Zaloguj się
Kalendarz zawodów
2
3
4
5
6
9
10
11
12
16
17
18
19
20
23
24
25
26
30
31
grudzień 2019
Najbliższe zawody
13.12.2019, godz. 16:00
Notodden HS-98
FIS Cup

Znamy już kalendarz skoków na najbliższy sezon. Obraduj±ca w Norwegii komisja skoków Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) ustaliła oficjalny kalendarz najważniejszych imprez w sezonie 2006/07.

Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher
Jak co roku w Pucharze ¦wiata, pod koniec stycznia, skoczkowie zawitaj± do Zakopanego. Dwa konkursy (w tym jeden wieczorny) odbęd± się 20 i 21 stycznia. Latem na Wielkiej Krokwi zobaczymy ich 26 sierpnia, w ramach Letniej Grand Prix.

Sezon rozpocznie się tradycyjnie w Kuusamo 24 i 25 listopada, a zakończy w Planicy pod koniec marca 2007. Po sezonie olimpijskim, w kolejnej odsłonie najważniejsz± imprez± będ± Mistrzostwa ¦wiata w narciarstwie klasycznym, które odbęd± się w Japonii w Sapporo. Trzy konkursy odbęd± się odpowiednio 24 i 25 lutego oraz 3 marca.

W porównaniu do zeszłego sezonu skoczkowie czę¶ciej będ± rywalizować przy sztucznym o¶wietleniu - aż 11-krotnie. Aż 6 konkursów odbędzie się także na mamutach, a więc rywalizacja będzie bardzo zacięta na wielu frontach.

Letnia Grand Prix 2006
5 sierpnia 2006 - Hinterzarten (Niemcy)
6 sierpnia 2006 - Hinterzarten (Niemcy) drużynowy
9 sierpnia 2006 - Predazzo/Val di Fiemme (Włochy)
12 sierpnia 2006 - Einsiedeln (Szwajcaria)
14 sierpnia 2006 - Courchevel (Francja)
26 sierpnia 2006 - Zakopane (Polska)
2 wrze¶nia 2006 - Kranj (Słowenia)
9 wrze¶nia 2006 - Hakuba (Japonia)
10 wrze¶nia 2006 - Hakuba (Japonia)
30 wrze¶nia 2006 - Klingenthal (Niemcy)
3 paĽdziernika 2006 - Oberhof (Niemcy)

Puchar ¦wiata 2006/07
24 listopada 2006 - Kuusamo (Finlandia) wieczorny
25 listopada 2006 - Kuusamo (Finlandia) wieczorny
2 grudnia 2006 - Trondheim (Norwegia) wieczorny
3 grudnia 2006 - Trondheim (Norwegia)
9 grudnia 2006 - Harrachov (Czechy)
10 grudnia 2006 - Harrachov (Czechy)
16 grudnia 2006 - Engelberg (Szwajcaria)
17 grudnia 2006 - Engelberg (Szwajcaria)
30 grudnia 2006 - Oberstdorf (Niemcy) wieczorny TCS
1 stycznia 2007 - Garmisch-Partenkirchen (Niemcy) TCS
4 stycznia 2007 - Innsbruck (Austria) TCS
6 stycznia 2007 - Bischofshofen (Austria) wieczorny TCS
13 stycznia 2007 - Vikersund (Norwegia) loty
14 stycznia 2007 - Vikersund (Norwegia) loty
20 stycznia 2007 - Zakopane (Polska) wieczorny
21 stycznia 2007 - Zakopane (Polska)
27 stycznia 2007 - Oberstdorf (Niemcy) loty
28 stycznia 2007 - Oberstdorf (Niemcy) loty
3 lutego 2007 - Titisee-Neustadt (Niemcy)
4 lutego 2007 - Titisee-Neustadt (Niemcy)
9 lutego 2007 - Willingen (Niemcy) wieczorny
10 lutego 2007 - Willingen (Niemcy) wieczorny, drużynowy
10 marca 2007 - Lahti (Finlandia) wieczorny, drużynowy
11 marca 2007 - Lahti (Finlandia) NT
13 marca 2007 - Kuopio (Finlandia) wieczorny NT
16 marca 2007 - Lillehammer (Norwegia) wieczorny NT
18 marca 2007 - Oslo (Norwegia) NT
24 marca 2007 - Planica (Słowenia) loty
25 marca 2007 - Planica (Słowenia) loty

M¦ w narciarstwie klasycznym w Sapporo
24 lutego 2007 - indywidualny konkurs na HS 134
25 lutego 2007 - drużynowy konkurs na HS 134
3 marca 2007 - indywidualny konkurs na HS 100
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« kwiecień 2006 - wszystkie artykuły
Komentarze
Netka:)
Letnie Grand Pix w Zakopanym 26 sierpnia akurat w moje 19 urodzinki jaki fajny prezecik:):):) OCZYWI¦CIE TAM SIĘ WYBIORE:) SUPCIO...!!!
(07.05.2006, 13:23)
Wiolka
Eeee... Nie podoba mi sie tu tylko jedna rzecz: dlaczego znow odrzucili mamuta w Harrachovie?Siatki nie naprawili po MS 2002 czy co???
(23.04.2006, 18:56)
miki
nareszcie będzie w Vikersund
(12.04.2006, 13:15)
nudziarz
Znowu nie ma Liberca
(11.04.2006, 18:14)
Quavertone
@Daria
No cóż... "panem et circenses"...
(11.04.2006, 13:20)
Paweł-Mikul
Kalendzarz nie jest zły..za duzo trosze konkursów w Niemczech..ale za to będ± latać na mamutach dużo...Nie ma sie co oszukiwa!!1-sza czesc P¶ taka sama jak w latach poprzednich..Szkoda że LGP z Zakopcu nie jest na pocz±tku sierpnia..można by było sie wybrać na skoki do zakopanego latem...Zimowy konkurs jest bajkaa,ciekawe jak jest latem..Ps..był kto¶ może na LGP w ZAKOPANEM!!!
(11.04.2006, 12:37)
Daria
Niedlugo będzie tak , ze LGP , będzie stykać się z sezonem zimowym ,
paranoja i tyle robic tyle zawodów letnich ,

juz nie wspomne o lotach , po co zawodnikom tyle lotów ,

FIS fiksuje , a to tylko dlatego , ze sami nie skacz± i nie wiedza , co to znaczy wysilek fizyczny , zaczynaja traktować zawodników jak swoje marionetki ,
LGP kończy się w pażdzierniku a za póltora miesi±ca , rozpoczyna się sezon zimowy ,

Ja tylko mam nadzieję , ze ADam nie będzie bral udzialu w LGP no moze poza Zakopanem bo glównie to dla niego jada tam kibice , a tak spokojnie bedzie sobie odpoczywal i przygotowywal się do startów zim± i MS , to glówny cel.
(11.04.2006, 10:44)
FinnAir
No, no aż 8 konkursów w Niemczech, a w tym aż 6 pod rz±d. Chyba trochę przesadzili z tym kalendarzem!
(10.04.2006, 19:34)
nowaj
dsobry
(10.04.2006, 19:09)
pawel z jg
fajny kalendarz ale wolalbym zeby kturys z mamutow goscil zawodnikow na poczatku sezonu.
kussamo musi byc pierwsze bo na innych skoczniach nie ma sniegu ale za to np.vikersud mogly by byc zamiast trointhem tam jeszcze nie ma sniegu a trointhem moglo by byc wtedy gcie mialy by byc zawody w vikersud.
KTO SIĘ Z TYM ZGADZA???
(10.04.2006, 18:57)
fin
a co ze skoczni± w falun.dawno jej niebylo.mozna zast±pic ni± te skocznie które s± co sezon
(10.04.2006, 18:22)
Jensine
TEN KALENDARZ NIE JEST JESZCZE OFICJALNY!!! Dopiero pod koniec maja będzie on zatwierdzony więc nie piszcie takich głupot!!!
(10.04.2006, 17:47)
Marciatko
Fajnie ze tak urozmaicili p¶ :D najlepsze sa te ze sztucznym oswietleniem:Di fajnie ze bedzie duzo konkursow na mamutach tylko mogli troche poczatek zmienic:Pale nie narzekam:p
najgorsze ze tylko 2 konkursy LGP pokaza w tvp:((( aja nie mam eurosportu:((((
czekam z niecierpliwoscia na nastepny sezon:P
(10.04.2006, 17:35)
Milos
Ugh... szkoda , że z nowych skoczni w pucharze ¶wiata będzie Vikersund. ¦wietnie by było , gdyby zorganizowali zawody na skoczni K - 110 w Niżnym Nowogrodzie. Może Kornilov w końcy by wygrał skacz±c tym stylem ,, Na Jandę ,, ;-).
(10.04.2006, 16:53)
uskotko
@Colloredo.
A może w ubiegłe wakacje? <wywraca oczami>
Kalendarz może sobie w połowie napisać każdy kto ogl±da skoki, bo wiadomo, że konkursy się powtarzaj±. Otwarcie w Kuusamo, Turniej 4 Skoczni, Zakopane w styczniu, a w marcu Turniej Skandynawski oraz Planica. Naprawdę nie trzeba być wielkim filozofem...
<wywraca oczami>
(10.04.2006, 16:48)
malysz
30 wrze¶nia 2006 - Klingenthal (Niemcy)-pierwsze słysze żeby tam był LG wiem że to nowa skocznia ale na żadnych portalach tego nie było
(10.04.2006, 16:32)
michail
czy mi sie zdaje czy nie ma liberca w stosunku do ostatniego prowizorycznego kalendarza???
(10.04.2006, 15:55)
Colloredo
czemu tak pozno kalendarz?? ja to juz widzialem w grudniu 2005
(10.04.2006, 15:02)
hanibal
dużo tych letnich
(10.04.2006, 15:01)
max
Powinni zrobic jeden druzynowy na mamucie.
(10.04.2006, 14:41)
fanka skoków
super że zawody będ± wTitisee-Neustadt Vikersund
tylko szkoda że TVP nie będzie pokazywał wszystkich konkursów LGP
(10.04.2006, 14:40)
fanka skoków-Morgiego
fajnie bo będzie P¦ będzie aż do 25.03.2007
(10.04.2006, 14:37)
Romper
Mnie to strasznie szkoda, że w Zakopcu znowu tylko jeden konkurs LGP, no ale trudno. Natomiast całe letnie rozgrywki jako¶ strasznie rozci±gnięte w czasie - koniec dopiero w paĽdzierniku??!!
(10.04.2006, 14:37)
Dżymek
Fajnie bo będ± zawody w Vikersund i na mumaucie w Obersdorfie.
(10.04.2006, 14:34)
ola
,nie doszedł, jeszcze raz:aneta.abi@wp.pl.Możesz jeszcze raz napisać?
(10.04.2006, 14:26)
Jaro
nuuuuuuuudaaaaaa... ci±gle te same skocznie (przynajmniej je¶li chodzi o pocz±tek sezonu)... ile można?
(10.04.2006, 14:08)
Wehrmacht
Czemu znowu nie bedzie zawodów w Libercu ???
(10.04.2006, 14:05)
uskotko
a nie w czerwcu nawet?
pozdrawiam!
(10.04.2006, 14:02)
pablo
To nie jest na razie oficjalny kalendarz, tylko wstępny!!! Nie wiem kto rozsiewa takie informacje - przecież od lat OFICJALNY KALENDARZ P¦ i LGP jest zatwierdzany dopiero w maju!!!
(10.04.2006, 13:39)
pavlos26
no znow nie na temat ale co z podsumowaniem pucharu kontynentalnego?zapomnieliscie ?
(10.04.2006, 13:09)
mmm_krakow
10 konkursów podczas LGP??? Nie przesadzili czasem?
4 konkursy lotów w odstępie 2 tygodni [bo rozumiem, że Vikersund to konkurs na mamucie], "turniej niemiecki" 6 konkursów pod rz±d w jednym kraju: Oberstdorf, Neustadt, Wilingen!
(10.04.2006, 13:03)
komisarz
Postarajmy się aby Zakopane znowu było najlepszym konkursem!!! My¶lę, że nam się to uda!!!
(10.04.2006, 13:01)