Drzwi wewnętrzne i zewnętrzne Hörmann - ciepło i bezpieczeństwo w Twoim domu
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
3
4
5
6
7
10
11
12
13
14
17
18
19
20
24
25
26
27
luty 2020
Najbliższe zawody
28.02.2020, godz. 17:30
Lahti HS-130

Niemieccy skoczkowie po raz pierwszy od czternastu lat wracaj± z Igrzysk Olimpijskich bez medalu. "Wyniki skoczków s± niezadowalaj±ce. Niemiecki Zwi±zek Narciarski będzie musiał postawić sprawę skoków narciarskich w centrum. Wiele musi się zmienić" - o¶wiadczył szef sportowy DSV Thomas Pfüller.

Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher
Mimo że Niemcy przepu¶cili szansę na medal zarówno w konkursach indywidualnych, jak i drużynowym, Niemiecki Zwi±zek Narciarski deklaruje, że chce, aby Peter Rohwein pozostał trenerem "Orłów".

"Peter Rohwein jest konsekwentnym człowiekiem, który wie co trzeba zrobić. Planujemy współpracę z nim aż do 2010 roku, do olimpiady w Vancouver. Musi tylko złożyć podpis." – oznajmił Pfüller

Sam trener Niemców przyznaje otwarcie, że jest rozczarowany wynikami swoich podopiecznych. "Nie osi±gnęli¶my naszego celu. Znajdujemy się w trudnej sytuacji przegranych. Dlatego nie pozostało nam nic innego, jak rozpocz±ć od nowa. Ten tydzień po olimpiadzie po¶więcimy na nabranie dystansu. Nie mamy jednak zamiaru się nad sob± użalać ani też grzebać szans na przyszło¶ć. Musimy pokazać, że tacy skoczkowie, jakich mamy w drużynie, potrafi± konsekwentnie nad sob± pracować."

Je¶li chodzi o kontrowersyjn± sprawę Alexandra Herra, Rowhein liczy na osi±gnięcie porozumienia. "Musimy znaleĽć rozwi±zanie. On chce skakać, a ja chcę spokoju w drużynie." Rohwein nie zamyka drogi Herrowi do występów w poolimpijskich Pucharach ¦wiata. Jednak warunkiem powrotu Herra do reprezentacji s± przeprosiny.

Przypomnijmy, po decyzji Rohweina o wystawieniu Martina Schmitta do konkursu indywidualnego na skoczni k-125, Herr nazwał trenera niekompetentnym, po czym został wykluczony z drużyny i na własn± rękę wrócił do Niemiec.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2006 - wszystkie artykuły
Komentarze
klon
A ja sie ciesze i także uważam że Herr powinien przeprosić trenera. Przecież Rohwein nie wykluczył na pocz±tku Herra z dróżynówki(wypadł na własne życzenie) a na dużej skoczni chciał dać szanse Schmitowi
(23.02.2006, 19:53)
Roar Ljoekelsoey
A ja s±dze, że Rohwein nie jest dobrym trenerem.
Bo Uhrmann, Spaeth i Neumayer maja talent. I oni mogli by walczyć o podium. Za Schmitta i Hannawalda nie bylo Rohweina. MI się wydaje, że je¶li skoczkowie nie podsumowuj±c sezonu z wyliczeniami "zalety i wady"zgodzili sie na przedluzenie jego kariery to to jest ich BŁˇD!
(23.02.2006, 17:18)
Matti Hautamaeki
Era Schmitta i Hanniego się skończyła i Szwaby zostały na lodzie !! :))) Nie ma tak dobrze żeby zawsze mieć lidera, Polsk jest w jeszcze gorszej sytuacji, ale u nas sie tym jako¶ nikt nie stresuje...
(23.02.2006, 16:43)
małyszka
a za co niby Her ma przepraszać on był w tym czasie w bardzo dobrej formie a Martin nie prezentowałsię aż tak dobrze
to raczej Rohwein powinien przeprosić Alexa i przyznać się do błędu
(23.02.2006, 15:46)
Agusia
@Nowy
Rohwein nie zepsuł ani Schmitta ani tym bardziej Hannawalda...prędzej powiedziałabym, że do tego przyczynił się Steiert...Schmitt rozpocz±ł ten sezon w miarę dobrze (14 i 15 miejsce) trudno tu więc mówić o winie Rohweina, dopiero po Kuusamo zaczęło się co¶ psuć...
(23.02.2006, 15:37)
Nowy
U Tajnera Rohwein by wylecial za to ze zepsul Hannawalda i Schmitta, a Niemcy go jeszcze chwala! Co za glupi narod!!! Jeszcze zobacza, gdzie ich to zaprowadzi...
(23.02.2006, 13:03)
daf
Opinii oczywiscie, przepraszam... :)
(23.02.2006, 12:23)
daf
A ciekawe co na to wszystko Glowny Kreator Opinni Narodu, czyli Wlodzimiesz S.? W jego interesie jest raczej, zeby Malysz jeszcze skakal, bo coz by Pan Wlodzimierz porabial w nudnym sezonie zimowym? Urlopu na narty na 4 miesiace przeciez nie dostanie, a lekkoatletyki zima malo w TV...
(23.02.2006, 12:22)
daf
Niestety "FAKT" sie sprzedaje calkiem niezle, bo nasze chore spoleczenstwo lubi czytac, ze inni maja gorzej. A brukowce az roja sie od takich informacji.
(23.02.2006, 12:19)
mmm_krakow
@daf
Gazeta, która sponsoruje naszych skoczków zamie¶ciła wypowiedzi internautów, żeby Adam zakończył karierę :(
Plus "dobre rady" "Tigera" Michalczewskiego :(
Aż wstyd było czytać :(
Że tez taki szmatławiec jest na nartach naszych orłów :(
(23.02.2006, 12:13)
daf
@miszka
Dotyczy to nie tylko trenera.
Malysz tez juz powoli zaczyna odczuwac "wdziecznosc" narodu.
(23.02.2006, 12:07)
uskotko
@Miszka.
Racja w 100%.
(23.02.2006, 11:05)
happonen
Z tym trenerem to Niemcy zajd± daleko!!!
(23.02.2006, 10:41)
miszka
niezależnie od tego kto będzie trenerem polskich skoczków, gwarantuję, odejdzie z tego kraju w niesławie i w¶ród gromkiego szczekania.
tak to juz jest gdy sportowe ambicje narodu s± o kilka pięter większe niż możliwo¶ci.
(23.02.2006, 08:06)
mmm_krakow
Yeeeahh - no to nam Niemiaszki nie podkupi± Hannu L. :)))))))
Polo - na co ty jeszcze czekasz??? Z IO panie Prezesie proszę wrócić z nowym trenerem!!!
(23.02.2006, 07:46)
indor
Yeah , yeah!!
Hannu - Polska czeka :))
(23.02.2006, 00:57)