BetX - nowy sponsor strony Skokinarciarskie.pl - oferujemy najwyższy bonus na rynku
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
23
24
25
26
27
30
listopad 2020
Najbliższe zawody
28.11.2020, godz. 16:30
Ruka HS-142

Alexander Herr nie będzie już skakał dla Niemieckiego Zwi±zku Narciarskiego. Skoczek, na dwa dni przed planowanym spotkaniem odrzucił zaproszenie kierownictwa DSV, na którym miała zostać omówiona przyszło¶ć skoczka. Zamiast tego Herr poinformował o swojej ostatecznej decyzji, iż dla Niemieckiego Zwi±zku już nigdy skakać nie będzie.

BetX - graj bez ryzyka. Twój 1 zakład na skoki narciarskie
Wspólne posiedzenie 27-letniego skoczka z prezydentem DSV, Prezesem oraz trenerem miało wyja¶nić sytuację, która zaistniała podczas Igrzysk Olimpiskich w Turynie, gdy przed kamerami negatywnie wypowiedział się na temat pracy Petera Rohweina. Po tym incydencie Herr musiał przedwcze¶nie opu¶cić Turyn i wrócić do domu.

W kwietniu doszło do pierwszego spotkania pojednawczego Alfonsa Hoermanna i Thomasa Pfuellera ze skoczkiem. Po nim obie strony do¶ć optymistycznie oczekiwały na kolejne, zaplanowane na połowę Maja. Mimo tego Herr definitywnie żegna się z Niemieckim Zwi±zkiem Narciarskim.

Alfons Hörmann, prezydent DSV tak komentuje zaistniał± sytuację: "Nie mogę zrozumieć, że to wła¶nie Alexander Herr, który wszystkie swoje sukcesy osi±gn±ł wraz z niemieck± drużyn±, nie może wykrzesić teraz z siebie chęci współpracy ze Zwi±zkiem i odrzucił propozycję kolejnego spotkania." Natomiast Thomas Pfueller, dyrektor sportowy powiedział: "Nie wiemy, jak Alexander zamierza zaplanować swoj± dalsz± sportow± karierę. W przypadku propozycji ze strony innego Zwi±zku, będziemy szybko starali się podj±ć jak±¶ decyzję."
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« maj 2006 - wszystkie artykuły
Komentarze
daf
@Quavertone
Rozumiem, ze Twoja blyskotliwa maksyma dotyczy tez @uskotko...
(18.05.2006, 16:28)
Quavertone
@daf
Kto się przezywa sam się tak nazywa :P
(18.05.2006, 15:44)
Dingo
Alex zrobił dobrze.On dobrze skakał na treningach(bywał w 3),a za niego dali ¶redniego Shmitta.
(18.05.2006, 14:10)
daf
@Fanka
Dzieki, nawzajem. :)
A u Norwegow takich "niedocenianych" przez ichniejszego Obertrenera jest nawet wiecej...
(17.05.2006, 14:35)
daf
@Quavertone
Odpierwiastkuj sie wreszcie od Mateji. Przypominasz mi tych onetowych szczeniakow, ktorzy ukladaja rymowanki o Bogu ducha winnym Rasiaku. Po prostu zenada.
A Mateja poki co jest naszym czolowym skoczkiem, czy Ci sie to podoba, czy nie.
(17.05.2006, 14:31)
Fanka
@ daf
Dokładnie - chodziło mi o Stensruda. Ale pomarzyć zawsze można. Pozdrowionka!
(17.05.2006, 12:57)
Quavertone
@daf
Daj już spokój z tym Matej±... :)
(17.05.2006, 12:35)
daf
Malysz, Herr, Stensrud i Stoch - niezla "paczka". Jako kadra "B": Mateja, Hula, Sliz i Zyla. No no no... Rzecz w tym, ze to tylko mrzonki...
(17.05.2006, 12:09)
Fanka
Herr - jako rozczarowany postaw± trenera Niemiec chce skakać dla Polski? Brawo!! Doł±czmy jeszcze dwóch (a na pewno jednego) zawodników z innego kraju, którzy mog± czuć się rozczarowani pewnymi decyzjami ich trenera (dla ułatwienia - nominacje na IO), zapro¶my ich do Polski, a wtedy Sapporo będzie nasze!!
@ F.
Jeżeli kto¶ miał zastrzeżenia do kombinezonów (używanych podczas treningów), to jak wytłumaczyć fakt, że Bystoel został zdyskwalifikowany na ¶redniej skoczni (wła¶nie za nieprawidłowy kombinezon), a potem mógł wystartować w zawodach?! Chyba używanie niewła¶ciwego stroju podczas decyduj±cych (punktowanych) skoków jest o wiele bardziej naganne, niż podczas treningów?
Pozdrawiam wszystkich fanów Alexa!!!
(17.05.2006, 10:57)
Milos
No i znowu Herr trochę przesadził. Ale nie trudno go zrozumieć. Mam nadzieję , że mój ulubiony skoczek niedługo wróci do ¶wiatowej czołówki reprezentuj±c jaki¶ dobry kraj.
I tego mu gor±co życzę !
(17.05.2006, 08:02)
F.
Ale je¶li to prawda z różnym krojem kombinezonów w ktorych skakał Alex na treningach to prawda, to trzeba przyznać trochę racji trenerowi...
Chociaz ja tam stoję po stronie Alexa, chociażby za imię i że blisko mieszka ;]
(17.05.2006, 00:33)
Jołix
A może słyszeli¶cie że co¶ tam gadali że matka Herra była polk± i że Herr może skakać dla Polski!! Fajnie by było!!!
(16.05.2006, 19:14)
malysz51
I kolejna klęska Niemców, mam nadzieję że się pozbieraj± i jeszcze co¶ osi±gn±.
(16.05.2006, 15:23)
Koszin
Zwi±zek sporo zainwestował w jego wyszkolenie więc choćby dlatego (jakkolwiek nie wiem czy to dostateczny argument).
Mnie zastanawia, co Alex zamierza porabiać w zwi±zku ze skokami. Przecież musi kochać ten sport skoro zajmuje się nim od tylu lat, a skoro nie chce startować dla DSV, musi czuć się bardzo skrzywdzony przez „decydentów&#822 1;. Ciekawa jestem jak zakończy się ta historia – co postanowi Herr, przecież chyba nie zrezygnuje!!!
Ja bym chyba jednak nie chciała Alexa w polskiej kadrze – w ogóle żadnego zawodnika zagranicznego, bo to moim zdaniem „zabieranie&#822 1; miejsca Polakom (chociaż prawde mówi±c nie za ciekawie skacz± i może dzięki zagranicznej konkurencji wyzwoliliby w sobie większa motywację). Inna sprawa, że chyba sam zawodnik nie przejawia zainteresowania startowaniem w polskich barwach.
(16.05.2006, 13:08)
123
jest taka mozliwosc.
(16.05.2006, 11:07)
123
ciekawe czy herr bedzie w polsce
(16.05.2006, 11:06)
uskotko
no prosze, zaczynam nabierac dla niego krzywego szacunku - jednak wytrwal przy swoim zamierzeniu, podczas gdy wydawalo sie raczej, ze po jakims czasie sie pogodzi z trenerem, wroci do kadry i wszystko bedzie dobrze... Inna sprawa, ze zupelnie nie podoba mi sie to, co zrobil na poczatku - jest wszakze dorosly i potrafi poniesc konsekwencje.
(16.05.2006, 11:05)
B&M
Według mnie Alex post±pił prawidłowo. Czemu ma skakać dla drużyny i Zwi±zku, który go nie szanuje. Po¶więcać tyle pracy, energii oraz zdrowia i być jednym z najlepszych w drużynie a tuż przed najważniejsz± imprez± sezonu dostać kopa. Można by przyznać rację trenetowi, gdyby ta decyzja była słuszna, tzn. inny skoczek lepiej skacze, ale Schmitt wcale do lepszych zawodników w tym sezonie nie należał . Rozumiem Alexandra bardzo dobrze i popieram jego decyzję. Niech skacze dla kraju, który go doceni i będzie się cieszył, że ma dobrego zawodnika. Oczywi¶cie nie omieszkam pomin±ć faktu, iż nam przydałby się taki skoczek jak Alex. PZN powinien zadziałać i podj±ć rozmowy w sprawie ewentualnego przej¶cia Alexandra do naszej drużyny.
(16.05.2006, 10:48)
lena
Jakie to proste...przestać reprezentować swój kraj...
(16.05.2006, 10:48)
Quavertone
Ja tam trzymam stronę Alexa - czasem trzeba wła¶nie tak jak napisał @Koszin - "pokazać pazury" - teraz kolejny ruch należy do PZN, który powinien wyci±gn±ć rękę do niemieckiego zawodnika :)
(16.05.2006, 10:23)
Koszin
Kibice DSV pewnie s± zawiedzeni jak i sami koledzy z kadry Herra, bo niew±tpliwie był on mocnym punktem do drużyny. Niemniej może to dobrze że kto¶ wreszcie pokazał pazury i nie chce żeby go traktowano w taki sposób. Niby trener to trener i to on podejmuje decyzje, ale...
Swoj± drog± strasznie obrażalski ten Alex.
(16.05.2006, 10:16)