TOTALbet - legalny polski bukmacher
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
19
20
21
22
23
26
27
28
29
listopad 2018
Najbliższe zawody
24.11.2018, godz. 16:30
Ruka HS-142

Wolfgang Steiert jest tym dla rosyjskich skoków, czym Apoloniusz Tajner dla Polaków czy Mika Kojonkoski dla Norwegów. To on w znacznej mierze przyczynił się do rozwoju i popularyzacji narciarstwa w Rosji. W "Życiu Warszawy" opowiada o swoich faworytach na Turniej Czterech Skoczni oraz współczesnych skokach.

TOTALbet - legalny polski bukmacher
Według Steierta nie ma na ¶wiecie człowieka, który byłby w stanie przewidzieć zwycięzcę 55. TCS. Decyduje o tym zbyt wiele czynników. "Stawka zawodników bardzo się wyrównała. Faworyci oczywi¶cie s±. Nie będę oryginalny - Schlierenzauer, Jacobsen, Małysz, Ammann, no i może Kuettel. (..) Gdybym miał typować postawiłbym 5000 na Schlierenzauera, 4000 na Małysza i Jacobsena, 3000 na Ammanna i 2000 na Kuettela.

Trener naszych wschodnich s±siadów nie wymienia w gronie faworytów swoich podopiecznych, którzy dobrze spisywali się w pi±tkowych treningach i kwalifikacjach. Przypomnijmy, że Rosjanie w sile trzech awansowali do konkursu. W Oberstdorfie wyst±pi± Denis Kornilov (16, 33, 9 miejsca w seriach treningowych i kwalifikacjach), Dmitry Vassiliev (16, 24 i 11 miejsce) oraz Dmitry Ipatov (27, 25, 32 pozycja). Przy odrobinie szczę¶cia możemy wszystkich trzech ogl±dać w II serii. Ipatov zarywala ma Widhoelzla, Vassiliev Heung Chul Choia, a Kornilov Johana Eriksona ze Szwecji.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« grudzień 2006 - wszystkie artykuły
Komentarze
Jadwiga
Adam Małysz nie wygra Turnieju Czterech Skoczni. To jest niemożliwe przy jego wynikach w tym sezonie. TCS wygra, moim zdaniem Thomas Morgenstern lub Gregor Schlierenzauer ewentualnie Janne Ahonen.
(16.12.2007, 20:06)
Martin Schmitt
obnojetnie jak bedzie,Matin Schmitt is the best
(30.12.2006, 20:34)
magdalenka
Chciałabym,żeby adam zaskoczył nas tak jak na turnieju 2000/2001.Miło by było...
(30.12.2006, 13:46)
Backstreet Girl
a moim zdaniem w drugiej serii bedzie tylko jeden Polak... Adam Małysz... Tak czuję...
(30.12.2006, 12:53)
Backstreet Girl
Moim zdaniem w tym roku bardzo trudno jest wytypować pewnego zwycięzcę Turnieju zterech Skoczni. Młody Schlierenzauer jest dobry, ale nie jestem pewna, czy wytrzyma presję i napięcie zwi±zane z tym konkursem. ja bym obstawiała na jakiego¶ bardziej do¶wiadczonego skoczka. Anders Jacobsen jest w dobrej formie, podobnie jak Simon Amman czy też Andreas Kuettel... Jednak wierzę w Adama. On już nieraz nas zaskoczył i sprawił nam miłe niespodzianki. Nie dam głowy za to, ale barzo w to wierze, ale jak już powiedziałam, tegoroczne opbstawianie jest dla mnie troskę trudne... może w ¶rodku sezonu...
(30.12.2006, 12:52)
stru¶
miejmy nadzieje że małysz zajmie wysok± pozycje w turnieju czterech skoczni
(30.12.2006, 12:26)
Luk
@seba (pierwszy komentarz)

Skacz±c 142 metry nie wytrzymuje presji, weĽ nie żartuj <lol>
(30.12.2006, 11:35)
NorPol
Wygl±da na to, że w kraju naszych s±siadów Steiert znalazł sw± "ziemię obiecan±". Jego metody szkoleniowe przyjęły się na gruncie rosyjskim, a popularno¶ć tej dyscypliny sportowej z każdym dniem wzrasta. W obliczu tej narciarskiej rewolucjii Steiert ma szansę zostać ojcem chrzestnym rosyjskich skoków ( większo¶ć skoczków tego kraju przyjęła pierwsze namaszczenie wła¶nie z r±k Steierta). Rosjanie nie tworz± jeszcze silnej, stabilnej drużyny, ale niemiecki kapłan jest na dobrej drodze aby ja stworzyć. Nikogo już dzi¶ nie dziwi± dalekie skoki Vassilieva czy przebłyski Kornilova Wspomniana wcze¶niej rewolucja z pewno¶ci± przyczyni się do wyłowienia ¶wieżych talentów, a bior±c pod uwagę hojno¶ć Rosjan, skokom narciarskim w tym kraju nie grozi zastój finansowy. W sytuacji kiedy ziemia rosyjska jest jedyn± alternatyw± dla przyszło¶ci skoków (mam na my¶li problemy ze ¶niegiem w Europie północnej), kraj ten stoi przed szans± przeobrażenia się w narciarsk± potęgę na miarę Austrii, Finlandii czy Norwegii.
(30.12.2006, 11:23)
pewne typy
Pewne typy na dzisiaj:
S38 LJOEKELSOEY-STOCH 1 1,19
S41 WIDHOELZL-IPATOV 1 1,2
S43 KOCH-RITZERFELD 1 1,19
S24 MALYSZ 1-6 1,55

za 100 zł do wyjęcia 230, co o tym s±dzicie?
(30.12.2006, 11:14)
Gosia_Poma
No, Wolfgang jest zazdro¶ć który najlepszy skoki kolegi Małysz i inni a nie wygra dla Rosji to jest bardzo słaby:P
(30.12.2006, 11:04)
sebastian
Ja my¶lę że Małysz wygra bo jest bardziej do¶wiadczony
(30.12.2006, 10:36)
Luna Riddle
@marmi
Nie zapominaj, że oprócz zwycięzców w parach wchodzi też pięciu "przegranych" z najlepszymi wynikami. I kto wie, może Ipatow się załapie.
(30.12.2006, 02:56)
marmi
W 2 serii konkursu zobaczymy 2 Rosjan, bo Ipatow nie ma szans z Widelcem. Liczę, że będzie także 2 Polaków...
(30.12.2006, 01:38)
Luna Riddle
Całkowicie zgadzam się ze zdaniem pana Steierta. Gdybym ja miała obstawiać końcow± czwórkę TCS, to na dzień dzisiejszy wygl±dało by tak:

1. Gregor Schlierenzauer
2. Anders Jacobsen
3. Adam Małysz
4. Simmon Ammann

Bardzo możliwe, że ta czwórka poprzewraca się całkowicie, bo jak powiedział pan Steiert: "nie ma na ¶wiecie człowieka, który byłby w stanie przewidzieć zwycięzcę 55. TCS. Decyduje o tym zbyt wiele czynników". Jaki będzie końcowy wynik - czas pokaże. Pozdrawiam!!!
(30.12.2006, 00:51)
lenar
Według mnie Małysz bedzie na 2 miejscu w koncowej klasyfikacji TCS !!!
(30.12.2006, 00:50)
seba
Jutro wygra Anders Jacobsen, jego pierwsze oficjalne zawody to puchar kontynentalny w Planicy 2003r. (50msc.) i w drugim konkursie w Planicy zdobywa swoje pierwsze punkty w PK (30msc). W sezonie 2005/06 Anders dwa razy zajmuje miejsca w pierwszej dziesiatce PK w Zakopanem (7 i 9msc.). Zawodnik w sezonie letnim odkrył swój talent i we wszytkich konkursach których startował załapuje się do czołowej dzięsiatki, najlepsze zawody to w Courchevel (4 msc). Sezon zimowy zaczyna się dla niego wspaniale 3 msc na rozpoczecie w Kuusamo, w pierwszym konkursie w Lillehamer Anders nie wytzymuje presji i po pieknym skoku w I serii, spada aż na 10 msc., w drugim konkursie w Lillehamer zajmuje 2 msc., w Engelbergu również drugi.. A dzięn 17.XII.2006 Anders zapamieta na długo bo w tym dniu odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w P¦