Zaloguj si
Kalendarz zawod闚
1
4
6
8
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
pa寮ziernik 2021
Najbli窺ze zawody
13.11.2021, godz. 10:30
Falun HS-100
FIS Cup K

Adam Ma造sz to niew徠pliwie jeden z najlepszych skoczk闚 narciarskich w historii tej dyscypliny. Medale Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw 安iata, Turnieju Czterech Skoczni, Kryszta這we Kule, to trofea, o jakich marzy ka盥y zawodnik. Niestety, tylko najbardziej utalentowanym udaje si je zdoby.

Polski Orze najwspanialsze chwile w swej karierze prze篡wa w sezonie 2000/2001. W闚czas wygrywa niemal wszystko, nie mia sobie r闚nych. Przez trzy sezony kr鏊owa na 鈍iatowych skoczniach. Sielanka nie mog豉 jednak trwa wiecznie. Nasz Mistrz w ko鎍u musia ust徙i miejsca na podium konkurs闚 innym, m這dszym od siebie zawodnikom. Przez ostatnie dwa lata Ma造szowi nie powodzi這 si w skokach narciarskich najlepiej. Rezultaty, jakie uzyskiwa nie zadowala造 jego fan闚 oraz samego skoczka. Pomimo, 瞠 by w bardzo dobrej (mog這by si wydawa) formie, brakowa這 mu tego "czego".

Obecny sezon wydaje si jednak czym r騜ni od poprzednich. Adam Ma造sz prezentuje bardzo dobr dyspozycj, odzyska wiar w siebie oraz w豉sne mo磧iwo軼i, za sport sprawia mu przyjemno嗆 (co chyba jest najwa積iejsze). Z konkursu na konkurs nasz najlepszy zawodnik wspina si na coraz wy窺ze szczeble w poszczeg鏊nych konkursach. Skoczek z Wis造 ju podczas Letniej Grand Prix pokaza, i b璠zie liczy si w obecnym, zimowym sezonie. Dzisiejsze zwyci瘰two w Oberstdorfie by這 ukoronowaniem wielomiesi璚znych przygotowa Ma造sza oraz pracy Hannu Lepistoe. By這 te 30 triumfem Adama w tych rozgrywkach. Miejmy nadziej, 瞠 dzisiejszy wynik naszego najlepszego zawodnika zapocz徠kuje kolejn wspania陰 seri zwyci瘰tw Polaka.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« stycze 2007 - wszystkie artyku造
Komentarze
myszka55.sabcia
marmi a ty moglbys przeczytac pierwsze o co mi dokladnie chodzi:PP tego na pewno nie znajde w tabelce o ktorej mowisz:P ... od kiedy do kiedy sa liczone poszczegolne periody w klasyfikacji WRL???
(29.01.2007, 13:21)
marmi
myszka: troszk samodzielno軼i by nie zaszkodzi這...
Kliknij po lewej link "puchar 鈍iata", jak ju komu pisa貫m, wszystko jest przedstawione w 豉dnej tabelce...
(29.01.2007, 01:00)
myszka55.sabcia
no i dalej zero odzewu:/ nikt nie wie jak to jest z tymi periodami?? moze redakcja moglaby mi odpowiedziec? z gory dzieki...
(28.01.2007, 13:21)
adamos
Hula-bula skok roku 109 m, ojjj cos fantastycznego :) a dzis po konkursie bedzie powiedzenie stare jak swiat:Odwroc tabele Hula-bula na czele :)
(28.01.2007, 12:52)
fan skok闚
Widz, 瞠 1 zwyci瘰two wla這 w serca kibic闚 mega optymizm i ju wszyscy wierz w kryszta這w kul. Moim zdaniem w tej chwili m闚ienie o kryszta這wej kuli to lekka przesada. Ma造sz traci 290 pkt do lidera a to jest bardzo du穎, a Jacobsen wci捫 dobrze skacze. To 瞠 nie uda mu si 1 konkurs to nie znaczy 瞠 przegra P to po pierwsze. Po drugie: Ma造sz na pewno by musia zacz望 regularnie zwyci篹a kolejne konkursy, ale czy jest w stanie, bo mi si wydaje 瞠 czo堯wka jest wci捫 bardzo wyr闚nana. Po trzecie wci捫 bardzo mocny jest Schlierenzauer do kt鏎ego Ma造sz traci 156 pkt i pytanie brzmi czy Ma造sz jest w stanie tyle odrobi przy mocnym Austriaku. Ja oczywi軼ie nie twierdz 瞠 wygranie P jest niemo磧iwe. Ale poczeka豚ym z t ocen przynajmniej 3 konkursy.
pozdrowienia
(28.01.2007, 12:06)
paula.liongirls
yes,yes,yes.Schlieri dzisiaj wygra! bo jest utalentowany!!!1
(28.01.2007, 11:45)
...
Kiedy s kwalifikacje?? Wie kto mo瞠?? Dzi瘯i:) PzdrO
(28.01.2007, 11:44)
LuckyLuke
kto mi powie kiedy s kwalifikacje
(28.01.2007, 11:35)
smietana
Brawa dla Ma造sza!!
Ale mam pytanie do admina czy jest mozliwosc aby napisano skoki zawodnikow z 2 serii zawod闚 w zakopanem(ta seria zosta豉 odwo豉na), gdyz notuje skoki pucharu 安iata (juz od 5 lat), a akurat na ta serie wysiad mi telewizor
Czekam na odpowied
(28.01.2007, 10:44)
KIBIC SKOK轑
Adas BADZIESZ MISTRZEM SWIATA !!!
(28.01.2007, 10:19)
jabeczek14
Adam Ma逝sz by wczoraj by po pierwszej seri drugi a po drugiej by pierwszy.Chce 瞠by dzisaij Ma逝sz by pierwszy Adam ma strate do lidra 290pk.
(28.01.2007, 10:17)
adi
Te bym chcia wiedzie kiedy b璠 te kwalifikacje.
(28.01.2007, 10:16)
DSAD
KIEDY KWALIFIKACJE DO DZISIWJSZEGO KONKURSU ???
(28.01.2007, 10:07)
adamos
Ciekawe ile skoczy Hula Bula:-) moze t setke to przekroczy:-) jedno jest pewne to jest nasz wielki faworyt i nasza nadzieja, ktos w ko鎍u musi bule przeciera :-)))
(28.01.2007, 10:05)
Jane Morgensztern
Jak Ma造sz si reaktywowa, to a si boj my郵e co w tej sytuacji zrobi Matrix ! ;p
(28.01.2007, 09:53)
Fin
Fin.Mysle ze mozna juz m闚ic o tym kto jest w stanie powalczyc o krysztalow kule.mysle ze jakobsen miejsce w pierwszej 3 ma pewne bo dogonic go moze tylko morgi i adam.licze na wysokie miejsca 3 wspanialych fin闚 ahonena hautamekiego i lappiego a takze happonena
(28.01.2007, 09:34)
myszka55.sabcia
juz kiedys pytalam ale mi nikt nie odpowiedzial......od kiedy do kiedy sa liczone poszczegolne periody w klasyfikacji WRL???
(28.01.2007, 09:23)
realista
nie zgadzam si z tez 瞠 Polakowi mo瞠 zagrozi tylko Kuettel i Morgi. Zawodnicy ci nie maj umiej皻no軼i wygrywania (Kuettel przy wielokrotnie 鈍ietnej formie wygra tylko kilka razy tak samo Morgi - wyj徠ek olimpiada ale i ta mia du穎 szcz窷cia - 0,1 punktu)
Wczoraj Morgi skaka 鈍ietnie bo rzekoma choroba to tylko 瞠by nafaszerowa go antybiotykami i wspom鏂 w skokach.
jest wielu zawodnik闚 kt鏎zy mog powalczy (lider ma du膨 przewag i jest nadal w du瞠j formie, ahonnen, hautameki, amman) to s zawodnicy kt鏎zy potrafi wygrywa i nie maj problem闚 z psychik. Morgi wed逝g mnie nigdy nie wygra kryszta這wej kuli nie ma do tego psychiki jest po prostu za mi瘯ki.
(28.01.2007, 08:53)
realista
nie zgadzam si z tez 瞠 Polakowi mo瞠 zagrozi tylko Kuettel i Morgi. Zawodnicy ci nie maj umiej皻no軼i wygrywania (Kuettel przy wielokrotnie 鈍ietnej formie wygra tylko kilka razy tak samo Morgi - wyj徠ek olimpiada ale i ta mia du穎 szcz窷cia - 0,1 punktu)
Wczoraj Morgi skaka 鈍ietnie bo rzekoma choroba to tylko 瞠by nafaszerowa go antybiotykami i wspom鏂 w skokach.
jest wielu zawodnik闚 kt鏎zy mog powalczy (lider ma du膨 przewag i jest nadal w du瞠j formie, ahonnen, hautameki, amman) to s zawodnicy kt鏎zy potrafi wygrywa i nie maj problem闚 z psychik. Morgi wed逝g mnie nigdy nie wygra kryszta這wej kuli nie ma do tego psychiki jest po prostu za mi瘯ki.
(28.01.2007, 08:50)
marmi
Ten artykulik to dla mnie mi豉 niespodzianka po wygranej Ma造sza, cho nie zgadzam si zbytnio, 瞠 2 lata mu si nie powodzi這 najlepiej ani z tym, 瞠 teraz jest inaczej. Bardzo mi si jednak podoba ostatnie zdanie. Niech tak b璠zie, Amen (lub Howgh, jak kto woli :)
(28.01.2007, 03:49)
endrju
Adam pokaza nie poraz pierwszy, ze jest skoczkiem najwyzszych lotow:D dziennikarze nieraz czepiaja sie formy Adama, ze mogl to, tamto zrobic lepiej. A Adam pokazal,ze wystarczy czas i praca i zrobil wielki krok do przodu w tym sezonie:D zawsze mowil, ze po jednym zwyciestwie kolejne przychodza latwiej:) wiec dalej dopingujmy Adasia i niech tam nasz orze lata!!:D
(28.01.2007, 02:35)
mika
A ja mam nadzieje ze Adas bedzie skakl dotad do poki skoki beda mu sprawiac przyjemnos, a nie dotad do poki przestanie wygrywac!!! W zyciu nie liczy sie to czy robimy cos w czym jestesmy dobrzy tylko to co robimy bo lubimy!!!
(28.01.2007, 00:31)
finomanka
miejmy nadziej, 瞠 przewidywany scenariusz si sprawdzi, jakkolwiek nie mozemy byc niczego pewni, iz medium zaden z nas nie jest...przynajmniej tak mnie sie wydaje
(27.01.2007, 23:19)
SylwestereK
aha - zapomnia貫m doda 瞠 jutro adam wygra ponownie. Kto nie wierzy niech sie ze mn za這篡 (a co mi tam!)
(27.01.2007, 23:18)
SylwestereK
DZI艼UJEMY!
(27.01.2007, 23:16)
MM=)
KAMIL JUTRO DASZ RADE !!!WIERZE W CIEBIE !!!
(27.01.2007, 22:25)
Vinc
Dal mnie jedno jest skandaliczne!!! Zachowanie ekipy pazernych austirak闚 - na czele z ich nienasyconym trenerem. Morgi choruje na p馧pa軼a, a oni wystawiaj go na zawody!!. Pieprzy Morgrgiego, bo to ich sprawa, ale nara瘸 innych zawodnik闚!!! Z tego co wiem, to powinien byc odizolowany na przynajmniej 2 tygodnie. Piowtarzam!! To choroba zaka幡a!! - SKANDAL!!!
(27.01.2007, 22:16)
miodziu
Fenomen Adama Ma造sza nie tkwi w wynikach, kt鏎e osi庵a na skoczni, lecz w jego mi這軼i do tego sportu. To ona dodaje mu skrzyde podczas lotu, ona pozwala skoncentrowa si na skoku, a nie na rywalizacji z innymi skoczkami. Adam chce perfekcyjnie wykonywa swoje zadania i udaje mu si to w 100%. Pokaza wszystkim, jak powinien zachowywa si mistrz. A my, widzowie, cieszymy si wszystkimi jego skokami, bez wzgl璠u na to, czy wygrywa czy nie. Oby do ko鎍a swej kariery skaka tak dobrze, jak nas do tego przyzwyczai.
(27.01.2007, 21:45)
FF
Aha, Wy piszecie takie bzdury, bo chcecie ten konkurs na najlepszy komentarz wygra? 畝這sne jak po niekt鏎ych wida to staranie, niestety nie chodzi tu o pozytywn wypowied w kierunku Ma造sza. Chyba chodzi po prostu o trafno嗆, 瘸rt i tego typu sprawy. Piszcie po swojemu, a nie p騧niej si kole瘸nka przera瘸, poniewa napisa豉 wi璚ej ni dwie linijki.
(27.01.2007, 21:32)
uskotko
SUPER!!!
(27.01.2007, 21:20)
Krystian
ADAM Malysz MICHAEL Schumacher VALENTINO Rossi Wielcy Mistrzowie bez nich sport by by nudny,naprawde wielki szacunek,MICHAEL zakonczy juz kariere ale ADAMOWI zycze Kryszta這wej kuli a VALENTINO zeby odzyska tytu.Wszyscy jestescie WIELCY.
(27.01.2007, 21:13)
marta----buk
Ada to jest taki cz這wiek o ktorym zawsze mowia, ze ON bedzie do konca zycia skakal, on bedzie do konca zycia skakal i nawet jesli przestanie juz to czynnie uprawiac jednak w glowie gdzies to bedzie mial i caly czas tam bedzie skakal. JA mysle, ze jest to bardzo dobry zawodnik i wspanialy czlowiek dlatego, ze potrafi sie zachowac w kazdej sytuacji jest to bardzo trudne nawet jak zawodnikowi "nie idzie" i chce po prostu wszystkim GWIZDNAC wrecz POBIC dziennikarzy, ktorzy zadaja pytania: Dlaczego nie idzie?? a on do wszystkiego bardzo tak podchodzi spokojnie i mowi: KIEDYS BEDZIE LEPIEJ!.........JA musze przyznac, ze czasem wzoruje sie na nim dlatego, ze mysle, ze jest to tak dobry zawodnik i takie ma maniery, ze jest godny do nasladowania!!! DZIEX ADAS!!!
(27.01.2007, 20:31)
lilcia
Co tu du穎 m闚c ten facet rozs豉wi skoki na ca陰 Polsk , jest wielki i nale篡 mu si jak nic uznanie =)
Wkurzaj mnie ci, kt鏎zy m闚i , 瞠 nam wstyd przynosi bo 幢e skacze! ....-fa連zywi "kibice", kt鏎zy s z nim tylko kiedy zwyci篹a-瘸l =/
ale my jestesmy przeciez zawsze! =)
No! i ile mozna wymagac zwyciestw od jednego czlowieka!?....Ma造sz jest wielki! i ju - i bardzo sie ciesze ze tak mu dobrze idzie wtym sezonie=)
!!
ojej-si e rozpisalam :P
(27.01.2007, 20:26)
magdalenka
Ja tez dzis uwierzy豉m,瞠 b璠zie dobrze,瞠 pech Adasia wreszcie opu軼i na dobre.Skoki konkursowe by造 wspania貫.Adam jest zadowolony,po zwyci瘰twie nabierze pewno軼i siebie.A mo瞠 powr鏂 czasy wielkiego kr鏊a Adama?Kto by nie chcia takiego scenariuszu....A wiara czyni przecie cuda!
(27.01.2007, 20:22)
Agu$
Podzielam wszystkie zdania Ja r闚niez jestem z Ciebie zadowolona i 砰cz kolejnych r闚nie udanych jak ten konkrs闚 疾bys skaka daleko i d貪o Poniewa jestes by貫s i bedziesz oczywi軼ie zawsze najlepszy i choc czasami ci sie nie uda to i tak zawsze w Ciebie wierze
OBY TAK DALEJ
POZDROWIENIA I DALEKICH LOT紟
(27.01.2007, 19:41)
Backstreet Girl
No tak, faktycznie, ale we pod uwag, ze s skoczkowie, kt鏎zy depcz Adamowi po pi皻ach... Kuettel na przyk豉d 11 punkt闚. Znasz Kuettela, wiesz, na co go sta...
(27.01.2007, 19:32)
mfm
a ja mam nadzieje ze Ahonen w koncu odzyska swoja forme=) zycze mu tego na MS =) trzymaj sie Janne =)
(27.01.2007, 19:32)
Luk
Pierwsza pi皻nastka P:

1JACOBSEN AndersNorwegia797
2SC HLIERENZAUER GregorAustria663-134
3AMMANN SimonSzwajcaria576-221
4MORGENSTERN ThomasAustria514-283
5MAΧSZ AdamPolska507-290
6K UETTEL AndreasSzwajcaria496-3017LAPPI ArttuFinlandia413-384
8HAUTAMAEKI MattiFinlandia342-455
9AHONEN JanneFinlandia312-485
10VASSILIEV DimitriRosja257-540
1 1UHRMANN MichaelNiemcy248-549
12KOCH MartinAustria227-570
13KOFLER AndreasAustria210-587
14SCHMITT MartinNiemcy205-592
1 5LOITZL WolfgangAustria199-598

Adam ma strat do lidera 290 pkt.
Jacobsen nadal w dobrej formie, ale ju bez tego b造sku co prezentowa w pierwszej cz窷ci sezonu. Schlierenzauer tak瞠, mo瞠 i nawet jest w gorszej formie wicelider od lidera! Ammann ju powoli form traci - dzisiejsze miejsce m闚i same za siebie. Kuettel tak瞠 i ju jest za Ma造szem w P. Czyli wychodzi na to 瞠 Ma造sz ma wielk szans zdoby czwart kryszta這w kul (szkoda 瞠 ju nie z rz璠zu ;] ). Jedynym teraz rywalem Ma造sza wydaje si by Morgenstern...
(27.01.2007, 19:29)
Luk
Mam nadziej 瞠 Adam b璠zie skaka do 36 lat tak jak Okabe!
(27.01.2007, 19:22)
Backstreet Girl
Jeszcze troszk, A Adam znowu b璠zie numerem jeden na 鈍iecie. Mo瞠cie mnie uwa瘸 za g逝pi, ale wed逝g mnie, Adam mo瞠 jeszcze powa積ie zagrozi pierwszej tr鎩ce, a kto wie, mo瞠 ju w przysz造m sezonie zdob璠zie kolejn kryszta這w kul?? No i oczywi軼ie czekamy na olimpijskie z這to... i na medal w Japonii. Niewa積e, jakiego koloru. Tak czy owak, bedziemy z Ciebie dumni, nawet, je郵i nie uda Ci si niczego zdoby. W ko鎍u jeste naszym najlepszym skoczkiem. Jeste autorytetem dla wielu m這dych adept闚 tego sportu, nie tylko w Polsce:D Nawet za granicami naszego kraju m這dziaki chc by jak Adam Ma造sz.砰ccz Ci powodzenia w dalszej karierze, kt鏎a, mam nadziej, bedzie trwa豉 jeszcze baaaaaaaaaaaaaaaaardzo d逝uuuuuuuugi czas:D