TOTALbet - Kasomania. Loteria promocyjna, codzienne nagrody!
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
3
4
5
6
7
10
11
12
13
17
18
19
23
24
25
26
29
31
grudzień 2018
Najbliższe zawody
20.12.2018, godz. 02:00
Park City HS-100
FIS Cup

Arttu Lappi zdobył złoty medal Mistrzostw Finlandii, które rozegrano dziś na skoczni K90 we Vuokatti. Drugie miejsce zajął Jussi Hautamaeki, zaś trzecie - Kalle Keituri.

TOTALbet - legalny polski bukmacher
Lappi potwierdził, że jego świetne występy podczas sobotniego konkursu w Rovaniemi oraz środowego na Ruce nie były dziełem przypadku. W pierwszej serii lądował na 99. metrze, w drugiej skoczył asekuracyjnie. 91 metrów wystarczyło do zwycięstwa, ponieważ przewagę nad rywalami miał znaczną. Jussi Hautamaeki, kolega Lappiego z Puijon Hiihtoseura, stracił 6,5 punktu - pierwszy skok był zupełnie przeciętny (88,5 m), jednak w drugiej serii Hautamaeki osiągnął 98 metrów, co pozwoliło mu awansować z piątego miejsca. Kalle Keituri oddał skoki na odległość 90,5 oraz 95 m i tym samym zachował trzecią lokatę, będąc jednocześnie najwyżej uplasowanym przedstawicielem klubu z Lahti.

"Biorąc pod uwagę moją aktualną formę, te skoki nie były optymalne" powiedział po zawodach świeżo upieczony Mistrz Finlandii. "Pierwszy był technicznie dość dobry, jednak w drugim spóźniłem odbicie. Podczas gry w siatkówkę doznałem lekkiego stłuczenia kostki, która jeszcze trochę mi dokucza."

"Jestem raczej zaskoczony" dziwił się zdobywca srebrnego medalu, Jussi Hautamaeki. "Miałem maleńką nadzieję na dobrą lokatę, ale generalnie celowałem w pierwszą piątkę."

Kalle Keituri także był zadowolony z lokaty, którą zapewniły mu pewne i równe skoki: "Moje skoki nie były najlepsze z możliwych, raczej takie podstawowe. Wszystkie moje próby na śniegu - mniej więcej 50 - były na jednakowym poziomie."

Jednak to nie dzisiejszy zwycięzca jest autorem najdłuższego skoku. Dokładnie na setnym metrze lądował Janne Ahonen, swoją próbę zakończył jednak upadkiem i na półmetku zajmował dopiero szóstą lokatę. Przyzwoity występ w drugiej serii umożliwił mu awans o dwa oczka. O pechu może mówić Janne Happonen, największa gwiazda fińskich skoków ubiegłej zimy: popularny "Havu" w pierwszej serii skoczył 93,5 metra i zajmował dobre drugie miejsce, jednak skok w finale zaniósł go tylko na 76. metr i 22-latek z Puijon Hiihtoseura pożegnał się z medalem krajowego czempionatu, kończąc konkurs jako szósty na liście.

Konkursu we Vuokatti miło wspominać nie będą Matti Hautamaeki (7.), Tami Kiuru (8.) czy Harri Olli (13.). Słabo wypadli też Juha-Matti Ruuskanen i Kimmo Yliriesto, zaś Risto Jussilainen w ogóle nie awansował do drugiej serii. Małe odległości w dzisiejszym konkursie nie nastrajają pozytywnie przed rozpoczynającym się za tydzień sezonem Pucharu Świata.

Dzisiejszym konkursem fińscy skoczkowie zakończyli ostatnie zgrupowanie. Teraz czeka ich kilka dni odpoczynku, a we środę wybrańcy sztabu szkoleniowego wyruszą do Kuusamo, by na skoczni Ruka walczyć o pierwsze punkty pucharowe. W kadrze międzynarodowej znaleźli się: Janne Ahonen, Janne Happonen, Matti Hautamaeki, Tami Kiuru, Arttu Lappi oraz Veli-Matti Lindstroem. Kadrę krajową tworzą: Jussi Hautamaeki, Kalle Keituri, Lauri Hakola, Joonas Ikonen, Risto Jussilainen i Harri Olli. Nie ulega wątpliwości, że fińskim faworytem zawodów będzie Arttu Lappi...

Wyniki konkursu - MF, Vuokatti HS100:

1. Arttu Lappi (PHS) - 99/91 m - 249 pkt
2. Jussi Hautamaeki (PHS) - 88,5/98 - 242,5
3. Kalle Keituri (LHS) - 90,5/95 - 238
4. Janne Ahonen (LHS) - 100/95 - 236,5
5. Veli-Matti Lindstroem (LHS) - 90/89 - 222,5
6. Janne Happonen (PHS) - 93,5/76 - 201,0
7. Matti Hautamaeki (PHS) - 88/81 - 197
8. Tami Kiuru (LHS) - 76/93,5 - 196,5
9. Mika Kauhanen (PHS) - 76/89,5 - 192,5
10. Joonas Ikonen (PHS) - 75,5/89 - 186,5
11. Pekka Salminen (PHS) - 77,5/80,5 - 177
12. Sami Niemi (OHS) - 75,5/80 - 171
13. Harri Olli (OHS) - 79/75 - 165
14. Jere Kykkaenen (LHS) - 72/81,5 - 162,5
15. Lauri Hakola (PHS) - 80,5/72,5 - 162
16. Herman Huczkowski (OHS) - 70/80,5 - 156,5
17. Juha-Matti Ruuskanen (PHS) - 70/76,5 - 148
17. Jarkko Heikkonen (Harjav.Hymy) - 69,5/76 - 148
19. Kimmo Yliriesto (LHS) - 73/72 - 147,5
20. Kai Kovaljeff (LieHS) - 71/75,5 - 146,5
21. Niko Petjala (PHS) - 75/70 - 145,5
21. Lauri Asikainen (KEV) - 77/70,5 - 145,5
23. Janne Nordman (LHS) - 71,5/70 - 133
24. Kalle Huusari (LHS) - 66/74,5 - 131,5
25. Ville Vaaranmaa (SeiHS) - 70/66 - 122,5
26. Olli Pekkala (LHS) - 68/68 - 119,5
27. Timo Leppaenen (PHS) - 65/66 - 109,5
28. Ville Larinto (LHS) - 70/60 - 107
29. Antti Lehtinen (LHS) - 64/61 - 92,5
30. Heikki Hartikainen (PHS) - 65/56 - 81,5.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« listopad 2006 - wszystkie artykuły
Komentarze
fan skoków
@Fanka
Wiem dlatego Norwegów nie wymieniałem.
pozdrowienia
(20.11.2006, 09:24)
Fanka
@ Paweł
cyt. Wątpię żebyśmy mieli kiedykolwiek lepszą drużynę od Austrii lub Finów.
Od nich to może i nie, ale Norwegów już kilkakrotnie wyprzedzaliśmy w drużynówkach. nawet po objęciu ich kadry przez wszechwiedzacego i nieomylnego trenera MK :-).
Też pozdrawiam.
(20.11.2006, 08:59)
Fanka
Arttu, Arttu, Arttu, jak ja sie cieszę!!! Gratuluję mu sukcesów w ostatnich konkursach i życzę, aby na inaugurację sezonu w Kuusamo był przynajmniej w dziesiątce, a najlepiej na drugim miejscu - za zwyciężającym A. Małyszem. To już za kilka dni :-)!!!
(20.11.2006, 08:54)
fan skoków
Ten ostatni wpis był mój nie wiem czemu mi wyskoczyło w nazwie nicku Paweł.
pozdrowienia
(20.11.2006, 08:44)
Paweł
@pawel
Właściwie powiedziałeś że mamy lepszą drużynę od Finów. Nie uwierzę póki nie zobaczę. Wątpię żebyśmy mieli kiedykolwiek lepszą drużynę od Austrii lub Finów.
pozdrowienia
(19.11.2006, 21:47)
pawel
ten skład nic nie pokaze oczywiście oprocz lapiego a od reszty będa lepsi Polacy nawet
(19.11.2006, 20:02)
pawel
no ciekawe Lapii wygrywa nie dziwe się ale że Jussi Hautameki był drugi a Keilturi trzeci to przeciez w sumie drugi garnitur skokow na świecie ciekawa rywalizacja a Ahonen nie w formie i reszta najlepszych Finów
(19.11.2006, 20:01)
Novika
Wprost nie mogę się doczekać PŚ w Kuusamo!
A najbardziej skoków Lappiego!
Pozdrawiam wszystkich. ^^
(19.11.2006, 09:50)
uskotko
@spiderman.
Chyba nie zauważyłeś, ale skład na Kuusamo został już ogłoszony...
*wywraca oczami*
(17.11.2006, 22:38)
spiderman
Widać po prostu kto jest w formie a kto nie. Bardzo ładnie skacze Jussi Hautamaeki i Kalle Keituri i oni na pewno wystąpią w Kuusamo. Ahonen, Lappi, Lindstroem start mają zagwarantowany i cały czas skaczą bardzo dobrze, to obecnie chyba najmnocniejsza trójka Finów. Poniżej oczekiwać Happonen i Matti Hautamaeki. Skład zapewne uzupełnią Kiuru, Olli, Ikonen. Coś mi się wydaje, że zabraknie miejsce dla fatalnie skaczącego Jussilainena, ale może z łaski dostanie szansę...
(17.11.2006, 22:19)
fan skoków
Nie przesadzajmy z tym że znowu komuś powiało, bo J.Hautamaekiemu, Lappiemu i Lindstroemowi coś często "wieje", jeśli rzeczywiście to tylko warunki to są farciarzami sporymi.
pozdrowienia
(17.11.2006, 21:18)
typowicz
LOL!no to zanosi sie na spore niespodzianki w kuusamo!he he...:)
(17.11.2006, 19:58)
Ponura
Biedny Janeczek :(
(17.11.2006, 19:19)
spiderman
Zobaczcie na wyniki!!! To właśnie Ahonen wygrałby konkurs, ale na 100% miał upadek, dlatego zajął 4 miejsce. Nie ma się co obawiać. Jest w bardzo dobrej formie.
(17.11.2006, 17:45)
Canton
Widze ,że ten Lappi szaleje
(17.11.2006, 17:34)
uskotko
Cuusamo, Cussamo... ciekawe, gdzie to... :/ Pewnie gdzieś niedaleko Cuopio...
(17.11.2006, 17:28)
FIN
NIE MOGĘ SIE DOCZEKAC CUUSAMO.MOJE TYPY NA PODIUM NA DZIEN DZISIEJSZY TO:AHONEN,MORGI,MOZE LAPPI LUB LINDSTROM.NORWEGOWIE NIC NIE POKAZĄ NO MOZE POZA BIERNEM ROMORENEM.
(17.11.2006, 16:57)
FIN.
FINOWIE MAM NADZIEJE ZE BĘDZIECIE GÓRĄ I ZMIAZDZYCIE AUSTRIE!!!NORWEGIE!!!,NIEMCY?N O CHYBA ONI BĘDĄ MIELI NAJSLABSZY SEZON NA PRZELOMIE 10 OSTATNICH LAT
(17.11.2006, 16:51)
fin
ALEZ ZADZIWIAJĄCY JEST TEN LAPPI.FORMA FANTASTYCZNA.CIEKAW JESTEM CZY MLODEMU FINOWI UDA SIE WSKOCZYC NA PODIUM W CUSSAMO.JEZELI NIE TO MYSLE ZE BĘDZIE W SCISLEJ 1O
(17.11.2006, 16:48)
bin Laden
A GDZIE JANNE HAPPONEN???
(17.11.2006, 15:59)
spiderman
Tutaj to dopiero powinno wiać, skoro Jussi w drugiej serii 98 metrów :o
Coś dziwne te odległości, musiało po prostu mocno wiać skoro Arttu po pierwszym rewelacyjnym skoki 99 m, w drugiej tylko 91 m...
A gdzie Matti Hautamaeki?
(17.11.2006, 15:55)
uskotko
taaak... zwłaszcza jak PŚ zaczynał się w Kuopio. Z bardzo wysokiego... na przykład 60 miejsca w kwalifikacjach do drugiego konkursu <ok>
Ale widać nie te czasy albo nie ta pamięć.
(17.11.2006, 15:55)
daf
No proszę. Znowu wiało? A może forma Ahonena jednak nie jest miażdżąca (a przecież poprzednie sezony raczej zaczynał z wysokiego "C")?
(17.11.2006, 15:50)