Już dzisiaj od godziny 15:00 rozpoczną się w Hinterzarten oficjalne treningi oraz kwalifikacje do niedzielnych zawodów indywidualnych inaugurujących kolejną edycję Letniej Grand Prix. Jutro o 19:00 zostanie rozegrany konkurs drużynowy, godzinę wcześniej rozpocznie się seria próbna. Zawody niedzielne zaplanowane są na godzinę 15:00, seria próbna odbędzie się o 14:00. Poniżej podajemy składy poszczególnych ekip oraz dzisiejszą listę startową.
Niemcy
Christian Ulmer, Martin Schmitt, Michael Neumayer, Georg Spaeth, Michael Uhrmann
Austria
Mathias Hafele, Gregor Schlierenzauer, Manuel Fettner, Martin Hoellwarth, Wolfgang Loiztl, Martin Koch, Andreas Widhoelzl, Andreas Kofler
Finlandia
Kalle Keituri, Jussi Hautamaeki, Tami Kiuru, Matti Hautamaeki, Janne Happonen, Harri Olli
Norwegia
Anders Jacobsen, Tom Hilde, Anders Bardal, Sigurd Pettersen, Lars Bystoel, Bjoern Einar Romoeren, Roar Ljoekelsoey
Polska
Stefan Hula, Piotr Żyła, Kamil Stoch, Adam Małysz
Czechy
Roman Koudelka, Antonin Hajek, Jan Matura, Jakub Janda
Rosja
Ildar Fatchullin, Dmitry Ipatov, Denis Kornilov, Dmitry Vassiliev
Japonia
Taku Takeuchi, Kazuya Yoshioka, Tsuyoshi Ichinohe, Takanobu Okabe
Szwajcaria
Michael Moellinger, Simon Ammann, Andreas Kuettel
Slowenia
Primoz Pikl, Primoz Peterka, Rok Benkovic, Jernej Damjan, Robert Kranjec
Szwecja
Johan Erikson, Andreas Aren, Jakob Grimholm
Kanada
Boyd-Clowes Mackenzie, Gregory Baxter, Trevor Morrice, Stefan Read
Francja
Vincent Sevoie Descombes, Nicolas Dessum, Emmanuel Chedal, David Lazzaroni
Korea
Heung-Chul Choi, Yong-Jik Choi, Chil Gu Kang, Hyun-Ki Kim
Bialorus
Petr Chadaev, Maksim Anisimov
Slowacja
Martin Mesik
Estonia
Jens Salumae
Lista Startowa
1. Descombes Savoie Vincent (FRA)
2. Chadaev Petr (BLR)
3. Choi Heung-Chul (KOR)
4. Ulmer Christian (GER)
5. Mathias Hafele (AUT)
6. Kalle Keituri (FIN)
7. Choi Yong-Jik (KOR)
8. Dessum Nicolas (FRA)
9. Anisimov Maksim (BLR)
10. Erikson Johan (SWE)
11. Takeuchi Taku (JPN)
12. Mackenzie Boyd-Clowes (CAN)
13. Baxter Gregory (CAN)
14. Anders Jacobsen (NOR)
15. Fatchullin Ildar (RUS)
16. Koudelka Roman (CZE)
17. Kang Chil Gu (KOR)
18. Aren Andreas (SWE)
19. Morrice Trevor (CAN)
20. Hautamaeki Jussi (FIN)
21. Grimholm Jakob (SWE)
22. Mesik Martin (SVK)
23. Hajek Antonin (CZE)
24. Schlierenzauer Gregor (AUT)
25. Ipatov Dmitry (RUS)
26. Chedal Emmanuel (FRA)
27. Read Stefan (CAN)
28. Kim Hyun-Ki (KOR)
29. Hilde Tom (NOR)
30. Salumae Jens (EST)
31. Lazzaroni David (FRA)
32. Pikl Primoz (SLO)
33.
Hula Stefan (POL)
34.
Zyla Piotr (POL)
35. Yoshioka Kazuya (JPN)
36. Ichinohe Tsuyoshi (JPN)
37. Kornilov Denis (RUS)
38.
Stoch Kamil (POL)
39. Moellinger Michael (SUI)
40. Fettner Manuel (AUT)
41. Hoellwarth Martin (AUT)
42. Schmitt Martin (GER)
43. Olli Harri (FIN)
44. Pettersen Sigurd (NOR)
45. Matura Jan (CZE)
46. Peterka Primoz (SLO)
47. Loitzl Wolfgang (AUT)
48. Bardal Anders (NOR)
49. Benkovic Rok (SLO)
50. Damjan Jernej (SLO)
51. Neumayer Michael (SUI)
52. Vassiliev Dmitry (RUS)
53. Kiuru Tami (FIN)
54. Spaeth Georg (GER)
55. Ammann Simon (SUI)
56. Kranjec Robert (SLO)
57. Koch Martin (AUT)
58. Happonen Janne (FIN)
59. Bystoel Lars (NOR)
60. Okabe Takanobu (JPN)
61. Hautamaeki Matti (FIN)
62. Widhoelzl Andreas (AUT)
63.
Malysz Adam (POL)
64. Uhrmann Michael (GER)
65. Kofler Andreas (AUT)
66. Romoeren Bjoern Einar (NOR)
67. Ljoekelsoy Roar (NOR)
68. Kuettel Andreas (SUI)
69. Janda Jakub (CZE)