Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
6
7
8
9
13
14
15
16
20
21
22
24
27
28
luty 2023
Najbliższe zawody
10.02.2023, godz. 16:00
Hinzenbach HS-90
PŚ K

Podczas kongresu FIS w Vilamoura podjęto decyzję, o przedłużeniu wieku juniorskiego z 18 do 20 lat.

Polacy w ostatnich mistrzostwach juniorów spisywali się dobrze. Dzięki zmianie przepisów szansę na udział w tych zawodach będą mieli bardziej doświadczeni zawodnicy. Przyszłoroczne zawody, które odbędą się we włoskim Traviso będą szansą dla Polaków, bowiem po zmianach FIS-u będzie mógł wziąć w nich udział m. in. Kamil Stoch, który jest polską nadzieją skoków narciarskich. Skoczek z Zębu bez zmiany przepisów nie miałby szans na występ, gdyż będzie miał wówczas 19 lat.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« maj 2006 - wszystkie artykuły
Komentarze
mk
W takim razie może zobacze jeszcze Atle Ronsena i to w Szczyrku!-to chyba najlepsza wiadomość ze wszystkich,jakie ostatnio tu czytalam(może poza wyzdrowieniem Mazocha),dziękuje Ci redakcjo,dziękuje Ci FISie,Boże....można już kupic bilet?:)
(01.02.2007, 22:22)
Cindy
Super! Teraz będzie wiecej zawodnikow w MMS! <jupi>
(15.06.2006, 13:45)
Julka
@ciekawy:
Mateusz Rutkowski nie załapie się już na MŚJ bo jest z rocznika 86. A poza tym myślę, że jeden tytuł mistrza świata juniorów już dość namieszał mu w głowie, więc po co mu drugi?
(30.05.2006, 13:17)
daf
Sorry, Hula juz "za stary". Ale jest jeszcze Urbanski i Topor...
(30.05.2006, 10:54)
daf
Przede wszystkim bedziemy mieli naprawde silna druzyne! Stoch, Hula, Zyla, Rutkowski. A na "doczepke" Kowal... :). Toz to prawie nasza kadra A !
(30.05.2006, 10:52)
fan skoków
Liczę na to że zdobędzie to co nie udało się w Rovanerii. Będą mogli startować: Ikonen, Chadaev. Z Polaków srebrna drużyna z Finlandii, Ł.Rutek. Może znów będzie medal.
pozdrowienia
(30.05.2006, 10:39)
daf
I przydaloby sie wprowadzic zakaz skakania dziecakom ponizej 18 roku zycia na skoczniach o HS wiekszych niz 120m. Jeszcze w zyciu zadza poskakac na duzych skoczniach, a szkoda ich mlodych stawow na takie przeciazenia...
(29.05.2006, 15:07)
daf
A wogole to powinno byc 21 lat, a nie 20.
(29.05.2006, 15:05)
andbal
Julka wytłumaczyła, że liczy się tylko rocznik urodzenia itd. Poza tym przed olimpiadą w MŚJ brała udział niajaka Kowalczyk więc w innych dyscyplinach czyli biegach czy kombinacji 20 lat jako granica już była więc przeniesienie na skoki to ujednolicenie .(kropka)
(29.05.2006, 15:00)
ciekawy
A co z Mateuszem Rutkowskim, czy on może po raz drugi zostać MŚJ?
(29.05.2006, 12:35)
Julka
Podczas Mistrzostw Świata Juniorów w PRZYSZŁYM ROKU- Kamil Stoch będzie miał ROCZNIKOWO 20 lat (czyli się łapie, bo to rocznik 87), a Thomas Morgenstern będzie miał ROCZNIKOWO 21 lat (on jest z rocznika 86). LICZY SIĘ ROCZNIK a nie data urodzenia!
(28.05.2006, 18:21)
Daria
Tak żeczywiście to nie wiem czy to dobrze , ze wydlużono ten wiek ,

zawodnik w tym wieku powinien iść do przodu a nie cofać się ,
powinien startować już na MŚ ale seniorów , a o juniorach powinni zapomniec ,

moim zdaniem lepiej bylo tak jak bylo , czyli do 18-stego roku życia junior.
(28.05.2006, 15:22)
spiderman
No to Kamil staje się chyba głównym faworytem MŚJ ;-) Oczywiście jeśli zdecyduje się w nich wystąpić... Może się okazać, że ważniejsze dla niego będą zawody PŚ :D
(28.05.2006, 00:19)
:)))))))))
@Wer....
No weiesz, tweraz się młodzież wolniej rozwija :P
(27.05.2006, 20:00)
Moniuszko
Kamil na najbliższych MŚJ będzie miał 20, a nie 19 lat.
(27.05.2006, 18:17)
Wehrmacht
Mianem juniorów to sie powinno określać tylko tych najmłodszych skoczków, a nie jak ktos ma 20 lat !!
Bo to wychodzi, że Morgenstern jest na dzień dzisiejszy juniorem, a to to juz bardzo dziwnie brzmi no nie ???
Może wkrótce juniorzy będą mogli mieć nawet po 25 lat, a to już byłoby chore, gdyz dla mnie juniorem powinien być skoczek tak gdzieś do 18 lat.
(27.05.2006, 18:14)
Szymek
Kamil musi wygrać!!!
(27.05.2006, 17:53)
Liza Michelle
no Thomas będzie miał 21 lat... bo jest '86 rocznik, a Kamil '87... więc.. cóż. niestety nie zobacyzmy go na arenach juniorskich skoczni.. a szkoda, szkoda,.. bo byłby chyba murowanym faworytem.... :) possderrko dla wszystkich jego fanów:* thomasa sie wie fanów :* aloha
(27.05.2006, 17:35)
Aneta
To bardzo dobzre , ze wydlużono wiek , mozemy wystawić większą ilosc zawodników w tym wypadku ,
Kamil to bardzo zdolny i utalentowany zawodnik , moze do niego dolączyć Piotrek Żyla , Lukasz Rutkowski , zobaczymy ,

Powodzenia chlopaki.
(27.05.2006, 17:09)
Gałąź
Wesołego Stocha!
(27.05.2006, 15:25)
Ushuaia
Morgi będzie miał 21 !!!
MŚJ sa w następnym roku kalendarzowym. Liczy się rocznik a nie data urodzenia.
(27.05.2006, 14:13)
pelka
Skoro Kamil bedzie miał wtedy 19 lat, to Morgi bedzie miał 20 (już mają). A jeśli juniorzy są do wieku 20 lat, to Morgi także będzie mógł brać udział prawda? Jeśli tak, to wydaje mi się, że ma ogromną szansę zostać dwukrotnym mistrzem juniorów...:):):)
(27.05.2006, 12:00)
Luk
Może lepiej niech Kamil popracuje nad techniką lądowania.... pamiętam dwa upadki, na MŚJ, gdzie był ósmy i w Lahti w drużynówce... Gdyby nie te upadki, miałby on złoto, i fantastyczny skok w Lahti.
(27.05.2006, 10:55)
Ana
Kamilek ja w Ciebie wierzę !!!
(27.05.2006, 10:01)
fredka
to mamy złoto w kieszeni!!!
(27.05.2006, 09:23)
Ushuaia
No jak zwykle o Piotrku ŻYLE zapomniano !!!
Ładnie to tak ?
(27.05.2006, 09:19)
123
no no...fajnie!
(27.05.2006, 08:18)