Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
czerwiec 2022
Najbliższe zawody
23.07.2022
Wisła HS-134
LGP

Przed nami przedostatni sprawdzian formy zawodników przed nadchodz±cym sezonem zimowym. Kolejnym przystankiem tegorocznego Letniego Grand Prix jest niemieckie Klingenthal, które to po raz pierwszy go¶ci imprezę z tego cyklu.

Wstępnie zgłoszono około osiemdziesięciu skoczków narciarskich z 19 krajów, w tym czterech z Polski. Na Vogtland Arena prawdopodobnie jednak nie zobaczymy kilku skoczków ze ¶wiatowej czołówki, w tym Ahonena, Morgensterna czy Małysza.

Wstępna lista

Austria: Manuel Fettner, Martin Hoellwarth, Martin Koch, Andreas Kofler, Wolfgang Loitzl, Stefan Thurnbichler, Andreas Widhoelzl

Białoru¶: Maksim Anisimov, Petr Chaadaev

Kanada: Gregory Baxter, MacKenzie Boyd-Clowes, Stefan Read, Trevor Morrice

Czechy: Antonin Hajek, Jakub Janda, Roman Koudelka, Jan Matura, Jan Mazoch

Estonia: Jaan Juris, Jens Salumae

Finlandia: Janne Happonen, Matti Hautamaeki, Jussi Hautamaeki, Tami Kiuru, Harri Olli

Francja: Emmanuel Chedal, Vincent Descombes, David Lazzaroni

Niemcy: Kai Bracht, Stephan Hocke, Maximilian Mechler, Julian Musiol, Michael Neumayer, Jörg Ritzerfeld, Martin Schmitt, Georg Spaeth, Michael Uhrmann, Christian Ulmer, Andreas Wank

Włochy: Alessio Bolognani, Sebastian Colloredo, Andrea Morassi

Japonia: Shusaku Hosoyama, Tsuyoshi Ichinohe, Daiki Ito, Kenshiro Ito, Noriaki Kasai, Takeuchi Taku, Kazuya Yoshioka

Kazachstan: Nikolay Karpenko, Alexey Korolev, Asan Tachtahunov

Korea: Yong Jik Choi, Hyun Ki Kim

Norwegia: Anders Bardal, Tom Hilde, Anders Jacobsen, Thomas Lobben, Sigurd Pettersen, Bjoern Einar Romoeren

Polska: Wojciech Skupień, Rafał ¦liż, Kamil Stoch

Rosja: Ildar Fatchullin, Dmitri Ipatov, Denis Kornilov, Ilja Rosliakov, Dmitri Vassiliev

Słowenia: Rok Benkovic, Jernej Damjan, Primoz Peterka, Primoz Pikl, Jure Sinkovec

Szwajcaria: Simon Ammann, Guido Landert, Michael Moellinger

Słowacja: Martin Mesik

Szwecja: Andreas Aren, Johan Erikson
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« wrzesień 2006 - wszystkie artykuły
Komentarze
Bzzyq
@jozek_sibek
przecietnego ogladacza taki ranking malo interesuje...a jak juz lena wspomniala fis nie opiera sie na rankingach z tej strony:P a poza tym ty sie czepiasz czasami o jedn czy dwa punkty a to w przyznawaniu miejsc akurat nic nie zmienia...a przynajmniej bardzo rzadko
(27.09.2006, 23:50)
lena
@jozek_sibek
masz rację, ale FIS nie opiera się, jak się domy¶lam, przyznajac te miejsca na rankingach zamieszczanych na tej stronie, pozdro
(27.09.2006, 19:22)
jozek_sibek
@sabcia.
Ranking jest bardzo ważny - to dzięki niemu Fis przyznaje ilo¶ć miejsc dla poszczegłlnych krajów w P¦ i PK !!!
Dzieki rankingowi Austria na konkursy zimowe wy¶le 8,a Estonia czy Chiny tylko 2 zawodników !!!
Pozdrawiam.
(27.09.2006, 18:56)
Nika
A gdzie można zobaczyć relację z zawodów??? bo na europsporcie chyba nie...
(27.09.2006, 17:55)
jozek_sibek
@daf.
Dzięki za poparcie.
Wysyłałem maile do redakcji,na gg,wpisy - wszystko bez echa,a chcę tylko pomóc i podawałem na tacy!!!
Pozdrawiam.
Ps.Bylbym niesprawiedliwy - poprawiono bł±d w klasyfikacji generalnej P¦ 2005/2006r ,chodziło S.Ammanna(teraz jest prawidłowo -305 pkt),który widniał od zakończenia poprzedniego sezonu!!!
(26.09.2006, 16:42)
lena
@daf
tak jest;)pozdro
@A...
Larsa nie będzie niestety
(26.09.2006, 14:25)
daf
@lena
Sama widzisz, że to nie z Jozkiem jest problem, tylko z redaktorem odpowiedzialnym za te statystyki. Mylić się jest rzecz± ludzk±, ale je¶li już ma się bł±d podany na tacy, to chyba należałoby z tego prezentu skorzystać. Pozdrawiam.
(26.09.2006, 13:28)
A...
A Lars?
(26.09.2006, 11:47)
lena
@daf
zgodzę się z tob±, ale to nie zmienia faktu,że jozek powtarza się w kółko
może kto¶ w redakcji posłuchał by już tego jozka i zmienił te statystyki???bo biedny tak tu się ci±gle produkuje a nikt go nie słucha- skandal;)
(26.09.2006, 11:34)
daf
@lena
Jozek_sibek jest fanem statystyk, więc takie błędy s± dla niego raż±ce. Chyba się zgodzisz, że je¶li już podaje się jak±¶ informację, to dobrze byłoby, aby była i aktualna i wiarygodna :)
(26.09.2006, 11:26)
lena
nikt się nie czepia takich szczegółów jozek_sibek
chyba tylko ty to zauważyłe¶ lol
(26.09.2006, 10:05)
sabcia
@jozek_sibek
boshe...a ten znowu swoje...kogo to obchodzi ten ranking??:P
(26.09.2006, 09:51)
spiderman
Jasne, że w Klingenthalu będzie prawie cała ¶wiatowa czołówka? No bo kogo może zabrakn±ć? Jedynie Schlierenzauera. Nie wiadomo także czy Kuettel będzie. Ale on nie ma już tej wystrzałowej formy.
(26.09.2006, 08:57)
Fanka
@ Daria
Na pewno sny mog± sie spełnić. Czasem trzeba tylko im pomóc - np. intensywnym kibicowaniem :-).
(26.09.2006, 08:22)
jozek_sibek
Prawidłowy ranking WRL :
1 KUETTEL Andreas Szwajcaria 1283
2 JANDA Jakub Czechy 1279
3 AHONEN Janne Finlandia 1024
4 KOFLER Andreas Austria 1019
5 MALYSZ Adam Polska 979
6 LJOEKELSOEY Roar Norwegia 921
7 MORGENSTERN Thomas Austria 886
8 ROMOEREN Bjoern-Einar Norwegia 847
9 UHRMANN Michael Niemcy 757
10 HAPPONEN Janne Finlandia 713
11 AMMANN Simon Szwajcaria 662
(26.09.2006, 00:00)
lussi
Ahonen i Małysz beda skakac w klingenthal.
(25.09.2006, 21:37)
Live
Polska jedzie bez Adama Małysza .
Adam może nie wygrać letnie gp. ale zobaczymy my¶lę że też dobrze też się będ± spisywać się Wojciech Rafał i Kamil
(25.09.2006, 21:18)
Daria
Formalnie ADam jest zgloszony do zawodów , jest na li¶cie ,
jest również i Ahonnen i MOrgi , tylko pytanie , który z nich będzie startował nie tylko duchem :) ale i ciałem :)

wiem tylko tyle , ze Adamowi dali woln± rękę i sam ma zdecydowac , na ile się czuje mocny , żeby wystartowac w tych konkursach ale zgłoszony jest.
a jest tak bliziutko wygrania całego cyklu :) napewno ma chrapke na wygran± , ja zdaje się na jego rozum i do¶wiadczenie .

@Fanka
Już mi apetytu narobiła¶ :))
a wiesz jaki¶ czas temu snilo mi się , że Adam ponownie stan±ł na najwyższym stopniu podium M¦ , czy sny się spelniaj± ? podobno czasem tak , :)
(25.09.2006, 19:21)
Kasiunia
Mam nadzieje, ze ta lista na pewno sie zmieni!! No bo gdzie Lars!? A tym bardziej gdzie Kuttel!!?? Bez niego nie da rady, chodĽ najwarzniejsze, ze Simon jest :D
(25.09.2006, 18:51)
Monika@
Mam nadzieję, że lista startowa się zmieni..:) Jaki to konkurs bez Morgensterna i Małysza..:D:P
(25.09.2006, 17:20)
Daga
mam nadzieję, że trochę się jeszcze pozmienia, bo chciałabym żeby Morgi był....
(25.09.2006, 16:20)
Fanka
@ Daria
No i zim± może być ciekawszy efekt wizualny: te b±belki na tle skrz±cego się ¶niegu...
(25.09.2006, 16:08)
Daria
Tak jak jest to wstepna lista , tak nie wiadomo czy będzie tam cała czolówka ,
zobaczymy ,
czy Adam jest bez formy ? no nie wiem , spzreczałabym się on potrafi się mobilizowac własnie na zawodach ,
myslę , że pojedzie ,
@Fanka
a już myslałam , ze jestem odstrzelona przez ciebie :))
ale wszystko przed nami , jesli nie będziemy teraz strzelać korkami od szampana to , zim± :))
Pozdrawiam :)
(25.09.2006, 16:02)
Apolinary
To naszych już tylko trzech może startować- ze względów finansowych, vide jak ostatnio w Japan?
(25.09.2006, 15:57)
Ushuaia
Na wstępne listy podaje się bylekogo. A naprawdę zawsze jest inaczej. Więc ta lista nic nie znaczy. To takie wróżenie z kart. Równie dobrze mozna by podać [pierwszych 80 z rankingu LGP i tez by¶my bylli równie "blisko prawdy".
Po treningach w Zakopanem okaże się czy Adam pojedzie. Je¶li jest bez formy, i nie przeskakuje reszty naszych o 15-20 metrów , to nie ma tam po co jechać i się denerwować. Przecież będzie cała czołówka.
(25.09.2006, 15:13)
Fanka
@ Thomas
Ten czwarty jedzie "incognito".
(25.09.2006, 14:26)
Thomas
Masz racje Sting......
(25.09.2006, 14:23)
Thomas
Tutaj chyba kto¶ nie umie dodawać... we wstępie napisali że 4 zawodników z Polski,... a póĽniej podali skład reprezentacji Polski i tam podali Skupnia, ¦liża i Stocha....
(25.09.2006, 14:22)
sting
Szkoda że małysz nie jedzie bo takto niewygra LPG i było by szkoda gdyby przegrał :)()()
<lol>

LuĽno
(25.09.2006, 14:22)
spiderman
Widoczny brak Andreasa Kuettela i Roara Ljoekelsoeya.
(25.09.2006, 13:56)
Filut
szkoda ze ne bedzie morgiego:(
(25.09.2006, 12:37)
Fanka
@ Wehrmacht
A ja - Rafałowi.
(25.09.2006, 11:19)
Wehrmacht
To je¶li Adam nie pojedzie, to ja kibicuje najbardziej Kamilowi, jesli chodzi o naszych.
(25.09.2006, 10:49)
Fanka
@ Daria
Nie wygl±da to dobrze, ale chyba nie wypijemy tego szampana za zwycięstwo Adasia w całym cyklu. Co się odwlecze - to nie uciecze. Miejmy nadzieję, że nadrobimy to w zimie - po M¦ lub całym cyklu P¦. Tymczasem - pozdrawiam.
(25.09.2006, 10:30)
Fanka
@ ja
Oberhof, 3.10.2006 r.
(25.09.2006, 10:26)
ja
czy to sa ostatnie zawody w LG.?? bo pisze ze to przedostatni sprawdzian...a jaki jest ostatni:)
(25.09.2006, 10:24)
Daria
Przeciez pisz± wyraznie , ze to lista wstępna ,
wstępna listę zawodników , każdy kraj musi podawac z duzym wyprzedzeniem , kto będzie brał udzial , co nie znaczy , ze to ostateczna i nic się nie zmieni .
Przepisy tak dyktuj± , ze trzeba duzo naprzód podawać składy.
Natomiast kto ostatecznie wystartuje , decyzja zapadnie na odprawie technicznej przed samymi zawodami i tak bedzie z naszymi zawodnikami.

Faktycznie jeszcze nie wiadomo czy Adam bedzie startował , wszak jego celem jest zima , zreszt± chyba każdej ekipy ,
z tego co wiem , nasi nie zmienili cyklu przygotowań treningowych , cały zcas realizuj± trening , pod zimę i M¦ , w lutym , a LGP , to bylo po drodze , dla sprawdzenia skoków.



(25.09.2006, 09:11)
Elken
dziwne, bo fińskie Ľródła podaj± że ahonen jedzie