Drzwi wewnętrzne i zewnętrzne Hörmann - ciepło i bezpieczeństwo w Twoim domu
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
3
4
5
6
7
10
11
12
13
14
17
18
19
20
24
25
26
27
luty 2020
Najbliższe zawody
21.02.2020, godz. 14:00
Rasnov HS-97

Po słabych występach polskich skoczków na pocz±tku roku coraz gło¶niej mówiło się o zmianie na stanowisku pierwszego trenera kadry. Kurator PZN, aktualnie prezes, Apoloniusz Tajner zapewniał jednak, iż do Olimpiady zmiany nie będzie. Heinz Kuttin niew±tpliwie odczuwa teraz duż± presję na swojej osobie, jak± wywieraj± zarówno polscy kibice, media, jak i sami przełożeni Austriaka.

Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher
"Niby wszystko jest OK, ale ostatnio Heinz Kuttin rzeczywi¶cie zachowuje się trochę dziwnie. Nie wiem dlaczego" - mówił Łukasz Kruczek, drugi trener kadry. "Być może jest zestresowany igrzyskami, w końcu to jego pierwsze w roli trenera. A może pogodził się już z wydanym na niego wyrokiem i jest mu wszystko jedno?" - dodał asystent Kuttina.

Na wypowiedĽ Kruczka, odpowiedział natychmiast Kuttin, potwierdzaj±c jednocze¶nie, iż współpraca między dwoma szkoleniowcami polskich skoczków od pewnego czasu nie układa się najlepiej. "Czuję się trochę rozczarowany i zawiedziony postępowaniem Łukasza. Problemy zaczęły się po Turnieju Czterech Skoczni. On jest pewnego rodzaju ł±cznikiem, porusza się w przestrzeni pomiędzy mn±, zwi±zkiem, dziennikarzami" - wyja¶niał Heinz Kuttin. "Dał się wci±gn±ć w grę prowadzon± przez Apoloniusza Tajnera. Prosiłem Łukasza, żeby w tym nie uczestniczył, ale widzę, że mnie nie posłuchał. Jestem pewien, że "Polo" obiecał mu co¶ w zamian".

"W niektórych dziedzinach uważam go za ¶wietnego fachowca. Nie zna się jednak na wszystkim, potrzeba mu pomocy. To poważna sprawa. Igrzyska nie s± dobrym momentem, by zacz±ć mówić o tym, co będzie dalej z Kuttinem. Poczekajmy do końca" - mówił Apoloniusz Tajner, prezes Polskiego Zwi±zku Narciarskiego.

"Pracowali¶my ciężko przez cały sezon, a teraz słyszę, że to profesor Żoł±dĽ ratuje Adama przed klęsk± na igrzyskach. Wiem doskonale, że je¶li nie zdobędę tu medalu, to być może wylecę z roboty. Ale ja nie mam sobie nic do zarzucenia. Widzę efekty swojej pracy, cieszy mnie, że pozostali zawodnicy skacz± lepiej i wci±ż maj± ochotę się rozwijać" - opowiada z niesmakiem Kuttin.

Wydaję, iż Austriak już zdecydował, iż nie zamierza przedłużać umowy z Polskim Zwi±zkiem Narciarskim po zakończeniu sezonu 2005/2006. "Chcę już tylko do końca wypełnić swój kontrakt i tyle" - zakończył Austriak.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2006 - wszystkie artykuły
Komentarze
Realista
Takie wyniki, to nie jest "wina" Kuttina. To normalny stan naszych skoków od dziesi±tków lat.
Przecież to jest o niebo lepiej niż w biegach czy kombinacji, gdzie nie ma mowy nawet o wystawieniu 4-osobowej sztafety. Nie mówi±c o narciarstwie alpejskim, gdzie wyprzedzaj± nas kraje, gdzie nie ma ani ¶niegu, ani gór. Lepiej też niż w hokeju, łyżwiarstwie figurowym, biathlonie itd...
Drużyna wypadała ciut lepiej tylko wtedy, gdy Małysz skakał za dwóch... Nigdy nie mieli¶my drużyny lepszej niż teraz.
Kuttin odejdzie, Małysz odejdzie i zobaczymy jakie miejsca będzie drużyna zajmować...
(17.02.2006, 21:17)
Grzego
Jak wszyscy tak dobrze wiecie to może zostaniecie trenerami Polskiej kadry ??? Nie my¶lcie, że jest to łatwa praca. @Worzyk A Stoch, Hula czy Mateja to wajs ?? Jeżeli Polacy bed± tak skakacna Kuttina, bo nie jest Polakiem to żaden tutaj już nie przyjdzie i tyle. Już nie edzie dobrych Polskich skoczków.
Nie b±dĽmy rasistami !! Kojonkowski tez dostaje ochrzany jak Norwedzy Ľle skacz± ale to własnie dzięki niemu maja 2 madale na tych igrzyskach !!!
(17.02.2006, 13:00)
Worzyk
gdzie widzisz te efekty twojej pracy? Chyba tylko we wlasnej kieszeni
(17.02.2006, 10:38)
mmm_krakow
Tjaaa, "Fakt" wie najlepiej :)))))
Nikt nie pamięta, jak to własnie ten brukowiec wylewał najwięcej pomyj na Tajnera, gdy Pola wywalano?
Więc teraz winę Kuttina najbezpieczniej przypisać Tajnerowi :)))))))))
Ludzie opamiętajcie się, przecież "Fakt" to tuba Federera i nigdy o Kuttinie [i Federerze] Ľle nie napisze :)))

PS - swoj± drog±, ta gazeta nadaje sie zamiast papieru toaletowego...
(17.02.2006, 09:29)
Fanka z Poznania
Kto mówi pradę wlasciwie ??
tak naprawdę tego się teraz nie dowiemy , po zakończeniu sezonu więcej może się rozjasnić ,
natomiast dziwi mnie to , że tego szmatlawca nosz± nasi zawodnicy na swoich nartach ,
ale to Edi zalatwil takiego sponsora,
ta gazeta już nieraz potrafila zmieszać niejednego z blotem i wywolac tak± awanturę , że szok ,
tylko komu zalezy na tym , aby tuż przed kolejnym startem naszych zawodników , znów tak mieszać?
może i sa jakie¶ nieporozumienia pomiedzy nimi , trudno żeby ludzie się zgadzali we wszystkich kwestiach ,
ale mi się wydaje , że Fakt to wszystko naci±ga , jak zwykle zreszta , nic nowego.
(17.02.2006, 09:27)
martynka
eh...
(17.02.2006, 08:48)
Quavertone
@Hanibal
Raczej nikt się nie weĽmie - za dobrze się sprzedaje... :/
(16.02.2006, 23:16)
czasem2
polskie piekło...dla kuttina [i horngachera ] pełen szacuneczek ale w walce z układem niestety nie ma szans...
(16.02.2006, 19:46)
Hanibal
fakt - buhahaha, kolejne bzdety, powinien się kto¶ wzi±¶ć za ten szmatławiec.
@grzego - dobrze rozumujesz, zgadzam sie
(16.02.2006, 19:34)
daf
@Trójkolorowa
Z racji prawa serii:
pomijany przez Tajnera jako skoczek - Kruczek,
pomijany przez Kuttina jako skoczek - Skupień.
Jest jednak warunek: Kuttin musiałby przej±ć stanowisko Ojca Dyrektora po Tajnerze, żeby była analogia :)
Poza tym pisałem, że to żart. Potraktuj to jako kolejn± wiadomo¶ć z "Faktu" :)))
(16.02.2006, 18:43)
E
To jest news na podstawie tak wspanialej pseudogazety jakas jest Fakt. Dlatego jesli nie uzyskam potweirdzenia z innego bardziej wiarygodnego zrodla bede twierdzil iz konflikt na linii Kuttin-Kruczek jest wyimaginowany przez dziennikarskie miernoty majace ambicje pracowac w takiej gazecie;p
(16.02.2006, 18:35)
Quavertone
Kuttin twierdzi, że s± jakie¶ efekty jego pracy? Hmmm, jedynym pozytywnym efektem wydaje się być wymuszony powrót prof. Żoł±dzia...
(16.02.2006, 18:24)
Trójkolorowa
A z jakiej okazji Skupień na asystenta?? to juz niech z 2 lata poczeka na Mateję i Mateja trenerem głównym a Skupień asystentem:))
(16.02.2006, 18:20)
Trójkolorowa
Kruczek trzymaj się jestem po twojej stronie. Kuttin do Wietnamu!!!
(16.02.2006, 18:17)
Grzego
Kuttin jest the best. Ale nie pozwalaj± mu na pełn± kontrolę nad wszystkim, jeżeli mógłby działać (na pocz±tku sezonu chciał współpracować z prof. J. Żoł±dziem i sprzętem pomagaj±cym w treningu to nie było na to funduszy itd.). Gdyby Kuttin mógł działać w pełni i mieć wszystkie odpowiednie rzeczy wszyscy skoczkowie byliby dobrzy. Najlepszym przykładem takiego trenera jest Mika Kojonkowski.
(16.02.2006, 17:09)
daf
Teraz tez mamy takiego "olewanego" przez Obertrenera Kuttina - to Skupien :).
Czyzby... od nowego sezonu Kuttin Dyrektorem Sportowym (funkcja po Polo Tajnerze), Kruczek lub Hongacher Obertrenerem, a Skupien pomagierem??? :)))
Oczywiscie po "czyzby" to juz tylko zarcik :)
(16.02.2006, 16:49)
daf
A co do Kruczka... Sam nie wiem. Jak jeszcze skakal, to mowilo sie, ze Tajner (jako Obertrener) go olewa. A teraz jakos mam wrazenie, ze go troszeczke foruje :)
(16.02.2006, 16:46)
daf
Moim zdaniem bedzie tak:
- jesli skoczkowie na IO nie "blysna" Tajner Kuttina "wyleje",
- jesli jednak "blysna" (oby), Kuttin wypelni kontrakt, ale odejdzie w glorii, obrazony na PZN i dziennikarzy, ze mu nie wierzyli.
Wlasciwie jest jeszcze trzecia mozliwosc:
- nasi "blysna" a cala zasluga zostanie przypisana Blecharzowi, i Kuttina Tajner "wyleje" :)))
(16.02.2006, 16:44)
sabcia
tak ma racje..niech sam odejdzie bo i tak go wywala..
(16.02.2006, 16:42)
Basia22
Wydaje mi sie, ze caly sztab szkoleniowy bedzie zmieniony.
(16.02.2006, 16:35)
daf
@Basia22
Czyzby Kruczek??? :)
(16.02.2006, 16:22)
Basia22
Discipline--> dokladnie. Najlepiej to wylewac pomyje. Juz kiedys napisalam, ciekawa jestem, kto bedzie chcial teraz szkolic kadre A, jak Heinz odejdzie w takiej atmosferze.
(16.02.2006, 15:59)
Discipline
Bo u nas tak jest, że je¶li s± sukcesy to jest to zasług± zawodników. A je¶li sukcesów nie ma, jest to wina trenera. A nikt otwarcie nie ma ochoty powiedzieć że jeste¶my słabi.. Zawsze szuka się usprawiedliwień "wiaterek w plecy, niska prędko¶ć, nieobiektywni sędziowie" i oczywi¶cie "zły trener". A może lepiej po prostu wzi±ć się do roboty