Drzwi wewnętrzne i zewnętrzne Hörmann - ciepło i bezpieczeństwo w Twoim domu
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
3
4
5
6
7
10
11
12
13
14
17
18
19
20
24
25
26
27
luty 2020
Najbliższe zawody
21.02.2020, godz. 14:00
Rasnov HS-97

Ku zaskoczeniu kibiców i obserwatorów Peter Rohwein, trener kadry niemieckich skoczków, postanowił, iż we wczorajszych kwalifikacjach zamiast Alexandra Herra wyst±pi Martin Schmitt. Decyzja ta uzasadniana jest postaw± obu skoczków w pi±tkowym treningu - Schmitt skoczył wówczas 121,5 metra, Herr tylko 108,5 metra.

Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher
Należy jednak zaznaczyć, iż to Herr w ci±gu tegorocznej edycji Pucharu ¦wiata prezentował znacznie lepsz± formę od swojego reprezentacyjnego kolegi...

Niemiecki skoczek nie ukrywa rozgorycznia decyzj± szkoleniowca. "To po prostu ¶mieszne. Ta sytuacja pokazuje poziom kompetencji naszego szkoleniowca" - komentował Herr, który w pierwszym olimpijskim konkursie na skoczni K-95 zaj±ł 21. miejsce. "Wówczas miałem problemy z kombinezonem. Nie rozumiem powodów postępowania trenera".

Martin Schmitt wykorzystał szansę dan± mu przez Rohweina i we wczorajszych kwalifikacjach uzyskał wynik 114,5 metra, co dało mu 30. lokatę i awans do konkursu głównego.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2006 - wszystkie artykuły
Komentarze
Aurinko
Co¶ mi się zdaje że przybędzie nam Szwajcarów masz rację Fern:)
(19.02.2006, 00:47)
Ewka z Wadowic
To jest rzeczywi¶cie niesprawiedliwe!!! Herr przez cały czas skakał i pokazywał, że stać go na wysokie lokaty, a przecierz jest po kontuzji, a Schmitt ledwo, ledwo ci±gnoł i nadal kiepsko ci±gnie. Moge się założyć, że gdyby Peter Rohwein zamiast Schmitta wystawił Herra to napewno lepiej by natym wyszedł... No ale cuż poradzić . Herr jeszcze mu pokarze i całej rzeszy ludzi, że jest ¶wietnym skoczkiem, i że potrafii skakać tak jak skakał przed kontuzj±!!! Narka i pozdrowienia dla całych Wadowic !!! :) =D
(18.02.2006, 20:50)
Fern
No to pewnie Szwajcaria będzie miała nowego zawodnika. Tym sposobem niedługo w Niemczech zostanie tylko Szmicior. He he...
(18.02.2006, 20:26)
Lala
@Squeal
norwegowie maj± 4 Bystoel, Ljoekelsoey, Romoeren, Ingebrigtsen :P Tommy wczoraj był na trybunach podczas kwalifikacji ;P
POZDRO!
(18.02.2006, 17:06)
Parasolka
@ Jus!na
Dobrze, że wystawili Schmita?! W twym kom. jest prawie zero prawdy!!! ( no może to że nie lubisz Herra):)))))
(18.02.2006, 16:54)
davio
@ sqeal
To nie wygradz± Rosjanie tylko Finowie!!!
(18.02.2006, 16:31)
hgjghj
dlaczego heer
(18.02.2006, 16:18)
Hanibal
Herr miał racje, jak skakał we wtorkowych treningach
wprost wspaniale nawet jeden wygrał. to jakie¶ odgórne machlojki że wystwili shcmita a nie herra. Żenada
(18.02.2006, 16:06)
Squeal
Policzmy:
- Słoweńcy nie skacz±.
- Szwajcarzy nie skacz±.
- Czechów NIE MA.
- Japończycy nie maj± czwartego do drużyny.
- Niemcy wła¶nie stracili czwartego do drużyny.
- Norwedzy w ogóle nie wzięli do Turynu czwartego do drużyny.

...jak by na to nie patrzeć, rosn± szanse na medal. Dla Rosjan, niestety, bo pomimo, że od bycia "realist±" mi daleko, jako¶ w naszych skoczków nie wierzę...
(18.02.2006, 15:38)
ZP
moim zdaniem rohwein potrzebował po prostu pretekstu żeby wystawić schmitta na zawody (skoro już biedak na tę olimpiadę przyjechał, niech co¶ pokaże), a zły skok herra przy niesprzyjajacych warunkach wietrznych okazał się idealnym rozwi±zaniem. szkoda, że trafiło na herra, bo prezentował na wcze¶niejszych treningach naprawdę dobre skoki. no ale cóż z władz± się nie dyskutuje chociażby się miało rację bo potem s± wiadome efekty. a odsunięcie herra z dryżyny z pewno¶ci± Ľle się odbije na konkursie drużynowym, bo to wła¶nie on jest znany z zaangażowania w ten rodzaj konkursów.
(18.02.2006, 15:31)
monkey
Ano wła¶nie - trudno tutaj się za kim¶ konkretnie opowiedzieć, bo każda ze stron ma sensowne argumenty i każda czym¶ zawiniła :/ Również pozdr. :)
(18.02.2006, 15:13)
Quavertone
@monkey
Prawda zwykle lubi leżeć po ¶rodku :) Pozdrawiam i thx za info...
(18.02.2006, 15:06)
monkey
Trochę niepełny ten artykuł. Alex czuł się rozgoryczony, bo we wtorkowych treningach w trzech skokach był lepszy od Schmitta i ogólnie najlepszy z Niemców. A wczoraj tylko w jednym skoku był gorszy. Mówił też, że w ci±gu całej Olimpiady miał zawsze wyniki lepsze od Schmitta i nie rozumie decyzji trenera. Poza tym podczas ich skoków warunki były nierówne - Alex miał silny wiatr w plecy, Martin pod narty. Zarzucił trenerowi, że jest niekompetentny. DSV twierdzi, że Alex we wtorkowych treningach skakał w niezaplombowanym za duzym kombinezonie i z tego powodu miał lepsze wyniki. Alex został dzi¶ usunięty z kadry za podważanie autorytetu trenera, oraz nie fair postępowanie je¶li chodzi o kombinezon. Najdalej do jutra ma opuscić wioskę olimpijsk±. Powrót do drużyny w chwili obecnej jest uwarunkowany okazaniem skruchy i przeproszeniem trenera oraz kolegów. Kto ma rację - niech każdy sam rozstrzygnie :)
(18.02.2006, 14:58)
ziom
peter is silly
(18.02.2006, 14:29)
romper stomper
I co z tego że Herr się przewrócił??? Nie on pierwszy i nie ostatni!!! A poza tym po takiej odległo¶ci nic dziwnego.
(18.02.2006, 14:05)
5214
Rohwein postapił podobnie do Miki, który notorycznie faworyzuje Pettersena mimo, że jego decyzje od jakiegos czasu sa kompletnie nie trafione. Widać licz± się dawne zasługi i osobiste sympatie, a nie aktualna forma. Mimo wszystko życzę Martinowi dobrego startu.
(18.02.2006, 14:03)
Schmittka
@ziarnek
Pewnie, że mam nadzieję. Jakbym nie miała jaki byłby ze mnie kibic. Nie zamierzam rezygnować z kibicowania mu tylko dlatego, że nie skacze jak Ahonen, Janda czy ktokolwiek inny.

@Anis
Moim zdaniem zbyt pochopna decyzja, ale...
(18.02.2006, 12:42)
Anis
Na ***** napisali, że Herr został wykluczony z kadry. Co o tym s±dzicie ?
(18.02.2006, 12:04)
velikanka
@Happonen: Herr przewraca się tylko na drużynówce w Willingen :D:D
(18.02.2006, 11:44)
velikanka
Tak, to rzeczywi¶cie zaskoczenie, skoro Herr skoczył prawie 15 metrow mniej od Martina. Widzialam transmisje z treningu i tych dwoch skokow nawet nie warto bylo powrownywac!! Ja na miejscu Herra bym sie cieszyla, ze w ogole pojechal na igrzyska, oni sa druzyna i nie warto im sie w takiej sytuacji klocic i "byc rozgoryczonym", bo jeszcze tak naprawde nie wiadomo kto wystartuje w drużynówce. po prostu kazdy ma swoja szanse i moze ja wykrozystac lub nie. Ja Rohweina nigdy nie lubiłam, ale pochwalam dwie jego decyzje: 1) wystawienie Schmitta zamiast Herra 2) to, że przestał traktować Schmitta jako kogo¶ wyj±tkowego (chodzi o osobnego trenera dla niego, dawanie mu szansy kiedy na to nie zaslugiwal itp.). Bardzo lubię Martina, to byc moze jego ostatnie igrzyska i życze mu wszystkiego najlepszego :)
(18.02.2006, 11:44)
ziarnek
@ Schmittka
Czy ty kibicujesz Schmittowi bardziej jak np.:
Ahonenowi, Jandzie, Hatumeakiemu, Ljokelsoeyu czy Kuttelu???
Z obsady niemieckiej też jest wielu innych dobrych skoczków!!! Moim zdaniem nadal masz nadzieję, że Schmitt odzyska perfekcyjn± formę któr± przezentował parę sezonów temu.
WIELKIE POZDRO!!!
(18.02.2006, 11:26)
uu.Powolanie za nazwisko...
Oczywiste jest ze herr jest lepszy od schmitta(jesli nie najlepszy wsrod niemcow). Wystarczy popatrzec na wczesniejsze treningi gdzie herr byl w scislej 5
(18.02.2006, 11:23)
Schmittka
No i co w zwi±zku z tym? Rohwein ma odwołać nominację, a Martin wrócić na ławkę? Alex nie może tego przyj±ć nie jak rozgoryczone dziecko w przedszkolu, a normalny dorosły facet? Rozumiem go, ale uważam, że Martin też powinien dostać swoj± szansę. Zawsze kto¶ będzie pokrzywdzony...
(18.02.2006, 10:47)
Quavertone
Co jest z tym trenerem Niemców? Chyba powinni sobie nowego poszukać...
(18.02.2006, 10:27)
happonen
Pewnie dlatego nie wystawili Herra bo bali się, że znowu przewróci się!!!hahahha :-)
(18.02.2006, 10:24)
knyps z czubkiem
To nie wiedziałem że Schmith pojechał na IO!!!
(18.02.2006, 10:23)
elka
nie umiem spojrzeć na t± sytuację obiektywnie,ja cieszę się że Schmitt skakał w kwalifikacjach i że będzie w konkursie,życzę mu udanych skoków i wci±ż jestem za nim!
(18.02.2006, 10:16)
uskotko
oczywi¶cie, że umie. Kto raz się nauczył, nie zapomina. Nawet je¶li najlepiej na ¶wiecie skakał całe lata temu...