Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
4
6
8
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
paĽdziernik 2021
Najbliższe zawody
13.11.2021, godz. 10:30
Falun HS-100
FIS Cup K

Na zakopiańskich konkursach Pucharu ¦wiata, które odbęd± się już w ten weekend, po raz pierwszy w kadrze Austrii zawita Mario Innauer. Młodziutki Austriak został powołany przez trenera Alexandra Pointnera do reprezantacji, z któr± dziesiejszego dnia przybędzie do stolicy Tatr.

"Cieszę się, że mój prawdziwy debiut w drużynie narodowej będzie miał miejsce wła¶nie w Zakopanem. Słyszałem już tak wiele o niesamowitej atmosferze, która panuje tam podczas konkursów. Teraz musze się nad tym skoncentrować by poł±czyć przeżycia z dobrymi wynikami" - powiedział Innauer na temat swojej nominacji.

Do Polski, po krótkiej przerwie w startach, przyjedzie również nowa gwiazda teamu austriackiego, Gregor Schlierenzauer: "Wczoraj zdołali¶my przeprowdzić jeszcze bardzo efektywny trening w Ramsau. Według mnie jestem gotów by stawić czoło nowym wyzwaniom. Po Turnieju Czterech Skoczni potrzebowalem trochę spokoju".

Obok wyżej wymienionych skoczków, w Zakopanem zobaczymy również: Thomasa Morgensterna, Martina Kocha, Wolfganga Loitzla, Martina Höllwartha i Arthura Pauliego. Zabraknie natomiast dwóch Andreasów: Koflera i Widhoelzla. Ich czeka specjalny program treningowy przygotowany przez sztab szkoleniowy drużyny Austriackiej. Polec± oni do Lillehammer wraz z asystentem Pointnera, Markiem Noelke.

"Je¶li nie jeste¶ w pełni sił, to sezon może się wydać niezmiernie trudny. Nie było wiele możliwo¶ci by przed startem Pucharu ¦wiata potrenować na dużej skoczni. Zgrupowanie w Norwegii na pewno nam obu pomoże" - stwierdził Andreas Kofler.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« styczeń 2007 - wszystkie artykuły
Komentarze
Zo¶ka
Kofi sie wymiguje żeby nie jechać i w zwi±zku z tym nie mam wyboru i trzymam kciuki za Schlieriego:DA Manu pojedzie następnym razem:DPrzynajmniej mam tak± nadzieje;)
(18.01.2007, 15:59)
Pelcia
Jeeejku to szkoda... A Fettiego też nie będzie;(;(
(17.01.2007, 21:20)
Monika
Wydaje mi sie ze kadra Austriaacka i tak da sobie rade bez Koflera .
(17.01.2007, 17:41)
stokrotka
Szkoda, że nie zobaczymy w Zakpanem Widhoelzla i Koflera, jednak popieram poprzednie wypowiedzi, że powinni indywidulanie potrenować. Ich forma w tym sezonie nas nie zachwyca i lepiej jest opu¶cić jeden czy dwa konkursy, a potem pokazać się z lepszej strony :))
(17.01.2007, 13:51)
Zula
Trochę nie na temat, ale może wie kto¶ w jakim terminie będ± M¦ Juniorów?
(17.01.2007, 13:50)
Canton
Ci to maj± niesamowity skład . Ciekawe ilu wezm± na mistrzostwa ¶wiata . W konkursie każdy może wystawic czterech , ale najlepsze zespoły zawsze bior± rezerwowego , a nawet dwóch rezerwowych .
Ciekawe czy Schlirenzauer , Pauli oraz Mario Innauer wyst±pi± na czempionacie juniorów . Jeżeli tak to na podium będ± wyżej wymienieni .
My¶lę , że jednak Loitzl ma szanse " załapania : się do drużyny na sapporo . Nigdy tak naprawde nie błyszczy , ale w konkursie drużynowym może byc niezwykle cennym uzupełnieniem.
(17.01.2007, 13:36)
Zula
@Heinz
Może sam jeste¶ zdrajc± Polski. To wina Pauliego, że urodził się w Austrii bo jego rodzice wyemigrowali, albo Podolskiego, że rodzina pojechała za chlebem???
Skoro oni s± zdrajcami Polski, to ja jestem zdrajc± Niemiec, bo mam pochodzenie niemieckie (z czego nie jestem dumna).
Jak pisze @Andreas nikt tym zawodnikom nie proponował noszenia orzełka na piersi. Podolski powiedział kiedy¶ ż chciałby grać dla Polski, ale władze PZPN nic w tej kwestii nie robi±. Więc kogo tu jest wina? O Paulin natomiast gdzie¶ czytałam, że PZN się nim interesuje od jakiego¶ czasu.
(17.01.2007, 10:38)
Andreas
Pauli to zaden zdrajca. Chopak sie wychowal w Austri i tam nauczyl sie skokac a teraz ma przyjsc do Polski. On moze ani po polsku nie umie a wy go zdrajca nazywacie. To rodzice wyjechali a nie on. Pomyslcie co tu piszecie.
Polski zwiazek narciarski czy pilkarski nie jest w stanie poszukac polskich talentow za granica. Podolski czy Pauli nie zostali zapytani czy chca polskiego Orla na piersi nosic. Wiec nie piszcie tutaj glupot bo to jest tylko blad polskich trenerow, presesow i innych odpowiedzialnych dzialaczow.
(17.01.2007, 08:57)
Lilu¶
Niech żyje Mario!!! Trzymam mocno kciuki! Nie można było dokonać lepszj zamiany! Zamiast Koflera Mario!!!
(16.01.2007, 22:34)
Heinz
Arthur Pauli to taki Podolski skoków!! Zdrajca Polski!! W Zakopanem powinni go porz±dnie wygwizdać