Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
4
6
8
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
październik 2021
Najbliższe zawody
13.11.2021, godz. 10:30
Falun HS-100
FIS Cup K

Po raz kolejny konkursy zakopiańskie przesłoniła tragedia, tym razem jednak rozegrała się ona na oczach tysięcy kibiców zgromadzonych pod Wielką Krokwią oraz przed wielomilionową publicznością, śledzącą zmagania skoczków z siłami natury przed ekranami telewizorów. Na kilka chwil świat zatrzymał się w miejscu, a następnie zawirował, wpadł w czarną dziurę, przebył nieznane nikomu wymiary i powrócił na swoje dawne miejsce, pozostawiając wszystkich w stanie szoku, osłupienia, a przede wszystkim z tysiącem pytań bombardujących umysł w każdej nanosekundzie.

"Przez chwilę myślałem: ot upadek, wstanie otrzepie się i pójdzie dalej, przecież upadki na skoczni zdarzają się dość często, zwłaszcza przy silnym wietrze czy nierównościach na zeskoku" - powiedział jeden z obserwatorów. Tym razem jednak stało się inaczej. Czy należy szukać winnych? Wskazywać na organizatorów, krytykować pazerność, surowe prawa kapitalizmu, obwiniać Hofera czy Tepesa za zwlekanie z anulowaniem drugiej serii lub wprost przeciwnie, że zdecydowano się ją przerwać w chwili gdy zostało tak niewielu zawodników. Swoją drogą pojawiały się nawet tak kuriozalne komentarze, iż Miran Tepes pozwolił po prostu wygrać rodakowi. Znaleźli się również i tacy, którzy całą winą obarczają samego li tylko zawodnika: to Jan Mazoch, bo nikt inny, nie poradził sobie z warunkami, nie bronił się i teraz mamy wszyscy jeden wielki kłopot. Opinii jest wiele. Smutek i rozgoryczenie chyba ogólne, niezależnie od poglądów indywidualnych.

Skoczkowie zagraniczni początkowo starali się 'omijać' kwestie konkursów w Zakopanem oraz wypadku Mazocha. Bardzo trudno było uzyskać jakiekolwiek komentarze w tej sprawie. Teraz jednak gdy emocje już nieco opadły, a każdy miał chwilę, by sformułować swoją własną opinię dotyczącą wydarzeń minionego weekendu, oto co powiedzieli:

Lars Bystoel: Czasem cieszę się, że jestem 'tylko' zawodnikiem, że nie mam wpływu na pewne sprawy. Nie chciałbym nigdy znaleźć się na miejscu organizatorów czy Waltera Hofera, zwłaszcza podczas minionego weekendu. To nie były łatwe decyzje. Jan trafił na fatalne warunki, ale też zawiodła go czujność. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze.

Bjoern Einar Romoeren: To są skoki narciarskie. Ryzyko zawsze istnieje. Warunki były trudne, ale przecież bywały i gorsze na niektórych zawodach. Przykro mi z powodu Jana, to był fatalny upadek. Dziwi mnie, że przyjął taką sylwetkę lotu w momencie, gdy warunki były dość niebezpieczne. Chciał oddać daleki skok. Kibice zachowali się fantastycznie. Również następnego dnia. Mimo że upadki są wliczone w ryzyko skoków, to jednak jest to wstrząsająca historia. Jestem jednak dobrej myśli, nie pozostaje przecież nic innego.

Arttu Lappi: Dla nas wszystkich w ekipie podróż pod tytułem 'Zakopane' pozostanie na długo w pamięci. Pechowo było od samego początku. Utknęliśmy na lotnisku, a dostanie się do Zakopanego zajęło nam 30 godzin i straty w bagażach. Sobotni konkurs, początkowo bardzo sympatyczny, skończył się smutno. Niedziela okazała się zupełnym niewypałem. Pogoda, pogoda, pogoda. To jest jedyny winny temu całemu zamieszaniu. Przykro mi z powodu Jana.

Martin Koch: Jestem zdania, że zawiniła pogoda. I to nie pierwszy raz w tym sezonie. Organizatorzy nie chcieli ryzykować kolejnego upadku w sobotę, mimo że warunki były podobnie 'ciężkie' w obu seriach. Trudno oczekiwać, że ktoś złoży na swoje barki odpowiedzialność za ewentualne dalsze wypadki. To ogromne obciążenie psychiczne. Nie zazdroszczę organizatorom, a tym bardziej Walterowi Hoferowi. Liczę na to, że stan Jana Mazocha poprawi się, że wyjdzie z tego, ale jego upadek był pechowy, chyba najgorszy z możliwych.

Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« styczeń 2007 - wszystkie artykuły
Komentarze
feniks
nie, no przecież już pisałam, że J. A. (FIN)
(25.01.2007, 22:37)
ola
lars bystoel the best
(25.01.2007, 22:07)
dsad
Drodzy czytelnicy, drodzy fani skoków narciarskich! Doceniając Wasz trud wkładany w atrakcyjność naszej strony, postanowiliśmy ogłosić konkurs na najlepszy komentarz miesiąca. Co oznacza słowo "najlepszy"? Może fachowość, może dowcip, a może nawet egzaltacje tak często spoktykaną w Waszych komentarzach... Będziemy - jak zwykle - z uwagą czytać wszystkie Wasze uwagi. Autor komentarza miesiąca otrzyma od nas zdjęcie z autografem znanego skoczka.

Pierwsza edycja konkursu potrwa do końca lutego 2007.

Wśród komentarzy miesiąca w grudniu 2007 wybierzemy KOMENTARZ ROKU. Zwycięzca zostanie nagrodzony podwójnym biletem na zawody Pucharu Świata w Zakopanem.
(24.01.2007, 21:44)
Backstreet Girl
Pogoda, pogoda i jeszcze raz pogoda. Przecież z pogodą nikt nie ma szans. Kiedy jest wiatr, nie można zakręcić kurka i skakać dalej, w warunkach korzystnych. A Organizatorzy?? Ja nigdy nie chciałabym być odpowiedzialna za zawody, skoki czy za cokolkwiek z nimi związane. Przecież decyzje, jakie są podejmowane, musza być napewno porządnie przemyślane i trudne. Cieszy mnie tylko, że Zakopane nie jest o nic obwiniane. Przecież taki upadek mógł się wydarzyć wszedzie, na każdej skoczni. Ale jeszcze ta sprawa z prokuratorem. nie wiem, czy jest sens to wszystko tak roztrząsac. Jan mazoch niebawem zostanie wybudzony, dzięki Bogu i lekarzom jego zdrowie sie poprawia. Wypadki nie chodzą po ziemi, tylko po ludziach, a jak widać, skoczkowie nie mają immunitetu broniacego ich przed wypadkami. Wypadki są wpisane w ich zawód i tak już pozostanie. A co oskarżania Mirana Tepesha - on napewno się stara jak najlepiej wykonywac swoje obowiązki. Jestem niemal pewna, ze gdyby warunki na skoczni zagrażały życiu Jana Mazocha, nie puściłby go. To wszystko to tylko wypadek - złe warunki, brak doświadczenia i brak przytomnego myślenia. Oto moje zdanie. Reasumując to, co napisałam, głównym winowajcą jest pogoda, która w ym roku przecież bez przerwy płata figle.
(24.01.2007, 15:53)
asia
mi też naprawdę przykro z powodu jana...jak czytam o nim różne artykuły,opisujące jego wypadek,to chce mi się płakać...to był młody,obiecujący skoczek,a jego kariera została w tak bolesny sposób przerwana...to naprawdę tragedia...
trzymaj się jan!!!
(24.01.2007, 10:55)
Meg
@Dingo, @Stokrotka

Twierdzenie, iż odpowiadamy wyłącznie na pytania osób zaloogowanych to albo nikczemny żart albo kompletna bzdura zrodzona w okowach szaleństwa..

relacji ze spotkania z Austriakami, o ile mi wiadomo, nie będzie.. pozdrawiam serdecznie :)
(24.01.2007, 10:47)
:P
@Dingo
A to dobrze wiedzieć, czyli Redakcji na nas nie zależy. OK, może sobie pojdziemy gdzie indziej?
(24.01.2007, 00:19)
Dingo
@Stokrotka
Redakcja nie odpowiada na pytania niezalogowanych.Wiem bo wielu juz próbowalo...
(23.01.2007, 23:12)
feniks
oglądam te skoki piąty rok (od początku moim faworytem był J.A.), widziałam wiele upadków, ale ten był chyba najgorszy
(23.01.2007, 23:03)
Martusiaaa
Ja też trzymam kciuki za Janka i mam nadzieję OGROMNĄ, że wyzdrowieje :)) sądzę, że nie ma sensu obwinianie kogokolwiek...stało się i nie odstanie...trzeba tylko nie dopuścić do takiej sytuacjii następnym razem... kk kończę moją opinię :D PZDR :*
(23.01.2007, 22:41)
A.A
Ja również życze szybkiego powrotu do zdrowia Jankowi!! Janku jestem z Tobą!! pOZDROWIENIE DLA PRAWDZIWYCH:*
(23.01.2007, 22:28)
A.A
Hej!! Mam pytanie ma ktoś moze fajne stronki na temat Romorema??? prosze napiszcie!:))
(23.01.2007, 22:27)
Fin
brawa dla finów.la hautamekiego za 3 miejsce i dla ahonena za najdluzszy skok.mysle ze ahonen jest juz w wielkiej formie ale juz 2 razy z rzędu mial pecha z warunkami ..........w wikersund w 2 skoku i w zakopanym w 1 skoku konkursowym
(23.01.2007, 21:48)
Fin
@Monia.........masz absolutną racje.zgadzam sie.tylko jeszcze maly detal przeciw ze w skokach najwarzniejsze jest zdrowie ludzi.ale taki upadki s.a nieodlączne i nikt nie przewidzi naglego podmuchu gdy skacze malo doswiadczony skoczek(bez obrazy dla mazocha/)zyce mu zdrowia i powrotu na skocznie nawet w stylu morgiego
(23.01.2007, 21:46)
M
wydaje mi sie, ze w zwiazku z tym, ze tak straszne okazaly sie skutki tego upadku, to nic dziwnego, iz sprawa zaiteresowala sie prokuratura.

PS. wolalabym obejrzec wygrana Hautamäkiego.
(23.01.2007, 19:56)
Waginopulos
Myślę, że to jest możliwe tylko w naszym kraju żeby upadkiem Mazocha zajmowała się prokuratura. I znowu wszyscy na nas patrzą jak na idiotów. Przecież widać było że warunki były fatalne być może trzeba było przerwać zawody wcześniej. A czy ktoś z oglądających chciał aby zawody przerywać? Myślę że nie. Każdy chciał zobaczyć jak Małysz wygrywa a była na to duża szansa ponieważ dwóch pierwszych nie skoczyłoby tak daleko. Przykre zdarzenie z tym upadkiem ale nie pierwszy i nie ostatni raz. Pozdrawiam.
(23.01.2007, 18:36)
Monia;-)
Drodzy mili!!!
To co wydarzyło się w sobote jest straszne!!! Ale nie można tego cały czas "przerabiać" stało się i na to nie ma rady!!!
Wszystkim jest szkoda Jasia Mazocha, ale tu nie chodzi tylko o ten wypadek. Nagle sprawą zaczęła się interesowac prokuratura i "szumiało" wszędzie. Przeciez to sa skoki i każdy, który bierze udział w zawodach wie co go czeka, z czym może się liczyć i czego obawiać. Wkurzają mnie te głupie komentarze typu zawinił ten a ten. Postawcie się w miejscu Hoffera, czy Tepesa. Oni musza zadbac nie tylko(w głównej mierze) o bezpieczeństwo skoczków, ale także o dobre show. Wiadomym jest, że RTL kasy już raczej nie zainwestuje w ta materię- chyba że pojawi się drugi Hannavald albo Schmidt, więc muszą zwabiać czymś sponsorów. Czasem Ich decyzje są nieprzemyślane, czasem trafione. Fakt w Zakopanem były straszne warunki i od początku mówiono w tv tylko o stratach sponsorów jeżeli któryś z konkursów się nie odbędzie. Właśnie sponsorzy, sponsorzy- w tej całej finansowej paplaninie zapomniano o skokach, skoczkach i głównej idei, która przyświeca Pucharowi Świata. Tak mi się zdaje, że to nie zawodnicy sa na pierwszym planie, a loga "finansowych rekinów". Mam dość obarczania kogokolwiek winna, ale prosze na Boga, niech oni wszyscy zajma się mazochem i jego powrotem do zdrowia, a nie ciągłym wskazywaniem winnych.
no buziaczki dla wszystkich:-)
Szczególnie dla Morgiego;-)
(23.01.2007, 17:32)
Morro
W poprzednim temacie pytałem o dział download. Teraz mam inne pytanie. Skąd mogę ŚCIĄGNĄĆ upadki Choi'a, Kobeleva, Pochwały czy Kranjca??
Pytałem już na innym forum, ale nikt namiarów na takie upadki nie miał. Dzięki za każdą odpowiedź na pytanie.
(23.01.2007, 17:23)
stokrotka
Sorry za literówkę.
(23.01.2007, 16:29)
kuczka
Żeby tylko Janek wyzdrowiał on przecież zajmuje wysokie 10 miejsce w kwalifikacji pucharu kontynentalnego Żeby tylko wyzdrowiał życze mu wielkiego powodzenia
(23.01.2007, 16:29)
monka
jak to zobaczyłam to zamarłam!!! jest mi okropnie przykro z powodu tego wypadku!!! janek jesteśmy z tobą wracaj do zdrowia
(23.01.2007, 16:29)
stokrotka
Co tu komentować. Wszyscy mają podobne zdanie na temat tego wypadku i ogólnej charakterystyki zawodów w Zakopanem. Pocieszający jest tylko fakt, że zwodnicy nie obciążają za wszystko Zakopanego.

@Redakcja
Pon awiam moje pytanie: Czy nie dałoby się zamieścić opisu i zdjęć ze spotkania z Austriakami (piątek)???
(23.01.2007, 16:28)
ficca
ten upadek byl naprawde straszny:/ 3maj sie Janku!
(23.01.2007, 16:11)
Dodaj komentarz
Jesteś niezalogowany!
Zaloguj się lub komentuj jako gość
« regulamin komentowania »
Kategorie użytkowników
niezarejestrowany
zarejestrowany
redaktor
VIP
Lars Bystoel:
Lars Bystoel: "To nie były łatwe decyzje!"

Lars Bystoel: "To nie były łatwe decyzje!"

Kalendarium
Tomasz Pilch
Dziś urodziny obchodzą:
Najbliższe zawody
28 października 2021 (czwartek)
16:00
MP Zakopane
odprawa techniczna
17:00
MP Zakopane
oficjalny trening
18:30
MP Zakopane
seria próbna K
18:45
MP Zakopane
kwalifikacje M
20:00
MP Zakopane
konkurs ind. K
20:15
MP Zakopane
konkurs ind. M
29 października 2021 (piątek)
11:00
MP Zakopane
seria próbna (druż.)
11:45
MP Zakopane
konkurs druż.
12 listopada 2021 (piątek)
18:00
FIS Cup Falun
odprawa techniczna K/M
13 listopada 2021 (sobota)
09:00
FIS Cup Falun
oficjalny trening K
09:45
FIS Cup Falun
seria próbna K
10:30
FIS Cup Falun
konkurs ind. K
13:00
FIS Cup Falun
oficjalny trening M
14:00
FIS Cup Falun
seria próbna M
15:00
FIS Cup Falun
konkurs ind. M
Reklama
Typer - typuj wyniki skoków narciarskich
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Reklama
Skoki.tv - filmy o skokach narciarskich Blaster.pl - hosting, domeny, konta pocztowe, serwery wirtualne
Poznaj Skokinarciarskie.pl
Sylwetki ponad 600 osób ze świata skoków
Poszukujesz informacji o zawodniku? Znajdziesz je w naszych sylwetkach...
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalności serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wyłączyć w ustawieniach Twojej przeglądarki internetowej.
Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Administratorem danych osobowych, udostępnionych przez Klienta, jest 10 OFFICE Paweł Stawowczyk. Dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu identyfikacji użytkowników piszących komentarze, w celu obsługi konkursów, w celu wysyłki wiadomości drogą mailową itp. i nie będą w żaden inny sposób archiwizowane, gromadzone lub przetwarzane.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2021 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich