Drzwi wewnętrzne i zewnętrzne Hörmann - ciepło i bezpieczeństwo w Twoim domu
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
3
4
5
6
7
10
11
12
13
14
17
18
19
20
24
25
26
27
luty 2020
Najbliższe zawody
28.02.2020, godz. 17:30
Lahti HS-130

Podczas zawodów w Kuusamo najlepszym zawodnikiem norweskim okazał się Anders Jacobsen. 21-letni podopieczny Miki Kojonkoskiego w każdej próbie na skoczni Ruka nie zawodził, a lądował daleko. Jacobsen, zupełnie nie znany szerszej publiczności, zostawił w tyle swoich utytułowanych kolegów - Ljoekelsoeya, Bystoela i Romoerena - i podczas inaugurującego sezon konkursu stanął na podium. Pomna słów Miki, który mówił o zamieszaniu wokół młodego zawodnika, prosiłam go o rozmowę z pewnymi wyrzutami sumienia. Anders zgodził się wszakże ochoczo i w miłej atmosferze opowiedział mi o sobie. Zapraszam do czytania!

Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher


Skokinarciarskie.pl: Na początek: gratulacje! We wczorajszym konkursie zająłeś trzecie miejsce i skakałeś bardzo dobrze właściwie przez cały czas.

Anders Jacobsen: Dziękuję. Oddałem tu dużo dobrych skoków i myślę, że zasłużyłem na to trzecie miejsce. Byłem pozytywnie nastawiony na dzisiejszy konkurs, jednak wiatr był za silny i uważam decyzję jury za słuszną. Teraz czekam z niecierpliwością na zawody w Lillehammer i mam nadzieję, że także tam dobrze mi pójdzie.

Skokinarciarskie.pl: Lubisz skocznię w Lillehammer?

A.J.: Tak. W ogóle lubię to miejsce. Spędziłem tam poprzedni tydzień, kiedy zaczęliśmy skakać na śniegu, co udało mi się bez problemów. Bardzo cieszę się na następne zawody właśnie tam.

Skokinarciarskie.pl: Ile skoków na śniegu oddałeś do tej pory?

A.J.: W sumie? Myślę, że mniej więcej pięćdziesiąt. Większość z nich była naprawdę dobra. W tej chwili jestem w bardzo wysokiej formie, więc skoki sprawiają mi niesamowitą przyjemność.

Skokinarciarskie.pl: Skąd się właściwie wziąłeś? Zupełnie nie pamiętam cię z poprzedniego sezonu...

A.J.: Wszystko zaczęło się w czerwcu, kiedy mieliśmy "przesłuchanie" w Lillehammer. Z grupy trzydziestu chłopaków, którzy tam skakali, wybrano mnie, Toma Hilde i Andersa Bardala - na podstawie dobrych skoków oraz wyników testów fizycznych, odbyła się też rozmowa z Miką. Można powiedzieć, że Mika szukał całości, "pakietu". Nie wiem, być może znalazł to we mnie. Od tamtego czasu jestem w kadrze A.

Skokinarciarskie.pl: Skąd w ogóle pochodzisz?

A.J.: Mieszkam w małej miejscowości o nazwie Hoenefoss, sześćdziesiąt kilometrów od Oslo. Latem trenowałem w Oslo prawie każdego dnia, później przenieśliśmy się do Lillehammer. Nie mogłem się doczekać sezonu, miałem nadzieję, że będę mógł skakać w kadrze.

Skokinarciarskie.pl: Latem mieliście też zgrupowanie w Kuopio. Pamiętam, że podczas lokalnych zawodów zająłeś wysokie miejsce.

A.J.: Byłem drugi. Wtedy mniej więcej zaczęło się moje dobre skakanie. W klasyfikacji generalnej Letniej Grand Prix zająłem dziesiątą lokatę. Wszystko układa się jak najlepiej.

Skokinarciarskie.pl: Czy kiedykolwiek brałeś udział w zawodach na poziomie międzynarodowym?

A.J.: Nie, nigdy nie skakałem w Pucharze Świata. Brałem udział w kilku konkursach Pucharu Kontynentalnego. W Zakopanem zająłem siódme miejsce, to był do tej pory mój najlepszy wynik. Teraz nastąpiła duża zmiana. (uśmiech)

Skokinarciarskie.pl: Jak się czujesz jako gwiazda?

A.J.: Jeszcze nie zdążyłem się poczuć gwiazdą. Wokół dużo się dzieje, oczywiście. Czuję, że jest dobrze. Ludzie chcą ze mną rozmawiać. Jest bardzo przyjemnie.

Skokinarciarskie.pl: Ilu wywiadów już udzieliłeś?

A.J.: Nie mam pojęcia, w każdym razie dużo. To wszystko jest dla mnie okropnie nowe.

Skokinarciarskie.pl: Radzisz sobie jednak? Nie jest do dla ciebie problemem?

A.J.: Wszystko jest ok. Czasem mi prawie huczy w głowie, jednak jak długo dobrze sypiam, wszystko jest w porządku.

Skokinarciarskie.pl: Spanie jest bardzo ważne. Jakie masz cele na ten sezon? Zacząłeś z naprawdę wysokiego poziomu.

A.J.: Tego się nie spodziewałem. Przed sezonem pomyślałem sobie, że chciałbym być pośród dwudziestu najlepszych - i taki jest mój cel. Będę się tego trzymał i dawał z siebie wszystko.

Skokinarciarskie.pl: Myślę, że to dobre założenie: że nie trzeba być zawsze na topie.

A.J.: Będę starał się najlepiej, jak potrafię, wiem jednak, że to jest gra, że jest tu wiele talentów, a wszyscy mają te same cele, wszyscy chcą wygrywać. Oprócz tego dużą rolę odgrywają warunki i tak dalej. Według mnie nie ma sensu stawiać sobie zbyt wysokich celów - wolę myśleć realistycznie.

Skokinarciarskie.pl: Powiedz trochę o swoich silnych i słabszych stronach...

A.J.: Moim silnym punktem można nazwać zdolność trenowania. Mam na myśli, że przychodzę na trening i uważam, że to dobra zabawa, każdego dnia. Cieszy mnie to, co robię. Lubię to robić i sprawia mi to przyjemność. Słabością może być moja psychika, łatwo się denerwuję. Nie mam dużego doświadczenia, ale mam nadzieję, że to przyjdzie z czasem. Mika bardzo dobrze potrafi mnie uspokoić.

Skokinarciarskie.pl: Jak układa ci się współpraca z Miką jako trenerem?

A.J.: Według mnie układa się świetnie. Mika jest skromny, uprzejmy i zawsze wie, co robić. Bardzo go lubię.

Skokinarciarskie.pl: Czy masz trenera osobistego?

A.J.: W Oslo mamy Jermunda Lundera. To nowa postać w zespole, również bardzo fajny facet. Był trenerem reprezentacji młodzieżowej Norwegii. Wkłada 110% we wszystko, co robi, jest świetny.

Skokinarciarskie.pl: Można więc powiedzieć, że masz wokół siebie więcej osób, które się tobą zajmują i pomagają.

A.J.: Tak. W drużynie oprócz mnie są Sigurd, Bjoern Einar i Tom Hilde. Razem trenujemy w Oslo. W Trondheim trenują Anders Bardal, Roar, Lars i Tommy, którymi zajmuje się Geir Ole Berdahl.

Skokinarciarskie.pl: Zechciałbyś opowiedzieć więcej o sobie? Na przykład jakie masz hobby, co lubisz robić w wolnym czasie - o ile taki masz.

A.J.: Trochę. Dużo przebywam z przyjaciółmi, w wolnym czasie także trenuję. Lubię grać w piłkę nożną, właściwie uprawiam wszystkie sporty po trochu. Jeśli chodzi o hobby - interesują mnie stare samochody. Mam Volkswagena garbusa z 1972 roku, którego aktualnie usiłuję odnowić. Mam nadzieję, że będzie gotów na przyszłe lato. Teraz, kiedy zaczął się sezon, nie mam wiele wolnego czasu.

Skokinarciarskie.pl: A co z golfem i wędkarstwem, które są podstawowym hobby wielu skoczków?

A.J.: (śmiech) Wędkarstwo jest fajne, latem sam trochę wędkuję. Co zaś do golfa - jeden raz próbowałem. Jestem jednak zbyt niecierpliwy, więc dość szybko się znudziłem. Nie jest to dla mnie odpowiednia dyscyplina.

Skokinarciarskie.pl: Czy poza skokami zajmujesz się czymś w życiu? Studiujesz? Pracujesz?

A.J.: Do zeszłego roku pracowałem jako hydraulik, później zająłem się wyłącznie skokami. Na wiosnę może zacznę jakieś studia.

Skokinarciarskie.pl: Skoki to dość kosztowne hobby. Kto finansuje Twoje starty?

A.J.: Norweski Związek Narciarski oraz nasz główny sponsor, gazeta VG. Ubrania mamy z firmy Swix, narty, kombinezony i kaski z różnych firm - każdy z nas ma własny kontrakt. Na skokach w tej chwili zarabiam.

Skokinarciarskie.pl: Kiedy postanowiłeś, że chcesz być skoczkiem narciarskim?

A.J.: Miałem wtedy osiem lat, to była zabawa - zresztą wciąż jest. W wieku 16 lat zacząłem myśleć o skokach bardziej na poważnie, rozpocząłem prawdziwe treningi, także siłowe. Trenowałem coraz więcej, lata mijały... i teraz jestem tutaj.

Skokinarciarskie.pl: Miałeś swoich idoli skokowych?

A.J.: Podczas olimpiady w Lillehammer w 1994 - Espena Bredesena. Generalnie jednak moim idolem jest Janne Ahonen. To prawdziwy talent.

Skokinarciarskie.pl: Czy w rodowodzie masz skoczków narciarskich?

A.J.: Nie. Nikt w rodzinie nigdy nie skakał tak na poważnie.

Skokinarciarskie.pl: Co powiesz o najbliższych?

A.J.: Wszyscy mieszkają w Hoenefoss. Mama jest nauczycielką, tata też uczy. Mam dwie siostry, starszą i młodszą.

Skokinarciarskie.pl: Prawdopodobnie nie skaczą na nartach?

A.J.: Nie. Młodsza chodzi do szkoły, a starsza pracuje z dziećmi specjalnej troski.

Skokinarciarskie.pl: Co sądzisz o kobiecych skokach?

A.J.: Dziewczyny skaczą coraz więcej konkursów. Robi się z tego coraz większy sport, co uważam za pozytywne. Myślę, że za kilka lat będzie to naprawdę znana dyscyplina, choć może nie tak popularna jak skoki mężczyzn. Wydaje mi się, że ludzie uważają skoki kobiet za sensację, za coś bardziej zjawiskowego.

Skokinarciarskie.pl: Nie wydaje ci się, że kobieta skacząca na nartach to zły pomysł?

A.J.: Dziewczyny muszą mieć prawo skakać, nie mam nic przeciwko temu.

Skokinarciarskie.pl: Odważę się zadać ostatnie pytanie. Możesz się spodziewać, że w krótkim czasie dorobisz się grona fanów i wielbicieli, których zawsze interesuje jedno: czy masz dziewczynę?

A.J.: Nie.

Skokinarciarskie.pl: To prawdopodobnie dobrze - ze względu na fanki... Dziękuję bardzo za rozmowę. Jeszcze raz gratuluję świetnego występu i życzę dalszych sukcesów, zwłaszcza przed własną publicznością w Lillehammer.Rozmawiała Katarzyna "Clio" Gucewicz, zdjęcia Elżbieta "Elken" Jalowska.

Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« listopad 2006 - wszystkie artykuły
Komentarze
Clio
Hotel Rautasipi w Ruce :PPP
(20.03.2007, 12:39)
mk
Clio,paznokcie jak paznokcie,ale jakie otoczenie?Krzesła a'la ludwikXlV:)i wogóle....gdzie się umuwiłaś zzandersem na wywiad?Chyba w jakimś Scheratonie...
(21.02.2007, 13:25)
ss
Fajny wywiad. Pozdrowionka dla Andersa:*:* i Clio ;p
(28.12.2006, 12:40)
Szmalo
AUSTRIA !!!
(21.12.2006, 15:43)
finomanka
:) bardzo fajny wywaid :) zawodnik sympatycznie się prezentuje :) oby tak samo sympatycznie spisywał się w konkursach :)

Clio--> niezłe paznokcie :D:D:D:D:D
(21.12.2006, 13:50)
lusi
Clio ladny masz kolor paznokci hehe
(20.12.2006, 19:12)
:D
haha ja tam go doskonale pamietam z poprzedniego sezonu ;p
(02.12.2006, 21:33)
daf
@Fanka
Widzę, że czuwasz przy komputerze :).
Prawdopodobnie już za około 30 godzin będziemy mieli jakiś szkic faktycznej formy zeszłorocznej i obecnej czołówki skoczków. Oby tylko pogoda zachowała się fair. :)
(30.11.2006, 10:51)
Fanka
@ daf
Dobrze, że za 2 dni Lillehammer i zobaczymy Adasia (o ile oczywiście zakwalifikuje się do konkursu ;-). Też pozdrawiam.
(30.11.2006, 09:47)
daf
@Fanka
Jak słusznie zauważyłaś to była parodia skoków i widocznie akurat w kwestii Małysza nie potraktowano naszego trzymania kciuków poważnie :). Trzeba jednak zauważyć, że na tle najlepszej "15-tki" z poprzedniego sezonu, wypadł zupełnie dobrze (szczególnie na tle Jandy, Ljoekelsoeya czy Ahonena). Można zatem się pokusić o twierdzenie, że w tych konkretnych warunkach atmosferycznych zrobił co mógł, skoku nie zepsuł i nie ma powodu do zmartwienia. Pozdrawiam również, z rosnącą z każdym postem przyjemnością :))).
(30.11.2006, 09:25)
Fanka
@ daf
No dobrze, skoro prosisz, będę trzymać przede wszystkim kciuki za Naszego Adasia. A jak sądzisz, że nie robiłam tego już podczas skoków (czy raczej ich parodii) w Kuusamo, to niestety nie masz 100% racji. Ale czasem nawet ściskanie kciuków aż do ich zsinienia oraz dmuchanie w telewizor do utraty tchu nie na wiele sie zdają. Pozdrawiam.
(30.11.2006, 08:04)
daf
@Fanka
"Kazałeś" to za mocne słowo - prosiłeś, moja droga, prosiłeś :). No i uprosiłem. Następnym razem trzymaj przede wszystkim za Małysza, to będę spokojny o wyniki :)
(29.11.2006, 20:41)
Fanka
@ daf
Przecież kazaleś mi trzymać za niego kciuki. No i są skutki ;-).
(29.11.2006, 15:58)
daf
@Fanka
Ano zanosiło się, że to on będzie najlepszy z Norów.
(29.11.2006, 15:37)
Fanka
Anders przyznał się, że nie ma dziewczyny? No to nie chciałabym być w jego skórze w Zakopanem. Już fanki mu tam nie dadzą żyć ;-). Trzymaj się, chłopaku!!!
(29.11.2006, 14:57)
Fanka
@ Dingo
Kobieta zmienną jest...
(29.11.2006, 10:55)
Dingo
@Zula
Zmienna jesteś...A do rzeczy-Jacobsen to wielki talent.
(29.11.2006, 10:29)
Fanka
Ładny debiut w PŚ (bo niektórzy wyraźnie rozróżniają zmagania letnie i zimowe) - od razu podium. Gratuluję i życzę kolejnych sukcesów. A wywiad również bardzo interesujący.
(29.11.2006, 09:41)
Zula
On jest w moim wieku, ma 21 lat, a ja myślałam, że to jakiś facet pod trzydziestkę z Norwegii;-)
(28.11.2006, 22:26)
daga
tajemniczy bo sie dopiero pojawil, jeszcze troszke i bedziecie wiedziec o nim wszystko :)
P.S. wydaje sie byc naprawde fajny :)
(28.11.2006, 22:17)
Soncek
ale świetny wywiad :) :)
jak zawsze zresztą :)

Anders jest cudowny :)
(28.11.2006, 22:08)
spiderman
Dzięki i brawo Clio! Kolejny super wywiad! :)
(28.11.2006, 22:07)
Kamila
Nowy talent :) Kolejny "złotko" Clio =) Miałaś dużo roboty w Kuusamo ;) Właśnie..ja też nic o nim nie wiem...taka tajemnicza postać.
(28.11.2006, 21:35)
Ariana
tyle razy mijałam się z nim w Zakopanem i nie wzięłam autografu.Jak to możliwe?
(28.11.2006, 20:37)
uskotko
lol, w pierwszej chwili przeczytałam: "Mika szukał parkietu" O_O
buahahahaha!
Anders J. fajny facet :) Powodzenia!
(28.11.2006, 20:23)
Zula
No musze powiedzieć, że ten zawodnik jest dość ciekawą osobą. Muszę przyjrzec się mu bliżej:)
(28.11.2006, 20:17)
Dodaj komentarz
Jesteś niezalogowany!
Zaloguj się lub komentuj jako gość
« regulamin komentowania »
Kategorie użytkowników
niezarejestrowany
zarejestrowany
redaktor
VIP
"Mika szukał pakietu" - wywiad z Andersem Jacobsenem

"Mika szukał pakietu" - wywiad z Andersem Jacobsenem

Najbliższe zawody
28 lutego 2020 (piątek)
12:30
PŚ Lahti
odprawa techniczna
14:00
PŚ Lahti
oficjalny trening
16:00
PŚ Lahti
kwalifikacje
17:30
PŚ Lahti
konkurs ind.
29 lutego 2020 (sobota)
09:00
CoC Rena
odprawa techniczna
10:30
CoC Rena
oficjalny trening
11:30
CoC Rena
seria próbna
13:00
CoC Rena
konkurs ind.
15:00
PŚ Lahti
seria próbna
16:00
PŚ Lahti
konkurs druż.
1 marca 2020 (niedziela)
09:00
CoC Rena
seria próbna
10:15
CoC Rena
konkurs ind.
14:00
PŚ Lahti
kwalifikacje
15:30
PŚ Lahti
konkurs ind.
2 marca 2020 (poniedziałek)
20:00
MŚJ Oberwiesenthal
odprawa techniczna
transmisje ze skoków
najbardziej aktualny program TV »
Reklama
Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher Oglądaj skoki narciarskie w Eurosport Player - wszystkie kwalifikacje i konkursy LIVE Typer - typuj wyniki skoków narciarskich
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Reklama
Skoki.tv - filmy o skokach narciarskich Blaster.pl - hosting, domeny, konta pocztowe, serwery wirtualne
Poznaj Skokinarciarskie.pl
Liczne tabele z rekordami
Najwięcej zwycięstw, najmłodszy triumfator... Zobacz rekordy i statystyki skoków narciarskich...
Sonda
Kto wygra klasyfikację Pucharu Narodów w sezonie 2019/20?
Polska
Niemcy
Austria
Japonia
Słowenia
Norwegia
Szwajcaria
inny kraj
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalności serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wyłączyć w ustawieniach Twojej przeglądarki internetowej.
Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Administratorem danych osobowych, udostępnionych przez Klienta, jest 10 OFFICE Paweł Stawowczyk. Dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu identyfikacji użytkowników piszących komentarze, w celu obsługi konkursów, w celu wysyłki wiadomości drogą mailową itp. i nie będą w żaden inny sposób archiwizowane, gromadzone lub przetwarzane.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2012 Benefaktor.com, 2012-2020 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich