Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
25
26
27
28
29
listopad 2019
Najbliższe zawody
23.11.2019, godz. 16:00
Wisła HS-134
P¦ druż.

W krajach skandynawskich sport jest integralnym elementem kultury, a narciarstwo - chlebem powszednim. W Finlandii zupełnie naturaln± tradycj± jest honorowanie zawodników i nagradzanie ich za zasługi. Ostatnio do¶wiadczył tego Tami Kiuru, zawodnik Lahden Hiihtoseura, który ubiegłej zimy przywiózł z igrzysk olimpijskich srebrny medal. Podczas uroczysto¶ci w ratuszu miasto Lahti przyznało Kiuru 2000 euro w uznaniu tego osi±gnięcia. Kiuru nie ukrywa, że pieni±dze przyszły we wła¶ciwym momencie, gdyż jego stypendium państwowe skończyło się wraz z ubiegłym rokiem, za¶ w pucharze ¶wiata tylko raz udało mu się być na podium i cokolwiek zarobić.

Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher
Kiuru, który we wrze¶niu kończy 30 lat, zastanawia się nad finałem swej długiej kariery. Niezaprzeczalnym bodĽcem do tej decyzji jest obowi±zuj±ca od dwóch sezonów reguła BMI. Choć ostatnia zima w wykonaniu zawodnika z Lahti była nieporównywalnie lepsza od poprzedniej (miejsce 20. vs. 33. w klasyfikacji P¦), sam Kiuru przyznaje, że wci±ż ma kłopoty z tym przepisem. "I w tym sezonie musiałem przed każdym konkursem dojadać" wyznaje skoczek. "Jednak kwestie finansowe też s± istotne. Z pieniędzy zarobionych na skokach nie wyżyję. Waham się, ale szybko muszę podj±ć decyzję." Faktem jest, że rozstanie Kiuru ze skokami byłoby silnym ciosem dla drużyny narodowej. Kiuru jest zawodnikiem, który spełnia pokładane w nim nadzieje i nie zawodzi - w ubiegłym sezonie wraz z kolegami zdobył także srebrny medal mistrzostw ¶wiata z lotach.

Drugie miejsce w Zakopanem pokazało, że w najlepszych dniach Kiuru zalicza się do elity skoków narciarskich. "Tamte zawody bez w±tpienia przywróciły mi wiarę we własne siły. Pocz±tek sezonu był marny w porównaniu do oczekiwań, ale przed Zakopanem dostałem nowy sprzęt i nagle wszystko zaczęło i¶ć dobrze. Do tamtego czasu zastanawiałem się głównie, co ja wła¶ciwie robię."

Tami Kiuru jest więc kolejnym skoczkiem, który po sezonie olimpijskim rozważa zakończenie kariery sportowej. Fani dyscypliny mog± mieć tylko nadzieję, że sympatyczny lahdeńczyk znajdzie do¶ć motywacji, a okoliczno¶ci ułoż± się pomy¶lnie, by wci±ż cieszyć swoimi skokami. Powodzenia!
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« kwiecień 2006 - wszystkie artykuły
Komentarze
goldbergerka
Sabcia, angielski to twoj jezyk ojczysty:-)
(19.04.2006, 16:04)
sabcia
hehehe no ja po angielsku tez troche umie:)))
(10.04.2006, 11:58)
Ushuaia
@ola. Niestety karolka nie ma zdjęć Colloredo.
Nie wiem czy dotarł do ciebie mój list z adresem strony włoskiej. ?
(10.04.2006, 00:20)
ola
Ushuaia,jak znajdziesz Karolkę,to się jej o to spytaj,ok?Z góry dzięki I jak możesz,to napis na mój e-mail:)
(09.04.2006, 18:00)
ola
@Ushuaia
aha:)spox.
(09.04.2006, 17:56)
Ushuaia
@ola :)))))))))))))))))
Wiem,że jest fatalny, własnie poniżej o tym pisałam :))). To rzeczywi¶cie moj± pięta Achchilesa :)
(09.04.2006, 17:37)
ola
Ushuaia,twój angielski jest na kiepskim poziomie:/ Może w czym¶ pomóc?Jak tak,to służę pomoc± mój e-mail to:aneta.abi@wp.pl,Pozdrawiam: )
(09.04.2006, 17:16)
Quavertone
LGP w Klingenthal odbędzie się 30 wrze¶nia (to do podanego przeze mnie kalendarza) :]
(09.04.2006, 14:07)
Ushuaia
@Gugula
A ja nie znam niemieckiego :(
(09.04.2006, 13:57)
Ushuaia
@Raff
Chyba się mylisz, bo skoczkowie w Polsce otrzymuja regularnie pensję (stypendium). No na pewno nie wszyscy, ale Ci z kadr tak. Dlatego też każdy chce być w kadrze, czy mu się chce trenować, czy nie.
(09.04.2006, 13:56)
Raff
to nie wina skoczków że kończ± kariery. Do skoków narciarskich trzeba mieć prawdziwy talent. Inaczej zarobki w tej dyscyplinie zamieni± się na rachunki. Kase dostaje się za udział w 2 serii. Od tego należy odj±ć podatek i koszty wyposażenia. Dla ¶rednich zawodników zarobek jest niemożliwy. Stypendium sportowca nie jest duże, i nie ma go w Polsce... Szkoda że Kiuru odchodzi
(09.04.2006, 13:32)
finomanka
ja sie tak nie bawie...kolejny skoczek rozważaj±cy zakończenie kariery, jak wszyscy będ± tak zaczynali rozważać nideługo zaniknie dyscyplina taka jak skoki. i co ja będę zim± ogl±dać??? jak będ± tak rozmy¶lac o zakończeniu kariery zamiast koncentrowac sie teraz na rozluĽnieniu ,a potem na odpowiedniej motywacji i przygotowaniu do sezonu to naprawdę będ± w kiepskiej formie. aż wkońcu zakończa t± karierę. ale namotałam :/
(09.04.2006, 12:19)
Quavertone
Prowizoryczny kalendarz LGP 2006/2007
Kolejno: Data, Miejsce, Kraj, Skocznia
05.08.2006 Hinterzarten GER 108 inauguracja
06.08.2006 Hinterzarten GER 108
09.08.2006 Val di Fiemme ITA 134
12.08.2006 Einsiedeln SUI 117
14.08.2006 Courchevel FRA 132
26.08.2006 Zakopane POL 134
02.09.2006 Kranj SLO 109
09.09.2006 Hakuba JPN 131
10.09.2006 Hakuba JPN 131
03.10.2006 Oberhof GER 140 finał

+ Klingenthal

Prowizoryczny kalendarz P¦ 2006/2007
Kolejno: Data Miejsce Kraj Skocznia
24.11.2006 Kuusamo FIN 142 konkurs wieczorny
25.11.2006 Kuusamo FIN 142 konkurs wieczorny
02.12.2006 Trondheim NOR 131 konkurs wieczorny
03.12.2006 Trondheim NOR 131
09.12.2006 Harrachov CZE 142
10.12.2006 Harrachov CZE 142
16.12.2006 Engelberg SUI 137
17.12.2006 Engelberg SUI 137
29.12.2006 Oberstdorf GER 137 TCS
01.01.2007 Garmisch-Part. GER 125 TCS
04.01.2007 Innsbruck AUT 130 TCS
06.01.2007 Bischofshofen AUT 140 TCS
13.01.2007 Vikersund NOR ? loty
14.01.2007 Vikersund NOR ? loty
20.01.2007 Zakopane POL 134
21.01.2007 Zakopane POL 134
27.01.2007 Oberstdorf GER 185 loty
28.01.2007 Oberstdorf GER 185 loty
03.02.2007 Liberec CZE 145 konkurs wieczorny
04.02.2007 Liberec CZE 145
10.02.2007 Neustadt GER 142 konkurs drużynowy
11.02.2007 Neustadt GER 142
24.02.2007 Sapporo JPN ? M¦
25.02.2007 Sapporo JPN ? drużynowe M¦
02.03.2007 Sapporo JPN ? M¦
10.03.2007 Lahti FIN 130 konkurs wieczorny
11.03.2007 Lahti FIN 130 Turniej Nordycki
13.03.2007 Kuopio FIN 127 Turniej Nordycki
16.03.2007 Lillehammer NOR 134 Turniej Nordycki
18.03.2007 Oslo NOR 128 Turniej Nordycki
24.03.2007 Planica SLO 215 loty
25.03.2007 Planica SLO 215 loty
(09.04.2006, 11:54)
Gugula
Ja niestety też angielskiego nie umię ale znam za to niemiecki i na tępym poziomie francuski
(09.04.2006, 10:43)
Colloredo
@redakcja

dajcie kalendarz P¦
(09.04.2006, 09:58)
Ushuaia
@Milos
Thank you very much. I can speak( a little )English, but i make mistake in polish :)))
(09.04.2006, 08:54)
Milos
@ Ushuaia
Oh , a lot languges. Congratulations for you. I can use only Polish and English languages .
(09.04.2006, 08:36)
Ushuaia
No mogę po włosku, troche fuszuję po hiszpańsku i francusku, no i słowiańskie :)))
(08.04.2006, 21:58)
Bł±dzik
szkoda by było gdyby Tami miał już nie skakać :(
(08.04.2006, 21:51)
Quavertone
@Ushuaia
A w jakich, je¶li można wiedzieć? :)
(08.04.2006, 21:50)
Ushuaia
@Quavertone
Alez ja tylko żartowałam. Sama udzielam takich informacji w innych językach:))). Jednak angielski to nie mój mocny punkt :)
(08.04.2006, 21:43)
maya
thank you soo much, clio! thats very kind of you! :)
(08.04.2006, 21:19)
Clio
@maya.
http://www.ess.fi/Article. jsp?article=87721&category =21&main=21
:)
(08.04.2006, 21:14)
Quavertone
@Ushuaia
Spoko, trzeba reagować na wołanie każdego - niezależnie od narodowo¶ci ;)
(08.04.2006, 20:56)
Ushuaia
:))))))))))))))))))
Chyba muszę wkuwać angielski, bo niedługo na polskim portalu po polsku nie pogadasz :)
(08.04.2006, 20:55)
maya
@clio...thank you so much! :) may i asked for the link of the article from that lahti newspaper? it would be very kind..not that i doubt that..but i would like to read what he said (and i'm more into finnish than polish ;)
greetings :)
(08.04.2006, 20:53)
Quavertone
@maya
You're welcome
@Clio
Good job ;)
(08.04.2006, 20:47)
Clio
@maya.
This text bases on the article from Lahti newspaper. It was released yesterday so I think it's rather up-to-date :)
(08.04.2006, 20:44)
maya
thats what i've heard too (by a reliable source 2 weeks ago): till the end of the next season...thats why i was so surprised about that statement about "still hesitating". well...i was kinda 'shocked' ;) i thought, there was a new article at a finnish newspaper, where he said something different (Etelä-Suomen Sanomat...but i didn't find anything about career end).
anyway...thx soo much for your fast answers!
greetings from germany :)


(08.04.2006, 20:43)
Quavertone
@maya
I'm not sure. His present season was much better than previous, so I think that he will stay till next season ends.
(08.04.2006, 20:30)
maya
@Quavertone..thank you so much! he ist still hesitating? i've heard, he chose to go ahead for one more year! do you know, how up-to-date this statement is?
(08.04.2006, 20:22)
Quavertone
@maya
This article is about Tami Kiuru and his decision. He is hesitated and he is thinking about finishing his sport career.
The article is also talking about Tami Kiuru's results in past competitions, and his problems with "BMI
rule".
Greetings :]
(08.04.2006, 20:17)
maya
could someone tell me, what this article is about in english? PLEEEEEEEASE!
(08.04.2006, 20:12)
jotka
Hm, 2000 euro? Brzmi niezwykle skromnie, zważywszy, że to Finlandia, a nie Polska. Nie starczy(-ło) zapewne na zbyt długo...
Nagroda raczej honorowa, bo gratyfikacja tylko symboliczna.

A Tamiemu życzę podjęcia wła¶ciwej decyzji:)
(08.04.2006, 19:32)
Milos
Mph.... co jest? Chyba zaraz Happonen będzie chciał kończyć karierę. To jaka¶ epidemia. Za 2 sezony skład Finów będzie wygl±dał tak : Juha Matti Ruuskanen , Harri Olli , Joonas Ikonen i Janne Happonen. Je¶li chodzi o
Tamiego Kiuru to s±dzę , że je¶li będzie skakał doberze , to niech skacze , a jak nie , to nie.
(08.04.2006, 19:10)
Quavertone
Tamiemu życzę powodzenia... :]
(08.04.2006, 18:23)
Łubudubu
Rzeczywi¶cie ciężko, je¶li Tami wci±ż musi dojadać, a nie ma za co :>.
(08.04.2006, 18:11)