Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
4
6
8
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
październik 2021
Najbliższe zawody
13.11.2021, godz. 10:30
Falun HS-100
FIS Cup K

W wywiadzie dla Telewizji Polskiej S.A., Lech Nadarkiewicz pytany był o proces i stopień przygotowania zakopiańskiej skoczni do przyszłotygodniowych zawodów Pucharu Świata.

Rozbieg skoczni jest już przygotowany. Został pokryty specjalnymi matami, żeby niekorzystne warunki atmosferyczne nie miały wpływu na jego zniszczenie. Jeśli chodzi o zeskok i wybieg skoczni, cały czas jest gromadzony i rozprowadzany śnieg. Ratraki, koparki, ciągniki są w użyciu cały czas. Prace nad pełnym przygotowaniem skoczni trwają 24 godziny na dobę i prowadzone są przez dwie zmiany pracowników.

Dla uzyskania jak najlepszego efektu, rozbieg przed zawodami zostanie zmrożony ciekłym azotem. Nieopodal Średniej Krokwi zmagazynowany jest spory zapas śniegu. Organizatorzy dysponują salmiakiem, czyli chlorkiem amonu, który bardzo dobrze sprawdza się jako środek konserwujący, w tym przypadku będzie w dużym stopniu opóźniał proces topienia się śniegu.

Najtrudniej walczyć jest z padającym deszczem, który jak tylko się pojawia niweczy pracę, wielu, mocno zaangażowanych osób.

Na pytanie jakie są procentowo szanse na przeprowadzenie zawodów, Lech Nadarkiewicz odpowiedział:" O ile nie będzie wiał mocny wiatr, to zawody odbędą się na 100%".
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« styczeń 2007 - wszystkie artykuły
Komentarze
-dosia konik
Nie jestem zadowolona z tragedii która miała miejsce w tegorocnych skokach narciarskich. byłam tam i ...nie byłam mile zaskoczona tym co stało sie z Janem Mazochem. przesyłam mu najgorętsze współczucia i swoja nadzieje ze szybko z tego wyjdzie!!;*
(26.01.2007, 10:35)
ciekawy
A Swoją drogą mogłyby się odbyć w środę czy czwartek lakieś krajowe eliminacje?
Poza Małyszem i Stochem walkę o pozostałe 8 miejsc powinni stoczyć oba Rutki,Kowal,Toczek,Urbański, Śliż,Hula,Żyła,Skupień, Bachleda oraz cała kadra C a także najlepszy polski junior K.Murańka -nawet jeśli nie jest uprawniony do startu w PŚ ale na MŚJ powinien jechać
(15.01.2007, 13:46)
wnerw
Może wreszcie powołają na zawody Urbaskiego i Wantuloka!
Jesli wystawią Pochwałę, to chyba własnoręcznie komuś po mor... dam.
Kto się przyłączy i mi pomoże?
(15.01.2007, 13:23)
lille
to jest przykład pozytywnego myślenia "wystarczy, że jakaś tragedia się zdarzy" równie dobrze mogła się jakaś zdarzyć w Norwegii, czy Niemczech. Po co od razu zakładać, że u nas?
(15.01.2007, 11:35)
Wehrmacht
Tego akurat nikt nie mozne zagwarantowac, ze zawody sie odbeda na 100%, bo wystarczy, ze sie zdarzy jakas tragedia w Polsce i juz skoki odwolane...
(15.01.2007, 10:34)
lilcia
a mnie tam nie bedzie-rozpacz
(14.01.2007, 21:06)
grzeeech
Ja mam do sprzedania 4 bilety na sobote i 4 bilety na niedziele. Sektor C. Czesc ekipy poprostu z roznych wzgladow zrezygnowala. Nie mam wiec zamiaru na tych biletach zarabiac. Kto zainteresowany pisze na maila. W zakopanem bede juz w piatek rano
(14.01.2007, 19:21)
marta
Ale mnie bardziej interesuja bilety kupione w określonych punktach sprzedaży, potrzebne mi sa 4 no i chce wiedziec bo jutro moze podjac decyzje prosze naprawde o wypowiedz kogos czy na sobotni lub niedzielny konkurs mozna zakupic...
(14.01.2007, 19:20)
BARTOSZ
I TU SIE WŁAŚNIE MYLISZ. RADIO95 JAK NIE SŁUCHAŁEŚ DZISIAJ W TELEWIZJI ŻE W KWALIFIKACJACH WYSTAWIĄ 10 ZAWODNIKÓW TO SIE LEPIEJ NIE WYPOWIADAJ !
(14.01.2007, 19:05)
marta
Mieszkam w Łodzi i chciałam jechac skoki ale nie wiem czy warto jechac w ciemno. Chciałabym aby wypowiedział sie ktoś, kto wie jaka sytuacja z biletami i czy bedzie można kupic w sobote ??
(14.01.2007, 19:00)
schmittek74
mam do sprzedania 6 biletow na PS w Zakopanem!!!
Ewentualnie wymienie za cos!!!
(14.01.2007, 18:48)
marta
nie wiecie czy sa jeszcze bilety na konkursy?
(14.01.2007, 18:43)
schmittek74
To wy niewiecie ze skoki w Zakopanem sie nie odbeda???
(14.01.2007, 18:18)
martula
dzis w TV mowili ze Polacy moga wystawic 10 skoczkow w konkursie=]
(14.01.2007, 18:16)
Martyna
@radzio95
Może 10-ciu
(14.01.2007, 17:45)
radzio95
@Bartosz
Zdaje mi się że Polska może wystawić tylko 8 zawodników
(14.01.2007, 17:31)
radzio95
No jak wiatr nie przestanie chulać, to i sztuczne naśnieżanie im nic nie da bo śnieg wszystko zwieje
(14.01.2007, 17:28)
Bartosz
Oto moja propozycja polskiej kadry na zawody PŚ w Zakopanem:
-Adam Małysz
-Kamil Stoch
-Stefan Hula
-Wojciech Skupień
-Marcin Bachleda
-Rafał Śliż
-Jan Ciapała
-Krzysztof Styrczula
-Piotr Żyła
-Robert Mateja

(14.01.2007, 17:27)
marci_n15
Nio i Kiedy będa te SKOKI!!
(14.01.2007, 17:20)
rumburak
Ciekawe...
Według mnie rozbieg to najmniejszy problem. Ileż tam śniegu potrzeba?
Najgorsza jest bula, bo ta pochlania ogromne ilosci śniegu a padający deszcz go topi i zmywa.
Czyżby chcieli przeprowadzić te zawody za wszelką cenę? Nawet za cenę zdrowia skoczków?
(14.01.2007, 17:19)