Drzwi wewnętrzne i zewnętrzne Hörmann - ciepło i bezpieczeństwo w Twoim domu
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
3
4
5
6
7
10
11
12
13
14
17
18
19
20
24
25
26
27
luty 2020
Najbliższe zawody
28.02.2020, godz. 17:30
Lahti HS-130

Za miesi±c będziemy już po inauguracji sezonu skoków narciarskich 2006-2007, która po raz kolejny odbędzie się w Kuusamo. Niektórzy fani dyscypliny pamiętaj± z pewno¶ci±, jakich perypetii do¶wiadczyli skoczkowie w ubiegłym roku. Nadzwyczaj ciepła i pogodna jesień 2005 sprawiła, że ¶niegu nie było nawet w północnej Skandynawii aż do połowy listopada. Pierwszy raz w historii trzeba było odwołać tradycyjne zawody w Rovaniemi, które rokrocznie inauguruj± sezon zimowy w Finlandii. Pierwsze skoki na ¶niegu można było oddać dopiero na tydzień przed rozpoczęciem rozgrywek Pucharu ¦wiata!

Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher
Tegoroczna jesień także nie należała do najgorszych, jednak ¶nieg w Laponii pojawił się już na pocz±tku paĽdziernika, a lekko minusowe temperatury sprawiły, że pokrywa ¶nieżna na najbardziej północnych obiektach Finlandii umożliwia treningi. To dobra wiadomo¶ć dla wszelkiej ma¶ci skoczków. W dniu wczorajszym oddano do użytku skocznię Ounasvaara HS100 w Rovaniemi, na której jako pierwsi pojawili się kombinatorzy. "Je¶li warunki pogodowe utrzymaj± się, będziemy mogli przed rozpoczęciem sezonu oddać około stu skoków. Dla porównania rok temu mieli¶my możliwo¶ć oddać jedynie 40-50 prób, za¶ reprezentanci innych krajów mieli za sob± nie więcej jak 20-30 skoków" mówi Hannu Manninen, lider fińskiej reprezentacji kombinatorów.

W przyszłym tygodniu do Rovaniemi na treningi przybywaj± między innymi Norwegowie oraz Japończycy. Rovaniemi jest pierwszym - i jak na razie jedynym na ¶wiecie - obiektem, na którym można już skakać na ¶niegu.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« paĽdziernik 2006 - wszystkie artykuły
Komentarze
ziomek
skoki to najlepszy sport zimowy
(31.10.2006, 21:14)
daw
ciesze się z prawie nowej skoczni żeby nasz Ada¶ i inni polacy skakali na niej daleko
(31.10.2006, 16:13)
uskotko
http://weathercam.pspt.fi/
Klikn±ć H, a potem dać największe zbliżenie :) Żaden ideał, ale lepsze to niż nic ;) Ach Kuopio...
(29.10.2006, 16:54)
Marek
Na stronie:www.finlandia.pl -jest taki poddział Kamery internetowe i jak będziesz cierpliwie szukał to napewno jeszcze co¶ znajdziesz wiem też ,że w Kuopio widać skocznie.
(29.10.2006, 15:41)
spiderman
@Marek
Dzięki, dzięki, dzięki!!! A wiesz może czy istnieje również webcam bezpo¶rednio na skocznię w Kuusamo? Masz może kamerki na inne skoczni we Finlandii?
(29.10.2006, 15:20)
Marek
http://www.rovaniemi.fi/?depti d=3707
w prawym górnym rogu na mapce
(29.10.2006, 14:23)
Marek
To do Spidemana:-Kamera na skocznie w Rovaniemi istnieje!
www.rovaniemi.fi-Rovanieme nkaupunki-Webcam-Ounasvaara
(29.10.2006, 14:17)
spiderman
Wie kto¶ czy istnieje webcam na skocznie w Rovaniemi?
(29.10.2006, 12:38)
paweł-mikul
No no!!!to mi pasuje 1-sze treningi juz niedługo sie zaczn± i ruszamy z t± karawan± do przodu!!ja juz nie moge sie doczekac inauguracji w KUUSAMO!!
(28.10.2006, 19:19)
Wehrmacht
A w Anglii jeszcze zielone drzewa. Czy tu w ogole bedzie zima???
(28.10.2006, 11:23)
spiderman
@Daria
W listopadzie bez w±tpienia, chyba, że maj± co innego w planach niż starty w P¦ ;)
(27.10.2006, 15:09)
Daria
Ale dobrze , ze ten snieg się juz pojawił ,
my¶lę , że nasza ekipa w listopadzie tam wyruszy tak jak to bylo w planach .
(27.10.2006, 09:08)
eskimos
@ Redakcja.Czemu ci±gle reklamujecie stronę Mateusza Rutkowskiego? Ta strona juz dawno nie istnieje !
(26.10.2006, 23:05)
eskimos
@ponura
Ja mam w lodówce. Podesłać Ci ?
(26.10.2006, 23:04)
Ponura
Ale im dobrze ja tez chce ¶nieg!!! :(
(26.10.2006, 20:38)
lintu
Wspaniale :) Dzięki za info Clio :)
(26.10.2006, 20:25)
spiderman
W Lake Placid raz jest ¶nieg raz go nie ma... Aktualnie jest mróz, ale zobaczcie na skocznie - ¶niegu jak na lekarstwo, prawie nic!
(26.10.2006, 15:58)
Mary-snow
@Marek
Dzięki
@AdiP . Na Antarktydzie, na Grenladii i na Svalbardzie też mozna cały rok skakać ;)))
@Clio, szkoda,że tych ¶niegowych fotek z webcam nie wkleiła¶ :)
(26.10.2006, 15:44)
Marek
Lada moment będzie można skakać w Kuusamo
www.ruka.fi-prosze spojżeć ile ¶niegu!!!
(26.10.2006, 15:05)
sg
Co w tym dziwnego przecież to już koniec paĽdziernika