TOTALbet - legalny polski bukmacher
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
2
3
5
7
8
9
10
11
14
15
16
17
21
22
23
25
28
29
styczeń 2019
Najbliższe zawody
24.01.2019, godz. 14:00
Lahti HS-100
M¦J K ind.

Matti Hautamaeki został Mistrzem Finlandii w skokach na igelicie. Drugie miejsce zaj±ł jego kolega z Puijon Hiihtoseura, Janne Happonen, za¶ trzeci był Tami Kiuru z Lahti.

TOTALbet - legalny polski bukmacher
W odróżnieniu od wczorajszego konkursu drużynowego, dzi¶ na skoczni Puijo w Kuopio wiało słabiej, choć i tak wiatr nieco mieszał szyki zawodnikom. Zdumiewaj±co dalekie miejsca zajmowali po pierwszej serii tak wypróbowani skoczkowie jak Harri Olli, Arttu Lappi czy Risto Jussilainen. Nie zawiedli jednak faworyci, a walka o medale była bardzo wyrównana. Na półmetku prowadził Matti Hautamaeki z jedynie półmetrow± przewag± (0,9 punktu) nad Janne Happonenem - ta dwójka jako jedyna przekroczyła punkt konstrukcyjny obiektu - za¶ Tamiego Kiuru i Janne Ahonena (miejsca 3 i 4) dzieliły niespełna dwa punkty. Za nimi plasowali się kolejni skoczkowie z Lahden Hiihtoseura: Veli-Matti Lindstroem oraz Akseli Kokkonen.

Druga seria nie przyniosła zmian na szczycie, natomiast poprzesuwało się trochę na dalszych miejscach. Ładnymi skokami popisali się Jussi Hautamaeki (119 m), Joonas Ikonen (115,5) oraz wyżej wspomniany Arttu Lappi (119,5), co pozwoliło im awansować w klasyfikacji końcowej. Swoj± próbę zupełnie zepsuł Veli-Matti Lindstroem, za¶ Akseli Kokkonen ostatecznie zaj±ł siódm± lokatę, co pozwala z optymizmem patrzeć na dalsze starty tego zawodnika. Janne Ahonen skokiem na odległo¶ć 116 m nie zdołał dostać się na podium i musiał zadowolić się czwart± pozycj±. Ta sztuka udała się wszakże Tamiemu Kiuru, który mógł ¶więtować br±zowy medal krajowych mistrzostw. Janne Happonen, typowany przez wielu na zwycięzcę, być może nie wytrzymał presji - 120,5 metra okazało się za mało, by pokonać Hautamaekiego. Matti skoczył w drugiej serii jedynie metr bliżej niż w pierwszej i wygrał zawody. Tak czy owak, publiczno¶ć była zadowolona: złoto i srebro Mistrzostw Finlandii przypadły zawodnikom z Kuopio.

Wyniki zawodów:

1. Matti Hautamaeki (PHS) - 123,5/122,5 - 244,8 pkt.
2. Janne Happonen (PHS) - 123/120,5 - 239,3 pkt.
3. Tami Kiuru (LHS) - 120/117,5 - 225,5 pkt.
4. Janne Ahonen (LHS) - 119,5/116 - 220,4 pkt.
5. Jussi Hautamaeki (PHS) - 112/119 - 210,8 pkt.
6. Joonas Ikonen (PHS) - 110/115,5 - 199,4 pkt.
7. Akseli Kokkonen (LHS) - 114/110 - 197,2 pkt.
8. Arttu Lappi (PHS) - 103/119,5 - 195,5 pkt.
9. Veli-Matti Lindstroem (LHS) - 117,5/99 - 180,2 pkt.
10.Kalle Keituri (LHS) - 101/113 - 177,7 pkt.
11.Olli Muotka (OH) - 115/98,5 - 172,3 pkt.
12.Herman Huczkowski (OH) - 101/111,5 - 172 pkt.
13.Olli Pekkala (LHS) - 103/108,5 - 170,7 pkt.
14.Jens Salumae (PHS) - 100,5/111 - 168,2 pkt.
15.Risto Jussilainen (JHS) - 103/108,5 - 166,7 pkt.
16.Harri Olli (OH) - 105,5/102 - 163 pkt.
17.Antti Lehtinen (LHS) - 110/98 - 162,9 pkt.
18.Kimmo Yliriesto (LHS) - 95/109,5 - 157,6 pkt.
19.Lauri Hakola (PHS) - 105/100 - 155,5 pkt.
20.Kai Kovaljeff (Lieksan HS) - 98,5/105 - 151,3 pkt.
----------
23.Juha-Matti Ruuskanen (PHS) - 89/98,5 - 120,5 pkt.
25 Pekka Salminen (PHS) - 85/97 - 106,6 pkt.

zobacz zdjęcia z Mistrzostw Finlandii »
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« wrzesień 2006 - wszystkie artykuły
Komentarze
daf
@bin Laden
Powiniene¶ być zbanowany za idiotyczny nick. Naprawdę jeste¶ taki głupi?
(20.09.2006, 09:48)
daf
Faktycznie warunki musiały byćbardzo nierówne - wystarczy popatrzeć jakie długo¶ci skoków mieli Jussi Haumatameki, Arttu Lappi, V.M. Lindstoem, Kalle Keituri, Olle Muotka czy Jens Salumae.
(20.09.2006, 09:46)
Clio
no pewnie! I w dodatku naprawdę mocno wiało. W formie s± Ahonen, Happonen, Hautamaeki, Kiuru - ale też nie można mówić, który jest we większej. Kiuru na K90 skakał słabiej, Happonen też, Matti też nie zachwycił, a z kolei Vellu zepsuł jeden skok na K120, podczas gdy we wszystkich pozostałych szło mu super. Na podstawie samych miejsc jednego czy dwóch konkursów nie można wnioskować o formie b±dĽ jej braku - nie bior±c pod uwagę innych okoliczno¶ci, ludzie! Że Ahonen zaj±ł czwarte miejsce, ¶wiadczy, że nie jest w formie? ¦miać się czy płakać nad tak± głupot±?
(18.09.2006, 18:33)
Fanka
@ _An_
Oprócz tego istnieje mozliwo¶ć, że każda grupa zawodników skakała z innnego rozbiegu, dlatego "indywidualne" wyniki konkursu drużynowegpo można uznać jako wybitnie "przybliżone".
(18.09.2006, 15:43)
_An_
Ludzie, ludzie... Porównajcie sobie te wyniki z konkursem drużynowym. Najlepszy w tamtym konkursie, Lindstroem - 9, drugi Janne - 4, trzeci Janne H - 2. Hautamaeki był dopiero 4, z duż± strat± do tej trójki. Pi±ty Lappi zaj±ł ósme miejsce, szósty (z ogromn± strat± do czołówki) Tami Kiuru był aż na trzecim miejscu. Taki rozstrzał raczej nie pozwala uznawać tych konkursów za obiektywne...
(18.09.2006, 15:19)
Jaro
nawet nie można napisać, że "Janne jest bez formy", bo już nazw± cię dzieckiem. A najbardziej podoba mi się rada: "weĽ na wstrzymanie". I kto to mówi? He he he
(18.09.2006, 12:01)
Elken
Letnia forma nie ma nic wspólnego z zimow±. na dodatek janne nie znosi skoczni w kuopio, a poza wszystkim nie jest jakas małpk± która ma skakać jak maszynka ku uciesze gawiedzi. ma prawo do swoich zainteresowań pozaskokowych.
(18.09.2006, 11:58)
uskotko
droga Dariu,
piszesz, jakbys skoki ogladala od roku i zupelnie nie miala pojecia, co w trawie piszczy. Wez, dziecko, na wstrzymanie. Milego dnia!
(18.09.2006, 10:48)
Daria
Naprawdę myslicie , ze gdyby Janne był w doskonałej formie to pozwoliłby sobie zdmuchnac sprzed nosa wygran± ?
otóż , bł±d ,

pzregrał , bo wyrażnie nie jest teraz w formie ,
Ale to jest tak , jak całe lato lezy lub zajmuje się wy¶cigami ,
tylko latka lec± , moze być tak w któryms momencie , ze stare metody nie zadziałaj± ,
i formy na zimę , nie bedzie .
(18.09.2006, 09:34)
Dingo
Kokkonen znów w formie!
(17.09.2006, 22:14)
uskotko
@Polonus.
Trochę nie do końca. Lahti i Kuopio s± głównymi o¶rodkami, Rovaniemi od biedy, ale w takim Kuusamo czy Jyvaskyla rzeczywi¶cie nikt nie skacze. Jest jeszcze tylko Vuokatti - jako szósty z tych dużych o¶rodków - i tyle. O reszcie się wła¶ciwie w kontek¶cie skoków nie wspomina: Lieksa, Hyvinkaa, Kitee... Taki kraj.
(17.09.2006, 19:05)
Polonus
W fińskich skokach to jak w amerykańskiej polityce.
Dwie wielkie partie i wokół prawie susza. Jeszcze jakies OH jako kwiatek do kozucha. A przecież jest tam sporo duzych o¶rodków i skoczni. Dlaczego więc dobre wyniki i sukcesy s± tylko udziałem dwóch?
@Elken
Ty weĽ lepiej sprawdĽ dane w dowodzie. Moze Ty jeste¶ Hautamaeki?
(17.09.2006, 18:41)
Elken
ja też lubię leżeć na kanapie. nie ma to jak promocja ambitnego stylu życia. hehehe
(17.09.2006, 18:26)
uskotko
ej no, Janne sobie nigdy nie odpuszcza! Ale skoczni w Kuopio nie lubi, więc trudno oczekiwać rewelacyjnego wyniku. Dla mnie miejsce 4 jest ok... ech... choć oczywi¶cie zawsze byłoby miło, gdyby był wyżej.
A co do Havu - niby taki wielki mistrz, zwyciężył w letnich skokach fińskich, wygrał ostatnio w Hakubie i wszyscy się zachwycaj± - a tu proszę. Nerwy pu¶ciły i przegrał z Mattim, który lubi leżeć na kanapie... Heh....
(17.09.2006, 18:22)
Ushuaia
@Laurinko :))))))
Wiesz, że mówisz z wielka fanka Janka Ahonena ?
Po co on ma po raz 20 który¶ MF wygrywać, niech teraz koledzy poszalej±. Najlepsi: Małysz, Janda, Ahonen często po prostu odpuszczaj± sobie w takich konkursach. Często może to być tez obawa przed przeskoczeniem skoczni (bo raczej belki s± wtedy dla nich za wysoko)
(17.09.2006, 16:32)
Laurinko
Jeszcze nie powinien...
(17.09.2006, 15:53)
Ushuaia
No tak , Ahonen to powinien juz karierę konczyć ;)
(17.09.2006, 15:47)
Laurinko
Coż za inteligentny komentarz... Roznica nie była wcale tak duża... Słabo wypadł raczej Ahonen.
(17.09.2006, 15:39)
bin Laden
Havu dopiero drugi??? no nie. widać chłopak się skończył hehehehe co za dno drugie miejsce bleeeee