Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
4
6
8
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
paĽdziernik 2021
Najbliższe zawody
13.11.2021, godz. 10:30
Falun HS-100
FIS Cup K

We wtorek, 9 stycznia Gregor Schlierenzauer oraz Mario Innauer - jego kolega z klubu SV Innsbruck-Bergisel - odebrali nagrody w postaci bonów na kurs nauki jazdy. Otrzymali je z okazji swoich 17-stych urodzin. Przypomnijmy, iż obaj skoczkowie swoje ¶więta obchodz± w styczniu. Schlierenzauer - siódmego, natomiast Innauer - 10-ego. Prezenty ufundowała austriacka Szkoła Nauki Jazdy Tirox w Innsbrucku.

Solenizanci byli bardzo zaskoczeni niespodziank± i nie kryli wielkiej rado¶ci. "My¶lę, iż prezenty jakie otrzymali¶my od firmy Tirox s± wspaniałe. Teraz, musimy tylko znaleĽć czas na naukę jazdy i możemy zaczynać. Niestety, samochodu jeszcze nie wygrałem, ale na pewno znajdę co¶ odpowiedniego" - powiedział Gregor Schlierenzauer z u¶miechem.

Również Mario Innauer był zachwycony: "Prawo jazdy oczywi¶cie jest dla mnie kamieniem milowym, czym¶ bardzo ważnym, czym¶ co przyniesie wielkie zmiany. Najpierw jednak muszę mieć auto, gdyż naturalnie bez niego, prawo jazdy to dopiero połowa sukcesu."

Tak więc, obojgu skoczkom życzymy owocnej nauki i wielu sukcesów!

Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« styczeń 2007 - wszystkie artykuły
Komentarze
Aga
Oczywi¶cie że austriacy s± the best ale Morgi jest najładniejszy i naj ukochańszy lecz Schlierie też jest super jako jego najlepszy przyjaciel. S± jak papużki nierozł±czki. Razem należ± do tego samego klubu i oczywi¶cie razem lataj± najdalej. Ciekawe jak Schlierie poradzi sobie w zimie. A na mamutach to już nie wiem przecież jeszcze na nich nigdy nie skakał. Przecież jego trener Alex Pointner nie pozwolił mu skakac w Planicy bo by sie za bardzo przemęczył Morgi oczywiscie lepsza psychika i kondycha:-)))))
(24.08.2007, 18:45)
Natalia
Gregor to super chłopak :P
(28.01.2007, 17:24)
hohlik
GREGOR IS THE BEST!!!1
(25.01.2007, 17:59)
hohlik
austriacy s± najlepsi i najładniejsi. oczywi¶cie schlieri i morgi. po prostu ich kocham.
(25.01.2007, 17:58)
hohlik
ja ich po prostu kocham. gregor jest najlepszy.
(25.01.2007, 17:55)
fredzia
im to jest super.i ładni i fajni to jeszcze prawko maj±.
(25.01.2007, 17:53)
Claire
Jak ja robiłam kurs to mówiłam po polsku czyli że "idę na kurs prawa jazdy", a nie na "prawko" ale każdy mówi inaczej....
Całusy
(14.01.2007, 23:40)
pawel
noi bardzo ładny prezent dla nich noi motywacja żeby Greorg wygrał samochod w TCS w pszyszłym sezonie
(13.01.2007, 20:04)
Wehrmacht
@Claire
No wlasnie chodzilo mi o zafundowanie kursu, czyli w skrocie mowi sie po prostu "prawka". Jak rozpoczynasz kusr to mowisz, ze idziesz na "prawko", a nie "na kurs prawa jazdy" no nie?
Pozdro!
(13.01.2007, 11:47)
mika
zycze im powodzenia w zdawaniu tylko nie tak jak ja na karte motorowerowa hehe....
(11.01.2007, 22:42)
Zula
@Claire
Nie chiałam cię urazić:)
(11.01.2007, 21:13)
dominika:]
Poprawka, Kamilek w pierwszej serii treningowej był 8., a nie jak napisałam 7. Za pomyłkę przepraszam:]
(11.01.2007, 18:54)
dominika:]
Niestety, trzecia seria treningowa się nie odbędzie. Zreszt± w dwóch poprzednich i tak nie brał udziału ani Adam, ani Thomas:/ Pierwsz± zwyciężył Widelec, drug± wspaniałym skokiem Ahonen. Stoch kolejno 7. i 11.
(11.01.2007, 18:52)
dominika:]
Tak dla zainteresowanych: na tej stronce ogl±dam wła¶nie treningi w Vikersund: http://www1.n rk.no/nyhetsspiller/type/pipe/ verdi/67/tab/sport
(11.01.2007, 18:39)
fanka
Bardzo ciekawy artykuł. Czekamy na wiecej :)
(11.01.2007, 18:13)
Totti
Może mi kto¶ podać stronę z wynikami w skoki na żywo!!>??
(11.01.2007, 15:55)
Claire
@Zula....ja wiem doskonale o co chodzi ale pisz±c "fundować prawko" można rozumieć jako po prostu kupić komu¶ prawko...nie jestem blondynk± bez urazy
(11.01.2007, 15:41)
daf
A ja w sumie sympatycznie wspominam egzamin na prawko. Zdawałem jeszcze na kaszlaku (dla niewtajemniczobych - Fiat 126p). Egzaminator wygl±dał jak wypisz-wymaluj Jerzy Stuhr, więc co na niego spojrzałem to mi się ¶miać chciało.
Ale prawdziwy odjazd to był przy egzaminie na motocykl! Hełmofony, pomarańczowe kamizelki, gogle i... milcz±ca pro¶ba, żeby poprzednik nie zalał gaĽnika w tym Mińsku, bo jak się od drugiego "kopa" nie odpaliło tego badziewia to won z egzaminu. Ale i tak było cool :)
(11.01.2007, 15:12)
KaCzY
ja zaplacilem 1100 zla jeszcze, nie powiem...spora kasa to dla mnie byla... teraz jest 1500 plus minus slyszalem wlasnie, mi sie udalo za drugim razem zdac :) dokladnie 16 stycznia bedzie rocznica zdania egzaminu :) pozdrowienia ! dozobaczenia pod Wielka Krokwia 18-21.01.2007 :)
(11.01.2007, 15:01)
Rob
Fajnie maja w austrii, prawko w wieku 17 lat.
(11.01.2007, 14:42)
Zula
@Claire
To chyba logiczne, że doostaj± bony (kasę) na to prawko i musz± na nie uczęszczać taki jak każdy inny. Jeszcze nie słyszałam, żeby komu¶ od razu dawali papiery na prowadzenie auta je¶li ten kto¶ nawet w tym aucie kierownicy nie trzymał:)
(11.01.2007, 14:26)
Claire
Przecież oni nie dostali prawka tylko bony na KURS czyli jak każda osoba musz± się uczyć jeĽdzić....
Ja zdałam za 2 i uważam to za wielki wyczyn ;)
(11.01.2007, 14:01)
Wehrmacht
Austrie to stac na to, zeby swoim skoczkom fundowac prawko. W Polsce by takie cos bylo nie do pomyslenia. A tamci to maja sie dobrze, ze sie w Polsce nie urodzili...
(11.01.2007, 13:28)
uskotko
to tak na zas - Gregor w tym roku staral sie o auto, ale by byla kicha, gdyby wygral, bo nie ma prawa jazdy, hehe.
(11.01.2007, 13:22)
Zula
No nie. Miesza sobie w P¦, za nic ma rywali i jeszcze prawko dostaje za friko???
Ja się wła¶nie wybieram na prawko i 1500 jak nic zabulę. A jeszcze pewnie nie zdam za pierwszym razem (bo kto zdaje za pierwszym?) więc jeszcze z 500 zł dołożę (może za 3 razem się uda):)))))
(11.01.2007, 12:28)