TOTALbet - Kasomania. Loteria promocyjna, codzienne nagrody!
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
3
4
5
6
7
10
11
12
17
18
19
22
23
24
25
26
29
31
grudzień 2018
Najbliższe zawody
14.12.2018, godz. 16:00
Notodden HS-100
FIS Cup

"Lars Bystoel śmieje się ostatni", "Bystoel przechytrzył konkurentów", "Bystoel płynie po złoto" – tak zagraniczne media komentują sensacyjne zwycięstwo Norwega w konkursie na skoczni K-95. Lars Bystoel jest pierwszym zawodnikiem, który wywalczył złoty medal dla Norwegii na Olimpiadzie w Turynie. Oddając dwa dalekie, technicznie dobre skoki – 101.5 i 103.5 m, Bystoel wyprzedził Mattiego Hautamaekiego i swojego rodaka Roara Ljoekelsoeya. Bystoel to pierwszy norweski złoty medalista w skokach od czasu wygranej Espena Bredesena w Lillehammer w 1994 roku.

TOTALbet - legalny polski bukmacher
"Już w lecie przyrzekłem sobie, że zdobędę olimpijskie złoto" - przyznał świeżo upieczony Mistrz Olimpijski. "Czuję się wspaniale. Oddałem dwa perfekcyjne skoki, szczególnie zadowolony jestem z udanego lądowania z telemarkiem. Jestem bardzo szczęśliwy." – cieszył się 27-letni Norweg.

Dzisiejszy konkurs przyniósł jednak także dużo niemiłych niespodzianek dla większości faworytów. Rozczarowanie z pewnością czują Thomas Morgenstern i Janne Ahonen, którzy po pierwszej serii znajdowali się na drugim miejscu (obaj oddali skok na odległość 103.5 m). W drugiej serii Austriak i Fin musieli skakać przy niekorzystnym wietrze. Ahonen uzyskał 100 metrów, a Morgenstern 99.5 m.

"Nie da się nic więcej zrobić, tylko skakać. W pierwszej serii oddałem mój najlepszy skok na tej skoczni. Niestety nie udało mi się nic więcej zrobić." - powiedział zawiedziony Morgenstern, który ostatecznie zajął 9 miejsce.

Kolejnym rozczarowanym skoczkiem jest Michael Uhrmann, który znalazł się tuż za podium. "To bardzo, bardzo gorzkie uczucie. Nie wiem, czy kiedykolwiek będę miał jeszcze raz taką szansę na medal." - żałował Niemiec. Uhrmann po pierwszej serii zajmował 10 miejsce, a oddając najdłuższy skok w rundzie finałowej - 104.5 m, przesunął się na 4 pozycję, tracąc do trzeciego Ljoekelsoeya zaledwie pół punktu.

"To był prawdziwy thriller a my w jego środku." - krótko skomentował dzisiejszy konkurs trener Niemców, Peter Rohwein.

Inny z faworytów, lider Pucharu Świata, Jakub Janda, zajął dalekie 13 miejsce. Czech dopatruje się przyczyny w swoim nastawieniu psychicznym: "Moje skoki były zbyt agresywne, byłem za bardzo zmotywowany."

Broniący tytułu Mistrza Olimpijskiego, Simon Ammann zakończył konkurs na odległym 38 miejscu, jednak, biorąc pod uwagę skutki wcześniejszego upadku, był zadowolony ze swojego skoku: "Oddałem dobry skok pomimo bolącego kolana i kostki." – powiedział. Jego kolega z reprezentacji Andreas Kuettel, zajął 5 miejsce: "Ten rezultat jest super, ale na olimpiadzie on się nie liczy." – podsumował Szwajcar.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2006 - wszystkie artykuły
Komentarze
Aurinko
Acha, to że lubię Finów wcale nie oznacza że nie lubię Norwegów... Ależ im też bardzo kibicuję , a w szczególności Romoerenoi i Ingebrigtsenowi, czy idzie im dobrze czy tez nie aż tak

Scandinavia rulezzz:D
(14.02.2006, 21:13)
Aurinko
@Quavertone
tak artykuł bezsensowny miejscami, toż samo napisałam o kwalifikacjach...
@dorschwa
no cóż nawet jak zacznę w tym momencie Cię przekonywac że było kilka przyjemnych sytuacji z Finami w roli głównej to i tak nie uwierzysz... niestety strona Mattiego gdzie można było pytać go o to i owo już nie istnieje (chyba), ale jest to człowiek o fantastycznym poczuciu humoru

a tak w ogóle to trochę mnie wkurzają komenty w stylu ... is the best, ... rulezz itp. ale skoro takich tu pełno to nie będę gorsza- Matti żondzi:D
(14.02.2006, 21:10)
dorschowa
@Quavertone
Wątpię, żeby czytali moje wypowiedzi ;). A poważnie, to robię to świadomie - może nie chcę ich obrażać, ale oglądając od lat wielu skoki, czytając wypowiedzi skoczków i jeżdżąc na zawody od czasu do czasu, można sobie opinie o nich wyrobić.
I dlatego stwierdzam, że Norwegowie sprawiają bardzo pozytywne wrażenie, jeśli chodzi o kontakt z kibicami na przykład. Byłam świadakiem pewnej sytuacji tego typu i muszę powiedzieć, że Ljokelsoey zaimponował mi swym zachowaniem. W przeciwieństwie do "coponiektórych" niestety.
(13.02.2006, 20:21)
Bystoelka
Larsio is the best!!! Heia Lars!!!
(13.02.2006, 19:51)
Marcin
Adamowi trzeba postawic pomnik za to co dla nas w ostatnich latach dobrego zrobił.
(13.02.2006, 19:51)
adams
ADAŚ JEST THE BEST
(13.02.2006, 19:48)
Zyrafcia
Morgi i tak jest the best :)
(13.02.2006, 19:11)
Quavertone
Na początek kilka słów do autorki artykułu:

1. Zwycięstwo Bystoela wcale nie było SENSACYJNE, autorka artykułu nie oglądała kwalifikacji?

2. Niektóre zdania użyte w tym artykule zostały już użyte w poprzednim, po co się powtarzać?

A teraz do pozostałych:

@typ

Wypowiedzi Ahonena są zawarte w innym artykule, tak przy okazji - naucz się zasad gramatyki - oczy bolą jak się czyta Twoje komentarze.

@dorschowa
Pisząc że "przynajmniej Norwegowie są niezmanierowani" obrażasz innych skoczków...

Reszta:
Moglibyście sobie dać spokój z wyrażaniem tego, kto kogo nienawidzi, jakie to ma znaczenie i co dobrego wnosi na tym forum?
(13.02.2006, 18:00)
elvis
w SLC na średnim chyba tez było tak, że 4-ty Ahonen stracił 0,5 pkt do 3-ciego Małysza
(13.02.2006, 16:14)
dorschowa
ja też finów nie lubię, szczególnie Ahonena i Hautamekiego - na skoczni wyglądają, jakby za karę tam byli :/ Fu.
Nigdy jakoś szczególnie nie kibicowałam Norwegom, ale się cieszę z ich sukcesu. Oni są tacy normalni i niezmanierowani - przynajmniej Lars i Roar.
A Niemcy policzyli, że jeśli brać pod uwagę tylko długość skoków, to Neumeier miałby złoto a Uhrmann srebro. buhahahaha, to kara, za Schmitta :>
(13.02.2006, 15:54)
Fanka z Poznania
Napewno trudno jest się wypowiadać zawodnikowi jesli mial medal na wyciągnięcie ręki , i go stracil ,
mówie tu o Ahonnenie ,
kiedy kamera pokazala jego oczy po drugim skoku i już zdawal sobie sprawę , ze nie zdobedzie nic ,
tego wzroku nie zapomnę , smutek i żal ,
widac bylo w jego oczach ,
może nawet i zlość,
lecz pamiętajmy , że on tak latwo się nie poddaje , w sobotę powtórka , i to tam może być królem , to jego ostatnia szansa ,
natomiast Morgi , przegral z samym sobą , mlodzieńczy poryw wziąl górę nad rozsądkiem ,
jego czas jeszcze nie nadszedl ,
ale na następnej Olimpiadzie to on może rozdawać karty , jest mlody i doświadczenia mu tez przybędzie,
Zawody byly ciekawe i niespodziewane zakończenie.
(13.02.2006, 15:49)
Ah
typ - siedź cicho,ciekawe co ty byś powiedział,gdybyś stracił medal...?
(13.02.2006, 15:14)
typ
a co powiedzial ahonen?? sa wypowiedzi morgensterna, bystoela a gdzie ahonen?? czyzby sie nie chcial wypowiadac?? buahahahahahahahahahahahah juz mu sie odechcialo komentowac swoich skokow
(13.02.2006, 14:46)
sabcia
a ja lubie NORWEGOW :PP
jako jedna z nielicznych na nich stawialam i co?
mialm racje:PP
(13.02.2006, 14:24)
Tusia
A ja tam sie ciesze z wygranej Bystoela. Ja akurat lubie Norow a Finow nie :P
(13.02.2006, 12:31)
Pucca
@Finka ;)

Ja też ich nienawidze :) Jedyny którego "jakoś" trawie to Ljoekelsoey, ale to tak tylko czasami.

@Aurinko

Kwalifikacje wygrał Kuettel i Kofler, Bystoel został zdyskwalifikowany :P :/
(13.02.2006, 11:03)
Finka ;)
Czy wypowiedz trenera Niemców to nie przypadkiem przytyka do zwycięzcy " Norweskiego Straszydła" ??
P.S. Wiem jestem wredna, ale naprawdę nie lubię Norów :/
(13.02.2006, 10:20)
go2grzes
Andrzej, chyba zapomniales ze kiuru byl 31 i finlandia w ten sposob oddalaby 7 skokow a nie 8
(13.02.2006, 09:51)
Andrzej
Po zliczeniu indywidualnych wyników wyszło, że Polska zajęła 3 miejsce za Niemcami i Austrią. Wiem, że to absurdalne, ale kiedyś chyba w lotach przyznawano medale drużynowe w ten sposób. Dziwię się, co się stało ze Słowenią?
(13.02.2006, 08:55)
Aurinko
No nie powiedziałabym że wygrana Bystoela to taka znowu sensacja- kto w końcu wygrał kwalifikacjie? Fakt, że jedynym faworytem który dziś był blisko wygranej był Matti, reszta raczej daleko. To dość niepokojące żeby aż tylu świetnym skoczkom sie nie powiodło, ale zawsze wszystko mozna zwalic na warunki....