Drzwi wewnętrzne i zewnętrzne Hörmann - ciepło i bezpieczeństwo w Twoim domu
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
3
4
5
6
7
10
11
12
13
14
17
18
19
20
24
25
26
27
luty 2020
Najbliższe zawody
28.02.2020, godz. 17:30
Lahti HS-130

We wtorek około godziny 16.30 w kopalni "Halemba" na ¦l±sku nast±pił wybuch metanu. Po dwóch dniach bardzo ryzykownej akcji ratunkowej udało się dotrzeć do górników. Niestety wszyscy nie żyj±. Prezydent Lech Kaczyński ogłosił żałobę narodow±, która potrwa do soboty wł±cznie.

Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher
Polscy skoczkowie dzi¶ na treningach mieli na rękawach kombinezonów czarne przepaski. W ten sposób uczcz± pamięć tragicznej ¶mierci 23 górników. Będ± w nich skakac także jutro, podczas zawodów.

W tym roku polska kadra po raz drugi wyst±pi w czarnych opaskach. Przypomnijmy, że w styczniu zawalił się dach hali, w której odbywały się targi gołębi. Wtedy kibice i skoczkowie wspaniale zachowali się podczas odbywaj±cego się wtedy konkursu Pucharu ¦wiata w Zakopanem. MIejmy nadzieję, że Adam Małysz i spółka nie będ± musieli już nigdy znaleĽć się w takiej sytuacji.

Wszystkim rodzinom zmarłych górników składamy szczere kondolencje.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« listopad 2006 - wszystkie artykuły
Komentarze
volkania
pacze razem z rodzinami ;;(
(26.11.2007, 09:03)
pawel
ja równięz wspołczuje rodzinom ofiar i bardzo dobre zachowanie Polakow ale zeby tak sie juz n ie zdarzało i bede o tym na pewno mowic we wszystkich krajach gdzie bedzie transmisja
(24.11.2006, 19:59)
Dżymek
Ja jestem ze ¦l±ska i mieszkam nie daleko Rudy ¦l±skiej(*)
(24.11.2006, 15:39)
lilcia
słusznie....zgadzam się---> ładny gest , odpowiednia postawa
(24.11.2006, 12:09)
Fanka
@ Daria
Też uważam, że ładny gest. S± daleko od kraju, na pewno denerwuj± się konkursem... Zreszt±, o ile wiem, to również siatkarze, startuj±cy w M¦ w Japonii chc± grać z czarnymi opaskami.
Tylko, żeby (zdolni do wszystkiego) sędziowie nie wymy¶lili, że jest to niedozwolony element stroju.
(') (') (') (') (') (') (') (') (') (') (') (') (') (') (') (') (') (') (') (') (') (') (')
(24.11.2006, 11:43)
bramki24.com
[*] górnicy z KWK Halemba
(24.11.2006, 10:59)
Emu
Kibice w Zaku spokojnie i chwała im za to, ale Szaran waln±ł co¶, z czym nie mogę się zgodzić. Absolutnie zgadzam się, że w takiej sytuacji nadmiar pogody ducha nie przystoi, może wręcz powinni byli odwołać zawody... ale kiedy Szaran mówi o zachowaniu "głęboko ludzkim", to tak, jakby mówił, że rado¶ć sama w sobie jest czym¶ nie-ludzkim, pod-ludzkim, grzechem, niemoralno¶ci±, że nasze zachowanie powinno podlegać ¶cisłej kontroli.
A w Halembie swoj± drog± wylazły aberracje systemu... Po pierwsze to, co nazywa się dzikim kapitalizmem - oszczędzanie kosztem ludzkiego bezpieczeństwa. Podobno w kopalniach powszechnie fałszuje się odczyty czujników, ludzie mówi±, że górnicy by tego nie zrobili? Ależ zrobi±, zrobi±, jeżeli od tego będ± zależeć ich zarobki... To jest wła¶nie presja ekonomiczna. Za¶ po drugie ile jeszcze musi być takich wypadków, żeby Polska przestała tak maniacko stawiać na węgiel? Panele słoneczne mog± działać nawet przy pochmurnej pogodzie, samo ¶wiatło dzienne daje choć trochę energii... niech ten kraj wreszcie przestawi się na odnawialne Ľródła energii, bo węgla naprawdę nie starczy na zawsze. Chc± dalej kopać w najgorszych korytarzach i narażać tych, którzy tę pracę wykonuj±?
(24.11.2006, 09:21)
Daria
To bardzo ładny gest ze strony zawodników ,

pomimo, że sa tak daleko od kraju pamietaj± o tych co zginęli .
To smutne co się stało:(
(24.11.2006, 09:21)
Artur
ł±czmy sie z ofiarami wypadku na KWK Halemba...Pozdrawiam i skladam wspolczucie rodzinom ofiar...Artur z Bielszowic pozdrawiam Halembe naszych kolegow z sasiedztwa
(24.11.2006, 01:32)
beja
ł±czymy sie w bólu z rodzinami ofiar!!!
składam wyrazy głebokiego współczucia!
(24.11.2006, 00:22)
Zula
Ł±czę się w bólu z rodzinami ofiar tragedii. Cały ¦l±sk jest z Wami.
(23.11.2006, 22:37)
El Commendante
[*][*] ;(
(23.11.2006, 22:04)
Nat_alia
To zachowanie naszych kibiców podszas drugiego konursu w Zakomanem byłu cudowne. Bravo im za to.
[*][*][*][*][*][*][*][*] dla Ofiar drugiej już w tym roku tragedi na ¦l±sku.
(23.11.2006, 21:20)
BATMAN
[*] [*] AVE MARIA AMEN