Drzwi wewnętrzne i zewnętrzne Hörmann - ciepło i bezpieczeństwo w Twoim domu
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
3
4
5
6
7
10
11
12
13
14
17
18
19
20
24
25
26
27
luty 2020
Najbliższe zawody
28.02.2020, godz. 17:30
Lahti HS-130

FIS daje zielone ¶wiatło skokom kobiet, ale walka ma trwać co najmniej do jutra. Na stronie FIS napisano: "Na podstawie propozycji ze strony Komisji Skoków Narciarskich FIS, Rada FIS doradzi Kongresowi FIS w pi±tek wprowadzenie kobiecych skoków narciarskich do programu Mistrzostw ¦wiata w narciarstwie klasycznym oraz przekazanie Międzynarodowemu Komitetowi Olimpijskiemu petycji o wprowadzenie kobiecych skoków narciarskich do programu Zimowych Igrzysk Olimpijskich". Jednak w komisji skoków nie ma zgody i znaczna czę¶ć chce, żeby skoki kobiet znalazły się w programie dopiero w 2011 r.

Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher
Oznaczałoby to de facto katastrofę - marzenia o olimpiadzie musiałyby zostać przesunięte o kolejne cztery lata. Jeżeli przed igrzyskami w Vancouver w 2010 r. nie odbędzie się konkurs kobiecy w ramach Mistrzostw ¦wiata, panie niemal na pewno nie będ± mogły wzi±ć udziału. Wiele zawodniczek, które dzi¶ maj± po 20 lat, może się do tego czasu wycofać, albo przynajmniej zawiesić kariery i zdecydować się na założenie rodziny i znalezienie pracy.

Kiedy w latach 90. u pocz±tku kariery sportowej stały zawodniczki z Park City - do dzi¶ startuj±ce skoczki takie jak Lindsey Van czy Jessica Jerome - mówiło się o wprowadzeniu skoków kobiet do programu planowanych igrzysk wła¶nie w tym mie¶cie. PóĽniej okazało się, że nawet Turyn jest "za wcze¶nie". Podczas niedawnej olimpiady amerykańskie media nagło¶niły drastyczny przykład nierówno¶ci w osobach rodzeństwa Johnsonów. Anders w wieku zaledwie 16 lat został mianowany do drużyny olimpijskiej, jego starsza siostra nie mogła wzi±ć udziału tylko z powodu swojej płci. Gdyby w Pragelato odbył się drużynowy kobiecy konkurs skoków, Alissa Johnson niemal na pewno wróciłaby ze złotym medalem.

Ostateczna decyzja w kwestii terminu pierwszych M¦ z udziałem skoczek narciarskich ma zostać podjęta jutro. W idealnej sytuacji na M¦ w Libercu odbyłby się tylko konkurs indywidualny, dwa lata póĽniej przeprowadzonoby już także rywalizację drużynow±. W tej chwili kraje, które najbardziej wspierały wprowadzenie skoków kobiet na M¦, zajm± się krótkoterminowym lobbingiem na rzecz roku 2009.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« maj 2006 - wszystkie artykuły
Komentarze
HIHI!!!
Zawsze wierzyłem w p. Adama Małysza.Zawsze będę jego wiernym kibicem!!!:)
(09.06.2006, 08:58)
Sylaczek:)
Uwielbiam Małysza.On jest super!!!
(09.06.2006, 08:44)
Ushuaia
Gratulacje dla portalu skokinarciarskie.pl za 6 lat propagowania skoków i cieszenia nas kibiców zawsze ¶wieżymi informacjami i ciekawostkami ze ¶wiata skoków i skoczków!
Portalowi i całej Redakcji życze wytrwało¶ci i dużo energii do dalszej pracy dla dobra skoków i nas -kibiców.
(26.05.2006, 15:56)
Ushuaia
Mam nadzieję,że wreszcie w FIS zwycięży zdrowy rozs±dek. To skandal, by rzucać takie kłody pod nogi dziewczętom pragn±cym skakać !!!
Nie ma dużo dziewcz±t skacz±cych, bo nie maja perspektyw, a nie maja perspektyw , bo ich niedużo skacze. Błędne koło. To FIS i zwi±zki narciarskie powinny zadbać o propagowanie skoków kobiet, a nie organizacje kobiece. To już paranoja !
Sport , to sport, bez względu na płeć!
Co to za bzdura by zkazywać kobietom skakac na olimpiadzie! To niecch wystartuj± tam z mężczyznami !!! Zobaczymy ilu z z panów skoczy gorzej od nich, mimo,że tam reprezentuj± swój kraj !!! Że też nikomu nie wpadnie do głowy zakazać kobietom startować w biegach zjazdowych, czy slalomie gigancie (zdecydowanie bardziej niebezpiecznych sportach) !
(26.05.2006, 15:52)
daf
@Gomet
To uwazaj, zeby Ci ktoras na plecy nie wskoczyla, bo juz po Tobie...
(26.05.2006, 08:53)
Gomet
a może wszędzie wskocz± ;)
(25.05.2006, 18:28)
Jaro
ach te baby, wszędzie wlez± : )
a tak serio, to niech sobie skacz±. Wszystko mi jedno...
(25.05.2006, 18:05)
Gomet
Żona Waltera Hoffera mogłaby stan±ć na czele kobiecych skoków :D
A jak skoczkinie same chc± rozpropagować dyscyplinę, to musz± w jakich¶ "fajniejszych" kombinezonach skakać, żeby zachecić facetów do ogladania;)
(25.05.2006, 16:45)
wojtekiki
Zawsze lepiej zeby bylo 30 niz 0. Apoza tym skoki stałyby sie jeszcze popularniejsze
(25.05.2006, 16:31)
ja
To niech sobie założa własna federacja niezależna od FISu i od mężczyzn. Może i radykalne ale jakies rozwiazanie...
(25.05.2006, 15:51)
uskotko
Emu, to się rozumie samo przez się. Szkoda tylko że większo¶ć ludzi tak tego nie pojmuje... :/
(25.05.2006, 15:02)
Emu
Brawo uskotko! Ja głęboko wierzę w nasze prawo do kultury, w której każda osoba będzie mogła decydować za siebie w tym zakresie, w której jej decyzje nie krzywdz± innych ludzi. Oczywi¶cie, w naszej obecnej kulturze tak nie jest, osoby należ±ce do przeróżnych grup dyskryminowanych nie maj± pełnej swobody decyzji. Ale głęboko wierzę, że może i powinno być inaczej, że kiedy¶ będzie inaczej.
(25.05.2006, 13:53)
uskotko
ja też my¶lę, że się doczekamy, jednak, jak słusznie pisze Emu, czas jest kwesti± niezwykle ważn±. Czyli co? Miały niby skakać już w 2002, a tymczasem nie będ± nawet w 2010?? Toż to cała dekada! Wiele zawodniczek zakończy karierę, bo po prostu nie będ± miały sprzyjaj±cych widoków i perspektyw. A powodem jest oczywi¶cie opieszało¶ć i brak entuzjazmu ze strony mężczyzn. Naprawdę super.
(25.05.2006, 13:40)
123
ech,kobiety,kobiety...
(25.05.2006, 13:14)
xyz
Kobiety zawsze miały pod górkę w ¶wiecie rz±dzonym przez facetów, ale my¶lę, że doczekamy się (predzej czy póĽniej) pasjonuj±cych zawodów najwyższej rangi, w których będ± startować dziewczyny i to na największych skoczniach. Młode pokolenie ro¶nie i trenuje - może jaka¶ Polka w Planicy wygra :)
(25.05.2006, 13:09)
Emu
Oczywi¶cie, że wydarzenie. Nie ma wolno¶ci bez równo¶ci.
(25.05.2006, 13:05)
ania
i co wystartuje 30 kobiet w MS? to rzeczywiscie wydarzenie