TOTALbet - legalny polski bukmacher
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
2
3
5
7
8
9
10
11
14
15
16
17
21
22
23
25
28
29
styczeń 2019
Najbliższe zawody
24.01.2019, godz. 14:00
Lahti HS-100
M¦J K ind.

W reprezentacji Niemiec w piłce nożnej ogl±damy dwóch super-snajperów polskiego pochodzenia: Lukasa Podolskiego i Miroslava Klose. Jeszcze kilka lat temu barw Niemiec bronił bokser - Dariusz Michalczewski. Także w¶ród skoczków mamy zawodników z polskimi korzeniami. S± nimi Austriak - Arhur Pauli i jak od niedawna próbuje nam to udowodnić - Niemiec - Alexander Herr. Tutaj warto wspomniec także Dominika Bafię z Kanady, czy Hermana Huczkowskiego z Finlandii.

TOTALbet - legalny polski bukmacher
Arthur Pauli przebojem wdarł się do elity skoczków w tym roku. Wszystko dzięki dobrym startom w Pucharze Kontynentalnym. Niespełna 18-letni skoczek z Ehenbichl znakomicie radził sobie w ostatnich konkursach Turnieju Czterech Skoczni oraz podczas lotów na Vikersund. Austriacki skoczek jest synem byłego polskiego biegacza Janusza Pauli, pochodz±cego z Jeleniej Góry, gdzie trenował w tamtejszym MKS Karkoszone. Już niebawem skoczek ten zawita do naszego kraju, do Zakopanego gdyż zast±pi w kadrze Austrii Koflera. "Z wielk± rado¶ci± wybieram się na te zawody, bo do tej pory w Zakopanem startowałem tylko na ¦redniej Krokwi. Gregor Schlierenzauer opowiadał mi jednak, że atmosfera jest tam kapitalna. A wszystkiego pewnie jeszcze nie widział, bo ma jedynie do¶wiadczenia z letnich konkursów na Wielkiej Krokwi" - powiedział Pauli. Zapytany o to, czy w przyszło¶ci nie zamierza startować w polskich barwach, odparł: "To jest taka rezerwowa opcja. W Austrii mam naprawdę ¶wietne warunki i nie mogę na nic narzekać. Ale kto wie, co będzie w przyszło¶ci".

Na dobre warunki do treningów może za to narzekać Aleksander Herr. Po rezygnacji z występów w barwach Niemiec, skoczek boryka się z problemami natury prawnej. Od jakiego¶ czasu stara się o polskie obywatelstwo. Niestety sprawa utkwiła w martwym punkcie, a sam zawodnik nie ma z kim i gdzie trenować. Matka Herra jest Polk±, urodzon± w Gdańsku, co jest podstaw± do przyznania Aleksowi polskiego obywatelstwa. Jak sprawa potoczy się dalej? Zobaczymy.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« styczeń 2007 - wszystkie artykuły
Komentarze
Jasiek
Przepraszam, ale nie zgadzam się z fragmentem:
"Jeszcze kilka lat temu barw Niemiec bronił bokser - Dariusz Michalczewski.", ponieważ nie broniłbarw Niemiec!!!
(29.01.2007, 14:49)
Korian
sytuacja przypomina mi troche ta z futbolu...Podolski,Klose itp.
(19.01.2007, 21:41)
pawel
no tak Pauli jest Poakiem i skacze dla Austri a Herr jest Niemcem i chce skakac dla Polski to jest bez sensu
(18.01.2007, 20:30)
kabumek
Gdzie¶ czytałem, że Herr się stara o obywatelstwo szwedzkie, ale to trwa i musi rok pauzować.
(18.01.2007, 12:02)
Usia
Tak, ¶ci±gajmy skoczków z zagranicy a naszych topmy w bajorku.
I co z tego, że Pauli wróciłby do Polski? Przecież tu PZN wykończy go w 3 miesi±ce nie pozwalaj±c nigdzie skakać i zaopatrzaj±c w bylejaki sprzęt i nieprzepisowy kombinezon. Skoczek bez skakania i rywalizowania z innymi staje się nie skoczkiem a nielotem.
Niech Artur przed "powrotem" pogada z Urbańskim, Wantulokiem, Kotami, Kukuczk±, Cie¶larami. Zrozumie wtedy, co sie u nas dzieje.
(18.01.2007, 09:33)
Kasiunia
Nasze polskie urzędy eh... Powinni jak najszybciej przyznać obywatelstwo Herrowi :)
(18.01.2007, 08:12)
wiatrolap
@Jaro: genialny koment :D
(17.01.2007, 23:59)
Faneczka
@Vagabond
To Filimonov pochodzi z Polski, jego dziadków czy pradziadków wysiedlono z Polski w czsie wojny.
Pamiętam tekst Szarana na temat Filimonova (pisane z pamięci, cytat może niedokłady): Stanislav trochę mówi po polski, bardzo mało, wła¶ciwie to wcale nie mówi.. ;)
(17.01.2007, 23:26)
dona
hmm widze ze tu madrzy ludzie sie wypowiadaja nie to co na konkurencyjnej stronie. Alex POLAKIEM!!!1 super by było:-)
(17.01.2007, 21:33)
Vagabond
@topic - Gdzie¶ wyczytałam, że Musioł urodził się w Opolu
(17.01.2007, 21:15)
Vagabond
Jaki¶ czas temu było dwóch skoczków z Kazachstanu: Stanislav Filimonov i Pavel Gaiduk... Który¶ z nich miał co¶ wspólnego z Polsk±... Może kto¶ wie, który to był z nich i co go z Polsk± ł±czyło, bo ja niestety już nie pamietam, a za spraw± tego artykułu zaczęła mnie ta kwestia intrygować...
(17.01.2007, 21:12)
tommm
@Zula
za 4 lata to A.Małysz już prawdpodobnie niestety nie będzie już skakał i trzeba będzie znaleĽć kogo¶ w jego miejsce...

@topicnie wiecie czy Julian Musiol, niemiecki skoczek kadry B, ma jakie¶ polskie korzenie? bo "Musioł" to ewidentnie polskie (czy tam ¶l±skie) nazwisko...
(17.01.2007, 21:10)
Ariana
No wła¶nie niech się ozeni z jak±¶ Polk±.:)My¶le ,ze jakby Alex i PAuli byli w naszej reprezentacji to wreszci byłaby silna ekipa
(17.01.2007, 21:06)
Zula
@Luk
Dream Team i drużynowe złoto na olimpiadzie za 4 lata nasze:)
(17.01.2007, 21:03)
Axi =)
hehehe oni podobno do¶ć często bywaja w Jeleniej co najsmieszniejsze mieszkali koło mnie :D (mam spóĽniony zapłon) ale Arthur by się tutaj zniszczył nie ma co się oszukiwać :(
(17.01.2007, 20:27)
dsad
a czy Lukas Tschuschnig jeszcze skacze ??

(17.01.2007, 20:15)
martula
hmmmm..... watpie zeby Artur skakał dla Polski ale pozyjemy zobaczymy=]
no to moze Alex powinien sie ozenic z jakas Polka:)
(17.01.2007, 19:12)
lille
Dobrze pomarzyć...
(17.01.2007, 19:08)
Jaro
taaa już widzę, jak Pauli nie może doczekać się przej¶cia do naszej kadry. Mamy w końcu najuczciwszy zwi±zek narciasrki na ¶wiecie, kilkana¶cie skoczni na ¶wiatowym poziomie, wiernych kibiców, którzy nigdy nie opluwaj± zawodników, gdy tym nie powodzi się najlepiej... Lista naszych zalet jest znacznie dłuższa...
(17.01.2007, 18:38)
uskotko
Herr z Gdańska??? Czego to się człowiek nie dowie... :|
(17.01.2007, 17:35)
Jacobsen
Fajnie by było gdyby Jacobsen,Schlierenzauer, Achonen i Morgenstern byli polakami
(17.01.2007, 17:21)
Luk
Herr także!

Małysz+Stoch +Herr+Pauli = drużyna marzeń ;]
(17.01.2007, 17:12)
dom
@PZN
WALCZCIE O PAULIEGO!!!
On wraz z Kamilem Stochem mogli by być sił± naszej reprezentacji!!!
(17.01.2007, 17:03)