Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
6
7
8
9
13
14
15
16
20
21
22
24
27
28
luty 2023
Najbliższe zawody
10.02.2023, godz. 16:00
Hinzenbach HS-90
PŚ K

Obradujący w portugalskim Vilamoura kongres FIS zadecydował, że gospodarzem Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym w  roku 2011 zostanie Oslo. Z marzeniami o organizacji pożegnały się Val di Fiemme oraz Zakopane. Przechodzą jednak automatycznie do kolejnej rundy (organizacja MŚ w 2013), w której rywalizować będą między innymi z fińskim Lahti.

Oslo, które starało się o MŚ 2009 i przegrało z Libercem, tym razem odniosło miażdżący sukces, zdobywając dwanaście z  szesnastu głosów. Na reprezentanta Italii głosowało czterech przedstawicieli, zaś Zakopane nie otrzymało ani jednego głosu. Czy możemy traktować ten wynik w kategorii porażki? Chyba tak - biorąc pod uwagę doskonałe opinie, jakimi Zakopane cieszy się przy okazji organizacji Pucharu Świata w skokach narciarskich, i chlubną historię (MŚ w latach 1929, 1939 oraz 1962). Przegrana z takim rywalem jak Oslo nie jest niczym wstydliwym, jednak przegrana w takiej proporcji budzi poważne zaniepokojenie.

Norwegowie po raz ostatni organizowali MŚ w roku 1997, w Trondheim. W samym Oslo rywalizowano poprzedni raz w 1982. Co musi zrobić Polska, by powierzono jej tak odpowiedzialne zadanie? Może tym razem doczekamy odpowiedzi, gdyż najwyraźniej nikt jej nam odpowiednio wcześnie nie udzielił.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« maj 2006 - wszystkie artykuły
Komentarze
mk
I znowu przegralismy.....czy kiedykolwiek nas Zachód doceni........................ .....?Co chcecie od Zakopanego?:)W czym ustepuje jakiemus Oslo?Że nie jest stolica....:)
(08.02.2007, 13:17)
sabcia
@emu
ja tylko mysle ze najpierw trzeba zainwestowac w nowe obiekty np. wspomniane trasy biegowe..ale nie tylko.. a dopiero pozniej starac sie o organizacje MS....
a obawiam sie ze do wyborow na 2013r...poprostu nie zdazymy...:)
(27.05.2006, 21:07)
Martin'ka!!!
Ale przynajmniej kibiców mamy ajlepszych na świecie!!!
(27.05.2006, 20:10)
Jaro
MŚ to nie tylko skoki... Tajner i spółka chyba o tym zapomnieli.
(26.05.2006, 22:10)
Andrzej
Muszą odbyc się MŚ w Oslo bo jest plan przebudowy skoczni
(26.05.2006, 21:47)
Ekserez
Katastrofa !!!A Tajner myśli że Zakopane zorganizuje MŚ jak najmniejszym kosztem sił to sie grubo myli !!! Najpierw niech zacznie sie budowa wszystkiego co potrzeba a jak skończy sie bydowa to wtedy mozna zacząć kandydować.
(26.05.2006, 11:28)
ada
za 2 lata mamy najlepsza jak narazie pozycje do organizowania bo w 2013r. organizowac chce Lahti i Falun czyli Skandynawskie panstwa...
(26.05.2006, 10:31)
123
no i trzeba sprobowac znow za 2 lata...
(26.05.2006, 07:50)
daf
@Emu
Z Balic to nie jakies 80 tylko 110km !. 30km na Zakopiance to nie w kij dmuchał :)
(26.05.2006, 00:03)
Emu
Nie 200, tylko jakieś 80... Ale jedzie się tak szybko, jakby faktycznie było 200. ;) Trwa przebudowa zakopianki, tylko jakoś nie mam nadziei na to, że szybko się skończy.
(25.05.2006, 23:29)
Hase
juz sobie wyobrazam jak dojezdzaja tam ludzie z calego swiata... cudowna zakopianka z najblizszego, oddalonego o 200 km lotniska w Kraku...
dobrze ze przegralismy, przynajmniej porazki nie bedzie
(25.05.2006, 23:23)
Emu
@ sabcia:
W czym rok 2015 ma być lepszy od 2013 (i dlaczego Tajner z założenia ma mieć rację ;))?
(25.05.2006, 22:56)
ada
no ale jednym z powodow dla ktorego nie ma u nas MŚ w 2011r. jest to ze w 2009 MŚ organizuje Liberec i to jest podobny region, a jak MŚ przeniosa sie do Skandynawii to to juz nie jeest blisko Polski...
(25.05.2006, 21:38)
sabcia
apoloniusz tajner w wywiadzie dla tvp wspomnial cos o 2015r.....chyba uznal ze w 2013 nie ma sensu...jesli tak mysli to ma racje
(25.05.2006, 21:09)
Emu
Dodam od siebie: Zakopane prawie nie ma tras biegowych! Jedna wąska i niezbyt trudna (wiem, bo sama tam biegałam), a inne? Nie wiadomo mi, byśmy mieli trasę zdatną do organizacji biegu na 50 km.
(25.05.2006, 20:55)
Glon
Wśród członków FIS nie ma Polaka, do tego wiecznie zakorkowana "zakopianka", brak bazy, itd.
(25.05.2006, 20:51)
spiderman
Po takim blamażu, nie mamy co kandydować do MŚ 2013 itd... Odsuńmy się w cień. Kandydujmy w następnym stuleciu, może wtedy się uda.
(25.05.2006, 20:41)
sabcia
.."Zakopane ani jednego...">>>eh ..smutna rzeczywistosc:(