Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
lipiec 2020
Najbliższe zawody
15.08.2020, godz. 10:30
Frenstat HS-106
LGP-k

W ubiegły weekend zamie¶cili¶my primaaprilisowy żart o Janne Ahonenie i jego zamiarze uprawiania kombinacji norweskiej, który nasi Czytelnicy z miejsca rozpoznali jako psikus. Tymczasem nie byli¶my bardzo daleko od prawdy...

Pierwszego kwietnia, w fińskim Siilinjärvi, odbyły się nietypowe zawody. 150 zawodników, uprawiaj±cych skoki narciarskie oraz kombinację norwesk±, przybyło na konkursy wła¶nie kombinacji. Sportowcy reprezentowali wszystkie grupy wiekowe - od juniorów pocz±wszy, na weteranach skończywszy. Po¶ród nich znaleĽli się także skoczkowie z Puijon Hiihtoseura, pod przywództwem Janne Happonena i Mattiego Hautamäkiego.

W nieprzerwanym deszczu zawodnicy najpierw oddali dwa skoki na obiekcie K42, a następnie pobiegli na 4-kilometrow± trasę. Jednym z faworytów kategorii ogólnej był prowadz±cy po skokach Estończyk, Jens Salumäe, były kombinator, aktualnie skoczek trenuj±cy w klubie w Kuopio. Zwycięstwo jednakże odniósł reprezentant Lieksan Hiihtoseura, Jori Mikkonen.

Impreza Kuilun Kisat ma za sob± dług± i chwalebn± tradycję - tegoroczny konkurs był osiemdziesi±t± edycj±. Nam pozostaje tylko podziwiać zawodników, którzy po ciężkim sezonie mieli jeszcze siły na udział w tak oryginalnym przedsięwzięciu. Jak widać, także w Finlandii Prima Aprilis to czas niespodzianek...
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« kwiecień 2006 - wszystkie artykuły
Komentarze
Ushuaia
To wszystkiego najlepszego z okazji ¦wi±t, smacznego jajka i mokrego dyngusa oraz miłego pobytu w ojczystym kraju :)
(14.04.2006, 14:28)
Ushuaia
Clio o nas zapomniała. Nic nam nie pisze :)

przyjechała na ¶więta, komputer został
(13.04.2006, 20:43)
romoerenka
ja tez jestem wielka fanka janne happonena i byloby szkoda gdyby nie skakal juz
(11.04.2006, 20:03)
Ushuaia
No tak , działa. Tylko i tak tam nie widzę żadnej informacji na temat pulli :) a ¶więta blisko :))))
(11.04.2006, 14:33)
Ushuaia
Baaaaaaaaaaaaaaardzo dowcipne , CLIO, tylko,że Forum Finomanek jest niedostępne :)

Przecież działa (http://skokinarciarskie.pl/ph pbb_/viewtopic.php?t=2287 )
(10.04.2006, 19:32)
Clio
no to kiedy¶ tam przy okazji, na Forum Finomanek najlepiej :P
(10.04.2006, 16:44)
Milos
@Clio
Super , chętnie zobaczyłbym ten przepis.
(10.04.2006, 16:41)
Ushuaia
Może być pulla...
(09.04.2006, 23:13)
Clio
yyy...
ewentualnie na ciacho drożdżowe pt. pulla ;)
(09.04.2006, 22:09)
fan skoków
W tych zawodach było sporo skoczków: Salumae, M.Hautamaeki, Happonen Salminen, Ruuskanen, Lappi czy Hakola.
pozdrowienia
(09.04.2006, 22:09)
Ushuaia
Dzięki już znalazłam. Pod 79 tez s± wyniki :)))
A torcik mniam, mniam :)
A Clio może by nam kiedys przepis na fińskie pierożki podrzuciła. podobno s± dobre :)))
(09.04.2006, 22:07)
alex
@Ushuaia
WejdĽ w "Tulokset", a potem "80 Kuilun kisat 01042006".

Trafiłam metod± prób i błędów (fakt, torcik ładnie się prezentuje) :))
(09.04.2006, 22:00)
Clio
bezposredni link nie dziala, wrr. Wyniki to tulokset, a potem trzeba klinkac na linka 80. kisat, czy jakos tak...
(09.04.2006, 21:57)
Ushuaia
Ale galerię znalazłam :)))
(09.04.2006, 21:46)
Ushuaia
Ale fajny torcik mi się otwarł :) Szkoda,ze nie ma przepisu :)
(09.04.2006, 21:40)
Ushuaia
@Clio.Zapomniałas nam dać krótki kurs fińskiego :)))))))))
Niestety nie wiem gdzie sa te wyniki :)))
(09.04.2006, 21:36)
Clio
a wyniki tutaj, gdyby kto¶ był ciekaw :P
Nie wrzucałam do niusa, bo jeszcze by się kto¶ zbulwersował. Na pocz±tku s± wyniki czę¶ci skokowej, a pod koniec - cało¶ci :P
(09.04.2006, 21:15)
Ushuaia
@Elken :)))))))))))
(09.04.2006, 20:57)
Elken
Clio jak mogła¶ przegapić jedyn± okazję, żeby zobaczyć na własne oczy swego ulubieńca Janne Happonena w obcisłym galotach w strużkach deszczu??? To wprost niewybaczalne ;-)
(09.04.2006, 20:52)