Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
7
8
9
10
11
14
15
16
17
21
22
23
24
25
28
29
30
wrzesień 2020
Najbliższe zawody
03.10.2020, godz. 10:00
Rasnov HS-97
FIS Cup K

Debiut na olimpiadzie uwieńczony złotym medalem - takim sukcesem pochwalić się może niewielu sportowców. Do tego wąskiego grona dołączył po konkursie na skoczni k-125 19-letni Austriak, Thomas Morgenstern.

Oto jak Morgi cieszył się ze zwycięstwa: "Mistrz Olimpijski, to brzmi pięknie. Już patrząc na wyniki treningów pomyślałem sobie, że zasłużyliśmy na podium. Pytaniem pozostawało tylko, kto stanie na jego najwyższym stopniu. Dzisiaj szczęście było po mojej stronie,
przykro mi z powodu Kofiego. To był emocjonujący konkurs. Kiedy w drugiej serii zobaczyłem jak daleko poszybowałem, byłem po prostu szczęśliwy. To jest jakieś szaleństwo, spełniają się marzenia. Potrzebuję czasu, żeby to wszystko do mnie dotarło." - dzielił się na gorąco wrażeniami złoty medalista.

Drugie miejsce zajął drużynowy kolega Morgensterna, 21-letni Andreas Kofler. Srebrny medal Koflera był jednak trochę pechowy - Austriak przegrał z Morgensternem zaledwie o 0.1 punktu. "Nie pomyślałbym, że zdobędę tu medal. Z drugiej strony, trochę szkoda tej 0,1 punktu, która dzieliła mnie od złota. Mam jednak nadzieję, że to nie była moja ostatnia olimpiada. To, co zrobiłem źle na małej skoczni, tutaj udało mi się poprawić. Mam jednak medal i z tego się cieszę" - powiedział po konkursie Kofler.

Dyrektor nordycki ÖSV, Toni Innauer przyznał: "To wspaniały dzień dla austriackiego świata sportu. Poza tym, dzisiaj mieliśmy trochę jakby powtórkę z Bergisel, dlatego łatwiej wczuć mi się w sytuację Koflera." (przyp. W 1976 na Bergisel Karl "Charlie" Schnabl okazał
się lepszy od Toniego Innauera).
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2006 - wszystkie artykuły
Komentarze
Lucia
Cieszę sie,że austryjacy wygrali!!!Według mnie Morgi to chodząca bomba-naprawdę cool gośc!
(20.02.2006, 20:26)
wera
Mam nadzieję,że wygrają Austryjacy! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! !
Będę trzymała kciuki ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! A tak poza tym- brawo Morgi, brawo Kofi ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! !
(20.02.2006, 15:23)
Drops
Norwegowie to frajerzy morgi górą
(19.02.2006, 22:26)
Pucca
Brawo chłopaki. Szkoda tylko że Kofi na 2 miejscu, ale i tak ko kofam, hehe. Bravo także dla Morgusia =)
(19.02.2006, 20:20)
Jensine
kofi, morgi... o rany... same ich pseudonimy mówią za siebie:P

mam ogromną nadzeję że byli na dopingu i ich zdyskwalfikują...

bosh. dziewczyny co wy widzicie w tych nadętych, austriackich gburach??
(19.02.2006, 16:23)
ZP
dajcie spokój z tymi strzykawkami, rosnącą formę morgensterna widać było już od dawna, choćby mistrzostwa w lotach potem 3 miejsce w zakopanem, dominacja na treningach, tak samo kofler - choćby ostatnie pucharowe zwycięstwo:)
(19.02.2006, 14:18)
Charisma
Tak trzymać! Morgi i Kofi górą, a jeśli komuś coś nie pasuje to niech spada!
(19.02.2006, 13:59)
Jaro
ludzie, nie powtarzajcie plotek...
po pierwsze: cała afera dotyczy biathlonistów
po drugie: jeszcze nikomu nic nie udowodniono
(19.02.2006, 13:56)
sabcia
to wczesniej bylo do Luka..
(19.02.2006, 13:34)
sabcia
zadnej dyskwalifikacji!!!:PP
jak im cos udowodnia to wtedy pogadamy...a teraz nie ma zadnych dowodow zeby tak twierdzic...

a druzynowke wygraja noregowie:PP
(19.02.2006, 13:34)
stokrotka
A gdyby ich zdyskwalifikowali?
(19.02.2006, 12:51)
KaLa:)
Na treningach i kwalifikacjach skakali najlepiej, więc nie dziwię się, że Morgi i Kofi zajęli dwa pierwsze miejsca, tak trzymać chłopaki:)
(19.02.2006, 12:47)
Juuriska
Mrgi!!! Tak trzymaj!! Wiedziałam, że wygrasz!!! Ja właściwie kibicuje Juurisowi, ale zrobiłam wyjątek!
(19.02.2006, 12:14)
Luk
No DSQ dla Austraków! Podium dla Norwegów!
(19.02.2006, 11:57)
davio
Wczorajszy konkurs był dobrą oznaką na drużynówkę!!! Wygrają austriacy!
(19.02.2006, 11:41)
Screwdriver
W obozie austriackim wykryto strzykawki i opakowania po dziwnych Srodkach na onecie pisali!!!Czyżby Kofi i Morgi też maczali w tym palce??Sądząc po wynikach może być to całkiem prawdopodobne...
(19.02.2006, 10:59)
Quavertone
Ależ oni mają przed sobą jeszcze szanse na wywalczenie wielu medali. A to, co zrobili jest już teraz ogromnym i imponującym osiągnięciem. Teraz pozostaje pytanie, czy utrzymają poziom... :]
(19.02.2006, 10:56)
stokrotka
Szkoda,że tylko 0.1 wystarczyło aby Kofler przegrał, ale i tak Austriacy mają dwa miejsca na podium. Tylko dlaczego nie Widhoelzl?
(19.02.2006, 10:13)