Drzwi wewnętrzne i zewnętrzne Hörmann - ciepło i bezpieczeństwo w Twoim domu
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
3
4
5
6
7
10
11
12
13
14
17
18
19
20
24
25
26
27
luty 2020
Najbliższe zawody
28.02.2020, godz. 17:30
Lahti HS-130

Puchar ¦wiata w skokach narciarskich to cykl zawodów rozgrywanych na skoczniach całej Europy. Inauguracja ma miejsce na przełomie listopada i grudnia zazwyczaj w Skandynawii, gdzie najwcze¶niej pojawia się ¶nieg. Puchar trwa do połowy marca. Po ostatnich zawodach, zwycięzca klasyfikacji generalnej odbiera Kryształow± Kulę.

Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher
Podczas Pucharu ¦wiata rozgrywa się Turniej Czterech Skoczni. Ta prestiżowa impreza jest liczona do ogólnej punktacji Pucharu.

Pierwszym zwycięzc± Pucharu ¦wiata został Austriak Hubert Neuper. Było to do¶ć niedawno, bo w 1980 r. W tym samym, roku na trzecim miejscu obok Neupera, stan±ł Polak Stanisław Bobak.

W historii tej imprezy na stałe zapisał się legendarny Fin Matti Nykänen. Niesamowity skoczek z Krainy Tysi±ca Jezior zdobył Kryształow± Kulę 4 razy, kolejno w sezonach: 1982/1983, 1984/1985, 1985/1986, 1987/1988. Na uwagę zasługuje również Adam Małysz, który do tej pory jako jedyny skoczek zdobył trzy razy z rzędu P¦.

Prócz wyj±tku Adama Małysza, od sezonu zimowego 1994/1995 skoczkowie po dwa razy z rzędu zdobywaj± to trofeum. Pierwszym był Andi Goldberger (1994/1995 i 1995/1996), następnie: Primoż Peterka (1996/1997 i 1997/1998), Martin Schmitt (1998/1999 i 1999/2000), póĽniej wspomniany wyj±tek Adama Małysza i Janne Ahonen (2003/2004 i 2004/2005).

W ubiegłym sezonie P¦ trafił do r±k Czecha Jakuba Jandy. Czy to oznacza, że i w tym roku to on będzie królował na wszystkich skoczniach ¶wiata?

Wszyscy z niecierpliwo¶ci± wyczekujemy 28 edycji Pucharu ¦wiata, której inauguracja za 11 dni w fińskim Kuusamo.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« listopad 2006 - wszystkie artykuły
Komentarze
Wehrmacht
@Dingo
Dla mnie akurat ten nie jest ciekawy, ale o gustach sie nie dyskutuje. I prosze nie przekrecac mojego nicku!
(15.11.2006, 10:41)
Dingo
@Werchmacht
To bardzo ciekawy artykuł.
(15.11.2006, 10:13)
Dingo
Małysz też zdobędzie 4 zwycięstwo w pucharze ¶wiata.Tak jak kiedy¶ Nykanen.
(15.11.2006, 10:12)
tyszanin
a może małysz wystrzeli znowu z zajefajn± form±
(14.11.2006, 15:42)
typowicz
pierwszy konkurs za okolo...10 dni.trzymajcie sie,kibice!
(14.11.2006, 12:25)
typowicz
wydaje mi sie,ze walka o zwyciestwo w ps rozegra sie pomiedzy malyszem,ahonenem i byc moze mlodzieza z austrii(morgernstern,kofler,sc hlierenzauer)i nie tylko...mysle ze tak to bedzie,bo janda ostatnio byl w slabszej formie i nie wydaje mi sie,zeby mogl obronic tytyl.tak pewnie bedzie,ale zobaczymy...:).
(14.11.2006, 12:23)
fin
ja tez podzielam zdanie goga iz maly± zmian± ze to ahonen wygra
(14.11.2006, 08:10)
Endol
Wszyscy czekamy na Kuusamo, coraz bliżej ::))))
(13.11.2006, 20:13)
paulka :)
A ja chciałam tu napisać ;) ze fantastycznym PolskiM skoczkiem jest Kamil Stoch :) przyszłam do domu i w skrzynce co... list od niego :D
zaskoczenie ogromne ;) pisalam do niego w lutym a odpis w listopadzie ale co tam hyhy ;) wlasnorecznie pisany i zdjecie z autografem BRAVO KAMIL:)
(13.11.2006, 18:35)
Daria
Tym , który poraz czawarty sięgnie po P¦ , bedzie Adam Małysz :)
I nie tylko , zapowiada się na bardzo ciekawy sezon w jego wykonaniu,
Podzcas TCS tez sobie odbije to co stracił w ubiegłym roku jak musiał rezygnować z całego konkursu dzieki super znawcy trenerowi :)
(13.11.2006, 18:23)
goga
Nic nie mam przeciwko Jandzie, ale mam nadzieję, że jego "ci±g" przerwie Ada¶.
(13.11.2006, 17:59)
marmi
Dlatego Kazek, że od Goldbergera jest tak cały czas. Zreszt± zdanie wcze¶niej masz: od sezonu zimowego 1994/1995...
(13.11.2006, 16:52)
Kazek
Dlaczego pisze się, że pierwszym, który dwa razy z rzędu zdobywał Kryształow± Kulę był Goldberger skoro nieco wyżej wymienia się Nykanena i wcze¶niejsze sezony 1984/1985, 1985/1986?
(13.11.2006, 15:28)
spiderman
My¶lę, że informacja bardzo fajna, a może jeszcze redakcja postarałaby się o jakie¶ szersze statystyki dotycz±ce samego Pucharu ¦wiata? Np. obecnie skacz±cy zawodnicy z największ± ilo¶ci± zwycięstw, itp.
(13.11.2006, 13:47)
Wehrmacht
Widac, ze redakcja juz za bardzo nie ma o czym pisac, wiec takie teksty...LOL