Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
25
26
27
28
29
listopad 2019
Najbliższe zawody
23.11.2019, godz. 16:00
Wisła HS-134
P¦ druż.

W miniony weekend na skoczniach w Rovaniemi i Kuusamo odbyły się konkursy z cyklu "Finland Tour", który - podobnie jak "Finland Summer Grand Prix" - miał służyć wyłonieniu skoczków, którzy będ± reprezentować "kraj tysi±ca jezior" na inauguracyjnych zawodach Pucharu ¦wiata, odbywaj±cych się wła¶nie w Finlandii, w miejscowo¶ci Kuusamo. Zwycięzc± całego cyklu został Janne Ahonen, który wygrał w dwóch konkursach: w Rovaniemi na skoczni K-90 z ogromn± (29,5 pkt!) przewag± nad drugim Jussim Hautamäkim, oraz w niedzielnych zawodach w Kuusamo, na skoczni K120. Drugim skoczkiem, któremu udało się zostać zwycięzc± konkursu "Finland Tour", został Matti Hautamäki, który po wspaniałych skokach na odległo¶ć 137,0 i 141,0 metrów zwyciężył w pierwszym z konkursów w Kuusamo.

Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher
Na jeden konkurs Pucharu ¦wiata w Kuusamo Finlandia, jako gospodarz, może dodatkowo wystawić 10 skoczków z kadry narodowej (każdy kraj gospodarzy może to zrobić w dwóch konkursach P¦ w jednym sezonie). Trenerzy z kadry Suomi wykorzystaj± ten przywilej w jednym konkursie w Kuusamo oraz w jednym w Lahti. W sumie w pierwszym konkursie w Kuusamo wystartuje więc aż 18 fińskich skoczków. W drugim konkursie w Kuusamo już tylko 8.

Kadra A Finlandii na inaugurację Pucharu ¦wiata w Kuusamo: Janne Ahonen, Matti Hautamäki, Jussi Hautamäki, Akseli Kokkonen, Tami Kiuru, Janne Happonen, Toni Nieminen i Risto Jussilainen.

Pozostała dziesi±tka: Pasi Ahonen, Hannu Ala-Kunnas, Pasi Hyytiä, Arttu Lappi, Veli-Matti Lindström, Harri Olli, Juha-Matti Ruuskanen, Pekka Salminen, Janne Ylijärvi, Kimmo Yliriesto.

Wyniki poszczególnych konkursów "Finland Tour":

Rovaniemi, K-90, 21.11.2002

1. Ahonen Janne 267,0
2. Hautamäki Jussi 237,5
3. Nieminen Toni 237,0
4. Kiuru Tami 234,5
5. Kokkonen Akseli 226,5
6. Lappi Arttu 224,0
7. Ylijärvi Janne 223,5
8. Happonen Janne 218,0
9. Ahonen Pasi 216,0
10. Jussilainen Risto 213,0

Kuusamo, K-120, 23.11.2002

1. Matti Hautamäki 300,9
2. Janne Ahonen 282,2
3. Janne Happonen 273,3
4. Akseli Kokkonen 272,0
5. Jussi Hautamäki 265,4
6. Toni Nieminen 255,8
7. Kimmo Yliriesto 238,1
8. Harri Olli 233,3
9. Pasi Ahonen 233,2
10. Veli-Matti Lindström 232,8

Kuusamo, K-120, 24.11.2002

1. Janne Ahonen 308,7
2. Matti Hautamäki 302,4
3. Jussi Hautamäki 280,0
4. Akseli Kokkonen 279,7
5. Tami Kiuru 268,3
6. Janne Happonen 263,3
7. Toni Nieminen 263,2
8. Kimmo Yliriesto 259,8
9. Arttu Lappi 255,1
10. Veli-Matti Lindström 254,1

-------------------------------------------------

Klasyfikacja końcowa:

* NA PODSTAWIE PUNKTÓW ZDOBYTYCH W POSZCZEGÓLNYCH KONKURSACH

1. Janne Ahonen 857,9
2. Jussi Hautamäki 782,9
3. Akseli Kokkonen 778,2
4. Toni Nieminen 756,0
5. Janne Happonen 754,6
6. Matti Hautamäki 603,3
7. Tami Kiuru 502,8
8. Kimmo Yliriesto 497,9
9. Veli-Matti Lindström 486,9
10. Arttu Lappi 479,1

* NA PODSTAWIE PUNKTACJI ZA MIEJSCA ZAJĘTE W KONKURSACH

1. Janne Ahonen 280
2. Jussi Hautamäki 185
3. Matti Hautamäki 180
4. Akseli Kokkonen 145
5. Toni Nieminen 136
6. Janne Happonen 132
7. Tami Kiuru 95
8. Arttu Lappi 69
9. Kimmo Yliriesto 68
10. Pasi Ahonen 58

* NA PODSTAWIE ¦REDNIEJ ILO¦CI PUNKTÓW ZDOBYTEJ W ZAWODACH

1. Matti Hautamäki 301,7
2. Janne Ahonen 286,0
3. Jussi Hautamäki 261,0
4. Akseli Kokkonen 259,4
5. Toni Nieminen 252,0
6. Janne Happonen 251,5
7. Kimmo Yliriesto 249,0
8. Veli-Matti Lindström 243,5
9. Arttu Lappi 239,6
10. Pasi Ahonen 224,6

więcej informacji na www.finowie.skokinarciarskie.com >>
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« listopad 2002 - wszystkie artykuły
Komentarze
brak komentarzy
Dodaj komentarz
Jeste¶ niezalogowany!
Zaloguj się lub komentuj jako go¶ć
« regulamin komentowania »
Kategorie użytkowników
niezarejestrowany
zarejestrowany
redaktor
VIP
Finland Tour
Finland Tour

Finland Tour

Kalendarium
Henriette Smeby
Dzi¶ urodziny obchodz±:
Deyan Funtarov (1995)
Najbliższe zawody
22 listopada 2019 (pi±tek)
12:00
P¦ Wisła
odprawa techniczna
16:30
P¦ Wisła
oficjalny trening
18:00
P¦ Wisła
kwalifikacje
23 listopada 2019 (sobota)
15:00
P¦ Wisła
seria próbna
16:00
P¦ Wisła
konkurs druż.
24 listopada 2019 (niedziela)
10:30
P¦ Wisła
seria próbna
11:30
P¦ Wisła
konkurs ind.
29 listopada 2019 (pi±tek)
12:00
P¦ Ruka
odprawa techniczna
16:00
P¦ Ruka
oficjalny trening
18:00
P¦ Ruka
kwalifikacje
transmisje ze skoków
najbardziej aktualny program TV »
Reklama
Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher Typer - typuj wyniki skoków narciarskich Ogl±daj skoki w Eurosport Player - wszystkie kwalifikacje i konkursy LIVE
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Reklama
Skoki.tv - filmy o skokach narciarskich Blaster.pl - hosting, domeny, konta pocztowe, serwery wirtualne
Poznaj Skokinarciarskie.pl
Wyszukiwarka wyników
Szukasz wyników konkursów sprzed 10 lat? Skorzystaj z wyszukiwarki wyników!
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalno¶ci serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wył±czyć w ustawieniach Twojej przegl±darki internetowej.
Korzystaj±c z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przegl±darki.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2012 Benefaktor.com, 2012-2019 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich