Drzwi wewnętrzne i zewnętrzne Hörmann - ciepło i bezpieczeństwo w Twoim domu
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
3
4
5
6
7
10
11
12
13
14
17
18
19
20
24
25
26
27
luty 2020
Najbliższe zawody
28.02.2020, godz. 17:30
Lahti HS-130

Nasza medalowa nadzieja – Adam Małysz nie wskoczył na podium w pierwszym konkursie olimpijskim na normalnej skoczni w Pragelato. Dwukrotny medalista z Salt Lake City zaj±ł 7. miejsce.

Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher
Adam Małysz czuje pewien niedosyt, ale nie narzeka na to, co pokazał na skoczni K-95.

- No co ja mogę więcej powiedzieć? Było blisko, bardzo blisko. Tu były rzeczywi¶cie małe różnice, wyrównana walka. Bystoel po pierwszej serii wygrywał ze mn± tylko o punkt. Moje skoki były naprawdę dobre. Nie mogę być niezadowolony. Odległo¶ciowo przegrałem ze złotym medalist± dokładnie o metr. Je¶li chodzi o noty to też nie mogę mieć zastrzeżeń. W pierwszym skoku dostałem chyba najwyższe do tej pory noty tej zimy – powiedział Małysz.

Małysz tchn±ł optymizm po pierwszym skoku który był bardzo udany i rzeczywi¶cie dawał nadzieję na wyższ± lokatę po drugiej serii.

- My¶lę, że można było wyci±gn±ć ten metr więcej. Zwłaszcza w drugim skoku, kiedy zerwałem odbicie. Za bardzo chciałem i wybiłem się wszystkim, całym ciałem. Po prostu szarpn±łem, zrobiłem jeszcze niepotrzebny ruch rękami i potem zabrakło wysoko¶ci, by polecieć jeszcze metr dalej. Ale to i tak był udany skok. Jeden z najlepszych w tej serii. Jestem z niego zadowolony, podobnie jak z pierwszego. Z optymizmem czekam na konkurs na dużej skoczni – dodał skoczek.

Nie tylko Małysz wypadł w drugiej serii gorzej.

- Ciekawe, że w drugiej serii kilku zawodników z czołówki zepsuło skoki. Ahonen nie wyszedł dobrze z progu, Morgenstern chyba się spalił, Kofler też. Nie było łatwo wytrzymać presję. Ja typowałem wygran± Ahonena, wydawało mi się, że będzie najmocniejszy – analizował Małysz.

Pewien niedosyt po tym konkursie czuł także Apoloniusz Tajner.

- Absolutnie nie jestem rozczarowany. Ale mam takie my¶li... Cholera jasna! Trzy metry więcej dałyby Adamowi złoto. Przecież nie można powiedzieć, że on nie ma formy. Może do pełnej ¶wieżo¶ci zabrakło kilka dni. Pewne jest tylko to, że gdyby doszedł do pełni formy, to dzisiaj zdeklasowałby rywali – powiedział prezes PZN.

Na podium wskoczyli Lars Bystoel, Matti Hautamaeki i Roar Ljoekelsoey. Dla Bystoela to największy sukces w karierze.

- Wygrana Bystoela jest sensacj±. Może nie na skalę zwycięstwa Ammanna przed czterema laty w Salt Lake City, ale i tak sensacj±. To jest technik, który nie dysponuje bardzo mocnym odbiciem, a na ¶redniej skoczni przecież tak bardzo liczy się siła – dodał Tajner.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2006 - wszystkie artykuły
Komentarze
daf
No na dzisiejszych treningach zupełnienieĽle - 5 -3 - 10 miejsce :)
(14.02.2006, 23:04)
grzesiek
adam rulez jestem z tob± super mógł być medal ale nic sie nie stało może na dużej będzie lepiej.
bystel miał farta to fakt jednak w tym sezonie już raz wygrał jednak lepiej gdyby ada¶ stan±ł na tym podium niż taki patałach
(14.02.2006, 20:11)
Fanka z Poznania
@ daf

Oj żeby¶ ty wiedzial ile ja mam w sobie tej wiary jeszcze ,
czekam na pi±tkowe kwalifikacje , potem sobota konkurs ,
nadal wierzę , ze Adam bez medalu nie wróci do domu .
Pozdrawiam :))
(14.02.2006, 17:58)
daf
@Fanko
Sloneczko, musimy miec nadzieje. Inaczej nie mozemy nazywac siebie kibicami...
Skoro Kuttin twierdzi, ze Malysz ma wieksze szanse na duzej, to moze trzeba mu uwierzyc... :))).
Pozdrawiam serdecznie.
(14.02.2006, 17:02)
yun-chi-kit
Wydaje my sie, ze Adi Malis(jak mowia w Korei na Malysza) byl w dobrej formie, tylko ne wytrymal psichicznie, tak samo jakk Vasiliev!!
Skoda!!!:)
(14.02.2006, 10:48)
Fanka z Poznania
@ daf

Tak to prawda , co napisale¶.Ale może w sobotę będzie lepiej ? jak myslisz , możemy jeszcze miec nadzieje ?
ja ja mam , caly czas ,
prawdę mówi±c , ten ostatni konkurs wyczerpal mnie nerwowo , ale zbiore sily na sobotę.
Pozdrawiam.
(14.02.2006, 10:32)
FinnAir
Ja nie wiem po co oni w ogóle tego Fortunę do studia zapraszaj±! Przecież ten człowiek nawet poprawnie po polsku nie potrafi się wypowiedzieć i uważa się za "Boga" polskich skoków, bo mu jeden skok w karierze wyszedł. Jak on ma czelno¶ć porównywać się do Adama ( czy uważać się za lepszego od niego). Na każdym kroku widać, jak on zazdro¶ci Adamowi tego co osi±gn±ł w karierze. On jest po prostu żałosny!!!
(14.02.2006, 10:11)
dori
@ja. Z tego co wiem, prawdziwego ja tu nie wpuszczaj± :)))))))
(14.02.2006, 08:30)
ja
JANNE AHONEN - w JaNNE dwa NN w AHONEN jedno N
(13.02.2006, 22:56)
Aduska
@FRANKLIN
BARDZO DOBRZE POWIEDZIALES :)))))))))))
(13.02.2006, 20:33)
max
A ja marze o takim podium: Malysz, Janda, Wasilliew!
(13.02.2006, 20:10)
FRANKLIN
NIE ZNACIE SIE NA SKOKACH A PISZECIE(*)!!! ADAM JEST NAJLEPSZY!!
PO TAKIEJ PRZERWIE PO DŁUGIM ZŁYM SKAKANIU JAK ODRAZU MÓGŁ WYGRAĆ???!!!
I TAK JAK NA MISTRZA PRZYSTAŁO ¦WIETNIE SIE SPISAŁ ZABRAKŁO MU 2 MATRY DO ZŁOTA!!
TERAZ GDY JUŻ SIE POTRENOWAŁ POSKAKAŁ TO MOŻEMY TYLKO CZEKAĆ NA SOBOTE BO MEDAL NA PEWNO BĘDZIE
CHYBA ZE INNYM BY WIAŁO POD NARTY A TYLKO JEMU W PLECY!!! MEDAL POLSKA ZDOBĘDZIE 1!!! TEN MAŁYSZA!!
(13.02.2006, 19:25)
KATD
A co do Fortuny to my¶li, że zdobył złoto to my¶li że jest najlepszy polski skoczek. Niech sam usi±dzie na belce i skoczy to zobaczymy czy w ogóle by skoczył .
(13.02.2006, 18:57)
KATD
No proszę, rosjanin Vassiliev nagle wyskoczył na czołówkę... Polacy też nieĽle skakali, tylko Hula by mógł potrenować :/ A co do Adama to nie możemy mieć pretensji, bo od 5 lat jest w czołówce i 3 razy z rzędu wygrał puchar ¶wiata, zrobił to co mógł Niech zdobędzie złoto w niedzielę na dużej skoczni, bo z olimpiady tylko mu to brakuje. A Polska drużyna mogła by być na 3 lub 4 miejscu w konkursie drużynowym. Trzymam kciuki!!!
POZDRO FOR ALL!! ;)
(13.02.2006, 18:54)
Górnik
fortuna wejdĽ sam teraz farciarzu na skocznie i pogadamy... a tak na marginesie Polacy bardzo OK!:P
(13.02.2006, 17:39)
daf
@Fanko
Ten sam Fortuna na skoczni normalnej byl 6. Wiec nie mozna mowic o fuksie.
Rzeczywiscie chyba mozna odniesc wrazenie, ze Malysz jest dla niego sola w oku.
Nie zmienia to jednak faktu, ze mowil na ogol sensownie, a ze czasem brawda w oczy kole, to juz tak bywa.
Z jednym MUSIMY sie z nim zgodzic - gdyby Malysz w drugiej serii skoczyl 104m, to bylby Mistrzem Olimpijskim. To przepowiedzial bezblednie, podobnie jak Cezary Zak - kiepski skok Wasiljewa w drugiej serii. Tyle, ze Zak niewiele ryzykowal takim stwierdzeniem :))). Pozdrawiam.
(13.02.2006, 16:43)
Fanka z Poznania
W ekipie Jakuba Jandy rozpoczela sie walka o pieni±dze ,
to samo co dzialo się u nas dwa lata temu ,kiedy wla¶nie przez pieni±dze rospadl się ta wspanialy sztab szkoleniowy.
Jakub już nie skacze tak jak sakakal , te wszystkie nieporozumienia odbijaj± się na zawodniku , trener z końcem sezonu odchodzi ,
szkoda mi Jakuba , to ¶iwietny zawodnik.
Natomiast nie wiem po co zaprosili tego faceta Fortunedo studia , matko , jak on mnie wkurzal ,
ma się za wielkiego znawcę , przecież ten facet niczego nie osi±gn±l , ten jeden medal który doslownie fuksem udalo mu się zdobyć , nie czyni z niego mistrza ,
bo tak nie zrobil w tym sporcie nic,
widac bylo wyraznie , ze ma jakis problem a ten problem nazywa się Malysz , nie wiem o co mu chodzi , ale widac , że nie zyczyl ADamowi medalu,
w porównaniu z dokonaniami Adama , Fortuna to malutki pryszcz na jego ciele :)
Nalezy zauwazyć , tez jedno cala nasza czwórka w finale , kiedy mielismy wszystkich w finale? ja nie pamiętam .
Brawa dla wszystkich , w sobotę powtórka , nikt nie popu¶ci i Adam też.
(13.02.2006, 15:41)
Novy
Tak naprawdę to żal mi Jakuba Jandy.
Kole¶ jest spoko, a tak się rozsypał.
Pewnie nie będzie go nawet w trójce najlepszych
pucharu ¶wiata.
(13.02.2006, 13:52)
Olo
My¶lę, że Fortuna mógłby być trenerem naszej kadry;)
Co Wy na to???
(13.02.2006, 13:48)
Pucca
Beznadziejnie, że wygrał Bystoel, nie trawie go... :P Tak jak i pozostałych Norwegów. Chciałabym żeby na dużej skoczni zdobyli medale: Ahonen, Małysz i Morgi :) Super by podium było :] Nie to co wczoraj :/ Bo oprócz Mattiego, to było beznadziejne...
(13.02.2006, 13:43)
Olo
Nie ma co. Pan Fortuna nie grzeszy skromno¶ci±.
Ze spokojem przyznaje, że od Adama jest lepszy.
Nie rozumiem tego człowieka naprawdę.Przecież on jest zerem kompletnym.
Janne Ahonnen to ¶wietny skoczek, ale cuż, nie był wczoraj najlepszy. Norwegowi należało się zwycięstwo- był najlepszy tego dnia. Cieszmy się że Adam był w 10 -ce i przestańmy gdybać.
(13.02.2006, 13:23)
janek
jak slysze wypowiedzi fortuny to mnie scina jak mozesz patalachu mowic ze jestes lepszy od adama do piet mu nie dorastasz jeden skok ci tylko wyszedl w zycieadamowi setki taki dobry byles ze w wieku 26 czy 27 lat zakonczyles kariere jestes nikim dla mnie
(13.02.2006, 13:12)
Novy
Tak, tak , farciarz był najlepszy w kwalifikacjach i drugi raz miał farta na konkursie. Z pewno¶ci±. Jak wygra Jane to jest ok, ale jak kto¶ jest ewidentnie od niego lepszy, to już ma farta.
Lars był lepszy i wygrał zasłużenie i po co ci±gniecie ten temat? A może Jane miał do tej pory farta, a teraz go zabrakło, co??
Poza tym kto umie¶cił komentarz Bad Fana, przecież on nie wie jak się pisze Ahonnen, a komentuje niczym Tajner!!! Człowieku popatrz na swoj± mordę i nie komentuj!
(13.02.2006, 13:08)
olunia84
Adamowi poszło naprawde dobrze!!! Jestem bardzo zadowolona z naszego adasia!!! a poza tym nasz mistrz miał najpiękniejszy kask ze wszystkich skoczków biało-czerwona flaga i piękny biały orzeł!!! Największym przegranym tych zawodów jest JANNE AHONNEN wierzyłam że zdobędzie swój wymarzony medal olimpijski!!! byłam z nim całym sercem i wierze że zarówno Janne jak i Ada¶ zdobęd± medale na k-120!!!
(13.02.2006, 10:53)
ibiza
Prwada jest taka że wczoraj wygrał największy farciarz ( tak jak Amman, Benkovic i wiele innych) bo najlepsi skoczkowie poprostu nie mieli dnia nie miali szczęscia... i szkoda że Małysz nie jest w swojej super formie bo wtedy Lars nie miałby szans;> ach chyba nie bedzie tego medalu juz dla Polski w turynie :(
(13.02.2006, 10:02)
stary
Jest bardzo dobrze. Miesi±c temu można się było spodziewać miejsca w 3 dziesi±tce dla Małysza a reszta poza 30-tk±. Widać, że chłopaki walcz± i chwała im za to.
(13.02.2006, 09:09)
Bad FAN
ja tego goscia nienawidze tego bystoela on wygloda jak morda konica on skakac nie umiem !!! on nie powinen wygrac najgorzy skoczek jakiego znam o 100% wole juz achonena mam nadzieje ze na duzej skoczni wygra ktos lepszy od niego !!! moze ADAM???

(13.02.2006, 08:49)
adam
adam był niezł
(13.02.2006, 08:18)
biedronka
Ada¶, kto jest z Tob± ten jest z Tob± .... ja jestem......

wiara czyni cuda!

zawsze 3mam kciuki!
(13.02.2006, 08:09)