sie ze straszliw± chorob±. Mało tego, zaraził juz Kocha. Choroba jest rzeczywi¶cie straszliwa. Wiem, bo mój dziadek spędził chyba z miesi±c w szpitalu. Ale Morgi jest silniejszy. Nie tylko potrafi przemóc choróbsko, ale, bez treningów, wygrywac na zawodach z wszystkimi poza Adamem. Do czasu. Jeszcze trochę pochoruje, lekarstw pozażywa i Adama bedzie przeskakiwał jak miesi±c temu przeskakiwał go Schlierenzauer. Zaraz na drugim miejscu za Morgim będzie pewnie równie chory Koch. Jeszcze jeden by się przydał do choroby. Zawsze to raĽniej sie w trójke stoi na podium.
A w tle tego podium marzy mi się sylwetka ostatniego mohikanina uczciwo¶ci w sportach zimowych, hofera waltera, stoj±cego na progu skoczni i maj±cego za sob± alpejski krajobraz. Tak jak to romantycznie uj±ł kamerzysta w Oberstdorfie. Sama rozkosz i sielana. No i w końcu zwycięża prawdziwy, de coubertainowki, sport.

(03.02.2007, 08:41)
marmi
denis: może jakie¶ konkrety, co Ci nie pasuje w tym co napisałem? Co do wiedzy to możesz Mistrzu mnie przetestować, w końcu interesuję się skokami zaledwie około 20 lat... Zastanawia mnie, czy Ty masz chociaż tyle?
(03.02.2007, 01:13)
Orbital
Jak znam życie, to jutro na zawodach Żyła i Stoch skocz± duuuużo słabiej
(03.02.2007, 01:05)
lilcia
Nooo.... i pieknie! =)
(03.02.2007, 00:59)
M =)
Obawiam się, że skoki mog± przegrać w niedzielę z piłk± ręczn±...
(02.02.2007, 22:37)
matti
Brawo adasiu my¶lę że to pocz±tek tej twojej bombowej formy przypomnijmy sobie ms. w val die fieme gdzie nikt nie spodziewał się trakiej niespodzianki której im sprawiłe¶, lecz mam też obawy żeby¶ utrzymał wysoki± dyspozycje moim zdaniem powiniene¶ sobie odpu¶cić ps. w wilingenn. tak samo jak zrobiłe¶ to przed m¶. w val die fieme. a wtedy będe spokojny o twój start w Sapporo.
(02.02.2007, 19:41)
Agu$
BawoAda¶ i bravo dla reszte polskiego teamu !!!
Jutro to powóż
Moje typusie :
Małysz
Uhrman
Schlierenzauer
(02.02.2007, 19:39)
miki
nie posraj sie malyszku w locie bo poska jest za toba
(02.02.2007, 19:32)
miki
adasiu nasz lec jak naj dalejjjjjjjjjj
(02.02.2007, 19:32)
Nedved11
Bravo Adam!
Moje typy:
1.Małysz
2.Uhr mann
3.Schlierenzauer
(02.02.2007, 19:31)
miki
malysz jest najlepszy pokona mlode wilki
(02.02.2007, 19:31)
miki
licze na malysza lecz jest troche slaby i tylko kwalifikacje dobrze skacze a potem jakby nie mial motywacji
(02.02.2007, 19:29)
Fin
Moje typy:
1.Szlirenzauer
2.happonen
3.urmahn albo liokelsoy lub malysz
(02.02.2007, 19:04)
popex
No coz a wiec jutro podium Małysza, moze jakies punkty Żyły nie wiem jak on sobie radzi z presja, stoch bez punktow bo tendencja jest taka sama jak w oberstdorfie czyli na treningach wrecz rewelacyjnie a kwalifiakcje juz tak srednio..... Eh ten chlopak znow sie pogubil a wydawalo sie po TCS ze nalezy tylko czekac na pierwsze podium..... No i jeszcze "stefanek":/ Jak wyjdzie z ostatniej piatki to by bylo dobrze
(02.02.2007, 18:40)
Jasiek
@denis
Dlaczego tak twierdzisz?
(02.02.2007, 18:09)
denis
@marmi. Tobie musiało jeszcze bardziej podwiać przy pisaniu tego komentarza. Całkiem mózg Ci wywiało. A na polskich skokach się znasz kolego jak zabłocki na mydle!
(02.02.2007, 18:05)
Jasiek
Jasiek' to Jasiek.
(02.02.2007, 17:57)
Jasiek'
@marmi
Rekord tej skoczni to 145m Svenna Hannavalda. Małyszowi zabrakły 4 metry do rekordu.
(02.02.2007, 17:57)
marmi
Uups..wła¶nie zajrzałem, brakuje jeszcze 4m do rekordu. Nic to, Adam ma jeszcze sporo skoków w ten weekend aby go pobić :)
(02.02.2007, 17:56)
marmi
Zaskakuj±ca ok. połowa z pierwszej dziesi±tki, może wiało albo zmieniali belkę? Żyle to chyba musiało dobrze podwiać...
BTW. Czy aby te 141m Małysza to nie w okolicach rekordu skoczni?
(02.02.2007, 17:54)
Tomek20!:]
Jutro poleci:D:D po 100 pkt:D tylko troche szczescia mu potrzeba;))
(02.02.2007, 17:52)
Fin
i jeszce mario inauer to moze byc tez rewelacja tych zawodów...jussi hautameki powinien zakonczyc kariere.w trenungu jako tako ale w konkursie zawali.slabo lindstrom i kiuru
(02.02.2007, 17:45)
Fin
Jutro liczyc sie będ±.....
MALYSZ,URMAHN,H APPONEN,LIOKELSOY,HILDE.Zadziw iaj±co dobrze po treningach skakac zaczeli janda i petersen no i loitlz
(02.02.2007, 17:44)
Usia
PK- Pragelato....akurat leci trening LIVE!
Ciekawe jak tam nasza kadra zaawansowanych seniorów sie spisze?

Aż przykro patrzeć, że nie zabrano żadnego z juniorów :(
(02.02.2007, 17:43)
mm=)
no tak, ale jednak nie wzyscy najlepsi skakali:) beda emocje!
(02.02.2007, 17:37)
Usia
Adam bravissimo! Tylko po co się tak wysila w kwalifikacjach?
Piotrek skacze coraz lepiej. Wspaniały comeback, oby tak jutro!
Kamil skacze dosyć równo ostatnio, może powoli zacznie się pi±ć w górę.
Stefanowi powinni wreszcie pozwolić potrenować gdzie¶ z daleko od zawodów. Po co oni tak dołuj± tego chłopaka? 2 tygodnie spokojnego treningu i będzie skakał jak Kamil, lub lepiej!
(02.02.2007, 17:37)