TOTALbet - Kasomania. Loteria promocyjna, codzienne nagrody!
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
3
4
5
6
7
10
11
12
13
17
18
19
23
24
25
26
29
31
grudzień 2018
Najbliższe zawody
20.12.2018, godz. 02:00
Park City HS-100
FIS Cup

Dotychczasowy szkoleniowiec kadry B skoczków słoweńskich, Ari-Pekka Nikkola, został głównym trenerem reprezentacji. Zastąpi on Vasję Bajca, który piastował to stanowisko od wiosny zeszłego roku.

TOTALbet - legalny polski bukmacher
Bajc został zwolniony z pełnienia funkcji głównego trenera przez komitet skoków narciarskich. Słoweniec ostatnio skarżył się, iż Dyrektor Sportów Nordyckich, Primoż Ulaga, ciągle ingeruje w jego pracę trenerską.

Zastępcą Fina będzie Gorazd Pogorelcnik, natomiast nowym trenerem kadry B zostanie Matjaz Triplat, który zajmował się kadrą juniorską.

"Powiadomiłem komisję skoków narciarskich pod jakimi warunkami będę gotówkontynuować pracę dla Słoweńskiego Związku Narciarskiego. Jednym z nichbył warunek, że Primoż Ulaga przestanie ingerować w moją pracę trenerską, idodałem, że jeśli ten warunek nie będzie spełniony, zrezygnuję ze swojejfunkcji. Według mnie posunął się zdecydowanie za daleko. Oczywiście zawszesię cieszyłem z sugestii, dobrych rad, ale nie akceptuję tego, gdy ktoś, tak jak Ulaga czynił to przez ostatnie tygodnie - miesza się w treningi, które ja osobiście planuję i prowadzę. Nie mogłem dalej znieść zaistniałej sytuacji. Tak być dalej nie mogło. Wczorajsze spotkanie Komitetu opuściłem trochę wcześniej i oczekiwałem od nich jakiejś wiadomości, ale jak widać nawet nie jestem dla nich tyle wart, by zostać poinformowanym o decyzjach jakie zapadły na zebraniu" - mówi z żalem Vasja Bajc.

Mimo rozgoryczenia, Bajc jest pewien, że niedługo znajdzie nową posadę: "Jestem dobrej myśli jeśli chodzi o moją przyszłość. Sądzę, że mamodpowiednie kwalifikacje, poza tym mówie biegle kilkoma językami, coś siędla mnie znajdzie. Oczywiście praca w tym sektorze jest dla mnienajbardziej atrakcyjna, ale nigdy nie wiadomo! ".
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« styczeń 2007 - wszystkie artykuły
Komentarze
fan skoków
Chciałem oczywiście napisać: to ostatnie zdanie.
pozdrowienia
(25.01.2007, 23:59)
fan skoków
@Canton
Holendrów i Szwedów prowadził tylko w sezonie 2002/2003, rok później samych Szwedów. To ostatnie było świetne.
(25.01.2007, 23:47)
Canton
Mamy kolejnego fina na wieży trenerskiej .
Ciekawe gdzie teraz podąży Bajc. Mam nadzieję , że nie do niemiec .

Krótka sylwetka Bajca
Urodził się w 1962 roku
Jako skoczek kilka razy skakał w pucharze świata , ale bez większych sukcesów .
Był 15 na igrzyskach 1984
Trenował w latach 90 - 94 Hiszpanów
Potem z sukcesami prowadził japończyków . Do tej pory w składzie japoni 2007 są zawodnicy którzy byli u Bajca w latach 94 - 02
Śmiało może powiedzieć , że dziękj niemu świat usłyszał o Erikssonie i Jandzie .
co ciekawe w sezonie 2003/2004 równocześnie prowadził dwa zespoły ! Holandie i Szwecje
Później trenował Czechów . Polepszył Jande , ustabilizował Mature , pokłócił się ze związkiem narciarskim
(25.01.2007, 20:56)
marta----buk
Ale czy on taki dobry jest??.......Raczej nie bo dobre to polskie a to przeciesz fin jest!!~~....Mysle ze w czasie sezonu i przed MŚ nie powinni zmieniac trenera, to moze sie jeszcze gorzej odbic na zawodnikach!!!
(25.01.2007, 20:22)
fan skoków
A więc mamy nową postać w gnieździe trenerskim. Nikkola chyba nie prowadził chyba jeszcze że kadry A. W każdym razie brawa dla Ulagi za genialną decyzję i dla Nikkoli za odwagę.
(25.01.2007, 19:02)
Justynka
moze Matjaz kiedys wroci :>
(25.01.2007, 18:58)
PHL
To że Bajc jest bezrobotny to może być bardzo zła wiadomość dla Petera Rohweina.
(25.01.2007, 18:26)
Backstreet Girl
Jak zwykle, Ulaga namieszał. najpierw Zupan si.ę wyniósł, teraz Bajc... Ale Bajc nie jest złym ternerem, więc być może już niedługo znajdzie nową posadę:D Jak tak dalej pójdzie, to Ulmer bedzie musiał się męczyć sam, bo nikt nie bedzie chciał z nim współpracować...
(25.01.2007, 17:37)
Rusek
szkoda :(
Ulaga jak zawsze namieszał- najpierw Zupan, a teraz Bajc...
(25.01.2007, 16:31)
stokrotka
no tak to jest dziwne. Bajc jednak nie jest złym trenerem, przecież wiemy to nie od dziś. Wygrane Jakuba Jandy nie wzięły się przecież w zeszłym roku z powietrza. Myślę, że znajdzie dobrą posadę, kto wie czy nie lepszą niż u Słoweńców.
(25.01.2007, 16:09)
kirk
i dobrze Bajc zrobił! Ja bym nie chcial zeby ktos wtykał nos w moje sprawy! :)

---

' Moim celem jest wejście w trzydziestkę"
(25.01.2007, 16:08)
Canton
Nie wiem czy to dobra decyzja . Nigdy nie zwalnia się trenera w czasie trwania sezonu , a na dodatek przed imprezą docelową - mistrzostwami świata. Zresztą to chyba pierwszy taki przypadek od wielu lat by trener nie dociągnął do końca sezonu .
Co ciekawe pożegnanie Bajca to ... wygrana jego skoczka w konkursie pucharu świata . Przecież Urbanc wygrał zakopane ....
Ale to oczywiście loteria na 100 % . Innych skoczków Tepes by nie puśćił , ale rodak to rodak .
Ciekawe co teraz z Bajcem
(25.01.2007, 14:27)