Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
16
17
18
19
20
21
24
25
26
27
28
31
sierpień 2020
Najbliższe zawody
15.08.2020, godz. 10:30
Frenstat HS-106
LGP-k

Dzi¶ w siedzibie PZN ustalono oficjalne kadry naszych skoczków. W kadrze narodowej znalazło się 12 zawodników: Adam Małysz, Rafał ¦liż, Piotr Żyła, Wojciech Tajner (KS Wisła Ustronianka), Marcin Bachleda, Tomasz Pochwała, Krystian Długopolski, Tomisław Tajner (AZS AWF Katowice), Robert Mateja, Wojciech Skupień (TS Wisła Zakopane), Kamil Stoch (LKS Poroniec Poronin) i Stefan Hula (LZS Sokół Szczyrk).

Do kadry szkoleniowej, tzw. "kadry A" Hannu Lepistoe przydzielono 7 naszych reprezentantów: Małysza, Stocha, Hulę, Mateję, ¦liża, Żyłę i Marcina Bachledę. W kadrze B zobaczymy 8 zawodników: Łukasza Rutkowskiego, Krystiana Długopolskiego, Tomka Pochwałę, Tomisława i Wojtka Tajnerów, Dawida Kowala, Sebastiana Toczka i Wojtka Skupnia. Kadrę B poprowadzi Piotr Fijas wraz z Kazimierzem Długopolskim. Asystentami Lepistoe zostali Łukasz Kruczek i Zbigniew Klimowski.

W składzie kadry narodowej juniorów miejsca przyznano 10 skoczkom. Prym wiod± nazwiska sprzed roku: Łukasz Rutkowski czy Dawid Kowal, których uzupełniać będ± Sebastian Toczek, Piotr Byrt, Artur Heczko oraz zawodnicy znani z Lotos Cup - Wojciech G±sienica-Kotelnicki, Artur Broda, Jarosław Poloczek, Piotr Chowaniec czy Kamil Czerwinka. Dodatkowo ustalono sze¶ciu młodszych juniorów urodzonych już w latach 1990-1991, którzy ew. uzupełni± skład: Dawida Kubackiego, braci Jakuba i Macieja Kotów, Mateusza Kukuczkę, Jana Ziobro i Mateusza Cie¶lara.

Szkoleniowa kadra młodzieżowa to 8 zawodników: Dawid Kubacki, Maciej Kot, Mateusz Kukuczka, Jan Ziobro, Mateusz Cie¶lar, Krzysztof Miętus, Piotr Byrt i Wojciech Gasienica-Kotelnicki. Poprowadzi j± Adam Celej (Start Krokiew Zakopane) wraz z Józefem Jarz±bkiem z klubu TS Wisła Zakopane.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« maj 2006 - wszystkie artykuły
Komentarze
jozek_sibek
W kadrze A jest pierwszych 7 zawodników ,,ranking polskich skoczków" -prowadzonych przez redakcję:
1. A.Małysz
2. K.Stoch
3. R.¦liż
4. P.Żyła
5. R.Mateja
6. S.Hula
7. M.Bachleda

Kadra B kolejnych 7 oraz S.Toczek(17 miejsce).
8. Tomasz Pochwała
9. Łukasz Rutkowski
10.Krystian Długopolski
11.Wojciech Skupień
12.Dawid Kowal
13.Tomisław Tajner
14.Wojciech Tajner
(14.05.2006, 21:46)
Daria
Powiem tylko tyle , bo nie wolno pisac żródla informacji ,
że na ustalanie skladu tych kadr , nast±pilo na podstawie jakiej¶ ustawy !!

Lepistoe , narazie nie mila wplywu na to , bo jeszcze go u nas nie ma i nie zna zawodników , praktycznie zna tylko Adama i kamila , oraz ,¦liża i Hule , Mateje , tych , którzy startowali na IO a mial okazje ich ogl±dac i przygl±da się juz od dawna .
Reszta zawodników trafila do kadr , na podstawie , skazania wedlug jakiej¶ listy WRL ,
i to trenerzy Polscy ich wskazali , na razie ,

i nikt mi nie wmówi , ze Tajnery trafili do kadry , bo na to zasluzyli , tam powinni znalężc się zawodnicy , którzy wykazuj± talent do skakania,
już nie wspomne o Bachledzie , co robi w kadreze "A" ?? już tyle razy stratowal w PS , zima i odstawia kaszankę :))
mam tylko nadzieję , ze glówny trener , za parę miesięcy sam wybierze sklad , na zimę i będ± przetasowania , mamy wazne imprezy TCS i M¦.
(12.05.2006, 10:07)
fan skoków
W kadrze narodowej na pewno nie powinno być: Tajnerów, Długopolskiego i Pochwały. Co do Rutkowskiego seniora nie wypowiadam się, bo nie wiem czy się czego¶ nauczył przez ten rok.
pozdrowienia
(11.05.2006, 22:22)
arek
ten wybor kadr to najgorszy od dawna... zawodnicy w kadrze b to jakas pomylka! gdzie rutkowski??? dlaczego w kadrze a bachleda??? i czemu nie ma naprzyklad urbanskiego i topora?
(11.05.2006, 21:47)
Daria
To proste .

Mateusz nie ma krewnego w PZN-nie ,
ani wujka , ani , ojca , nikogo !

Mam nadzieję , ze na tym Pucharze Doskonalego Mleka w czerwcu Mateusz dowali Tajnerom ,
ze aż zglupiej± ,
a Lepistoe go zauwazy.
Bo jak dlugo chlopak ma placic za wlasne blędy ?? już chyba do¶c tego , czas dac mu motywację a t± jest kadra "B" , conajmniej ,

Mateusz do boju !
(11.05.2006, 16:47)
kibic z podkarpacia
co wy ludzie ogupieliscie???przepraszam gdzie jest Mateusz Rutkowski???to jest skoczek który powinien byc min. w kadrze B a teraz gdzie on jest???Marcin Bachleda w kadrze A-¶miech go¶ć 150cm w kapeluszu i on do Kadry sie nadaje!!!Ludzie popatrzcie co¶ na tego Rutkowskiego i wezcie go do kadry bo chłopak sie marnuje....ogarnijcie sie w końcu
(11.05.2006, 16:35)
Ushuaia
@kibic.
Prawdopodobnie na kongresie FIS wiek juniora zostanie podwyższony .
(10.05.2006, 18:55)
AAA
Na ***** podali już informacje o przygotowaniach austriackiej kadry do sezonu ! Ciekawe czy będ± tak mocni jka w minionym sezonie !
(10.05.2006, 16:10)
kibic
I jeszcze jedno Dawid Kowal dalej jest juniorem? Za rok dalej bedzie startowal w ms juniorow? Wiecznym juniorem nie bedzie, myslcie troche ludzie z PZN-u!
(10.05.2006, 15:55)
kibic
Sliza w kadrze a jeszcze przelknalem ale z Bachleda to juz jest lekkie przegiecie.Powoli zaczynam mimo tych jego wybrykow wspolczuc Mateuszowi jego sytuacji w kadrze.. owszem kare mial ale ile mozna? Wielce obrazona na Rutkowskiego mafia z PZN-u zaczyna przeginac i to ostro.
(10.05.2006, 15:53)
Daria
Bo u nas to jest tak :

kase dostaje się za samż przynależno¶c do kadry , za to jest kasa ,
nie musze chyba wskazywac palcem dlaczego znależli sie Tajnery i Pochwala , kto ich tam wladowal ? wiadomo ,

to sie nigdy nie zmieni , dopóki pieniadze będ± placowne za lenistwo i skakanie , ale do baru ,
nigdy sie to nie zmieni.
Kasa powinna być wtedy kiedy zawodnik naprawde cos osi±ga , ma wyniki , stara się pracuje cięzko na treningach ,
wtedy ma prawo cos dostac , prędzej grosika bym nie dala.
Teraz jest tak : czy się skacze czy się leży , kasa sie należy "

A co Bachleda robi w kadrze "A" , za co ten awans ?? naprawdę nie pojmuje tego , wstyd i tyle .
Czy Lepistoe bedzie mial wplyw na to , gdzie jaki zawodnik bedzie ?? raczej juz nie , wszystko podzielone i zakluczone , na cztery spusty.

:))
(10.05.2006, 15:37)
Głos Ludu
Ż±dam natychmiastowego powołania do kadry juniorów M¦ młodzików i dzieci słowioka i Murańki!!
(10.05.2006, 14:35)
mini
***** was co klimek ile on ma lat za jakies 3 lata zobaczycie jak bedzie skakał jak najwiekszy borok ;] bo teraz mały i go tylko wiatr nosi
(10.05.2006, 14:24)
sabcia
a bachleda znowu w kadrze narodowej...:(
jak mogli zapomniec o murance!!!
(10.05.2006, 14:13)
Apoloniusz
Z t± kadr± narodow± to jaka¶ lipa?(chyba, żeby kasa szła do Tajnerów i Pochwały-jedyne logiczne wytłumaczenie)
Kadra A uzupełniona oboma Rutkami,Kowalem i Toczkiem to powinna być kadra narodowa.
Martwi brakSłowuioka i Murańki w kadrze juniorów!
(10.05.2006, 13:47)
kibicka
a do tego kruczek znowu asystentem - tragedia - jak prezes T. chce zmian na lepsze skoro dalej popelnia te same bledy jak ten wlodarczyk, a wszysko niestety odbija sie na zawodnikach
(10.05.2006, 13:34)
Ushuaia
@kibic. Niestety masz rację :(
(10.05.2006, 00:47)
kibic
I to sie nie zmieni niestety.. przez te jezdzenie na wycieczki Pochwaly albo Tajnerow taki Kowal ciagle nie radzi sobie na skoczniach duzych, i w przyszlym sezonie cos czuje ze bedzie tak samo.. Sorry ale wole juz widziec uczacego sie skakac Toczka czy Kowala niz ciagle skaczacego na bule wiecznie polamanego i zalamanego antytalenta Pochwale.
(09.05.2006, 23:22)
Znowu ja
niedosyc , ze w polityce, rzadzie mamy balagan i cyrk to jeszcze Tu w kadrach !!! Zalosne kogos chyba pogielo :/
(09.05.2006, 23:14)
szydercza
aaa Tomcio nielot w kadrze B!!! No to koniec swiata.....!!!
(09.05.2006, 23:12)
kibic
Pochwala i Tajnery w kadrze b a Mateusz Rutkowski znow poza kadra.Brawo PZN vel kolko rodzinnej adoracji!!
(09.05.2006, 22:27)
123
ciekawe czy zapomnieli o klimku murance ze nie ma go w kadrach?
(09.05.2006, 22:12)