Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
25
26
27
28
29
30
31
lipiec 2022
Najbliższe zawody
23.07.2022
Wisła HS-134
LGP

W poniedziałek Austriacki Zwi±zek Narciarski (OESV) podał oficjalne składy na nadchodz±cy sezon. I tak, w kadrze narodowej znajd± się: Martin Koch, Andreas Kofler, Thomas Morgenstern oraz Andreas Widhoelzl. Głównym szkoleniowcem pozostaje Alexander Pointner, asystować mu będzie natomiast Marc Nölke.

Do składu "A" zakwalifikowano: Manuela Fettnera, Mathiasa Hafele, Martina Höllwartha, Bastiana Kaltenböcka, Daniela Lacknera, Wolfganga Loitzla, Balthasara Schneidera, Stefana Thurnbichlera oraz Geralda Wambachera. Obecno¶ć Floriana Liegla i Stefana Kaisera w tejże grupie jest uwarunkowana rozwojem ich formy w najbliższych tygodniach.

Szkoleniowcami kadry "A" będ±: Nik Huber oraz Werner Rathmayr, a ich asystentami: Maurberger Markus oraz Harald Haim.

W ekipie "B" znaleĽli się w tym sezonie: Mario Innauer, Roland Müller, Arthur Pauli, Gregor Schlierenzauer, Andreas Strolz i Thomas Thurnbichler. A trenować ich będ±: Werner Schuster w asy¶cie Wolfganga Weilera.

Kadrę "C" będ± tworzyć: Lukas Bergman, Lukaz Dilitz, Michael Hayböck, Stefan Hayböck oraz Manuel Poppinger. Szkoleniowcami będ± tutaj Rupert Gürtler z aystentem Haraldem Rodlauerem.

Panie podzielono jedynie na dwie grupy. Kadrę "A" reprezentuje jedna z czołowych zawodniczek Pucharu Kontynentalnego Pań - Daniela Iraschko, podczas gdy w Kadrze "B" znajduj± się dwie zawodniczki: Tanja Drage oraz Jaqueline Seifriedsberger. Panie trenować będ± pod okiem Janko Zwittera i Geralda Daringera.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« maj 2006 - wszystkie artykuły
Komentarze
F.
A co z Kike? =(
(17.05.2006, 00:35)
spiderman
"W ekipie "B" znaleĽli się w tym sezonie: Mario Innauer, Roland Müller, Arthur Pauli, Gregor Schlierenzauer, Andreas Strolz i Thomas Thurnbichler. A trenować ich będ±: !!!Werner Schuster!!! w asy¶cie Wolfganga Weilera."

Werner Schuster - rekordzista "mamuta" w Ironwood!!! :D
(16.05.2006, 23:33)
stokrotka
No cóż, kadra narodowa nie jest dla nas zaskoczeniem. Od pocz±tku wiadome było, że tylko znana nam czwórka będzie się mogła popisać w czołówce. Porównuj±c formę Hoellwartha i Loitzla z ubiegłego sezonu i z kilku wcze¶niejszych, nie można się dziwić, że s± tylko w kadrze "A". Szczerze żałuję, że tak przedstawia się sytuacja bo po Widhoelzlu najbardziej lubię wła¶nie ich. Mam nadzieję, że Hoellwarth nie zrobi na zło¶ć swoim fanom i nie odejdzie jeszcze od skoków, a jego forma wzro¶nie. Co do pozostałych życzę im wielu sukcesów w LGP.
(16.05.2006, 20:52)
malysz51
Ciekawe co z Nagillerem
(16.05.2006, 15:28)
fan skoków
@mmm_kraków
A ile było w zeszłym sezonie? Chyba też tylko 4: złoci z Oberstdorfu.
pozdrowienia
(16.05.2006, 13:48)
mmm_krakow
Tylko 4 skoczków w kadrze narodowej?
Daaaawno takiej mizerii nie było pod Alpami.... :(

Hoellwarth w tym sezonie ma zakończyć karierę?
(16.05.2006, 13:46)
asia
Trzymam kciuki za Floriana Liegla i jego obecno¶ć w kadrze A...
A generalnie faktycznie składy nie budza zdziwienia. Widac dotychczasowe treningi potwierdziły wyniki z zeszłego sezonu.
(16.05.2006, 12:17)
fan skoków
Bez niespodzianek, przynajmniej Pointnernie robi jaj, i nie oszukuje opinii publicznej. Kogo mam na my¶li wszyscy wiedz±.
pozdrowienia
(16.05.2006, 11:36)
sabcia
maja dobrych zawodnikow nawet w kadrze c....tylko pozazdroscic:)
(16.05.2006, 11:07)
123
znaczy osobno
(16.05.2006, 11:05)
123
dziwne...kadra narodowa i kadra a razem?
(16.05.2006, 11:04)
Quavertone
Podoba mi się skład kadry narodowej - Koffi i Morgi powinni wymiatać w nadchodz±cym sezonie letnim, Martin Koch chyba też dobił do ¶wiatowej czołówki na dobre - a Andreas Widhoelzl potrzebuje jedynie stabilizacji swojej formy, która u niego zawsze może być wysoka, oczywi¶cie niektórych pewnie zastanawia brak Martina Hoelwartha w tejże kadrze, ale jego wyniki z zeszłego sezonu mówi± chyba same za siebie... miejmy jednak nadzieję, że da radę się zmobilizować :)
(16.05.2006, 10:26)