TOTALbet - legalny polski bukmacher
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
2
3
5
7
8
9
10
11
14
15
16
17
21
22
23
25
28
29
styczeń 2019
Najbliższe zawody
24.01.2019, godz. 14:00
Lahti HS-100
M¦J K ind.

25 i 26 marca w Courchevel odbyły się Mistrzostwa Francji w skokach narciarskich. Na skoczni olimpijskiej K-90 indywidualnie złoto wywalczył murowany faworyt - Emmanuel Chedal. Zgromadził 249,5 punktu, wyprzedzaj±c aż o 15 punktów kombinatora norweskiego Jasona Lamy Chappuisa. Na trzecim stopniu podium stan±ł Florentin Durand. Do¶ć niespodziewanie słabo wypadli Vincent Descombes i David Lazzaroni zajmuj±c miejsca czwarte i pi±te. W zawodach wzięło udział 51 skoczków. W¶ród nich zabrakło jedynego zwycięzcy konkursu P¦ - Nicolasa Dessuma.

TOTALbet - legalny polski bukmacher
Drużynowo najlepsza okazała się ekipa SA1, w skład której weszli Nicolas Mayer, Jerome Gay, Damien Maitre i Emmanuel Chedal. Wyprzedzili drug± ekipę o 23,5 punktu.

Wyniki indywidualne:
1. Emmanuel Chedal - 95,5 m/95 m/249,5 pkt.
2. Jason Lamy Chappuis - 93,5 m/90 m/ 234,5 pkt.
3. Florentin Durand - 94 m/88 m/231 pkt.
4. Vincent Descombes - 92 m/89,5 m/221,5 pkt.
5. David Lazzaroni - 91,5 m/85,5 m/218,5 pkt.
6. Jerome Gay - 90 m/83,5 m/213,5 pkt.
7. Damien Maitre - 87 m/84 m/205 pkt.
8. Francois Braud - 85 m/85,5 m/ 204 pkt.
9. Benjamin Bourqui - 86 m/82,5 m/196,5 pkt.
10.Nicolas Mayer - 85,5 m/81,5 m/196 pkt.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« marzec 2006 - wszystkie artykuły
Komentarze
Colloredo
@mati18

skocznie nie maja do tego znaczenia
z tego co odczytalem uwazasz ze francja bendzie dobra bo ma skocznie olimpijskie a tak jak mowilem skocznie nie maja znaczenia
(02.04.2006, 08:21)
mati18
chedal wygrał bo jest najlepszy we francji ale lazzaroni nie długo go dogoni ale s± tez inni jak durand, descombess czy gray francja to nadzieja skokow przecież skocznie w chamonix czy curchevel to skocznie olympiskie
(01.04.2006, 10:22)
max
Ooo! Czyzby Jerome Gay mial znow po kilku latach nieobecnosci powrocic do skakania w PS?
(29.03.2006, 19:22)
Colloredo
chicialem dodac jeszcze ze tego samego dnia co mistrzostwa francji byly odbywaly sie mistrzostwa Słowacji i mistrzem został Martin Mesik
(29.03.2006, 14:20)
trener
Ludzie opamiętajcie się!!! To s± mistrzostwa francji a nie mistrzostwa ¶wiata. Jakby wystawić wszystkich skoczków francuskich (51) do konkursu pucharu ¶wiata to żaden nie przeszedł by przez kwalifikacje.
Z całym szacunkiem ale np. polski skoczek Rafal ¦liż w niczym nie ustępuje Chedal'owi.
pozdrowienia wszystkim
(28.03.2006, 19:08)
Pedro
W P¦ zdecydowanie najlepiej prezentował się David Lazzaroni, a tutaj zawiódł.
Mam pytanko jak, czy Remi Santiago zakończył karierę bo ostatnio kończył i znów wracał aż wkońcu niewiem???
Brawo dla Chappuisa.
Brawo dla Chedala.
Brawo dla Duarda.
Duard ostatnio już dawo nie prezentował się w P¦. Ostatnio w gronie najlepszych skoczków pokazał się na IO w Salt Lake City.
(28.03.2006, 15:39)
Milos
No , trochę to wygl±da nieciekawie. 2 , Lamy Chapuis to jeden z największych talentów kombinacji norweskiej , który już nieraz zagronił Petterowi Tande , czy Manninenowi. Ale Francois Braud który również był w Mistrzostwach Francji wysoko , nawet w kombinacji norweskiej , w której startuje , odnosi BARDZO znikome sukcesy . Kombinatorzy s± równi skoczkom . Francja mogłaby spokojnie wystawić takie drużyny.
Kadra A :
Chedal - skoczek
Lamy Chapuis - kombinator
Decombes - skoczek

Kadra B :
Lazzaroni - skoczek
Ball - kombinator
Maitre - skoczek
Braud - kombinator

Drużyna na konkurs drużynowy :
Chedal - skoczek
Lamy Chapuis - kombinator
Decombes - skoczek
Ball - kombinator

Oczywi¶cie by składy te były realne , Braud , Lamy Chapuis i NIcolas Ball musz± przestawić się wył±cznie na skoki.
(28.03.2006, 10:28)
uskotko
noo, przystojniak Lazzaroni się nie popisał...
51 skoczków??? Oni maj± ich aż tylu??? A w Mistrzostwach Finlandii skakało 49 :| Jejku jej.
Brawa dla Chedala!! On chyba ostatnio jako¶ imieniny miał, bo w kalendarzu było Emanuela... Jakby co, spóĽnione życzenia!
(28.03.2006, 10:18)
AnAs
jaki malo znany Jason przeciez on nawet ostnio wygral zawodyw kombincaji - wiec nie mowicie ze malo znany - jak cos piszecie to sie dowiedzcie lepiej !!!
(28.03.2006, 09:19)
ada_mm
ale oni to pisali ze w kontekscie skokow on jest malo znany...