Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
4
6
8
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
paĽdziernik 2021
Najbliższe zawody
13.11.2021, godz. 10:30
Falun HS-100
FIS Cup K

Tylko jedenastu skoczków zdołało oddać swoje skoki w kwalifikacjach przed weekendowymi konkursami lotów narciarskich w norweskim Vikersund. Przeszkod± okazały się oczywi¶cie warunki atmosferyczne, a konkretnie silny i zmienny wiatr.

Ostatecznie organizatorzy zdecydowali się na odwołanie kwalifikacji, tym bardziej że miały one odrzucić tylko dwóch zawodników. Tak więc jutro na skoczni zobaczymy 42 skoczków.

Odległo¶ci osi±gane przez jedenastu zawodników w żadnym wypadku nie przypominały typowych dla skoczni mamucich. Najdalszy skok oddał Ilya Rosliakov - 144,5 metra. Ponad 130 metrów uzyskali Alan Alborn, Rok Urbanc i Lars Bystoel. Jedynym Polakiem, któremu udało się oddać skok kwalifikacyjny, był Robert Mateja (120,5 metra).

Wyniki kwalifikacji

zawodnik

odl.pkt
1

Ilya Rosliakov (Rosja)

144.5
120.4
2

Alan Alborn (USA)

137.0
110.4
3

Rok Urbanc (Słowenia)

136.0
109.2
4

Lars Bystoel (Norwegia)

134.0
106.8
5

Lukas Hlava (Czechy)

129.5
100.9
6

Radik Zhaparov (Kazachstan)

126.5
96.8
7

Ivan Karaulov (Kazachstan)

126.0
95.7
8

Jon Aaraas (Norwegia)

124.0
93.8
9

Robert Mateja (Polska)

120.5
89.6
10

Heung Chul Choi (Korea Pd.)

116.0
82.7
11

Frantisek Vaculik (Czechy)

96.0
50.7

Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« styczeń 2007 - wszystkie artykuły
Komentarze
rogal
ciekawe czy hula skoczy chociasz 99metrów
(21.01.2007, 15:02)
rogal
my¶lę że do 30-stki Polaków wejdzie tylko Adam Małysz i Kamil Stoch
(21.01.2007, 15:00)
rogal
Moja babcia skoczy lepiej nisz Hula
(21.01.2007, 14:58)
Rogal
My¶le że małysz skacze dobrze .
(21.01.2007, 14:57)
Einstein
wcale nie za mało, bo w lotach startuje 40 skoczków...
więc i tak jest o dwóch za dużo :)
nawet kwalifikacje chcieli robić przecież...
(13.01.2007, 15:41)
radzio95
Hahaha! Te zawody wogóle nie powinny się odbyć. Po pierwsze;to 42-óch skoczków to za mało,a po drugie;za duży wiatr mógł by obci±żyć organizatorów wypłat± odszkodowania któremu¶ ze skoczków (jakby miał upadek, z winy organizatora, wywołuj±cy kontuzję wykluczaj±c± skoczka z rywalizacjii).
(13.01.2007, 15:35)
Monika
1,20m uuu zle szkoda ze robert tak mało skoczył ale i tak by sie zakwalifikował
(13.01.2007, 14:56)
ja
bedzie dzis jaki trening na live
(13.01.2007, 14:27)
Einstein
chyba ulubieńca, a nie faworyta :)))
Można komu¶ kibicować, ale szanse raczej trzeba oceniać realniej :))
(13.01.2007, 11:47)
moelli
Matti wygra, bo Moelleigo nie ma, mojego faworyta:)
(13.01.2007, 11:43)
Einstein
no je¶li maja taki wiatr, jak u mnie za oknem, to albo będ± skakać 400m albo 10...
a może nawet wyhamuje ich przed wybiciem i trzeba będzie ich z progu zdejmować...
(13.01.2007, 11:21)
dsd
Hula Bula by skoczył 70 a Stoch 200
(13.01.2007, 10:44)
sawyer
ahohen wygra
(13.01.2007, 10:38)
Bartt
Ja uważam, że powinno się wprowadzić przepis że je¶li liczba zgłoszonych zawodników nie przekracza liczby kwalifikuj±cych się do konkursu o 10% (w przypadku lotów - 44 skoczków, a zwykłych skoków - 55) to kwalifikacje nie powinny być rozgrywane, a zamiast nich powinien się odbyć dodatkowy trening. Znacznie ułatwiłoby to sprawę, bo można by zmieniać belkę i warunki wcale nie musiałyby być równe dla wszystkich, ot, żeby tylko sobie skoczyli, zapoznali się ze skoczni±.
(13.01.2007, 10:18)
Lilith Beyond
Ja tylko mam nadzieję, ze dzisiaj nie bedzie loterii..
Chciałabym by dla każdego były takie same warunki.
Oczywi¶cie trzymam kciuki za Simona i Andiego :D
(13.01.2007, 10:03)
kuna14
sie mateji udało
(13.01.2007, 08:46)
joanna
redakcjo! Tu brakuje informacji o punktach p¶: http://skokinarciarskie.pl/ind ex.php?a=skoczkowie&b=sylw etka&id=239
(12.01.2007, 22:34)
Luk
Spokojnie! Jest nadzieja na znaczne lepsze warunki jutro i pojutrze. Oto pogoda dla okolic Vikersund z ICM:
http://i3.tinypic.co m/2dgnp12.gif
Legenda
http://i1.tinypic.com/2r3hv7 c.png
PS. Vikersund leży na północy zachód od Oslo, nie?
(12.01.2007, 18:59)
schmittek74
wszystkie fanki Martina Schmitta zapraszam na kawe!!!Czekam na wasze maile slodkie dziewczyny!!!
(12.01.2007, 18:59)
rycerz20
No i dobrze, że odwołali.
(12.01.2007, 18:45)
Jafa18
racja ja uwazam ze odrazu powinni dopusci wszystkich skoczków i zrobic wiecej rund treningowych
(12.01.2007, 18:35)
Tomasz Adamczyk
@Ponura
Rozgrywanie kwalifikacji jest konieczne patrz±c pod k±tem regulaminowym. Podczas konkursów głównych w lotach narciarskich od samego pocz±tku występuje 40 zawodników, a nie 50. Słuszno¶ć rozgrywania kwalifikacji prz 42 zawodnikach jest spraw± gustu....
(12.01.2007, 18:12)
??!!
tak i siak by mateja sie by zakfalifikował
(12.01.2007, 18:02)
żuk
A ja ogl±dam skoki live i się dziwię, dlaczego nie skacz±...:/
(12.01.2007, 17:54)
Ponura
nie no czy wogole jest sens rozgrywania kwalifikacji przy 42 zawodnikach?
(12.01.2007, 17:54)