TOTALbet - legalny polski bukmacher
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
2
3
5
7
8
9
10
11
14
15
16
17
21
22
23
25
28
29
styczeń 2019
Najbliższe zawody
24.01.2019, godz. 14:00
Lahti HS-100
M¦J K ind.

Gregor Schlierenzauer zdeklasował rywali w pierwszym konkursie Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie. Austriak poleciał najdalej w obu seriach - 135,5 i 142 metry i o prawie 10 punktów wyprzedził Andreasa Kuettela. Trzeci był Adam Małysz. W II serii zobaczyli¶my także Kamila Stocha, ale Polak po słabym drugim skoku uplasował się na 29 pozycji.

TOTALbet - legalny polski bukmacher
OPIS KONKURSU:
O 15:30 rozpoczęła się pierwsza seria konkursu na Górze Cieni w Oberstdorfie. Turniej Czterech Skoczni zainaugurował skok Francuza Descombesa na 115 metrów. Przegrał jednak z Happonenem (119 m) i nie miał szans na II serię. Druga par± byli Schmitt i Kranjec. Reprezentant gospodarzy skokiem na 126 metrów bez problemu pokonał Słoweńca i został liderem konkursu.

Potem ogl±dali¶my skoki Polaków. Stefan Hula poleciał na 120 metrów, ale przegrał z Damjanem (125 m). Miał jednak cień szansy na awans. Kamil Stoch także przegrał swój pojedynek. Roar Ljoekelsoey poszybował na 128 metrów, Polak na 123,5 m. Podobnie jak Hula miał jednak szanse załapać się do stawki tzw. "lucky losers".

Kolejne pojedynki wygrywali: Matti Hautamaeki (126,5 m), Roman Koudelka (120 m), Andreas Widhoelzl (123,5 m), Michael Uhrmann (128,5 m) i Martin Koch (135 m). Znakomicie zaprezentował się także Joerg Ritzerfeld (129,5 m), ale przegrał z Kochem. Mimo to był raczej pewny awansu.

Potem na skoczni zaczęło nieco mocniej wiać i skoczkowie musieli czekac na poprawę warunków. W tej przerwie dowiedzieli¶my się o dyskwalifikacji Stefana Huli z powodu nieregulaminowego kombinezonu. Nadzieje zostały tylko w Stochu i Małyszu.

Kolejne dalekie skoki należały do Bardala (130 m) i Hoellwartha (127,5 m). Znakomity i wyrównany pojedynek stpczyli Wolfgang Loitzl z Harrim Olli. Obaj skoczyli 126,5 metra, ale Austriak dostał o 2,5 pkt wyższe noty.

Do czołówki dołaczyli także Andreas Kofler (128,5 m) i Janne Ahonen (132,5 m). Fin był tylko za Kochem. Także Lappi i Ammann spisali się znakomicie - 131 i 135 metrów. Simi został nowym liderem konkursu.

Powyżej 130 metrów skakali Morgenstern (130,5 m) i Kuettel (133,5 m) i bez najmniejszych problemów pokonali swoich rywali.

Adam Małysz l±dował na 132 metrze. Jego przeciwnik Takanobu Okabe był o 20 metrów gorszy. Ostatnie dwie pary wygrali oczywi¶cie Schlierenzauer i Jacobsen. Austriak poszybował na 135,5 metra i był lepszy od przeciwników. Jacobsen uzyskał 131,5 metra i był na dalszej pozycji.

Wygrani

zawodnik

odl. 1pkt
1

Gregor Schlierenzauer (Austria)

135.5
144.9
2

Simon Ammann (Szwajcaria)

135.0
142.5
3

Martin Koch (Austria)

135.0
140.0
4

Andreas Küttel (Szwajcaria)

133.5
139.8
5

Janne Ahonen (Finlandia)

132.5
138.5
6

Adam Małysz (Polska)

132.0
138.1
7

Anders Jacobsen (Norwegia)

131.5
136.2
8

Arttu Lappi (Finlandia)

131.0
135.3
9

Thomas Morgenstern (Austria)

130.5
134.4
10

Anders Bardal (Norwegia)

130.0
133.5
11

Andreas Kofler (Austria)

128.5
130.8
12

Michael Uhrmann (Niemcy)

128.5
130.8
13

Roar Ljoekelsoey (Norwegia)

128.0
130.4
14

Martin Höllwarth (Austria)

127.5
129.5
15

Wolfgang Loitzl (Austria)

126.5
128.2
16

Matti Hautamäki (Finlandia)

126.5
126.7
17

Martin Schmitt (Niemcy)

126.0
123.8
18

Jernej Damjan (Słowenia)

125.0
123.5
19

Denis Kornilov (Rosja)

125.0
122.5
20

Andreas Widhölzl (Austria)

123.5
120.8
21

Dmitri Vassiliev (Rosja)

123.0
118.4
22

Björn Einar Romören (Norwegia)

122.0
117.6
23

Jakub Janda (Czechy)

121.5
116.7
24

Roman Koudelka (Czechy)

120.0
113.0
25

Janne Happonen (Finlandia)

119.0
110.7

Przegrani

zawodnik

odl. 1pkt
1

Jörg Ritzerfeld (Niemcy)

129.5
132.6
2

Harri Olli (Finlandia)

126.5
125.7
3

Veli-Matti Lindström (Finlandia)

125.0
123.0
4

Kenshiro Ito (Japonia)

123.5
120.3
5

Kamil Stoch (Polska)

123.5
120.3
    
6

Rok Benkovic (Słowenia)

121.5
115.2
7

Michael Möllinger (Szwajcaria)

120.5
113.4

Dimitry Ipatov (Rosja)

120.5
113.4
9

Tom Hilde (Norwegia)

118.0
109.4
10

Jussi Hautamäki (Finlandia)

117.5
108.0
11

Antonin Hajek (Czechy)

117.5
107.5
12

Christian Ulmer (Niemcy)

117.0
107.1
13

Primoz Pikl (Słowenia)

117.5
106.5
14

David Lazzaroni (Francja)

116.0
103.8
15

Nikolay Karpenko (Kazachstan)

117.5
103.5
16

Robert Kranjec (Słowenia)

115.0
103.0
17

Vincent Descombes (Francja)

115.0
102.5
18

Johan Erikson (Szwecja)

114.5
101.1
19

Daiki Ito (Japonia)

114.0
100.7
20

Takanobu Okabe (Japonia)

112.0
96.6
21

Heung Chul Choi (Korea Pd.)

111.5
95.2
22

Maximilian Mechler (Niemcy)

110.0
92.5
23

Alessio Bolognani (Włochy)

108.5
89.3
24

Guido Landert (Szwajcaria)

110.5
88.9
25

Stefan Hula (Polska)

120.0
DSQ

Drug± serię z podwyższonej belki rozpocz±ł Janne Happonen skokiem na 123 metry. Tylko pół metra dalej poleciał Jakub Janda, który nie ma juz szans na obronę tytułu sprzed roku. Słabo spisał się Kamil Stoch - 116,5 metra dawało mu miejsce pod koniec 30-tki.

Kolejnymi liderami konkursu byli: Kornilov (120 m), Schmitt (122 m), Olli (122 m), Loitzl (124,5 m), Hoellwarth (125,5 m) i Kofler (125 m). Nie były to jednak daleki skoki, na miarę oczekiwań publiczno¶ci.

Najlepszy po I serii reprezentant gospodarzy - Joerg Ritzerfeld poczybował w drugiej odsłonie na 124,5 metra i rozdzielił prowadz±cych Austriaków.

Przyszedł czas na czołow± dziesi±tkę. Otworzył j± Anders Bardal - 129,5 metra, czym rozgrzał publiczno¶ć zgromadzon± pod skoczni±. Mógł liczyc na awans z 10 pozycji. Tuż po nim na belce pojawił się Thomas Morgenstern, Austriak jednak l±dował o metr bliżej i był za Norwegiem.

Pierwszy skok powyżej 130 metrów w II serii oddał Arttu Lappi - 135 metrów. Dawało mu to nadzieje nawet na podium. Czekał jednak na skoki rywali. Podobne zakusy miał Jacobsen. Identyczna odległo¶ć, ale wyższe noty dały mu prowadzenie.

Do walki chciał wł±czyć się Adam Małysz. Polakowi "nie leży" ta skocznia. Mimo to w drugim skoku poszybował na 134 metry. Przy wysokich notach za styl utrzymał swoj± pozycję i liczył na jej poprawę.

Obrońca trofeum sprzed roku, Janne Ahonen tym razem skoczył bliżej. 131 metrów spowodowało jego spadek w klasyfikacji. Na skoczni pozostało dwóch Szwajcarów i dwóch Austriaków. Najpierw skakał Andreas Kuettel. Sympatyczny reprezentant Helwetów uzyskał 136,5 metra i pokonał Małysza. Niestety słabiej zaprezentował się Martin Koch - 129,5 metra.

Przyszedł czas na lidera Pucharu ¦wiata. Ammann dynamicznie wyszedł z progu, ale l±dował na 133 metrze. Niewysokie noty spowodowały, że spadł poza podium.

Schlierienzauer nie pozostawił złudzeń. Odległo¶ć 142 metry, niewiele krótsza od rekordu skoczni, dała mu zdecydowane zwycięstwo w konkursie. My mozemy cieszyć się 3 miejscem Adama Małysza.

Wyniki końcowe

zawodnik

odl. 1odl. 2pkt
1

Gregor Schlierenzauer (Austria)

135.5
142.0
296.0
2

Andreas Küttel (Szwajcaria)

133.5
136.5
286.5
3

Adam Małysz (Polska)

132.0
134.0
280.3
4

Anders Jacobsen (Norwegia)

131.5
135.0
279.7
5

Simon Ammann (Szwajcaria)

135.0
133.0
276.9
6

Arttu Lappi (Finlandia)

131.0
135.0
276.3
7

Janne Ahonen (Finlandia)

132.5
131.0
274.8
8

Martin Koch (Austria)

135.0
129.5
270.6
9

Anders Bardal (Norwegia)

130.0
129.5
267.1
10

Thomas Morgenstern (Austria)

130.5
128.5
265.2
11

Andreas Kofler (Austria)

128.5
125.0
255.3
12

Jörg Ritzerfeld (Niemcy)

129.5
124.5
254.7
13

Martin Höllwarth (Austria)

127.5
125.5
254.4
14

Wolfgang Loitzl (Austria)

126.5
124.5
251.8
15

Michael Uhrmann (Niemcy)

128.5
122.5
249.3
16

Roar Ljoekelsoey (Norwegia)

128.0
121.0
246.2
17

Harri Olli (Finlandia)

126.5
122.0
243.3
18

Martin Schmitt (Niemcy)

126.0
122.0
241.4
19

Matti Hautamäki (Finlandia)

126.5
120.0
239.7
20

Denis Kornilov (Rosja)

125.0
120.0
236.5
21

Jakub Janda (Czechy)

121.5
123.5
235.0
22

Jernej Damjan (Słowenia)

125.0
119.0
234.2
23

Dmitri Vassiliev (Rosja)

123.0
120.5
232.8
24

Andreas Widhölzl (Austria)

123.5
119.5
232.4
25

Veli-Matti Lindström (Finlandia)

125.0
118.0
231.9
26

Kenshiro Ito (Japonia)

123.5
118.5
230.1

Janne Happonen (Finlandia)

119.0
123.0
230.1
28

Björn Einar Romören (Norwegia)

122.0
118.0
227.0
29

Kamil Stoch (Polska)

123.5
116.5
226.0
30

Roman Koudelka (Czechy)

120.0
116.0
215.8
     
31

Rok Benkovic (Słowenia)

121.5

115.2
32

Michael Möllinger (Szwajcaria)

120.5

113.4

Dimitry Ipatov (Rosja)

120.5

113.4
34

Tom Hilde (Norwegia)

118.0

109.4
35

Jussi Hautamäki (Finlandia)

117.5

108.0
36

Antonin Hajek (Czechy)

117.5

107.5
37

Christian Ulmer (Niemcy)

117.0

107.1
38

Primoz Pikl (Słowenia)

117.5

106.5
39

David Lazzaroni (Francja)

116.0

103.8
40

Nikolay Karpenko (Kazachstan)

117.5

103.5
41

Robert Kranjec (Słowenia)

115.0

103.0
42

Vincent Descombes (Francja)

115.0

102.5
43

Johan Erikson (Szwecja)

114.5

101.1
44

Daiki Ito (Japonia)

114.0

100.7
45

Takanobu Okabe (Japonia)

112.0

96.6
46

Heung Chul Choi (Korea Pd.)

111.5

95.2
47

Maximilian Mechler (Niemcy)

110.0

92.5
48

Alessio Bolognani (Włochy)

108.5

89.3
49

Guido Landert (Szwajcaria)

110.5

88.9
50

Stefan Hula (Polska)

120.0

DSQ

klasyfikacja generalna Pucharu ¦wiata »
klasyfikacja generalna Turnieju Czterech Skoczni »
wirtualna klasyfikacja ¦wiatowej Listy Rankingowej (WRL) »

Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« grudzień 2006 - wszystkie artykuły
Komentarze
Fin
@typowicz.napisalem ze zauwazylem odrazu po konkursie ze szliri zostal liderem p¶ ale niepisalem tego poniewaz nie uwazalem jako ze to by byla jakas odkryta nowosc.pozdr
(31.12.2006, 11:17)
fin
licze nadal na HAUTAMEKIEGO w tym turnieju
(31.12.2006, 11:14)
Karolina^^
Gregor Schlierenzauer na 99% wygra cały TCS :*:)

Małyszowi życze 2 lub 3 miejsca;)) -wraca do formy
(31.12.2006, 10:35)
krwisty
Paweł Stawowczyk jezeli szukacie ludzi do uzupełniania działu cytaty,to zamiast prosić o maile napiszcie na ogólnym krotko jak to technicznie wyglada...wtedy szybciej ktos to przemysli i sie zdecyduje....pozdrawiam adminow tej strony
(31.12.2006, 08:52)
Marcin
Moim zdaniem podium w Ga-pa bedzie wygl±dało tak:
1.G.Schlierenzauer
2.A.Małysz
3.A.Jacobsen (S.Ammann)
(31.12.2006, 08:51)
Paweł Stawowczyk
@Szczypior - jest taki dział. Zobacz w zakładce Humor, tylko brakuje nam aktualizacji. Szukamy kogo¶, kto się tym zajmie.
(31.12.2006, 01:35)
szczypior
WITAM, I MAM PROPOZYCIE DLA ADMINOW SKOKINARCIARSKIE.PL ZROBCIE DZIAł Z CYTATAMI I WPADKAMI WłODKA SZARANOWICZA BO CO KONKURS JEST TEGO WIECEJ.I Z CZASEM UZBIERACIE LADNY TOMIK JEGO POEZJI. !!! pomy¶lcie na tym !!! A KTO JEST ZA MOJA PROPOZYCJA WPISZCIE SIE :)
(31.12.2006, 00:53)
edan
Naoto ostatnie punkty zdobył w sezonie 96/97, a Takao w pierwszym sezonie 79/80 - może to ojciec Kenshiro lub Daiki :)
(30.12.2006, 22:39)
typowicz
hi hi:))))))
(30.12.2006, 22:20)
typowicz
@edan slyszalem dzis w tv(podczas zawodow),ze daiki ito i kenshiro ito nie sa rodzina,tylko maja zbieznosc nazwisk,ale o pozostalych skoczkach z tym nazwiskiem to nawet nie slyszalem.@Fin,anka napisalem to ze nikt o zmianie lidera w P¦ nie pisal(do pory,w ktorej napisalem komentarz(chyba))ani w newsie,ani w komentarzach.to tyle.pozdrowienia i sczesliwego nowego roku 2007!
(30.12.2006, 22:19)
edan
Czy kto¶ może wie czy istniej±, i je¶li tak, to jakie koligacje rodzinne pomiędzy skoczkami Daiki Ito, Naoto Ito, Takao Ito i Kenshiro Ito?
(30.12.2006, 22:09)
Fin
jakos tego kitella nielubie.moze jet spoko ale niepasuje mi do roli skoczka odgrywaj±cego jak±s wielk± role w konkursach i zawsze mam nadzieje ze zepsuje skok
(30.12.2006, 21:42)
Pedro
¦wietnie Schlirenzauer, ale ja chcę zauważyć co¶ innego. ¦wietna postawa Niemca Joerga Ritzerfelda. Zaj±ł dobr± 12 pozycję, był najlepszym z Niemców. Schmit skacze dobrze ale czego¶ mu brakuje, Urchmann nie ma stabilnej formy, Ulmer to był tylko zawodnik jednego konkursu, a więc Joerg może tu wyrosn±ć na lidera Niemieckiej ekipy, choć nie jest wykluczone że to tylko taki chwilowy przejaw formy gdyż skacze u siebie w Niemczech.
Kolejnym zawodnikiem godnym uwagi jest Keneshiro Ito. Wyskoczył nagle. O nim było tylko słychać w FIS CUP i ewentualnie COC. W ostatnich konkursach COC spisywał się rewelacyjnie dlatego trenerzy zdecydowali się go zabrać na TCT, a jest to zawodnik równy wiekiem Schlirenzauerowi. Po wynikach młodych zawodników widać gdzie duż± uwagę zwraca się na młodych zawodników, gdzie skoki się rozwijaj±. Japończycy jednak za bardzo stawiali przez wiele lat na starszych zawodników. Teraz im ciężko będzie cały system skoków przestawić na młodzież. Ciężko jest także z zawodnikami młodymi w Japonii, gdyż ci którzy s± skoki uprawiaj± raczej amatorsko. A Austria to całkiem inna sprawa. Hollwarth, Widhoelzl, Loitzl to s± jedyni do¶ć bardzo do¶wiadczeni zawodnicy w Austrii którzy bior± udział w P¦, COC, FIS CUP. Stawiaj± na młodzież, i każdy wie jaki to ma skutek.:)

(30.12.2006, 21:41)
Fin
typowicz.ja zauwarzylem odrazu po zakończeniu ze szliri jest nowym liderem
(30.12.2006, 21:40)
pawel
no pikenie Adam gratuluje trzecie wywalczone miejsce no trochge mnie młody Greorg zaskoczył a zareazem ucieszyl Kutel brawo Adam oby tak dlaej wygraj ten turniej no szkoda Kamilka bo spalił drugi skok pierwszy ładny był drugi nie o Stefanie nie wspomne
(30.12.2006, 21:40)
WampirkaMilva
ja tam od zawsze adasiowi kibicuje i mam nadzieje ze bydzie bardzzzzzzo dalek skakal jka kiedys... :) ahh
(30.12.2006, 21:38)
Paweł Stawowczyk
SZUKAMY KOGO¦ KTO BĘDZIE UZUPEŁNIAŁ DZIAŁ CYTATY. Chętnych proszę o maila.
(30.12.2006, 21:13)
Domino
Stoch zwalił drugi skok szkoda. No i brawa dla Ada¶ka. Mimo że Gregor mu odleciał...
(30.12.2006, 20:57)
justyna
A podobała się wam TERAPEUTYSTKA Nicolle z Niemiec, o której nie omieszkał wspomnieć pan Szaranowicz??!!
(30.12.2006, 20:52)
Anka
Nie zdziwiłam się, że Schliri wygrał i wielkie gratulacje dla niego. Nie zdziwię się równierz jak wygra cały turniej. Bardzo się cieszę z jego zwycięstwa, bo od zawsze kibicuję Austriakom. Zadowolona jestem też z występu Adama. Kamil mógł postarać się bardziej, ale dobrze, że przynajmniej zakwalifikował się do drugiej serii. Szkoda tylko Stefana... Pozdrawiam:)

typowi cz
No ja zauważyłam, że Schlierenzauer jest liderem. Jestem zdziwiona tym, że nic o tym nie napisano.
(30.12.2006, 20:42)
schmittek
tylko Martin Schmitt,hmmm teraz 18,pojutrze 1,w Insbrucku 1 i w Bischofshofen 1 razem 1.
(30.12.2006, 20:39)
Pati
piękny skok Schlierenzauera i Ada¶ bardzo ładnie skakał :)
(30.12.2006, 20:38)
typowicz
co do zawodow,to byly bardzo ciekawe.ale ktos zauwazyl,ze schlierenzauer zostal...liderem P¦?pozdrawiam.:)
(30.12.2006, 20:32)
typowicz
od nowego roku zmieniam nick,bo...znudzilo mnie typowanie,ale...ten nowy nick bedzie troche podobny do poprzedniego-bedzie sie konczyl na ,,wicz'',ale zaczynal od ,,o''.zreszta wszystkiego sie dowiecie po nowym roku.
(30.12.2006, 20:29)
adi16
widac że Jacobsen i Lappi słabn± ale Schlierenzauer jest wci±ż dobry i on wygra Turniej a Małysz może będie 3
(30.12.2006, 19:58)
Kari Ijian Tija
Jacobsen cos nie wytrzymał presji. My¶lę, że z Gregorem powalczy banda Szwajcarów, Lappi, Ahonen no i Malyszyla :D
(30.12.2006, 19:46)
ibiza
Gregor ma taki kask jak Ada¶ w latach 2000-2003!! Może Adam mu go dał albo Gregor wkradł się do Wisły i zabrał ??:D:D
(30.12.2006, 19:42)
Gosia_Poma
Brawo dla Adam ciesze się 3 miejsca na podium :))))
(30.12.2006, 19:35)
malyszka
adas suuuuupppppeeeerrrrrr skoki
(30.12.2006, 19:35)
Sweden
Piękne zawody.

Szkoda mi tylko że Johan znów daleko :(((
może przydała by mu się jaka¶ 'FIZJOTERAPEUTYSTKA'
(30.12.2006, 19:21)
@g@
obciach:):)
(30.12.2006, 18:59)
Fin
szkoda ze nicol nieslyszala jak nazwal j± nasz super komentator -FIZJOTERAPELTYSTKA,koń by sie usmial
(30.12.2006, 18:53)
@g@
można było się tego spodziewać
(30.12.2006, 18:50)
krwisty
nic dodac nic ujac ..z wypowiedzi przedmowcy o panu Wlodzimierzu....znany jest on od lat ze swoich ze tak powiem natchnionych komentarzy...smieje sie z nich caly kraj a jego wpadki komentatorskie sa nawet zamieszczane na stronach w necie...i z przykroscia zauwazam od lat ze z wiekiem sie mu pogarsza...moze to perzez tv sniadaniowa? hi hi
(30.12.2006, 18:44)
NorPol
Nikt chyba nie jest zdziwiony wynikami konkursu. Austriak był faworytem i zgodnie z przypuszczeniamii zmiażdżył rywali. Negatywnie zaskoczył mnie Jacobsen, ale on z pewno¶ci± powetuje sobie gorycz dzisiejszej porażki w następnym konkursie. Nie raz wygrywał ze Schlierim, przeskakuj±c go o kilka metrów (choćby w treningach). Adam nie zawiódł, choć z jego twarzy można wyczytać lekki niedosyt, a także zdrow± sportow± zło¶ć. Gołym okiem widać,że naszemu mistrzowi trudno jest zaakceptować niebotyczn± przewagę Austriaka.

@Roberto Cecon i innych fanów Włodzimierza Wielkiego

Refleksje Włodzia Sz zawsze rozkładaj± mnie na łopatki. Dzi¶ obok ¶wietnego konkursu mogli¶my podziwiać SZCZYTOWE OSIˇGNIĘCIA POLSKIEJ MY¦LI KOMENTATORSKIEJ. Obok słynnej "fizjoterapeutystki" na uwagę zasługuje z pewno¶ci± wodna poezja ( czytaj: bełkot) w wykonaniu naszego bohatera. Zdanie: "Kamery oddaj± poetykę sportow± zawodów" należy wpisać na listę najm±drzejszych stwierdzeń jakimi uraczył nas ostatnimi czasy złotousty Włodzimierz. Kto wie, może za kilka miesięcy ten nieocenioony koneser i znawca poezji sprawi nam przyjemno¶ć i wyda własny tomik???
(30.12.2006, 18:36)
krwisty
JA TEZ STANE KIEDYS NA SKOCZNI ..ALE JAK WYBUDUJA POD HALA LUB W KOPALNI WIELICZCE JAK BYLO W PLANACH....BO MI BARDZO WIATRY NIE SLUZA...HA HA HA
(30.12.2006, 18:32)
magdalenka
Adam naprawdę wraca i to w wielkim stylu.Po pierwszej serii był szósty-zajmował t± sam± pozycję co przed laty gdy wygrał cały turniej.Ostatecznie był wtedy czwarty dzi¶ jeszcze lepiej bo trzeci ciekawie oj ciekawie.Małysz my¶lę,żę po dzisiejszym konkursie jeszcze bardziej utwierdził się w roli faworyta i na pewno będzie gonił rywali.Młody austriak dzi¶ najlepszy, kto wie czy jednak do¶wiadczenie nie wygra...Jacobsen dzi¶ już przeciez nie tak brawurowo.Przed Małyszem wydaje mi się stoi wielka szansa i oby j± wykorzystał.Mam nadzieję,że w przyszłym roku będzie skakał jeszcze lepiej.Piękny konkurs i brawa dla Adama,zwycięzcow i oczywi¶cie dla kamila Stocha,ktoremu raczej nie dawano szans na awans do 30-tki
(30.12.2006, 18:27)
edan
Wyskoczył z niezłego kapelusza ten Schlieri, kiedy¶ wydawało się, że Morgi tak poci±gnie, ale spu¶cił z tonu... a ten od razu z wysokiego c...
(30.12.2006, 18:16)
martula
Gregor jest w fenomenalne formie:D:D:D:D gratulacje dla niego:) i oczywiscie Adama:]
(30.12.2006, 18:13)
krwisty
DLA MNIE MAłYSZ BYł JEST I BEDZIE NAJLEPSZY...A CAłY TURNIEJ ZAKONCZY SIE TAK: PIERWSZY MAłYSZ,DRUGI HULA,TRZECI BACHLEDA,CZWARTY APOLONIUSZ TAJNER A PIATE MIEJSCE ZAJMA RAZEM PIOTR FIJAS I WOJCIECH FORTUNA.....HA HA HA DOPIERO NA DALSZYCH POZYCJACH UKLASUJA SIE POZOSTALI SKOCZKOWIE......UPSSS CHYBA SIE ZAGALOPOWALEM I MNIE Z FORUM USUNA HE HE
(30.12.2006, 18:12)
Paulinka
Martynka jak to się stało że spadł z podium?:(:( Buu nie moge uwierzyć:( Biedactwo...
(30.12.2006, 18:12)
Luna Riddle
Piękny konkurs, bardzo ekscytuj±cy! Oby tak dalej!!!
(30.12.2006, 18:12)
PaulinkaK27041990
Gratulacje dla Schlierenzauer'a =) naprawdę super, szkoda tylko że Morgi trochę słabo... ale następnym razem będzie lepiej=)
(30.12.2006, 18:08)
Andrzej
no to wyszło na moje: 1.Schlirenzauer 2.Kuettel
(30.12.2006, 18:06)
Fin
typy na poniedzialek w ga pa
1.jakobsen
2szlir enzauer
3.hautameki
(30.12.2006, 18:05)
Fin
niezle Ahonen ,szkoda HAutameki ze tak daleko .bardzo dobrze lappi nawet sie niespodziewalem ze tak wysoko będzie.powodz finowie w dalszych zmaganiach
(30.12.2006, 18:04)
Martynka
Simon:((((((((
(30.12.2006, 18:03)
Fin
poprawka niech wygra caly turniej
(30.12.2006, 18:03)
Fin
fantastyczny jest ten Szlirenzauer.IDEAŁ.doslownie.w ygra caly turniej a jedynym który mu moze zagrozic jest jackobsen
(30.12.2006, 18:01)
May
Brawa dla Gregora! Nie powiem, że od pocz±tku w niego wierzyłam, bo to zabrzmi sztucznie i raczej nikt mi nie uwierzy... Nieważne. Gratulacje! Naprawdę, ten drugi skok... Cudowny! Dawno się chyba tak nie cieszyłam^^ I oczywi¶cie naszemu Adamowi też należ± się wielkie brawa - oby tak dalej!
(30.12.2006, 18:00)
Adam
jest super!!! Małysz jestes cudowny!!!1 to zadziwiaj±ce jak długo można być w czołówce to juz 6 lat!!!w Gregor nie wytrzyma adam go załatwi!!!
(30.12.2006, 17:59)
Kamil Juventino
panz podium będzie wygl±dać tak: Adam,Stoch,Schlierenzauer.
(30.12.2006, 17:52)
Cantona
Brawo dla Małysza. Jutro kfalifikacje i oby żaden z polaków nie odpadł. Dzi¶ dobrze , że Stoch był w 30 , ale też ledwo , ledwo . Hula słabo.
(30.12.2006, 17:49)
Roberto CECON
Nicole - fizjoterapeutystka. SZARAN RULEZZZZ!
(30.12.2006, 17:48)
lilcia
pieknie pieknie i jeszcze raz pieknie!!! =)
(30.12.2006, 17:45)
plasilka
Robi wrażenie. Ciekawe czy Schlirerenzauer wytrzyma psychicznnie. Fajnie, że Małysz wskoczył na podium. My¶lę, że w następnych konkursach do ¶cisłej rywalizacji doł±czy także Janne Ahonen.
(30.12.2006, 17:43)
Luna Riddle
Brawo Gregor!!! Jeste¶ ¶wietny!!!
(30.12.2006, 17:41)
Szymon Jabłoński
Małysz jest dobry
(30.12.2006, 17:41)
panz
no brawa Adam :)) 3-cia miejscówa ^_- jest ciagle wielki. !! podium na nastepny konkurs mysle ze bedzie wygladało tak :

1. Schlierenzauer
2. Jacobsen
3. ADAM
(30.12.2006, 17:36)
radzio95
6,8-to nie tak dużo (chodzi mi o przewage Schlierezauera nad Małyszem) do odrobienia
(30.12.2006, 16:53)
Domino
Szkoda że Hule zdyskfalikowali :( ale jest dobrze Stoch w II Seri a Małysz ma jeszcze (mał± ale zawsze jak±¶) szanse na wygran± :D
(30.12.2006, 16:41)
Andrzej
No to przy obiektywnych warunkach (zakładaj±c, że skoczkowie s± profesjonalistami) zapowiada się kolejno¶ć: 1.Schlirenzauer 2.Kuettel 3.Amman 4.Jakobsen 5.Małysz
(30.12.2006, 16:40)
Luna Riddle
Gratulacje dla Schlieriego!!! Życzę u szczę¶cia!!! Mam nadzieję, że Ada¶ zajmie miejsce na podium! Szkoda, że Stefcia zdyskwalifikowali :( Fajne zawody, zobaczymy, co przyniesie II seria!!!
(30.12.2006, 16:40)