Drzwi wewnętrzne i zewnętrzne Hörmann - ciepło i bezpieczeństwo w Twoim domu
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
3
4
5
6
7
10
11
12
13
14
17
18
19
20
24
25
26
27
luty 2020
Najbliższe zawody
21.02.2020, godz. 14:00
Rasnov HS-97

Jeszcze przed konkursem sobotnim chwilkę czasu znalazł dla nas Mika Kojonkoski, trener skoczków norweskich. Zgodził się odpowiedzieć na kilka szybkich pytań. Zapraszam do lektury!

Skokinarciarskie.pl: Jak skomentujesz wczorajszy konkurs?
Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher
Mika Kojonkoski: Wczorajszy konkurs to była kpina. Wygrali dobrzy zawodnicy, jednak warunki nie były dla wszystkich higieniczne. Moim zdaniem konkurs przeprowadzono dla publiczno¶ci oraz by odnie¶ć korzy¶ci finansowe.

Skokinarciarskie.pl: Czy uważasz, że Kuusamo jest dobrym miejscem, by organizować Puchar ¦wiata w skokach?

M.K.: Sezon zwykle zaczyna się na tej skoczni w trudnych warunkach pogodowych. Dobrze byłoby znaleĽć jak±¶ alternatywę. W tym roku dodatkowo zabroniono tu treningów. Organizacja nie jest dobra, co odzwierciedlaj± same zawody, które s± nierówne i niepewne z punktu widzenia sportowców.

Skokinarciarskie.pl: W Norwegii s± także problemy z przeprowadzeniem zawodów. Następny konkurs przeniesiono z Trondheim do Lillehammer...

M.K.: W Trondheim jest za ciepło, w Lillehammer również panuj± wysokie temperatury, ale tam skocznia nadaje się do skakania i można tam przeprowadzić zawody.

Skokinarciarskie.pl: Podj±łe¶ decyzję, by dalej trenować Norwegów - jak długo planujesz?

M.K.: Aktualn± umowę mam na jeszcze półtora roku, a więc ten oraz następny sezon.

Skokinarciarskie.pl: Otrzymałe¶ propozycje z innych krajów?

M.K.: Nie. Norwegowie od dawna chcieli przedłużyć ze mn± kontrakt, dali to do zrozumienia półtora roku temu. Nikt inny nie zd±żył mi nic zaproponować.

Skokinarciarskie.pl: Nie jeste¶ trenerem jedynie kadry A, ale zajmujesz się też innymi kadrami...

M.K.: Tak, mój zakres działań i odpowiedzialno¶ć uległy poszerzeniu. Teraz zajmuję się także całym młodzieżowym zapleczem skoków, co w praktyce oznacza sporo spraw organizacyjnych i projektów, nie samo trenowanie.

Skokinarciarskie.pl: Anders Jacobsen - w tej chwili skacze naprawdę ¶wietnie, bardzo dobrze radził sobie także latem. Co o nim s±dzisz jako trener? Czy jest w stanie dłużej utrzymać tak± formę i skakać na tak wysokim poziomie?

M.K.: Można powiedzieć, że sukces Andersa nast±pił bardzo szybko, wręcz za szybko. W którym¶ momencie pojawi± się trudno¶ci, jednak w tej chwili wszystko wygl±da dobrze i staramy się jak najmocniej pracować nad jego wysok± form± fizyczn± i pomagać utrzymywać równowagę wewnętrzn±, niezależnie od zamieszania, jakie się wokół niego dzieje, aby jak najdłużej mógł skakać na takim poziomie jak teraz. Jest zupełnym objawieniem, musi nauczyć radzić sobie z popularno¶ci±, co jest bardzo ważne.

Skokinarciarskie.pl: A co z Tomem Hilde? Też jest młody i też skakał latem bardzo dobrze.

M.K.: Tom Hilde czeka niecierpliwie na zawody w Lillehammer, w których weĽmie udział. Także w jego przypadku wszystko zmierza w dobrym kierunku.

Skokinarciarskie.pl: Czy w Norwegii jest inny sposób pracy niż na przykład w Finlandii? Mam na my¶li podział obowi±zków między trenera reprezentacji a trenerów klubowych.

M.K.: Tak, w Norwegii jest inaczej. Kiedy zacz±łem pracę cztery i pół roku temu, pomiędzy klubami istniała rywalizacja i wła¶ciwie nikt nie wiedział, jak wyj¶ć z tej sytuacji. Zmienili¶my to. Reprezentacja narodowa jest teraz pod nasz± opiek± każdego dnia, nie tylko podczas zgrupowań. Zawodnicy nie maj± trenerów osobistych. Mam dwóch asystentów, którzy realizuj± program treningowy. Jedna grupa jest w Trondheim, druga w Oslo.

Skokinarciarskie.pl: A co z zawodnikami z kadry, którzy nie pochodz± ani z Trondheim, ani z Oslo?

M.K.: W tej chwili wszyscy mieszkaj± albo w Trondheim, albo w Oslo. Każdy jest w jednej z grup i pod opiek± jednego z trenerów pomocniczych.

Skokinarciarskie.pl: Chciałabym zapytać o ostatni± olimpiadę. W mediach dużo mówiło się o tym, że popełniłe¶ bł±d, wstawiaj±c do kadry Sigurda Pettersena w miejsce Henninga Stensruda.

M.K.: Może tak się mówiło. Nie udało się nam zbudować drużyny czterech dobrych zawodników i to okazało się słabym punktem. Czy Henning byłby lepszy niż Sigurd? - to s± spekulacje, nikt tego nie wie. Prawda jest taka, że nie udało nam się mieć czterech skoczków na wysokiej formie.

Skokinarciarskie.pl: Ostatnie pytanie: słyszałam, że w Norwegii nie dopuszczono do emisji filmu "Matti", ponieważ przedstawiał Twoj± osobę w złym ¶wietle.

M.K.: Nic o tym nie słyszałem. Własnej postaci w tym filmie nie zamierzam jednak komentować.

Skokinarciarskie.pl: Dziękuję za rozmowę.Rozmawiała Katarzyna "Clio" Gucewicz, zdjęcia Elżbieta "Elken" Jalowska.

Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« listopad 2006 - wszystkie artykuły
Komentarze
NorPol
Zazdroszczę Norwegom. Przez długie lata praktycznie nie istnieli, a dzi¶ maj± olbrzymie zaplecze ¶wietnych zawodników. Nawetje¶li byli mistrzowie nie odnajd± formy w tym roku, Mika ma plejadę potencjalnych zwycięzców, którzy godnie zastępuj± chwilowo niedysponowanych asów. To dziwne, że w Polsce nie mamy podobnie silnej kadry. Od kilku lat jest Adam i długo, długo nikt. Nasz "orzeł" od wielu lat jest osamotniony w walce o medale, nie ma oparcia w żadnym z naszych zawodników. Je¶li Lepistoe nie znajdzie metody na wybudzenie polskich skoczków z letargu, nigdy nie będziemy cieszyć się złotym medalem drużyny.
(06.12.2006, 13:29)
pawel
n w Japonii musię nie uda zycze powodzenia
(29.11.2006, 21:30)
Fanka
@ daf
Zobaczymy, co pokaż± w Japonii i jak zaprezentuj± się w drużynówce. Cicho... już wcze¶niej obiecywałam, że nie będę wypominać im ¶redniej skoczni w Oberstdorfie ;-).
(29.11.2006, 15:54)
daf
@Fanka
A może poj±ł wreszcie, że najwyższa pora zmienić wartę w norweskich skokach, bo stare Asy już mocno się zgrały i wyblakły. I je¶li nie zrobi małej rewolucji w tym sezonie to w przyszłym mógłby wylecieć z roboty przed wypełnieniem kontraktu, w dodatku z marn± opini±.
(29.11.2006, 15:10)
Fanka
@ daf
W sumie nie powiedział też, że podjęli najlepsz± z możliwych decyzji, a to już dużo, jak na tego *...* (zapewniam, że nie wpisałam mu tu komplementu).
Natomiast u konkurencji wyczytałam nieprawdopodobn± informację, że srebrny medalista ostatnich Mistrzostw Norwegii ma startować w Lillehammer.
Przyznaje się do swoich co najmniej kontrowersyjnych posunięć - czyżby kto¶ tłumaczył mu nasze posty?.
(29.11.2006, 14:23)
daf
@Fanka
Na moje oko, to to nie wygl±dało jak przyznanie się do błędu. Ale jak na Kojonkoskiego to i tak mocno się pokajał :).
Teraz za to przyznał się do czego¶ innego - że niepotrzebnie zabrał Ljokelsoeya do Kuusamo!
(29.11.2006, 13:47)
Fanka
@ jaa
Psik od Pettersena! W końcu zamyka czołow± "15" P¦, w której oprócz niego z Norwegów jest tylko Anders J.
(29.11.2006, 11:13)
Fanka
Przyznaje się do błędu, że nie wzi±ł Henninga na IO? Norweskie skoki narciarskie chyba się kończ±!!
(29.11.2006, 08:28)
Daria
Clio !!! Następny superancki wywiad !
Gratulacje ! alez jeste¶ szybka, jak torpeda :) Bardzo ładny.

Co do samego Miki , hmm , gdyby tak ostro wszyscy zgodnie protestowali w Kuusamo to Hoffer napewno w końcu otworzyłby swoje uszy, które miał zatkniete przez zatyczki od mikrofonu, jakiego¶ tam:)
Więc ten protest wydaje mi się mało skuteczny .
@ Polonus
Kojo do nas ? a po co ona nam ,
mamy teraz ¶wietnego trenera , niech się wykaże i zwyczajnie dajmy mu czas , to nie byle kto ale do¶wiadczony trener z olbrzymim bagażem do¶wiadczeń,
jesli będ± wyniki po tym sezonie a w następnym jeszcze lepsze , to jestem za tym aby Lepistoe przygotowywał nasz± drużynę do Olimpiady !
(28.11.2006, 17:16)
lilcia
spoko nie czepiajmy sie...kto jak kto ael ten facet chyba wie co robi....
(28.11.2006, 14:14)
Wehrmacht
@jaa
To tak troche podobnie, jak trenerem Polakow byl Polo Tajner, to Tonio jezdzil na wszystkie zawody, niejednokrotnie w kraju zostawali lepsi zawodnicy, ale o tym nikt glosno nie mowil i nie mowi.
(28.11.2006, 13:03)
jaa
no to ze Kojo najbardziej lubi Petersena to widac od poczatku.. nie ma to jak pupilek w druzynie; nie wazne ze ma takie marne wyniki..
(28.11.2006, 12:51)
Polonus
Trzy uwagi.
1 Kojo ¶ciemnia; gdyby razem z Nikkunenem i Lepistoe narobili porz±dnego larma hofer pękłby jak banka mydlana. Tak my¶lę.
2. Kojo daje sygnał, że jest do wzięcia. Więc trzeba go po prostu już teraz kupić z my¶l± o olimpiadzie. Tylko czy refleks Tajnera na to pozwoli?
3. Nie chce się biedak przyznać do niechęci do Stensruda i do sentymentu do Pettersena. Niech się nie przyznaje. Ma takie wyniki, że może się nie przyznawać.
(28.11.2006, 11:43)
Wehrmacht
No, wywiad bardzo ladny...
(28.11.2006, 11:22)
Martyna
Czy władze PZN nie mogłyby przypadkiem wzi±ć przykładu z Norwegów w sprawie ordanizacji treningów. Kojonkowski po prostu wie kim dysponuje i co może zdziałać.
(28.11.2006, 00:14)
Mysiunia
Clio jak zawsze dobra robota!!! :)
(27.11.2006, 22:40)
Solrik
Kolejne dzielo :)

Wspanialy wywiad Clio!!!
(27.11.2006, 22:09)
Dodaj komentarz
Jeste¶ niezalogowany!
Zaloguj się lub komentuj jako go¶ć
« regulamin komentowania »
Kategorie użytkowników
niezarejestrowany
zarejestrowany
redaktor
VIP
Mika Kojonkoski:
Mika Kojonkoski: "To była kpina" - wywiad

Mika Kojonkoski: "To była kpina" - wywiad

Kalendarium
Anders Jacobsen
Najbliższe zawody
20 lutego 2020 (czwartek)
08:30
P¦ Rasnov
odprawa techniczna
10:30
P¦ Rasnov
oficjalny trening
12:00
P¦ Rasnov
kwalifikacje
21 lutego 2020 (pi±tek)
09:00
P¦ kobiet Ljubno
odprawa techniczna
12:00
P¦ kobiet Ljubno
oficjalny trening
13:00
P¦ Rasnov
seria próbna
14:00
P¦ Rasnov
konkurs ind.
14:00
P¦ kobiet Ljubno
kwalifikacje
22 lutego 2020 (sobota)
10:15
P¦ kobiet Ljubno
seria próbna
11:00
P¦ Rasnov
kwalifikacje
11:30
P¦ kobiet Ljubno
konkurs druż.
12:45
P¦ Rasnov
konkurs ind.
14:00
FIS Cup Liberec
14:00
CoC Val di Fiemme
odprawa techniczna
17:00
CoC Val di Fiemme
oficjalny trening
18:00
CoC Val di Fiemme
seria próbna
19:00
CoC Val di Fiemme
konkurs ind.
23 lutego 2020 (niedziela)
08:45
CoC Val di Fiemme
seria próbna
09:45
CoC Val di Fiemme
konkurs ind.
10:00
FIS Cup Liberec
10:15
P¦ kobiet Ljubno
seria próbna
transmisje ze skoków
najbardziej aktualny program TV »
Reklama
Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher Ogl±daj skoki narciarskie w Eurosport Player - wszystkie kwalifikacje i konkursy LIVE Typer - typuj wyniki skoków narciarskich
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Reklama
Skoki.tv - filmy o skokach narciarskich Blaster.pl - hosting, domeny, konta pocztowe, serwery wirtualne
Poznaj Skokinarciarskie.pl
Zaawansowana wyszukiwarka
Szukasz informacji? Skorzystaj z zaawansowanej wyszukiwarki...
Sonda
Kto wygra klasyfikację Pucharu Narodów w sezonie 2019/20?
Polska
Niemcy
Austria
Japonia
Słowenia
Norwegia
Szwajcaria
inny kraj
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalno¶ci serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wył±czyć w ustawieniach Twojej przegl±darki internetowej.
Korzystaj±c z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przegl±darki.
Administratorem danych osobowych, udostępnionych przez Klienta, jest 10 OFFICE Paweł Stawowczyk. Dane osobowe będ± przetwarzane wył±cznie w celu identyfikacji użytkowników pisz±cych komentarze, w celu obsługi konkursów, w celu wysyłki wiadomo¶ci drog± mailow± itp. i nie będ± w żaden inny sposób archiwizowane, gromadzone lub przetwarzane.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2012 Benefaktor.com, 2012-2020 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich